Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 641 of 788 FirstFirst ... 141 541 591 631 639 640 641 642 643 651 691 741 ... LastLast
Results 12,801 to 12,820 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12801 SP
    Member proto's Avatar
    ok , asa am sa fac . Dar daca mi au luat banii de ce nu am gold ? ca Renewal nu era on . Am cumparat de 2 ori oferta : 2 lire -2 luni...

  2. #12802 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    La acea oferta nu erai obligat ca apoi sa cumperi abonament gold pe un an intreg? cu sau fara autorenewal

  3. #12803 SP
    Member proto's Avatar
    Habar nu am. 2lire-2luni gold. @adibose ai dreptate. Probabil am avut automatic rerenewal activat dar faza e ca eu pe 7/7 cand mi s-a activat goldul pentru o luna nu aveam bani pe card. Banii i-am primit acum 3 zile si asa am vazut ca imi lipsesc. Cardul este unul normal, nu este de credit. Nu pot sa intru pe minus. Platesc doar cati bani sunt disponibili in momentul respectiv asa ca nu iteleg cum mi-a fost activat goldul in luna iulie. La payment/credits imi arata -11.98 lire, ce inseamna? Inca ceva, eu mai aveam un card cu 3 luni de gold pe care l-am primit odata cu achizitionarea xbox-ului. Nu l-am activat din prima pentru ca am avut oferta 2lire-2luni si am zis sa profit de ea. Acum o saptamana cand am decis sa folosesc cardul mi-a dat o eroare. Am cautat pe net si am vazut o problema asemanatoare dar nu aceeasi eroare. Acolo explica cineva ca trebuie sa nu ai datorii catre microsoft ca altfel nu-ti accepta codul. Vreau sa stiu acum daca cumpar de la baieti sau de pe un site, ca am gasit pe 1an la 170 de ron, o sa il pot folosi sau imi va da acelasi raspuns ca si la codul de 3 luni? Multumesc

  4. #12804 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pe minus poti intra atat cu un card de credit cat si cu unul de debit.
    pe 7/7 cand mi s-a activat goldul pentru o luna nu aveam bani pe card
    Cu siguranta M$ incerca sa iti traga suma de bani de pe cont si n-o gasea, asa ca mai incerca si a2-a zi si a3-a samd... si cand te-au prins cu bani si-au luat partea .

    Cel mai simplu ar fi sa trimiti un email catre support-ul lor sa-i intrebi in ce stare este contul tau si daca ai datorii in momentul de fata catre ei.

  5. #12805 SP
    Member proto's Avatar
    Am inteles. Tu in ce mod iti achizitionezi goldul? Iei de pe site-uri de la noi sau direct de de xbox?

  6. #12806 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    asta este cel mai convenabil, eu iau doar de aici
    cheap xbox live codes

  7. #12807 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    luam direct de la ei, acum am PS3

  8. #12808 SP
    Member proto's Avatar
    Me:
    Beginning balance: �5.99

    Me:
    Purchases/Fees: �0.00

    Me:
    Payments/Credits: -�11.98

    Me:
    Current balance: �0.00

    Ambassador:
    you won't have to pay anything

    Me:
    ok but what's with the -11.98

    Me:
    ?

    Ambassador:
    that's what you paid

    Me:
    i have the xbox since 6/3/2012

    Me:
    first 4 months i had the 2$-2months

    Me:
    and in the last month i had 1month at 6$

    Ambassador:
    your current balance is 0.00, you do not have to pay anything

    Me:
    ok, another question

    Me:
    when i bought the xbox I recived a 3 month xbox live gold card

    Me:
    i tried to use it a week ago but it says the code is not valid

    Me:
    if i try on the computer it says that

    Ambassador:
    I've received numerous complaints about 3 month gold cards not working, I suggest you contact microsoft support at Welcome to Xbox Support - Xbox.com

    Me:
    if I try to insert the code on the xbox it gave's me an error

    Asta am vorbit in urma cu 10 min cu unul dintre ambasadorii xbox pe chat

  9. #12809 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Degeaba, irelevat. Ambasadorii nu au acces la informatii despre user (stiu ce spun, ca sunt si eu). Vorbeste cu cei de la support.

  10. #12810 SP
    Junior Member bobandrey's Avatar
    Am xbox360 si vreau sa ma uit la filme de pe xbox ca am vazut ca is faine si am vazut ca imi trebe gold , mi-am cumparat gold dar nu reusesc sa vizualiezez niciun film pt ca trebuie sa platesc dar la gold member scrie ca pot vedea cate filme vreau gratis ! HELP

    a ok , thx. Nu stiti pot inchiria sau sa cumpar jocuri xbox kinect sau fara ieftine din cluj?

  11. #12811 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Unde scrie asa ceva?
    Iti trebuie subscriptie pentru netflix sau lovefilm sau oricare serviciu de acest gen. La Lovefilm parca aveai o luna gratis, dar erau cateva conditii, printre care sa fii din UK, iar in urma detectarii IP-ului rezulta ca nu esti din UK so...

  12. #12812 SP
    AIR
    Junior Member AIR's Avatar

    Ajutor

    Cum conectez maneta de xbox cu microfonul la calculator?

  13. #12813 SP
    AIR
    Junior Member AIR's Avatar

    Internet

    Xbox prinde wireless daca am net prin ruter ? Si daca prinde spunetimi ce trebuie sa fac!

  14. #12814 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai slim, din cate stiu are si receiver wi-fi. Daca ai phat, trebuie cumparat un receiver wi-fi.

    Si pe viitor, incearca sa nu mai faci thread-uri aiurea cu orice problema. Posteaza aici tot ce e legat de X360.

  15. #12815 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca e prin cablu, o bagi pur si simplu in USB, dar microfonul nu va functiona (din cate stiu, e foarte posibil sa ma insel).

    Daca nu este cu fir, iti trebuie un receiver special facut pentru gamepads-urile X360, dar, din nou, nu cred ca merge si casca cu microfon.

    Si acelasi lucru ca aici. e viitor, incearca sa nu mai faci thread-uri aiurea cu orice problema. Posteaza aici tot ce e legat de X360.

  16. #12816 SP
    Manager paul's Avatar
    Free Minecraft Pig/Cow Head avatar codes -2012 Dr Pepper/McDonalds Xbox Live Promotion .

  17. #12817 SP
    Junior Member YoYMaTulai's Avatar
    Cum as putea sa cumpar Microsoft Points in Romania cu cardul ??

  18. #12818 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Prin Paypal

  19. #12819 SP
    Junior Member YoYMaTulai's Avatar
    Am incercat prin PayPal si atunci c�nd am dat Add Funds zice ca banca nu suporta acest tip de transfer. Am un card Visa

  20. #12820 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Atasezi cardul si cand vrei sa cumperi alegi optiunea paypal.
    Apoi paypal va face restul daca ai cardul atasat.
    Nu trebuie sa depui bani in contul de paypal!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts