Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 873 of 903 FirstFirst ... 373 773 823 863 871 872 873 874 875 883 ... LastLast
Results 17,441 to 17,460 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17441 SP
    Member Otman's Avatar

  2. #17442 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    OMG !

    Grip asta cred ca este copie directa dupa : Roll Cage , mega fain prin anii 2000


  3. #17443 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e copie directa. Stiam ca-i facut de aceiasi oameni.

  4. #17444 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Bun, in sfarsit PoE pe PS!

  5. #17445 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si pentru cei pasionati de jocuri survival, a iesit (in sfarsit) si pe PS The Forest. Abia astept si PoE.


  6. #17446 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Si ca tot ma bucuram de PoE.. ce surpriza placuta!



  7. #17447 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Nu mai accepta cardul de ING ? Incerc sa reinnoiesc datele de card si primesc eroare (WC-34891-5) card info not valid ????

  8. #17448 SP
    Member Otman's Avatar

  9. #17449 SP
    Member westy9009's Avatar
    Dragilor ,

    Sunt curios voi ce casti folositi ? Momentan folosesc Asus Strig 7.1 Wireless ... dar simt ca nu sunt Wow .N u am un motiv anume insa cand le-am cumparat am avut alte asteptari . Ma tot bate gandul la Sony Platinum ( acel 3D Sound ) insa pretul si lipsa de jocuri cu acesta tehnologie ma tot face sa ma gandesc de 2 ori la achizitia lor . Insa chiar si asa ; cei care le folosesc ( Orice Feedback ?? ) deasemenea oricare alta recomandare ?

  10. #17450 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cam aceeasi problema am avut si eu, si multi altii. Nu ai prea multe variante.

    Am avut Gold-urile "vechi" pana de curand, le-am dat, dar le-as recomanda daca vrei neaparat, datorita sunetului/si poate si a microfonului.
    Jeneaza in schimb dupa o sesiune mai lunga de jucat, vara chin mare cu ele, nu le suportam prea mult, chiar si cu AC in camera.
    Totodata constructia este deficitara. Foita de plastic pe alocuri, asa cum le spuneam eu. Le-am inlocuit cu niste casti de la un telefon
    Mult mai comod/usor de folosit, doar ca au acel fir.. si se aud spart
    Momentan sunt OK, ce-i drept nici nu prea am simtit nevoia de casti (doar cand doarme femeia), am lasat-o mai moale cu multiplayer, si am timp mai mult de "backlog" single player.
    Altfel Gold-urile "noi" reprezinta si ele o solutie, dar nu le-am folosit asa ca nu vreau sa emit judecati. Din ce am inteles, constructia este mult mai "solida".

    Legat de Platinum, m-a batut si pe mine gandul dar, nu voi plati acea suma obscena (inclusiv samsarilor pe OLX, ce le-au luat la 1/3 din pret de pe la nu stiu ce retailer). Doar daca le prind la promotie. Poate. Tot la fel voi fi transpirat in ele vara (nu respira pielea din cauza coating-ului/padding-ului a la inceputul anilor 2000) iar la capitolul sunet se aud cam la fel.
    Dar au o constructie mai sanatoasa. Doar pentru asta le-as lua, mai ales dupa experienta "umbli cu oul auriu"
    7.1 e doar marketing momentan (cam obosit marketing, dar tot marketing).

    Personal mi-as dori niste "dopuri" wireless Cred ca asa ceva ar fi perfect. Sau niste casti mai in ton cu timpurile, cu padding tip Steelseris Arctis, dar wireless si cu suport (real) pentru 7.1 pentru TOATE titlurile 1st party.
    Dar va mai dura probabil pana vom vedea asa ceva pentru PS.. cel putin pe partea de padding. Depinde cum evolueaza piata. Depinde cat de mult "vinilin" se mai poate vinde oricum. Depinde ce au de gand cu 7.1.. $ony de la Pulse incoace, nu a excelat la capitolul casti.

    Revenind, intr-o nota serioasa, si mai putin personala, nu are rost sa-ti bati prea mult capul cu solutii wired. Strica toata experienta.
    Daca insisti insa, si esti cu dare de mana, recomand Astro A40. Le-am testat la un prieten.. alt nivel. Nu se compara cu plasticele $ony. Dar si costa.
    Wireless, probabil Platinum. Solutie buget, Gold-urile "noi". Succes la cautari!

  11. #17451 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Nu am folosit casti niciodata in jocuri ( am un sistem Logitech Z5500 5.1 care isi face treaba foarte bine ), dar anul acesta am cumparat o pereche de casti Sony Platinum ( am gasit si ceva promotie - le-am luat cu vreo 500 lei).

    La inceput mi s-au parut putin cam slabe fata de sistemul de sunet, dar dupa ceva reglaje, mi se par excelente. In ultima vreme joc foarte mult COD Blackout si ma ajuta in meciuri sa aud pasii, sa imi dau seama unde sunt inamicii. D-abia astept BF5 cu 3d audio. Aveam si ceva presetari pentru jocuri in aplicatia dedicata, dar eu le folosesc standard. Cred ca depinde si de joc, cat de bine e optimizat sunetul pt casti sau cat de bine e facut. Acum folosesc sistemul Logitech cand ma uit pe Netflix sau la TV. Sa obtin fidelitatea/volumul sunetului din casti trebuie sa dau volumul destul de tare la sistemul Logitech si traieste tot blocul experienta COD .

    Legat de constructie, acestea sunt pliabile (ocupa putin loc) si sunt unite printr-o banda metalica + ca se poate ajusta inaltimea castilor.
    Am mai citit ca sunt probleme cu semnalul, sau ca se deconecteaza de la dongle, eu joc la 1.5m - 2 m de TV si nu am probleme cu sunetul.
    Bateria tine destul de mult, eu joc zilnic 3-4-5 ore (depinde) si tot timpul mai am o liniuta-doua de baterie cel putin cand le opresc, am consola in Rest mode si le incarc zilnic.

    Eu sunt foarte multumit de ele, sunt foarte comode, dar nu am termen de comparatie cu alte casti. Nu ascult muzica si nu ma uit la filme cu casti. Pentru jocuri ti le recomand. Nu gasesti casti wireless mai bune in segmentul asta de pret. Plus ca sunt 100% compatibile cu PS4 - ai sunetul virtual 7.1, 3d audio.

    Legat de materialele din care sunt facute padd-urile, e un fel de piele/vinilin si cam transpira urechea. Le sterg/curat dupa folosire, sa nu se decoloreze in timp. Nu sunt incomode la sesiuni mai lungi (nu am capul mic, am mai avut niste Sony stereo inainte si erau jale - te durea capul dupa 15 minute. S-au si rupt deja).

    Le recomand 100%.

  12. #17452 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut
    Ce joc cu masini se merita jucat pe ps4?

  13. #17453 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Cred ca Gran Turismo Sport si Driveclub.Insa eu prefer seria NFS

  14. #17454 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Merita sa joci ce iti place. Nu trebuie sa intrebi mereu pe forum sau Facebook si sa-ti formeze altii părerea (aici nu ma refer la tine în special).
    Si ca sa nu fiu rau iti si răspund. Daca iti plac raliurile Dirt Rally cica ar fi bun. Simulator - Gran Turismo Sport. Arcade - NFS (oricare, e tot una, oricat s-ar lamenta unii ca unele ar fi mai slabe ca altele) si The Crew. Intre Arcade si Simulator, cu o grafica de iti curg bale: Driveclub.
    Pacat ca nu este si pe PS4 ceva in genul Forza Horizon.

  15. #17455 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Merita sa joci ce iti place. Nu trebuie sa intrebi mereu pe forum sau Facebook si sa-ti formeze altii părerea (aici nu ma refer la tine în special).
    Si ca sa nu fiu rau iti si răspund. Daca iti plac raliurile Dirt Rally cica ar fi bun. Simulator - Gran Turismo Sport. Arcade - NFS (oricare, e tot una, oricat s-ar lamenta unii ca unele ar fi mai slabe ca altele) si The Crew. Intre Arcade si Simulator, cu o grafica de iti curg bale: Driveclub.
    Pacat ca nu este si pe PS4 ceva in genul Forza Horizon.
    Eu pe calculator am jucat doar nfs si am zis sa intreb ca poate ma voi juca si online sau co-op , sa zicem ca majoritatea jocurilor care le joc eu nu prea am avut noroc de oameni co-op sau multiplayer .

  16. #17456 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Iti recomand Driveclub,chiar daca e vechi arata absolut incredibil insa nu te astepta sa fie simulator ci mai degraba un hibrid intre arcade si simulation.Ce ar mai fi de notat e ca jocul nu mai beneficiaza de servere asadar daca doresti sa joci multiplayer nu o vei putea face dar sunt sigur ca o sa iti placa si singleplayer.

  17. #17457 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Intrebare stupida. Daca am DriveClub cu tot cu season pass, il pot juca in VR? Pe store nu ma lasa sa-l cumpar, imi zice "Not Available for purchase" si cand dau tell me more, imi spune ca am luat deja season pass-ul pentru base game. In schimb, pot sa cumpar DC VR season pass care e 89 de Lei. Am impresia ca sunt gresite pozele de la joc.
    Attached Images Attached Images 20181115185533.png 20181115185520.png

  18. #17458 SP
    Member Otman's Avatar

  19. #17459 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    From nowhere : https://www.dualshockers.com/sony-pl...n-skipping-e3/

    Sony PlayStation is Skipping E3 for the First Time Ever in 2019

    PlayStation is reportedly skipping E3 in 2019, citing a lack of software to showcase; this comes after the lack of PlayStation Experience event in 2018.


    The initial report comes from Variety and is corroborated by Game Informer, who includes a statement from the company:

    “As the industry evolves, Sony Interactive Entertainment continues to look for inventive opportunities to engage the community. PlayStation fans mean the world to us and we always want to innovate, think differently and experiment with new ways to delight gamers. As a result, we have decided not to participate in E3 in 2019. We are exploring new and familiar ways to engage our community in 2019 and can’t wait to share our plans with you.”

    Of course, “participating in E3” has become a strange semantic thing, with EA hosting their own event outside E3 that just happens to be in close proximity to the venue and date. When Game Informer asked PlayStation senior vice president of communications, Jennifer Clark, she provided the strangely-worded response: “We will not activate or hold a press conference around E3.”
    Clark continued when asked about the possibility of reviving the PlayStation Experience event:

    “We are looking at events as a whole and how we can speak more to our fans and continue to wow them. The timing of PSX and E3 didn’t allow for that. But lots of exciting things to come, and we hope to share shortly. Some of our biggest games will have key milestones next year so we will work hard to blow those up.”

  20. #17460 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Faliment

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 873 of 903 FirstFirst ... 373 773 823 863 871 872 873 874 875 883 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts