Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 899 of 903 FirstFirst ... 399 799 849 889 897 898 899 900 901 ... LastLast
Results 17,961 to 17,980 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17961 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Este ciudat ca am exact aceasi problema doar ca invers? la ps4 rupe downloadul iar la xbox one sta si la 300-400 kbps?
    Foarte ciudat cand literally toata lumea se plange de viteza de download. Also, eu tin consolele doar pe cablu, deci cand compar, nu compar chip-urile de wi-fi.

  2. #17962 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu am auzit pe nimeni să se plângă de viteză, a fost o perioadă în timpul pandemiei când au limitat viteza, eu pe wifi acum downloadez cu 6-7mbs.

    Acum nu știu poate vorbești de 100mbs.

  3. #17963 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cei mai multi oameni se plang de viteza, ceea ce este cu adevarat o problema (sau mai bine spus era mai mult inainte, acum s-a mai remediat), dar buba cea mai mare este cand consola trebuie sa instaleze ce a downloadat. Acolo e crima si asta e un alt motiv pentru care PS5 cu al lui SSD ar trebui sa ofere o experienta mult superioara, lucru pe care Cerny l-a mentionat, stiind ca oamenii s-au tot plans de asta.

  4. #17964 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow. Deci eram singuru cu problema asta Ce sa zic atunci. PS4 a fost o super consola si am avut eu o problema cu consola mea si cu internetul meu.
    Ciudat, Xbox pe acelasi internet merge de vreo 10x mai rapid la download. Dar nah, probabil consola mea e defecta

  5. #17965 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ce consola ai? Au remediat problema cu viteza de internet la modelele Slim si Pro. Din pacate remediat e mult spus, nici alea nu trec de 10MB/s prin cablu.

  6. #17966 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Base PS4. Dar nu are importanta pentru ca se pare ca nu exista problema. Lumea vad ca downloadeaza cu 1gb/s pe aici.

  7. #17967 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cine descarca cu 1gb/s? Sau trebuie sa fim de acord ca ps4 e de *** dacă la noi nu e asa?

    10 MB/s sunt 80 Mb/s

  8. #17968 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Multumesc Dant3 pentru lectie. Chiar nu stiam Ce sa zic, nasolica daca te multumesti cu asa ceva si ti se pare suficient. Eu pe Xbox descarc cu app 180Mb/s, vs undeva la 3-4Mb/s pe PS4 (si nu, nu sunt 80Mb/s). Ca sa-ti faci o idee. Acelasi internet, acelasi router, consolele stau la 5cm una de cealalta, fiecare cu cate un cablu identic si ca dimensiune si ca pret.
    La o comparatie mica, se vede o mica diferenta de care ma pot plange - pentru ca este penibil si praf, iar asta inseamna ca da, PS4 e de ... la viteza de download. Si nu acum sau in perioada covid, ci cu totul in acesti aproape 6 ani de cand am consola.

    Si da, lumea se plange pe internet peste tot, chiar daca unora li se par suficienti acei 10Mbs. Pe care dupa cum a zis si Espiritus (lucru de care nu stiam), cei cu base PS4 nu-i au.

    Sper sa rezolve si problema asta cu PS5 si sa putem downloada si noi cu viteza normala.

  9. #17969 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cu ce sa ma mulțumesc, nu înțeleg? Eu cu atata luam minim, 10, tu pe xbox cu 17. Nu vad care e problema ta de fapt.

    3-4 Mb/s e foarte încet, fa un test și pune poza te rog

  10. #17970 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Am facut un test, trag pe PS4 Pro cu 30-50MB/s, iar pe Xbox One X cu 25-40Mb/s.

    E ciudat cand un moderator incepe un versus in topicul dedicat PS5...

  11. #17971 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa revin și eu cu câteva teste de la câțiva amici. Am sa urc și poze sa nu apară discuții aiurea.

    PS: De pe PS4 Pro și PS4 normal

  12. #17972 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite un test rapid. Acelasi joc, dat sa downloadeze pe ambele console separat (nu in acelasi timp) si facuta poza dupa app 1 min de la inceperea downloadului.
    La PS4 normal ca nu arata si viteza...beacause reasons. Dar se vede ca dureaza 1h desi jocul are 7gb in plus (?!?!) - also, aici avem tot cati MB a downloadat din cat are, dar nu s-au obosit ei sa adauge acel "of", nu e viteza de download.
    La Xbox arata viteza care este mai mica decat de obicei - probabil daca mai stateam vreo 5 minute se dubla.

    LE: @AngelOfPain - moderatorul nu a inceput niciun versus. Doar s-a plans de un minus al PS4 pe care se pare ca doar el il are, si care spera sa fie reparat in PS5.
    Attached Images Attached Images ps4.jpg x1x.jpg

  13. #17973 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Fa un test de viteza, vad ca unul e de 23 de gb iar celalalt mai mic? Wtf

  14. #17974 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e ciudat ca e mai mic pe Xbox, unde teoretic il joc la rezolutie mai mare, decat pe PS4 unde merge doar in 1080p.

    Nu ma bazez niciodata pe testele de viteza gen speedtest.net unde fac doar situatii ideale, ci pe teste facute pe actual serverele lor de download. D-aia nu am dat in settings si test de viteza - il consider inutil.

    Asta este situatia la mine pe base PS4. Poate la altii pe PS4 Slim sau Pro merge la viteza mult mai mare.

  15. #17975 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    PS4 Pro cu cablu, abonament de 500. img-20201006-wa0011.jpg

    Spuneam sa faci test din consola, de acolo de unde faci conexiunea. Viteza ti-o arata bine, e cu serverele Sony, nu RDS

  16. #17976 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai pe cablu merge bine. Problema nu era la wi-fi? Acolo au viteze slabe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #17977 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La Răzvan nu merge pe cablu. Am mai spus, wifi la base ps4 e varza, la slim și pro au pus dual band

  18. #17978 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Spuneam sa faci test din consola, de acolo de unde faci conexiunea. Viteza ti-o arata bine, e cu serverele Sony, nu RDS
    Uite ca am facut si asta, desi o consider irelevanta - tot RDS 500, tot cablu in consola PS4 vanilla (sau cum ii spuneti voi).

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    La Răzvan nu merge pe cablu
    huh? la mine doar switch sta pe wi-fi in casa.
    Attached Images Attached Images img_2725.jpg

  19. #17979 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    E de la router man


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #17980 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok. Deci e de la mine. Desi pe Xbox merge foarte bine - acolo merge routerul bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 899 of 903 FirstFirst ... 399 799 849 889 897 898 899 900 901 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts