Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 463 of 788 FirstFirst ... 363 413 453 461 462 463 464 465 473 513 563 ... LastLast
Results 9,241 to 9,260 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9241 SP
    Senior Member nina's Avatar
    daca as avea rds,mi-ar merge fara probleme
    sunt in italia,astia au adsl prin telecom italia,ceva asemanator cu net prin romtelecom
    retea de internet rds foloseste pppoe,asta stiu ca am avut pc desktop,consola si router wireless,numai ca le aveam legate la router prin cabluri
    adsl nu le da nume de utilizator si parola,le da 2 coduri lungi wps si wpe sau ceva de genul,asa am luat net de la batran,mi-a dat el una din parole,plus ca nu stiam reteaua lui,erau prea multe retele de net cu acelasi nume,difereau doar cateva cifre
    am laptop,nu pot avea 2 placi de retea
    asta e,nu prea am bani de un adaptor wireless,prea scump
    daca mai are cineva vreo ideie??
    apropo de modemul care il am,e de 2 bani,dar e cu adsl

  2. #9242 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    incearca sa iti iei un router. cred ca gasesti unul ok pe la 20 de euro. ziceam ca daca ai wireless la laptop sa iti sharuiesti conexiunea catre placa de retea normala si sa faci seterile pe care le-am scris pentru placa de retea si xbox

  3. #9243 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Dragi prieteni, doresc sa va pun si eu o intrebare: i s-a intamplat vreunuia dintre voi sa duca o consola 360 la garantie iar idiotii aia de acolo sa se puna sa schimbe blocul optic? Pentru ca eu asta am patit si refuz sa ridic consola de la ei. Am facut deja 2 reclamatii iar urmatoarea este direct la OPC. Este o intreaga poveste pe care am sa o detaliez pe larg aici pe forum, in legatura cu ce am patit cu ei, pt ca acum sunt prea plin de draci ca sa ma apuc sa scriu.

    Deci: consolele 360 cu bloc optic dus, odata ajunse la garantie, au dreptul sa le repare sau trebuiesc schimbate? Doresc sa stiu din experientele voastre proprii. Pentru ca eu am de gand sa imi cer drepturile pana la capat si nu sunt deloc multumit de faptul ca mi-au schimbat blocul optic. Va multumesc!

  4. #9244 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Junnkie: atata timp cat tie iti vor returna un produs functional, nu ai de ce sa-i reclami la OPC. De fapt, eu cand am avut problema asta la Media Galaxy, as fi fost cel mai fericit om sa-mi fi schimbat ce era defect... fara sa mai fiu nevoit sa pierd tot ce aveam pe HDD pentru ca mi-au inlocuit cu o alta (operatiune care a durat 2 saptamani).

    P.S. La fel se intampla si in tari mai "civilizate". De fapt, chiar mai rau. Citeste pe net sa vezi in cate cazuri au trimis oamenii consola "ca noua" la service... si s-a intors o alta, folosita si vai de mama ei. Si Microsoft pt. service trimite refurbished, asa ca stai linistit...

  5. #9245 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Monky eu nu am ce sa pierd de pe HDD pentru ca am facut back-up la ce aveam important si l-am formatat. Pe mine de fapt ma dispera lipsa de profesionalism cu care sunt tratat de catre ei. Ce garantie am ca acel bloc optic este nou si ca nu cedeaza dupa 2 zile dupa ce o ridic din service? Si de cand se schimba blocuri optice la console in service? Ultima oara am patit-o cu un PS3 la Flanco si aia mi-au schimbat-o cu o alta, bineinteles dupa un intreg circ.

  6. #9246 SP
    Junior Member schlitz's Avatar

    schimburi?

    schimb o maneta wireless cu una cu fir...unde??thx

  7. #9247 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Cauta aici : Console

  8. #9248 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

  9. #9249 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    [url][url][url]

    lol
    Attached Images Attached Images dude-wtf.jpg

  10. #9250 SP
    UberDude Honord's Avatar

  11. #9251 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    �n schimb acest add-on arată foarte interesant
    • N-Control Avenger


    Eu răm�n la Razer Onza dar �mi place cum atară N-Control Avenger-ul -așa...MUTANT! lol
    Attached Images Attached Images n-control-avenger-3.jpg

  12. #9252 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    absolut demential

  13. #9253 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Nu am mai vazut niciodata asa ceva.Cat va costa oare?

  14. #9254 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Nu am mai vazut niciodata asa ceva.Cat va costa oare?
    ~ 65$

  15. #9255 SP
    Junior Member Alexander-Flo's Avatar
    intentionez sa cumpar un xbox 360 slim 4 gb.Vreau sa stiu dak imi trebuie un hdd diferit de cele de la consolele vechi,si dak ati putea sa ma sfatuiti de unde sa cumpar..(unde-s mai seriosi?),,mentionez ca vreau sa-l cumpar din Romania"

  16. #9256 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    250GB Hard Disk Drive for Slim Console (Xbox 360): Amazon.co.uk: PC & Video Games@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/31Vs8%2BYmGXL.@@AMEPARAM@@31Vs8%2BYmGXL

    difera carcasa fata de cel initial (acesta intra in consola nu se aplica in afara ca la modelul vechi)

    www.gameshop.ro cu mare incredere

  17. #9257 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Ca sa "scot" 5.1 true surround din Xbox in setul de boxe Logitech z506 am nevoie de receiver A/V 5.1, Dolby Digital? Nu exista o varianta mai simpla, un simplu decodor "Dolby Digital" sau chiar si o placa de sunet externa cu decodare in timp real?

  18. #9258 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ms de raspunsuri,rezolvarea am gasit-o pe alt forum,dar nu asta conteaza
    sa scriu aici si pentru cei care vor dori sa stie sau se lovesc de asta
    deci nu esti la tine acasa,nu ai internet tau,faci rost de o conexiune neprotejata,in cazul meu e protejata si mi-a fost data parola wsep
    ai internet la laptop prin wi-fi,dai click pe iconita conexiunii si sub ai OPEN NETWORK AND SHARING CENTER,ai partea dreapta a ecranului MANAGE NETWORKS WIRELESS si ai asa:reteaua la care esti conectat si deasupra ai niste optiuni,click pe retea(cat sa o selectezi)apoi ADAPTER WIRELESS.iti apare o casuta mai mica si te duci la SHARING,bifezi ICS(INTERNET CONECTION SHARING) si alegi sub LAN NETWORKS si asta este tot.
    simplu,usor
    ca sa vezi daca e functionala,te duci la my computer,dai click in dreapta pe network si vei vedea o conectiune internet sharing...
    am windows 7 ultimate,pe xp nu stiu
    internet si pe consola si pe laptop,iar cablul crossover nici nu stiam ce e sau daca il am,cablul era in cutia de xbox
    deci nu trebuie sa cumparati nimic

  19. #9259 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by RaduValentin View Post
    Ca sa "scot" 5.1 true surround din Xbox in setul de boxe Logitech z506 am nevoie de receiver A/V 5.1, Dolby Digital? Nu exista o varianta mai simpla, un simplu decodor "Dolby Digital" sau chiar si o placa de sunet externa cu decodare in timp real?
    Am cautat si eu o solutie..nu exista, sunte decodoare separate..dar nu vrei sa stii cat costa

  20. #9260 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Am cautat si eu o solutie..nu exista, sunte decodoare separate..dar nu vrei sa stii cat costa
    Din pacate stiu... lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts