Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 626 of 903 FirstFirst ... 126 526 576 616 624 625 626 627 628 636 676 726 ... LastLast
Results 12,501 to 12,520 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #12501 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Yo nu inteleg de ce ti-ai tine consola pe wi-fi, daca o tii in casa si nu te muti zilnic. Dar deh, fiecare cu ale lui.

    Intr-adevar, nici mie nu mi-a mai picat de mult. Pacat de viteza de download.

  2. #12502 SP
    Member luciteck's Avatar
    Pentru ca ar fi niste cabluri in plus, batai de cap in plus in a le masca/ascunde, mai ales daca ai 2,3,4 console + pc. Mai zic de situatia in care routerul e intr-o camera, iar consolele in alta? Hai sa nu mai folosim wifi si sa ne intoarcem la switchuri si huburi, eventual un bnc - '90s style.

  3. #12503 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar din start, daca router-ul e in alta camera, ai semnal mai slab, deci e absurd sa te plangi

    Cat de cabluri, eu am 3 console, toate pe cabluri si laptop, pe care-l tin in casa, tot pe cablu. Si sincer, chiar nu ma deranjeaza. Am cablurile trase pe dupa mobila (am bagat putin mai mult in ele, ca sa fie mai lungi) si ies exact unde am nevoie.

    Cat de "hai sa ne intoarcem la switch-uri si hub-uri", nu cred ca e cazu, din moment ce un modem = switch + wi-fi.

    Nu stiu, eu sunt de parere ca totul tine de comoditate, iar eu prefer sa pierd putin timp la inceput si dupa aia nu ma mai doare capu

    Oricum, am 3 tablete si 4 telefoane + 1 TV legate la wi-fi mereu, asa ca prefer sa raman asa

  4. #12504 SP
    Member luciteck's Avatar
    Ideea e ca firesc ar fi sa nu fie nici o problema in accesarea PSN-ului (uneori timp de zile, saptamani intregi), indiferent de modalitatea de conectare aleasa de user. A, ca vitezele de download pot varia si ca pe wifi sunt ceva mai scazute, ok, e normal. Insa nu mi se pare normal sa apara astfel de situatii, mai ales la cati bani iau de pe noi prin "servicii" gen psplus, psnow, etc etc.

  5. #12505 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca vrei sa joci online iti recomand sa joci prin fir , pe wi-fi o sa ai mereu deconectari.

  6. #12506 SP
    Member luciteck's Avatar
    Am jucat online pe wifi de la lansarea consolei si nu am avut niciodată deconectari. Oi fi eu mai norocos, dar nu cred :-)

    De fapt problema cu loginul pe psn de acum a fost cam singura pe care am avut-o de un an și jumătate de când am consola. Deconectari am avut doar în driveclub când au avut ei probleme majore cu serverele la lansare în rest chiar nu am simțit nevoia de a baga cablul de net în consolă.

  7. #12507 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    daca vrei sa joci online iti recomand sa joci prin fir , pe wi-fi o sa ai mereu deconectari.
    Toți amicii mei joacă prin wi-fi, nici măcar o problemă, jucam de vreun an Destiny. Eu prefer prin maț

  8. #12508 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    La dracu inca o zi in care mu pot sa fac nimica...iara e picat psn-ul la mn...si il am prin cablu nu prin wifi deci asta nu e o problema...

  9. #12509 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Hmm... eu am intrat de la 13 la 16 si mergea PSN fara probleme. A descarcat si update la Batman f repede. Sa fiu sincer, nici nu m-am uitat sa vad cat de mare era patchul.

  10. #12510 SP
    Junior Member calinstefanescu's Avatar
    SI aici aceeasi problema - nu ma pot conecta la PSN de la consola de acasa. Nici pe app-ul de browsing de pe ps4 nu merge sa ma conectez. PS4 e trecut printr-un rooter si sunt la rds. Am facut update la firmware la rooter si degeaba. Aceeasi consola daca o bag pe hotspot pe telefon(vodafone) se conecteaza fara nici o probelma. Tare e ca am conexiune la net pe ps4 prin rooter( pot naviga pe browser) dar nu si conexiune la psn. PC-ul care e prin rooter are acces la psn fara nici o probelma. Am cont us si ro si nici unul nu se conecteaza. Asa e si la voi? Am inebunit ieri si azi ... urma sa imi iau alt rooter pana sa vad threadul asta.

    ---------- Post added 18-08-2015 at 21:51 ----------

    Uitasem sa zic - la birou am alt ps4 - acolo tot cu contul meu ma conectez fara nici o problema - tot prin rooter ( alta marca da nu cred ca asta e) si tot la rds...

  11. #12511 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nick eu nu ma pot conecta prin router, merge in schimb prin ppoe direct de la RDS.

  12. #12512 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pot da redeem unui cod de beta pe PSN prin laptop sau doar de pe consola?

  13. #12513 SP
    The Insane One Telperion's Avatar
    A reusit careva sa se conecteze la PSN ? Devine iritanta situatia ...

  14. #12514 SP
    Member luciteck's Avatar
    Nope, am incercat si pe cablu, same problem. Prin PPOE n-am incercat ce-i drept, posibil sa mearga cum zice Se7en Fury. Chiar nu inteleg cum e posibil atatea zile sa nu fie disponibil PSN-ul la f multe persoane si sa nu iasa un scandal masiv pe tema asta... Ati intrebat careva pe facebook la cei de la Playstation RO sa vedem ce explicatie dau?

  15. #12515 SP
    The Insane One Telperion's Avatar
    Quote Originally Posted by luciteck View Post
    Nope, am incercat si pe cablu, same problem. Prin PPOE n-am incercat ce-i drept, posibil sa mearga cum zice Se7en Fury. Chiar nu inteleg cum e posibil atatea zile sa nu fie disponibil PSN-ul la f multe persoane si sa nu iasa un scandal masiv pe tema asta... Ati intrebat careva pe facebook la cei de la Playstation RO sa vedem ce explicatie dau?
    Le-am adresat o intrebare, astept raspuns si o sa postez si aici.

  16. #12516 SP
    Member musat's Avatar
    La mine a functionat fara probleme si ieri si azi (pana acum). Cont de Ro cu conexiune RDS prin wifi. Ieri a descarcat si 2 updateuri (batman si driveclub).

  17. #12517 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nici eu nu am avut probleme cu Store-ul.....insa ma deranjeaza grav de tot viteza de Download, trag cu viteza melcului, sper sa se intample ceva pe partea asta o data cu noul update.

  18. #12518 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Pot da redeem unui cod de beta pe PSN prin laptop sau doar de pe consola?
    Poti da redeem si de pe laptop. Ulterior, pe consola, vei gasi aplicatia in Library.

  19. #12519 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    http://www.gamespot.com/articles/xbo.../1100-6429839/

    Auzi la ei, vor sa faca server comun, console cu pc, cea mai proasta idee.

  20. #12520 SP
    Member luciteck's Avatar
    Ei, lasa ca si Rocket League merge cross-play PS4 cu PC si e ok. Depinde de jocuri. Pentru shootere intr-adevar nu e o idee prea buna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts