Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 469 of 788 FirstFirst ... 369 419 459 467 468 469 470 471 479 519 569 ... LastLast
Results 9,361 to 9,380 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9361 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by kFcRooLS View Post
    si ce as putea face ca sa imi mearga atata timp cat este piratat?...Surpriza!
    I. Regulament General

    3. Este interzisa promovarea pirateriei software si postarea de mesaje care contravin legilor in vigoare.
    Surpriza!

  2. #9362 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Free Xbox LIVE weekend of January 28 - VideoGamer.com

    Este adevarat?
    I mean.. suntem in 29 si tine pana pe 31 dar am incercat azi sa intru in multiplayer in Black Ops si nimic zice ca n-am Gold Membership

  3. #9363 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    man, daca ai cont de UK astepti degeaba, s-a anulat, old news dude

  4. #9364 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu e disponibil in EU.

  5. #9365 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Salut , am cautat putin pe forum (din pacate toate duceau spre acest theard unde sunt destule pagini si nu am rabdare sa le citesc pe toate); deci voi intreba inca odata ca banuiesc ca s-a mai raspuns. Am xbox 360 4gb (nu e modat si nu va fi) si doresc sa`mi adaug un hdd de 250 - hdd-460.jpg -ASTA - si nu stiu cum sa`l montez , imi trebuie cablu sau trebuie sa desfac carcasa etc etc ? .

    Si alta intrebare - vad ca sunt hdd 250 gb pt slim ..dar is asemanatoare cu asta - merge si la al meu ?

  6. #9366 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Wargasm View Post
    Deci psn moca e o mare vrajeala.
    nu ai inteles nimic

  7. #9367 SP
    Member AVoF's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    Salut , am cautat putin pe forum (din pacate toate duceau spre acest theard unde sunt destule pagini si nu am rabdare sa le citesc pe toate); deci voi intreba inca odata ca banuiesc ca s-a mai raspuns. Am xbox 360 4gb (nu e modat si nu va fi) si doresc sa`mi adaug un hdd de 250 - Attachment 92677 -ASTA - si nu stiu cum sa`l montez , imi trebuie cablu sau trebuie sa desfac carcasa etc etc ? .

    Si alta intrebare - vad ca sunt hdd 250 gb pt slim ..dar is asemanatoare cu asta - merge si la al meu ?


    Cum se scoate asa se monteaza.

  8. #9368 SP
    Junior Member CosMiN2008817's Avatar
    Am si eu cateva intrebari. Probabil au mai fost puse dar nu stau sa caut, asa ca nu-mi veniti cu nu stiu ce argumente. 1. Kinect se poate conecta la un xbox 360 din 2005? 2. Este cineva cu xbox 360 slim care are/a avut rrod?

  9. #9369 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by CosMiN2008817 View Post
    Am si eu cateva intrebari. Probabil au mai fost puse dar nu stau sa caut, asa ca nu-mi veniti cu nu stiu ce argumente. 1. Kinect se poate conecta la un xbox 360 din 2005? 2. Este cineva cu xbox 360 slim care are/a avut rrod?
    1. Se poate conecta cu ajutorul adaptorului din pachet. Pentru conectarea Kinect-ului la consolele Slim nu este nevoie de adaptor.
    2. Slabe sanse ca un Slim sa de RROD.

  10. #9370 SP
    Senior Member nina's Avatar
    anotherchild mi-am cumparat acel easycap ca sa vad imaginea de la xbox pe laptop
    driverul de pe cd este pentru win me xp vista,driverul este syntek stk1150
    eu am win 7 pe 64 bit,sunt obligat sa am win 7 pe 64 biti fiindca procesorul,placa de baza si video sunt pe 64 bit,iar drivere pentru laptopul meu sunt doar pentru win 7,am facut dual boot si am instalat win vista si pe win 7 tot cautam drivere de vista pentru retea wireless si video,nimic nu a fost bun
    am gasit un driver modificat(deci nu mi s-a parut oficial)pentru vista pe 64 biti care functioneaza si pe win 7 64 biti
    problema care o am e ca vad alb-negru imaginea si sunet nu am deloc.pe mine ma intereseaza imaginea,vreau sa vad color
    modelul de easycap nu este chiar original cred si a fost si singurul easycap care l-am gasit aici,pun link sa vezi cum arata
    Matsuyama.it
    driverele cele 2 cu win 7 nu sunt bune de pe site-ul lor,cel putin nu pe win 7 pe 64 biti
    nu stiu ce sa mai fac,am dat si o gramada de bani pe acest adaptor,vreau sa vad color
    am folosit 3 programe,amcap,dscaler si ulead video studio,pe toate vad alb-negru desi am umblat prin optiuni si am incercat cum se vede prin fiecare optiune
    am gasit tot felul de drivere pe net si cum le-am instalat si dezinstalat,mi-am bulit si windowsul
    chiar as vrea o solutie

    ---------- Post added 29-01-2011 at 10:32 PM ----------

    in sfarsit am reusit,am pus din setarile consolei la pal pe 50 hz si apoi in amcap am dat la rendering pal_h si vad color
    de sunet nu-mi pasa,pun muzica in winamp

    ---------- Post added 29-01-2011 at 10:58 PM ----------

    pffff cand imi merge color trebuie sa fie setat din consola pe pal 50
    dar am o mare problema,nu pot juca jocurile,imi cere pal 60
    doar daca folosesc ntsc-m la amcap merge pe pal 60 dar e alb-negru

    ---------- Post added 30-01-2011 at 12:15 AM ----------

    ce pot face sa rulez toate jocurile in pal 50???

  11. #9371 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    anotherchild mi-am cumparat acel easycap ca sa vad imaginea de la xbox pe laptop
    driverul de pe cd este pentru win me xp vista,driverul este syntek stk1150
    eu am win 7 pe 64 bit,sunt obligat sa am win 7 pe 64 biti fiindca procesorul,placa de baza si video sunt pe 64 bit,iar drivere pentru laptopul meu sunt doar pentru win 7,am facut dual boot si am instalat win vista si pe win 7 tot cautam drivere de vista pentru retea wireless si video,nimic nu a fost bun
    am gasit un driver modificat(deci nu mi s-a parut oficial)pentru vista pe 64 biti care functioneaza si pe win 7 64 biti
    problema care o am e ca vad alb-negru imaginea si sunet nu am deloc.pe mine ma intereseaza imaginea,vreau sa vad color
    modelul de easycap nu este chiar original cred si a fost si singurul easycap care l-am gasit aici,pun link sa vezi cum arata
    Matsuyama.it
    driverele cele 2 cu win 7 nu sunt bune de pe site-ul lor,cel putin nu pe win 7 pe 64 biti
    nu stiu ce sa mai fac,am dat si o gramada de bani pe acest adaptor,vreau sa vad color
    am folosit 3 programe,amcap,dscaler si ulead video studio,pe toate vad alb-negru desi am umblat prin optiuni si am incercat cum se vede prin fiecare optiune
    am gasit tot felul de drivere pe net si cum le-am instalat si dezinstalat,mi-am bulit si windowsul
    chiar as vrea o solutie

    ---------- Post added 29-01-2011 at 10:32 PM ----------

    in sfarsit am reusit,am pus din setarile consolei la pal pe 50 hz si apoi in amcap am dat la rendering pal_h si vad color
    de sunet nu-mi pasa,pun muzica in winamp

    ---------- Post added 29-01-2011 at 10:58 PM ----------

    pffff cand imi merge color trebuie sa fie setat din consola pe pal 50
    dar am o mare problema,nu pot juca jocurile,imi cere pal 60
    doar daca folosesc ntsc-m la amcap merge pe pal 60 dar e alb-negru

    ---------- Post added 30-01-2011 at 12:15 AM ----------

    ce pot face sa rulez toate jocurile in pal 50???
    Eu am folosit aceasta placa de captura acum vreo 6 luni prin Ulead VideoStudio 11 si nu am avut nici un fel de problema.
    Momentan nu mai am EasyCap-ul.
    Si eu am avut Windows 7 Ultimate pe 64 biti.
    Daca nu ma insel, eu am urmat instructiunile din tutorialul urmator :

  12. #9372 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am folosit o gramada de drivere,iar multe tutoriale sunt inutile pentru ca aia nu foloseau win 7 pe 64 biti si sa-ti spun de ce
    acest driver syntek stk1150 este un driver oficial si este doar pentru windows milenium,xp si vista
    driverele care mi-au recunoscut easycap pe windows 7 a fost cel din primul link care mi l-ai dat,avea numele usb 2.0 atv bd...
    care este de fapt syntek stk1160 modificat de cineva,nu este oficial driverul

    sunt curios cum de ti-a mers tie pe pal60hz
    AMcap nu prea este complex,ulead video studio in mpeg vede destul de bine,iar dscaler este chiar mai complex,mai multe optiuni decat video studio si tot nimic
    tot din tutoriale am inteles ca unii alegeau rendering ntsc 433 sau ceva de genul si le vedea color pe pal60hz,dar mie nu-mi apare acel nstc

    ---------- Post added 30-01-2011 at 02:14 AM ----------

    am gasit cred ca omul care a modificat driverul,cel putin asa scrie el pe blog
    [url=http://rwandrew077.com/easycap-syntek-stk1150-stk1160-driver]aici[\url]
    si dau copy/paste doar la ce conteaza
    titlul easycap syntek stk1150 driver for vista and 7
    si ultima parte: I spent hours collecting info and finally found a write up on modifying the driver for Vista(with no promises). So I worked on it for a few more hours. What I have is a driver for the stk1150 that works in Vista and Windows 7. And the settings I finally ended up with was NTSC /M & Composite Video
    deci l-a modificat doar pentru americani
    pe ntsc m si pal m imi vede la fel,alb negru
    consola e de europa,laptopul la fel,am incercat aproape tot
    am bagat si vista pe 32 biti dar nici un driver nu-mi lua si am instalat o gramada de ati catalyst
    sa mai bag vista pe 64 biti sa vad daca merge,ca laptopul din bios nu ma lasa sa instalez xp-ul

    ---------- Post added 30-01-2011 at 02:30 AM ----------

    m-am uitat la niste poze cu easycap si eu nu am acel USB Cable Extender
    conteaza acel cablu?

    ---------- Post added 30-01-2011 at 02:42 AM ----------

    daca as cumpara un cablu vga s-video,ar fi la fel?sau s-ar schimba ceva?
    daca ar fi tot la fel,atunci m-as gandi sa cumpar un lcd micut la second hand,ceva in jurul la 80 euro maxim
    n-as vrea sa fiu nevoit sa cumpar un lcd,ca nu sunt acasa la mine si sa ma car dintru loc in altul.am kinectul,am laptopul si consola+cabluri,carcase cu dvd-uri..si sa mai adaug un lcd ar fi cam mult

  13. #9373 SP
    Junior Member dIAs's Avatar
    Am nevoie de un sfat!?, Am achizitionat de curand un xbox360 Slim 250Gb, mai exact acum 2 zile si as dori sa stiu cum este bine sa o tii vertical sau orizontal multumesc

  14. #9374 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Recomandat este vertical.

  15. #9375 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Nu se intampla nimic deosebit daca o tii vertical sau orizontal.Eu o tin orizontal din lipsa de spatiu, dar fiecare face cum vrea.Xbox-ul meu il tin pe o masuta, dar sunt unii care il tin pe jos pe pamant si atunci este mai bine sa il tii vertical.

  16. #9376 SP
    Senior Member nina's Avatar
    din nimic prind sunet prin amcap,pot juca fifa world cup 2010
    dar cred ca o las balta si vreau sa-mi iau acest lcd
    Euronics Acquista Online - NIKKEI - NK16V41U Nero Lucido in offerta su Euronics.it
    sper sa n-am probleme cu el

  17. #9377 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Recomandat este vertical.
    N-ar strica sa zici si de ce e recomandat asa Sau cine recomanda asta.

    Personal cred ca arata MULT mai bine cand e tinuta vertical, dar este mai sanatos sa fie tinuta orizonatal. In primul rand se aeriseste mai bine asa. In al doilea rand riscul de a zgaria discurile e mult mai mic. Daca o tii vertical trebuie sa ai mare grija cand introduci discul, daca nu-l pui perfect in tavita poate cadea foarte usor cand inchizi tavita. In plus, cand consola e in pozitie verticala se misca mult mai usor si poti avea surpriza sa te trezesti cu o zgarietura foarte urata pe disc.

    In concluzie : daca ai loc incearca sa o tii orizontal. Daca daca o tii vertical si ai grija cand bagi discul si nu misti consola e ok si vertical.

  18. #9378 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Stie cineva cum pot vedea ESPNul pe live ? .. MC

  19. #9379 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by Oviduzz View Post
    Stie cineva cum pot vedea ESPNul pe live ? .. MC
    Nu cred ca ai sa poti, decat in cazul in care esti din USA. Numai acolo este transmis si tu fiind in Europa nu ai cum sa vizionezi respectivul program.

  20. #9380 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Nu cred ca ai sa poti, decat in cazul in care esti din USA. Numai acolo este transmis si tu fiind in Europa nu ai cum sa vizionezi respectivul program.
    Sunt in UK ..ma gandeam ca merge de aici

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts