Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 751 of 788 FirstFirst ... 251 651 701 741 749 750 751 752 753 761 ... LastLast
Results 15,001 to 15,020 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15001 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Am inteles.

  2. #15002 SP
    Junior Member CeReaLK's Avatar
    Buna,
    Am si eu o problema. Am avut un card atasat la contul de xbox live, care a expirat. Acuma incerc sa atasez un card nou dar nu ma lasa nicicum. Am incercat sa adaug un cont de paypal si nici asa nu merge. Precizes ca am mai folosit cardul asta online si cu paypal si a mers.

    Cand incerc sa atasez paypal imi zice." Return to Microsoft Luxembourg S.a.r.l.
    At this time, we are unable to process your request. Please return to Microsoft Luxembourg S.a.r.l. and try another option."
    iar cand incerc sa atasez un card. " Use a different way to pay
    This payment option will not work. Use a different or new way to pay. If you have questions, please ask your bank."

    Regiunea este UK.

    Multumesc.

  3. #15003 SP
    Junior Member sarpe007's Avatar
    Va rog sa ma ajutati daca se poat.Detin un Xbox360,si m-am hotarit sa il modez,dar inainte de asta am luat un Hdd WD3200BEVT-22A23T0,pe care in timpul scrieri cu Hddhackr,a vetit o fluctuatie de curent exact la rescriere flash,si acum hardul nu mai stie cum il cheama,ce capacitate are,nu il mai vede biosul.....intrebare:se mai poate face ceva daca mai este vazut de hddhackr,dar nu stiu cum sa ai rescriu softul,sau cum sa il rescriu pe cel original....se mai poate face ceva?

  4. #15004 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cand va spuneam ca nu e bine sa va modati consolele...ei poftim

  5. #15005 SP
    Junior Member Alex Curiosul's Avatar

    Talking

    Imi puteti spune ce beneficii si nonbeneficii ai cand iti modezi o consola xbox 360? Se merita sa o modezi?

  6. #15006 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    nu se merita.... Nu exista expresia " a se merita"...
    Intrebarea ta este : Merita sa modez consola ?

    Raspuns : NU ! E ca si cum ai juca FIFA 14 sau COD sau orice alt joc de multiplayer singur - singurel. Care mai e factorul FUN ? E ca si cum ai avea un PC si joci doar cu creck-uri luate de pe torrente. Adica moka si singur.

  7. #15007 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    @Alex Curiosul Depinde ce vrei. Fiecare are beneficiile si dezavantajele ei.

  8. #15008 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Curiosul View Post
    Se merita sa o modezi?
    Logic. Te rog sa ne spui tot ce stii despre modare ca noi habar nu avem. Si asa cheltuim o gramada de bani pe jocuri.

  9. #15009 SP
    Junior Member ady.'s Avatar
    Salut tuturor, sunt nou pe aici, am o consola xbox 360 slim. Merge sa vad filme de pe browserul unei pagini web? Adica sa scriu eu ceva de genu www.filmexbox.com si sa pot vedea pe pagina respectiva filmele? Am mai citit un topic asemanator dar nu a fost un raspuns clar incat sa inteleg.

    Stima, Adrian!

  10. #15010 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    salut, as vrea sa cumpar un joc de pe ebay.com, cred ca e ceva site din Statele Unite, stiu eu in fine.
    Daca dau corect adresa si toate, pot sa-l cumpar de acolo sa-l aduca in Romania la posta?!

  11. #15011 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by silviu99 View Post
    salut, as vrea sa cumpar un joc de pe ebay.com, cred ca e ceva site din Statele Unite, stiu eu in fine.
    Daca dau corect adresa si toate, pot sa-l cumpar de acolo sa-l aduca in Romania la posta?!
    Nu prea...merge. Ceea ce vrei tu e cam greu. Vezi in primul rand multi useri ebay.com NU TRIMIT in Romania. Si daca ar trimite la costurile mari de transport se va aplica TVA +24% daca produsul depaseste 9-10$.

    Ceea ce inseamna ca la un joc care iese la licitatie la 5$ se mai adauga inca 5-10$ transport. Ori daca facem un mic calcul vin 10-15$ adica aproximativ 40-50 de lei, iar in banii astia il gasesti aici pe forum sh, cu livare imediata.

    Crede-ma ca sunt user vechi ebay, cu peste 45 de calificative positive si stiu problema Ebay si Amazon cu imposibilitatea livrarii produselor in Romania, Congo, Nigeria si Africa de Sud, ma rog intelegi, noi si restul tarilor din Africa.

    In general de pe Amazon.com cumpar produse digitale cu livrarea pe mail. Restul produselor de pe Amazon si Ebay le trimit cumnatului din Portland / Washington si cand vine acasa mi le aduce el..

  12. #15012 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @silviu99 daca pana la final pretul este convenabil si sellerul trimite in RO, atunci poti cumpara fara probleme. Posibil sa si dureze pana la 30 de zile livrarea...asa ca ia in calcul toate aspectele

  13. #15013 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    Am inteles, m-am convins !
    Multumesc de raspuns !

  14. #15014 SP
    Junior Member Apply's Avatar
    Cum imi fac cont de Xbox Live din Romania? Multumesc!

  15. #15015 SP
    Junior Member claud1uop's Avatar
    Salut ! Dintr-o prostie mi-am schimbat regiunea din UK in RO si pentru urmatoarele 3 luni nu o ot schimba inapoi, intre timp ca sa fie treaba buna mi-a expirat si xbox live gold ...
    Intrebarea ar suna cam asa: daca imi cumpar de la altex cardul live si incerc sa dau reedem cod pe contul de RO se activeaza live gold-ul?

  16. #15016 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by claud1uop View Post
    Salut ! Dintr-o prostie mi-am schimbat regiunea din UK in RO si pentru urmatoarele 3 luni nu o ot schimba inapoi, intre timp ca sa fie treaba buna mi-a expirat si xbox live gold ...
    Intrebarea ar suna cam asa: daca imi cumpar de la altex cardul live si incerc sa dau reedem cod pe contul de RO se activeaza live gold-ul?
    Da.....dar te lipsesti de Games with gold (nu cred sa ai acces la ele pe cont de RO).....promotii...etc.
    Cum de ai reusit prostia sa treci pe RO ?

    ---------- Post added 13-02-2014 at 16:44 ----------

    Quote Originally Posted by Apply View Post
    Cum imi fac cont de Xbox Live din Romania? Multumesc!
    De ce ai vrea sa faci asta ? In primul rand nu exista Live de Romania, apoi nu ai jocuri la promotie, Games with Gold....de toate... De ce nu iti faci ca toti oamenii cont de UK sau US ?>

  17. #15017 SP
    Junior Member claud1uop's Avatar
    Am vrut sa fac o plata cu cardul pe live sa cumpar un joc, si imi spuneau ca postal code nu este bun, asa ca m-am hotarat sa-mi mut regiunea si sa incerc asa ( fatal error ). Astept cele 3 luni, si ma mut la loc pe UK mi-am invatat lectia.

  18. #15018 SP
    Junior Member Apply's Avatar
    Ok,o sa il fac pe uk. Multumesc mult.

  19. #15019 SP
    Junior Member silviu99's Avatar
    salut din nou !
    As vrea sa va pun o intrebare, dar suna cam stupid .
    Joystick-ul stang din partea stanga de sus cand imping sa mearga in sus imi ramane blocat acolo, mi s-a mai intamplat , dar am dat cu ceva spray si a revenit la normal P.S am 1 controller de 1 an si la acesta se blocheaza in sus, dar mai am un xbox de 6 ani tot Xbox 360 , maneta alba, dar la aceea ( cu totul ca s-a jucat mai mult pe ea ) nu are nimic. Merge perfect. Stiti ceva modalitate de a repara joystick-ul ?
    Stiu ca suna prosteste.. dar am intrebat sa vad ce metode stiti dvs.

  20. #15020 SP
    Junior Member florinake's Avatar
    Revin cu o problema legata de migrarea contului: acum ~5 saptamani (7 ianuarie mai exact) am migrat contul de pe US pe UK. Am primit confirmarea aproape imediat, iar dupa cateva zile preturile jocurilor s-au schimbat din $ in £ (PC browser).
    Am urmat pasii de la pagina oficiala MS, insa modificarile de pe consola nu reusesc sa le fac. Mai exact, pe web am schimbat adresa si payment address pe UK, insa pe consola nu ma lasa. Vrea neaparat sa-i specific un stat din US, iar tara nu am cum sa o modific (din consola). S-a mai intalnit cineva cu problema asta ? Sau are cineva vreo sugestie ?
    Multumesc !
    PS: pe consola mai exista doua conturi silver (ale copiilor), insa nu-mi amintesc sa fi specificat vreo regiune/tara cand le-am creat. E posibil sa fie din cauza asta ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 751 of 788 FirstFirst ... 251 651 701 741 749 750 751 752 753 761 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts