Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 601 of 788 FirstFirst ... 101 501 551 591 599 600 601 602 603 611 651 701 ... LastLast
Results 12,001 to 12,020 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12001 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Nu se mai da o luna gratis, gata!
    Am primit akum coletu cu jocu , Call Of Duty: Mw3, si mi-a dat un cod., cu 1 luna live si mi-a mers fara probleme , si live -ul nu e doar pt joc :d

  2. #12002 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Gears Of War XBOX 360 | eBay - 36 lei cu transportul inclus.

  3. #12003 SP
    Junior Member Jock3r69's Avatar
    Salutare , urmeaza sa imi iau un xbox zilele urmatoare , si am nevoie de niste sfaturi in legatura cu controllerele , din cate stiu eu la xbox primesti doar unul in pachet , iar eu intentionez sa imi cumpar inca unul , si probabil pe viitor inca 2 . Un controller wireless este 160 de lei , iar unul cu kit de incarcare este 210 lei . De asemenea exista kit de incarcare de la HAMA la 70 de lei , si acumulator separat la 30 de lei . Care ar fi solutia cea mai buna ? Sa imi iau a doua maneta cu kit ( eventual si la prima un kit ) , sau sa folosesc baterii ? Voi ce folositi ? Multumesc anticipat

  4. #12004 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Jock3r69 View Post
    Salutare , urmeaza sa imi iau un xbox zilele urmatoare , si am nevoie de niste sfaturi in legatura cu controllerele , din cate stiu eu la xbox primesti doar unul in pachet , iar eu intentionez sa imi cumpar inca unul , si probabil pe viitor inca 2 . Un controller wireless este 160 de lei , iar unul cu kit de incarcare este 210 lei . De asemenea exista kit de incarcare de la HAMA la 70 de lei , si acumulator separat la 30 de lei . Care ar fi solutia cea mai buna ? Sa imi iau a doua maneta cu kit ( eventual si la prima un kit ) , sau sa folosesc baterii ? Voi ce folositi ? Multumesc anticipat
    Depinde cat de mult te joci, eu folosesc alcaline marca Carrefour pentru ca sunt ieftine si tin destul de mult, ma tin cam 2-3 saptamani cu ~2-3 ore de joaca zilnic.

    Play&Charge nu am auzit sa tina mai mult de o saptamana o incarcare.

  5. #12005 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu folosesc rechargeables de la GP (2700mAh). Daca le cumperi de pe ebay iesi la aproape 50% din pretul la care le gasesti in Romania (oh yeah!). La cat ma joc eu, tin cate o luna-doua...

    Cat despre charger... desi iti recomand unul mai profi... decat sa iei HAMA la 70 RON + acumulatori la 30 RON, mai bine asa ceva: Serioux Diesel Quick SRC-D826C + 2x Acumulatori 1000mAh + 2x Acumulatori 2700mAh Incarcator - PC Garage si la 47 RON ai si 4 acumulatori (2 x 1000 si 2 x 2700). Bafta!

  6. #12006 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Jock3r69 View Post
    Salutare , urmeaza sa imi iau un xbox zilele urmatoare , si am nevoie de niste sfaturi in legatura cu controllerele , din cate stiu eu la xbox primesti doar unul in pachet , iar eu intentionez sa imi cumpar inca unul , si probabil pe viitor inca 2 . Un controller wireless este 160 de lei , iar unul cu kit de incarcare este 210 lei . De asemenea exista kit de incarcare de la HAMA la 70 de lei , si acumulator separat la 30 de lei . Care ar fi solutia cea mai buna ? Sa imi iau a doua maneta cu kit ( eventual si la prima un kit ) , sau sa folosesc baterii ? Voi ce folositi ? Multumesc anticipat
    Bun venit pe forum, momentan ai inceput bine. Poti cumpara acumulatori de la GP, incearca sa comanzi de "afara". Din ce am citit aici pe forum, cele din romania nu sunt asa grozave.

    PS: Sper ca nu ai de gand sa iti modezi consola.

    PS2: kragod a cedat.

  7. #12007 SP
    Junior Member Jock3r69's Avatar
    Si cate incarcari se pot face la acumulator ? Ca nu am gasit nimic , nici cat garanteaza producatorul , bateriile cat te costa ? Eu imi iau mai mult sa joc fifa cu tovarasii , si jucam si in 4 de multe ori , 2/2 , de aceea intreb , ca nu am chef sa umblu tot a doua zi dupa seturi de baterii , timpul de joc tot cam asa e , 2-4 ore pe seara

    ---------- Post added 04-03-2012 at 02:07 PM ----------

    Setul HAMA la 70 contine kit de incarcare + 1 acumulator , insa ziceam ca exista posibilitatea sa imi cumpar la 30 de lei acumulator separat , am un incarcator asemanator insa e de la Energizer , l-as putea folosi si acela , dar mie mi se parea ca e mai util setul acesta , mersi .

  8. #12008 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu am folosit si Play&Charge, si acumulatori Sanyo de 2500mAh.. Tin cam 35-40 de ore.

  9. #12009 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Gears Of War XBOX 360 | eBay - 36 lei cu transportul inclus.
    cand ajung acasa, il cumpar :d, e mijto jocu?

  10. #12010 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Voi pe c mod setati tv-ul cand va jucati : dinamic sau standard ? care din cele 2 ofera o calitate mai buna jocului?

  11. #12011 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Holy shizzle, se pare ca avem un nou Shadow Complex pt. vara

    Deadlight - Developer Commentary - YouTube

  12. #12012 SP
    Junior Member luciansima80's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Holy shizzle, se pare ca avem un nou Shadow Complex pt. vara

    Deadlight - Developer Commentary - YouTube
    pare misto deadlight

  13. #12013 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    Nu poate nimeni sa imi raspunda ???

  14. #12014 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    probabilc a multi nici nu se obosesc sa mai schimbe modul de imagine...
    La mine insa TVul imi selecteaza automat modul de Gaming cand ma mut pe intrarea HDMI pt consola.
    In functie de modul de imagine, poti avea un raspuns mai bun in jocuri sau nu.
    Pe Gaming intradevar ai un raspuns mai bun, este setat special pt asa ceva, si nici nu te supara prea tare la ochi.
    Modul standard sau mai ales Dinamic nu este recomandat pt console fiindca dupa o perioada de utilizare devine foarte suparator pentru ochi si obositor.

    Sincer sa fiu modul ala Dinamic mi se pare o porcarie, nu stiu cine are atata rabdare sa priveasca ore in sir la luminozitatea, contrastul si culoarea aia atat de puternica ...

    Ca sa-ti raspund la intrebarea ta, dintre standard si dinamic, cred ca standard (acum depinde si de TV) insa ti-as recomanda sa iti faci o setare custom pt gaming.

  15. #12015 SP
    Junior Member Ghuv's Avatar
    Salut. Ma numesc Ovidiu, si ma bate gandul sa imi cumpar un XBox 360 Slim 250Gb. Avand in vedere ca sunt un habarnist cu diploma, ma gandeam ca poate imi puteti raspunde voi la ce nelmauriri mai am. Precizez din capul locului ca nu ma intereseaza XBox Live, si ca doresc modarea consolei. Intrebarea mea este, daca variantele astea mai noi de XBox S se pot moda, si cam care ar fi pretul (estimativ) al modarii. Totodata, presupun ca daca se modeaza, pot copia kit-ul jocului direct pe HDD-ul consolei, si il pot juca direct de acolo, nu?
    Merci frumos.

    PS: Stiu ca multi dintre voi va cumparati jocurile, si va respect pentru asta, dar haideti sa nu dam in polemici legate de cumpararea jocurilor. Nu suport cerurile, asa ca nu le voi intretine, indiferent ce mi-ati spune.

  16. #12016 SP
    Junior Member Al3x_nike's Avatar
    adibose, multumesc pentru raspuns! Eu nu am la tv mod pentru game, in scurt timp o sa imi iau un samsung D6540 si ala sper sa aibe.
    Intradevar modul dinamic este prea intens si puternic ca si culori, dar la mine cel putin pare mai real de aceea am cerut parerea aici si altora.

  17. #12017 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Am un sistem sony, 5+1 cu dvd si m.ar,interesa sa-l conectez la xbox, am vreo sansa?

  18. #12018 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Ghuv View Post
    Salut. Ma numesc Ovidiu, si ma bate gandul sa imi cumpar un XBox 360 Slim 250Gb. Avand in vedere ca sunt un habarnist cu diploma, ma gandeam ca poate imi puteti raspunde voi la ce nelmauriri mai am. Precizez din capul locului ca nu ma intereseaza XBox Live, si ca doresc modarea consolei. Intrebarea mea este, daca variantele astea mai noi de XBox S se pot moda, si cam care ar fi pretul (estimativ) al modarii. Totodata, presupun ca daca se modeaza, pot copia kit-ul jocului direct pe HDD-ul consolei, si il pot juca direct de acolo, nu?
    Merci frumos.

    PS: Stiu ca multi dintre voi va cumparati jocurile, si va respect pentru asta, dar haideti sa nu dam in polemici legate de cumpararea jocurilor. Nu suport cerurile, asa ca nu le voi intretine, indiferent ce mi-ati spune.
    Altul...macar a scris mai cu bun simt...Precizam si noi din capul locului ca pe noi nu ne intereseaza modarea consolei.

  19. #12019 SP
    Junior Member Ghuv's Avatar
    kragod, merci de parere.
    Poate totusi e cineva care ma poate lumina si pe mine.
    Merci.

  20. #12020 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @Ghuv - poti incerca pe topicurile de specialitate, vezi pe la publicitate, acolo se discuta la liber. aici inca nu "toleram" si mutlumim pt intelegere. O mana de ajutor iti pot da, si la fel iti sugerez sa iei legatura cu cei care se ocupa de modari, ei stiu mai bine care modele se modeaza si care nu. Aici noi nu umblam cu modari asa ca nu stim cu certitudine. spor!
    @silvian92 - depinde de conectica de catre dispui tu si sistemul 5.1
    @Al3x_nike - modelul acela de TV este de generatie noua, mai toate au un mod gaming, cu siguranta si acel TV are

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts