Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 494 of 903 FirstFirst ... 394 444 484 492 493 494 495 496 504 544 594 ... LastLast
Results 9,861 to 9,880 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #9861 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Televizorul nu are intrare optica și home cinema-ul ieșire? Eu asa am legat. Sistemul prin optic cu televizorul și mi se aude și de la ps3 și de la ps4 pe sistem... Logic

  2. #9862 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    gasesti cablu optic la altex

  3. #9863 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Nu cred ca asta era problema, ca nu găsește cablu optic, ci ca nu are decât o singura ieșire. Bănuiesc totuși ca nu are ieșire optica la TV.

  4. #9864 SP
    Member PumaS's Avatar
    Cu regret spun , nu are intrare optica TV-ul este destul de vechi . Ma gandeam daca nu cumva exista un splitter ( sau ceva de genul ) care sa aibe 2 intrari si o singura iesire pentru OPTIC

  5. #9865 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Man și eu cautam varianta asta acum vreo luna, dar din ce am auzit cică nu ar fi calitatea dorita dacă alegi asa ceva. Alta metoda din păcate nu ai, decât sa schimbi cablul în funcție de ceea ce vrei sa faci.

  6. #9866 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Este splitter manual, adica intra 2 cabluri si iese unul, doar ca comutarea o faci manual. Asta practic te scuteste de a mai tot scoate cablurile din locul lor si nu le mai uzezi dar cam atat. Inconvenientul ramane.

  7. #9867 SP
    Member PumaS's Avatar
    Am inteles ca o varianta ar fi un reciever Av dar mi se pare destul de costisitoare aceasta optiune ,corect ?

  8. #9868 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    eu am cumparat un splitter optic manual 3 -1 cu care ma descurc foarte bine.
    eu am asta: HQ Optical TOSlink 3 Port Switch: Amazon.co.uk: Electronics

    daca vrei ceva comod si o telecomanda in plus uite asta: Lindy 4-Way TosLink Digital Optical Audio Switch: Amazon.co.uk: TV

  9. #9869 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by valentin2007 View Post
    Nu cred ca asta era problema, ca nu găsește cablu optic, ci ca nu are decât o singura ieșire. Bănuiesc totuși ca nu are ieșire optica la TV.
    Dude ati luat-o razna? ) Pai sunetul pleaca din toate consolele pe HDMI, ajunge in TV, iese prin cablu optic spre Home Cinema si GATA!!! Eu asa am acasa si totul merge ok! Sunetul pleaca DIGITAL prin HDMI spre TV din console, apoi din TV pleaca tot DIGITAL pe cablu optic Tosslink spre Home Cinema. Pierdere de semnal: 0!

  10. #9870 SP
    Senior Member mark's Avatar
    DEPINDE! Leo, nu te arunca asa tare cu capul inainte sa afirmi ceva pt ca sunt cazuri in care poti sa nu ai dreptate. Si anume:
    Poti face cum zici tu daca TV-ul e capabil de, decodare DTS. Daca nu e atunci n-o sa mai ai sunet DTS/DD original al jocului ci doar stereo. Deci depinde de TV. De exemplu la LG-ul meu LCD diagonala 1M model de acu vreo 5 ani nu stie sa decodeze acele standarde si nu stie nici PASSTROUGH, adica nu stie sa lase sunetul sa treaca mai departe neatins si astfel ii face downmix la stereo. Deci...

  11. #9871 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Pai sunetul pleaca din toate consolele pe HDMI, ajunge in TV, iese prin cablu optic spre Home Cinema si GATA!!!
    Iese prin cablu optic în situația în care Tv-ul are asa ceva. Colegul nu are

  12. #9872 SP
    Member PumaS's Avatar
    Am comandat urmatoarele produse :


    1.Switch Optic manual GOOBAY - Switch optic manual 3 porturi, Goobay [SWTOPT-GB-AVS4 /27431]


    2.Cablue Optic - Cablu optic Toslink - Toslink 1,0 m CABDIV-CABLE623 2 BUC


    PS3 + PS4 si cu iesire direct in HOME CINEMA sa speram ca nu are lag sau ceva pierderi de semnal sau calitate

    ---------- Post added 12-11-2014 at 18:40 ----------

    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Dude ati luat-o razna? ) Pai sunetul pleaca din toate consolele pe HDMI, ajunge in TV, iese prin cablu optic spre Home Cinema si GATA!!! Eu asa am acasa si totul merge ok! Sunetul pleaca DIGITAL prin HDMI spre TV din console, apoi din TV pleaca tot DIGITAL pe cablu optic Tosslink spre Home Cinema. Pierdere de semnal: 0!


    Asta in cazul in care TV-ul are iesire OPTICAL OUT si din pacate al meu nu are . Mai astept sa existe suficiente surse 4K si schimbam si TV-ul , momentan e arhisuficient , daca PS4 avea grafica 4k era sufficient ca sa pot face trecerea dar momentan nici macar companiile de televiziune prin cablu nu fac asta , bine sunt 70% din posturi care inca nu au HD dar asta e alta mancare de peste ... asa ca am decis sa mai astept

  13. #9873 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    DEPINDE! Leo, nu te arunca asa tare cu capul inainte sa afirmi ceva pt ca sunt cazuri in care poti sa nu ai dreptate. Si anume:
    Poti face cum zici tu daca TV-ul e capabil de, decodare DTS. Daca nu e atunci n-o sa mai ai sunet DTS/DD original al jocului ci doar stereo. Deci depinde de TV. De exemplu la LG-ul meu LCD diagonala 1M model de acu vreo 5 ani nu stie sa decodeze acele standarde si nu stie nici PASSTROUGH, adica nu stie sa lase sunetul sa treaca mai departe neatins si astfel ii face downmix la stereo. Deci...
    Colegul are dreptate,sincer nu stiu ce tv face passtrough,eu am un sony seria 8 de anul asta ,si nu stie sa faca.

  14. #9874 SP
    Member dtancu's Avatar
    Sony nu a făcut niciodată passthrough. Din câte știu, Samsungurile 8500 fac.

  15. #9875 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Am o problema cu jocul PSE2015,varianta digitala US,imi tot da eroarea CE-34878-0.Fara internet il pot juca,dar cum vreau sa ma conectez la server,ma scoate din joc si imi afiseaza acea eroare.Am reinstalat jocul,initiates ps4 si tot asa face, o sa incerc si cu rebuild database.

  16. #9876 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sony previews upcoming PlayStation Vue cloud TV service


    Sony plans to begin testing its new subscription cloud TV service PlayStation Vue in New York City later this month.


    PlayStation Vue blends live local broadcast and cable TV network programming with on-demand content and programs that viewers have saved in a cloud-based DVR. Six major content partners are on board: CBS, Discovery Communications, Fox, NBCUniversal, Scripps Networks Interactive and Viacom.
    That adds up to about 75 channels including Comedy Central, Animal Planet, Food Network, Syfy and Nickelodeon. Sony continues talking to other major providers with the biggest holdout being Disney, parent company to ABC and ESPN. "It's a pretty robust lineup, by no means do I think we are done," House said.
    A "competitive" subscription fee will be announced at a later date, he says. Subscribers will not be charged any setup fee – your game system, TV and broadband connection are all you need – and will not have to agree to a certain length of contract.



  17. #9877 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cand e BF pe amazon? 21 sau 29?

  18. #9878 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu stiu 28

  19. #9879 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Pe 28 este BF in toata lumea, numai in Romania se tine pe 21 ....

  20. #9880 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    De ce suntem noi altfel nu inteleg.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4284 Last Post: 31-05-2024, 20:05
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts