Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 462 of 788 FirstFirst ... 362 412 452 460 461 462 463 464 472 512 562 ... LastLast
Results 9,221 to 9,240 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9221 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Sistem Home Cinema cu DVD Samsung HT-C450/EDC HT-C450/EDC

    Cred ca e cel mai ieftin la mom. actual...poti merge sa il testezi in magazin daca e...

  2. #9222 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am vrut sa instalez un joc pe HDD si imi zice ceva de genu: isn't available...
    De ce?

  3. #9223 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Am vrut sa instalez un joc pe HDD si imi zice ceva de genu: isn't available...
    De ce?
    Nu toate jocurile se pot instala pe HDD.

  4. #9224 SP
    Junior Member FPS1kkk's Avatar
    Quote Originally Posted by FPS1kkk View Post
    Am un cablu VGA (nu cred ca e original),si de la un timp se vede un "ghosting" pe toate rezolutiile in afara de 640x.

    Si poate sa scada FPS in jocuri din cauza acestui cablu ?

    Cred ca in GTA IV uneori am sub 30 FPS
    up

    As vrea sa stiu de ce imi scade FPS in unele jocuri.

  5. #9225 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Unele jocuri nu sunt bine optimizate, si apar scaderi de frame-uri, fara sa fie de vina consola sau vreu-un cablu. Si eu am frame drops in GTA4 cand sunt multe masini si personaje pe ecran, dar in multe alte jocuri nu am avut parte de asa ceva.

  6. #9226 SP
    Junior Member FPS1kkk's Avatar
    Doar in mafia 2 si GTA am avut pana acum,si FIFA 11 (doar in replay,la arena,in meci merge normal).

    Deci pot sta linistit .

  7. #9227 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare, nu detin un Xbox360 dar intentionez sa cumpar unul si am o intrebare. Acele gaming points pe care le primiti cand faceti Achievements se pot folosi la achizitionarea de jocuri, DLC-uri, teme sau avatare de pe XBL?

  8. #9228 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Salutare, nu detin un Xbox360 dar intentionez sa cumpar unul si am o intrebare. Acele gaming points pe care le primiti cand faceti Achievements se pot folosi la achizitionarea de jocuri, DLC-uri, teme sau avatare de pe XBL?
    Nu.
    Pentru achizitionarea de DLC-uri, Arcade-uri, Teme .. - se folosesc Microsoft Points.

  9. #9229 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...�l vreau pe XBLA!

  10. #9230 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar

  11. #9231 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    The Xbox 360 Tries Again To Replace TV Programming

    Sper doar sa nu dispara si asta ca 1 vs. 100..si sa fie accesibil si de la noi...daca nu pt. asta imi voi face VPN clar

  12. #9232 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Care e difetenta intre Portal Still Alive si Portal de pe DVD-u cu The Orange Box?

  13. #9233 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    De achievementuri cred...de fapt sigur.

  14. #9234 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Pe wiki scrie asa:
    Portal: Still Alive was announced as an exclusive Xbox Live Arcade game at the 2008 E3 convention, and was released on October 22, 2008. It features the original game, 14 new challenges, and new achievements.
    Adica mai sunt inca 14 test chambers, fata de cele 19 sau 20 care sunt pe, The Orange Box?

  15. #9235 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Pe wiki scrie asa:
    Adica mai sunt inca 14 test chambers, fata de cele 19 sau 20 care sunt pe, The Orange Box?
    Da. Ai 14 camere adaugate, plus cateva achievementuri extra.

  16. #9236 SP
    Member daredevil's Avatar
    Buna seara buna seara am venit cu sanioara si cu jocuri proaspete bucurosi de oaspete

  17. #9237 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by daredevil View Post
    Buna seara buna seara am venit cu sanioara si cu jocuri proaspete bucurosi de oaspete YouTube - E3 2009: Project Natal Milo demo

    Nu stiu ce e asa de nou in asta.
    Acel video e din 2009, cand proiectul Kinect, inca se numea Natal.

  18. #9238 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by daredevil View Post
    Buna seara buna seara am venit cu sanioara si cu jocuri proaspete bucurosi de oaspete YouTube - E3 2009: Project Natal Milo demo
    ...
    Attached Images Attached Images son-i-am-disappoint.jpg

  19. #9239 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am o problema,nici net nu am la consola dar nici la pc nu se leaga,adica laptopul il vede dar nu-l recunoaste ca si retea
    am net la laptop prin router wireless,providerul italianului nu-l stiu,are adsl parca
    acel cablu negru din cutia de la xbox 360 l-am conectat la consola si laptop
    am dashboardul nou,system setting,network settings,wired network(am elite simplu,nu slim).
    configure network si am automatic la basic settings,iar la additional settings nimic setat
    acel pppoe nu-l pot folosi,m-am dus la advanced settings si am altenate MAC adress,host name si wireless information.
    la mac adress scrie ceva: you may have to use an altenate mac adress if you normally connect a cable modem to your computer
    am si modem dar nu stiu sa-l folosesc
    cine ma poate ajuta sa-mi mearga aceasta wired network???

    ---------- Post added 14-01-2011 at 04:35 PM ----------

    doar cu acel simplu cablu,imi vede consola dar nu stabileste o retea,unendifiend network
    cu modem(nu stiu sa-l folosesc corect)nu-mi vede consola,dar la test trece de network dar nu se conecteaza la pc sau internet
    chiar am nevoie de ajutor ca astia folosesc adsl,eu am avut rds acasa si foloseam router cu pppoe

  20. #9240 SP
    Senior Member keanustar's Avatar

    conectare xbox la net prin PC

    Postez un mini tutorial facut de mine acum ceva vreme pe un alt forum pentru conectarea xbox-ului la live prin intermediul unui PC. (pentru cei care au preluat un net wireless din alta parte nush cum se fac setarile de sharuire a retelei wireless, dar presupun ca este cam acelasi principiu. Ar trebui sa inlocuiesti in context conexiunea broadband de la RDS cu cea Wireless pe care o folosesti):

    Iti trebuie la PC doua placi de retea, una in care sa intre netul de la RDS si una prin care conctezi PC-ul la xbox. iti cumperi un cablu de retea cross-over (pentru legatura dintre doua calculatoare). Dupa ce ai conectat cablul intre xbox si calculator, trebuie sa faci setarile.
    Pasul 1: te duci la network connections, dai la conexiunea broadband de la RDS, click dreapta, proprietati, apoi la sharing si selectezi acolo sa sharuiasca internetul si pentru reteaua cealalta. In aceeasi fereastra dai la settings si selectezi ultimele trei casute, cel putin cea cu HTTP.
    Pasul 2: dai click dreapta pe conexiunea prin care ai netul de la RDS (nu pe cea de broadband, pe care ai dat share), proprietati si apoi la internet protocol ipv4 si iti notezi DNS-urile.
    Pasul 3: Dai click dreapta pe conexiunea cu xbox-ul, proprietati si apoi introduci acolo DNS-urile scrise mai devreme, iar la IP scrii 192.68.0.99 si la Subnet Mask 255.255.255.0. La Gateway nu scrii nimic.
    Pasul 4: Intrii la xbox, la setarile de retea, dai la setari manuale si la IP scrii 192.68.0.100, la Subnet mask 255.255.255.0 si la Gateway 192.68.0.99
    Asta e tot. Ar trebui sa-ti mearga. Cam asa ar arata setarile daca folosesti Windows Vista si Windows 7.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts