Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 749 of 788 FirstFirst ... 249 649 699 739 747 748 749 750 751 759 ... LastLast
Results 14,961 to 14,980 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14961 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am un prieten care vrea să-şi cumpere seria Mass Effect pt. PC. Primele două jocuri pot sa le joc cu un controller de Xbox360? Întreb pt. ca am înţeles ca nu funcţionează, ceea ce mi se pare o tâmpenie

  2. #14962 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Nu poti. Le-am jucat eu pe toate 3 pe pc si nu merg cu controller de xbox 360. Sunt facute sa profite de comenzile de scurtaturi de pe tastatura care sunt mult mai intuitive decat sa iti apara meniul ala circular cu nu stiu cate abilitati pe acolo, te incurci aiurea zic eu. Mult mai bine cu abilitatile pe cifrele 1 pana la 9 de pe tastatura.

  3. #14963 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Ma lovesc de o problema cu contul de xbox.
    Contul meu de xbox e creat pe Uk unde moneda e firesc in lire. Pana acum imi incarcam contul cu redeem coduri in lire, dar acum am castigat niste coduri in dolari.
    Le-am dat redeem si nu imi apar pe consola ca as avea echivalentul dolarilor in lire. Am intrat de commerce.microsoft.com pe contul meu si am observat ca am doua conturi de bani, unul in lire si altul in dolari. In cel de lire am 1.03 lire iar in cel de dolari am 30 dolari.
    Daca pe xbox.com ii dau sa schimbe regiunea pe US, pot intra pe store sa cumpar in dolari. pe consola nu reusesc sa schimb din lire in dolari desi am dat si migrate la cont. Am facut asta tot de pe site moment in care pe cosola s-a dat sign out singur la profil. Tot degeaba. Cand m-am logat iar tot contul de lire mi-l arata cand vreau sa cumpar ceva.
    Cum fac sa am pe consola contul in dolari ?. Nu am gasit nicaieri optiunea sa imi modific tara. Desi dupa ce dai migrate ar trebui sa ai cont de bani cu moneda pentru tara respectiva.

  4. #14964 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Migrarea contului este finalizată în câteva zile până la o săptămână. Probabil trebuie să aștepți.

  5. #14965 SP
    Junior Member cracky's Avatar
    Salutare, sunt mai la inceput asa ca luati-ma usor

    Intrebarea mea este : Daca am un cont de xbox live gold si vreau sa joc Diablo 3 online, in acelasi timp vreau sa mai conectez un controller cu un cont creat, este necesar ca al doilea player sa aiba cont xbox live gold si el?
    Mai exact, daca vrem doi playeri sa jucam pe acelasi Xbox cu doua controllere un joc online, sunt necesare doua plati catre microsoft pentru xbox live gold?

    O alta intrebare este : unde gasesc cel mai bun pret pentru coduri de xbox gold?

  6. #14966 SP
    Junior Member juventus23's Avatar
    salut, merita sa iau un xbox 360 din 2006 nemodat,dau la schimb un laptop lenovo ibm t43 single core 512 mb ram 40 gb hdd?

  7. #14967 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    E riscant cu un xbox din 2006 care e prima varianta de xbox adica mari sanse sa dea rrod. Sa fie macar din 2009 adica jasper.

  8. #14968 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu stiu exact cam ce valoare are laptpul tau, dar Xboxul din 2006 e cam vechi, iar riscul de RRoD e foarte mare, daca nu a si avut intre timp.
    Recomand sa te indrepti catre modelele mai noi, Slim sau in cel mai rau caz Jasper

  9. #14969 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by cracky View Post
    Salutare, sunt mai la inceput asa ca luati-ma usor

    Intrebarea mea este : Daca am un cont de xbox live gold si vreau sa joc Diablo 3 online, in acelasi timp vreau sa mai conectez un controller cu un cont creat, este necesar ca al doilea player sa aiba cont xbox live gold si el?
    Mai exact, daca vrem doi playeri sa jucam pe acelasi Xbox cu doua controllere un joc online, sunt necesare doua plati catre microsoft pentru xbox live gold?

    O alta intrebare este : unde gasesc cel mai bun pret pentru coduri de xbox gold?
    Din păcate da... La Xbox One au introdus formatul GOLD on console, în sensul că dacă un user al acelei console are GOLD, ceilalți useri pot juca free dacă sunt creați și joacă pe aceeași consolă. Din câte știu, la Xbox 360 nu au schimbat acest lucru până acum și nu am văzut niciun semn că intenționează prea curând să o facă...

  10. #14970 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @cracky Confirm acelasi lucru pe Xbox 360. Atat timp cat eu sunt logat cu un cont de Live, pot juca cu un prieten sau mai multi(kinect games de exemplu) logati(i) cu un cont de guest. In COD pe live de exemplu apare user(1).
    Preturi bune gasesti la Robert Dinu. Spor.

  11. #14971 SP
    Junior Member cracky's Avatar
    Multumesc pentru detaliere @Scofield91

    @cj_quest : ca si guest nu ii salveaza datele online, deci nu ma ajuta.. asta e.

    Am mai patit ceva dubios, dupa aproximativ o ora s-a blocat consola de tot, a fost nevoie sa o inchid de la buton, consola are sub 2 saptamani si jucat sub 6 ore pe ea, sa fie ceva defect din fabrica ?
    Mi s-a mai intamplat si in Top Spin..

    P.S. am facut orice actualizare mi-a cerut.

  12. #14972 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    E ok, eu la Skyrim am avut zile cand se bloca de vreo 5-6 ori. Au mai fost vreo 2 jocuri cand mi s-a blocat, nu imi fac probleme.

  13. #14973 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    • The Dead Rising Collection will be shuffling its way to Europe on March 7th for Xbox 360 and will include Frank’s original mall misadventures in Dead Rising and Chuck’s rampage through Fortune City in Dead Rising 2, also included are Dead Rising 2 Off the Record, Case West and Case Zero. This is the perfect chance to catch up with previous Dead Rising action. Stay tuned for updates.




    SOLD!
    Attached Images Attached Images 1540559_711884972164137_1505274345_o.jpg

  14. #14974 SP
    Member angloma's Avatar
    nu stiu ce sa zic... Dead Rising 2 mi se pare foarte slab la combat , am renuntat la el , pt. ca mi se pare absurd de greu sa trec de misiunea in care ma bat cu cele 2 fete , imi aminteste de Ninja Gaiden 2 ca dificultate...

  15. #14975 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Consola mea s.a blocat in interval de 1 h de 3 ori ...in fifa 14. A sacadat de 1.2 ori si dupaia sa blocat .. imi venea sa o arunc de la balcon ...

  16. #14976 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Hai frate, serios? Cat de mult sa exagerezi, sa compari doua titluri complet diferite, din toate punctele de vedere? Am de multe ori impresia ca gamerii din Romania au "missed the point completely" cu Dead Rising.

  17. #14977 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cred ca se referea doar la dificultate, nu trebuia sa ii sari la gat. Dead Rising 2 are o dificultate peste media generala, iar atunci multi nu se simt atrasi de el. Altora le place, uita-te la Ronan. Si mie mi-a placut foarte mult si DR3 e motivul pentru care astept lansarea Xbox One.

  18. #14978 SP
    Junior Member bonjascky's Avatar
    Salut. Am in plan niste jocuri pe care vreau sa le termin, dar fara sa-mi bat capul.
    Vin cu urmatoarea intrebare? Coduri.. sau trainere merg pentru jocuri? Am tot incercat sa bag trainere de pe alte site-uri dar nu reusesc sa le fac sa mearga. Daca cineva a mai folosit, poate sa-mi dea o mana de ajutor ? Multumesc mult.

  19. #14979 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Joaca pe easy si gata.

  20. #14980 SP
    Junior Member bonjascky's Avatar
    Quote Originally Posted by C3zar View Post
    Joaca pe easy si gata.
    Multumesc de sfat, desi total anapoda si cu tenta ironica, nu este ce caut eu!
    Vreau sa-mi salvez cat de mult timp pot in fata unor jocuri precum Aliens Colonial Marines sau Deadpool, cele pe care le joci odata si le-ai uitat! In general nu joc cu coduri sau trainere, dar am pus o intrebare de bun simt la care sper sa mi se raspunda prompt si la subiect!

    Multumesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 749 of 788 FirstFirst ... 249 649 699 739 747 748 749 750 751 759 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts