Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 565 of 903 FirstFirst ... 65 465 515 555 563 564 565 566 567 575 615 665 ... LastLast
Results 11,281 to 11,300 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #11281 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    PlayStation just brought in £3bn for Sony • Eurogamer.net

    For the third quarter ending 31st December 2014, Sony's Game & Network Services division, of which PlayStation is a part, brought in a whopping 531.5bn yen, or £2.9bn. G&NS generated more revenue than any other Sony division during the quarter.
    Attached Images Attached Images ps4-prints-money-03-03-15-2.gif

  2. #11282 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tare gif ul, ar fi bine să bage din bănuţi ăia în servere.

    ---------- Post added 17-03-2015 at 14:00 ----------

    Observ că multe studiouri amână jocurile pt. 2016, eu din asta trag concluzia că nu sunt pregătiţi pt. generaţia asta de console şi în al doi-lea rând nici un joc care va ieşi anul asta va fi cu mult sub aşteptări.

  3. #11283 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  4. #11284 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    fain , are si BF4

  5. #11285 SP
    Member excess's Avatar
    "record-ul" de pe consola inregistreaza si ce se vb in party?

  6. #11286 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu. Nu inregistreaza chatul in general. Nici pe cel din joc.

  7. #11287 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by excess View Post
    "record-ul" de pe consola inregistreaza si ce se vb in party?
    Poti inregistra chatul din party atunci cand faci streaming pe Twitch. Daca salvezi videoul local poti inregistra doar vocea ta.

    Ca sa inregistreze chatul faci in felul urmator: apesi pe butonul Share, apoi pe Options, Share Settings, Broadcast Settings, Advanced Settings si bifezi Include Microphone Audio in Broadcast si Include Party Audio in Broadcast. Insa, pentru a inregistra vocile celor din party acestia trebuie sa accepte asta. Este o optiune in meniul Party-ului.

  8. #11288 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

  9. #11289 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu recomand

  10. #11290 SP
    Junior Member baad newz's Avatar
    Salutare.
    Acum ceva zile cei de la rds mi-au schimbat routerul. Am internet Digi 1000 sau cum naiba se numeste acel internet de 1GBS. Aveam un router TPLink negru,2 "antene parabolice",mergea netul pe ps4 de se misca masa cu televizorul. Vin astia mici de la RDS si imi dau o porcarie de ZTE,alba care imi scade viteza de download undeva la 80 mbs prin cablu ( Cu TP LINK aveam aproximativ 110,120). Uploadul il am undeva pe la 70 ( cu TPLink aveam 80,90).Problema mea este ca nat type il am moderate si inainte il aveam open. Cand ma joc Advanced Warfare se vede o diferenta considerabila in conexiune. Mor mult mai repede si mai des,imi frameaza,pe scurt orice se poate sa mearga prost intr-un meci,merge. Aveti vreo sugestie cum sa obtin iarasi NAT TYPE : OPEN? Multumesc,o seara faina tuturor.

  11. #11291 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by baad newz View Post
    Salutare.
    Acum ceva zile cei de la rds mi-au schimbat routerul. Am internet Digi 1000 sau cum naiba se numeste acel internet de 1GBS. Aveam un router TPLink negru,2 "antene parabolice",mergea netul pe ps4 de se misca masa cu televizorul. Vin astia mici de la RDS si imi dau o porcarie de ZTE,alba care imi scade viteza de download undeva la 80 mbs prin cablu ( Cu TP LINK aveam aproximativ 110,120). Uploadul il am undeva pe la 70 ( cu TPLink aveam 80,90).Problema mea este ca nat type il am moderate si inainte il aveam open. Cand ma joc Advanced Warfare se vede o diferenta considerabila in conexiune. Mor mult mai repede si mai des,imi frameaza,pe scurt orice se poate sa mearga prost intr-un meci,merge. Aveti vreo sugestie cum sa obtin iarasi NAT TYPE : OPEN? Multumesc,o seara faina tuturor.
    Pune IP-ul PS4-lui in DMZ in setarile router-ului si problema e rezolvata.

  12. #11292 SP
    Admin MonkY's Avatar
    baad newz: nu inteleg o chestie: de ce ai acceptat routerul celor de la RDS daca stiai ca ai unul mai bun? Schimba-l inapoi cu cel initial... nu te pot obliga sa folosesti routerul lor.

  13. #11293 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    cu un rooter bun pe netul de 500mb/s de la digi , eu am 3-400 la download si 1-200 la upload ...deci tu nu ai un rooter ok daca nu sari de 100 cu net de 1 giga, probabil ca nu ai porturi Gigabit (la rooter) ce pot sa duca asemenea viteza.

  14. #11294 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E cam imposibil sa prinzi 200Mbps la upload, pentru ca la RDS Fiberlink uploadul e limitat la 100Mbps (chiar si cel mai scump abonament, cel de 1Gbps).

  15. #11295 SP
    Member ovydik's Avatar
    Routerul ala zte are PTN,adica intra fibra optica direct in el.ceva recomandari ca si eu as vrea sa-l schimb.

  16. #11296 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Seteaza-l ca si repeater (dezactiveaza orice functie de routare din el) sau crossover (daca are o asemenea functie). Pui routerul tau dupa el, setezi toate cele ca si cand ai avea un singur router si gata... ZTE-ul n-ar mai trebui sa faca altceva decat functia de mediaconvertor (din fibra optica in utp).

  17. #11297 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    ovydik.....acel aparat ZTE se numeste GPON si este proprietatea RDS, nu cred ca te lasa sa il schimbi cu ce vrei tu. Router pui tu dupa el de care iti place

  18. #11298 SP
    Member ovydik's Avatar
    Am router dupa el va dati seama,dar eu chiar folosesc 2 in casa iar zte-ul are un wifi foarte prost si cu 3 chiar nu vreau sa stau.credeam ca se poate inlocui cu un altul.mersi de raspunsuri.

  19. #11299 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum functioneaza, exact, functia record video ? Ca am dat acum sa-mi iau ce aveam pe PS4, pe stick si vad ca am multe filmulete de cate 13 min, pe care eu nu le-am facut. Poate am apasat de mai multe ori pe buton cand voiam sa fac o poza, dar mi se pare foarte dubios sa faca atatea filme.

    Vad ca toate au la inceput Photo Mode, deci exact cand intram sa fac poza, facea automat si film, urmat de ce a urmat dupa acea poza, pentru 13 minute, dar nu am ales eu sa fac asta.

  20. #11300 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nu stiu ce ai facut tu (Razvan), eu ca sa salvez un clip apas o singura data pe share si aleg daca sa salvez poza (triunghi) sau daca sa salvez clip ultimele 15min (patrat)

    in functie de ce aleg le gasesc in galeria destinata salvarilor de clipuri si poze.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts