Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 214 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1161 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  2. #1162 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Credeti ca vor creste preturile la controller? Cu noua generatie? La PS5 ma refer. La cata tehnologie au pus in el.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1163 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Cu siguranta vor fi mai scumpe.

  4. #1164 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred că nu o sa depășească 70€, dar hai sa fac un pariu pe o bere virtuală, 60 la fel cum sunt acum

  5. #1165 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Nu mai tin minte, cand s-a trecut de la DS3 la DS4, au marit pretul ?

  6. #1166 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Daca va fi o majorare de pret atunci tind sa cred ca nu va fi substantiala. Cum zice Dante, maxim un 10 euro acolo.

  7. #1167 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Nu mai tin minte, cand s-a trecut de la DS3 la DS4, au marit pretul ?
    Din ce îmi aduc aminte, nu

    LE: Zvon de la un "insider"
    https://twitter.com/IronManPS5/statu...834352644?s=19

  8. #1168 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Din ce îmi aduc aminte, nu

    LE: Zvon de la un "insider"
    https://twitter.com/IronManPS5/statu...834352644?s=19
    Daca imi amintesc bine parca si DS4 putea fi cumparat inainte de lansarea PS4. Sunt curios daca o sa gasim si la noi DualSense inainte de lansarea PS5

  9. #1169 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Credeti ca vor creste preturile la controller? Cu noua generatie? La PS5 ma refer. La cata tehnologie au pus in el.
    Ar trebui sa coste la fel. Nu prea e cine stie ce tehnologie extra in el. Ba din contra, au inlocuit rumble cu haptic, iar haptic se presupune ca e mai ieftin (il gasesti prin majoritatea telefoanelor). Acum depinde mult de ce baterie va avea la interior, poate vin cu o surpriza. Sau poate vor creste mult calitatea materialelor folosite, cine stie? Anyway, eu am zis ca "ar trebui sa coste la fel", dar intrucat va mai fi si DualShock pe piata, sunt ferm convins ca Sony il va vinde mai scump, just because they can. Presupun ca daca RRP pentru un DualShock va fi 69$, DualSense va fi 79$. Si samsarii il vor vinde cu 100$ la inceput.

  10. #1170 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #1171 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ar fi fost culmea să spună "We plan to introduce a compelling lineup of titles [for PS4] soon".

  12. #1172 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Râdem, glumim, eu sper sa văd jocuri exclusive next gen, deși mi-e greu sa cred că o să aibă "curajul" ăsta. Au vândut prea multe PS4 ca sa vina cu ceva exclusiv PS5 day one

  13. #1173 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-ai sa vezi asa ceva la Sony, nu cu atatea PS4-uri vandute. Gandeste-te bine, a zis "compelling lineup of titles". Nu "exclusives", nu "next-gen". Pentru ei "compelling" inseamna "need to sell a lot of these". Pentru ei, la inceput, va fi cu siguranta suficient faptul ca vom avea aceleasi jocuri ca pe PS4, PS4 Pro, dar cu "improved graphics and loading times". De-abia peste un an-doi (in functie de cat de bine se va vinde), sunt sanse sa vedem ceva exclusiv PS5...

  14. #1174 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Sony a dat deja de inteles ca jocurile firstparty vor fi exclusive PS5, au declarat ca vor cea mai rapida tranziție catre noua consola. Asta o vor face cu BC si jocuri exclusive pentru platforma (chiar Jason Shrier a spus ca vor fi exclusive, se stie ca este un apropiat al Sony). In plus, Sony a mai spus ca jocurile firstparty vor beneficia de SSD-ul “special” ceea ce face ca aceste jocuri sa nu poate fi rulate pe un PS4 (nu mai explic acum de ce, sunt destule articole pe net).
    Bineinteles, vor fi jocuri multiplatform care vor fi CrossGen.
    Pe PS4 deja au oferit destul si inca mai au doua titluri mari pe țeava, ce va veni din toamna in colo vor fi exclusiv PS5.

  15. #1175 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    ce va veni din toamna in colo vor fi exclusiv PS5.
    Sunt dispus să pun la bătaie un butoi de bere (plin) că nu va fi așa. Nu dă Sony cu piciorul la găleata de făcut bani (peste 100 milioane de PS4-uri vândute)... Aș vrea să fie ca tine, dar nu va fi. Sorry. Nu uita că Sony încă scotea titluri de PS3 până acum vreo 3-4 ani.

  16. #1176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E posibil sa avem 2-3 exclusivitati "grele" day 1 sau in primele lui/primul an - gen God of War, Horizon Zero Dawn, The Oder poate ceva Uncharted sau orice altceva de genu, care sa ruleze doar pe PS5, ca sa fie strict system sellers, dar sincer, nu cred ca vor risca, mai ales la situatia actuala cu covid-19 si limitarea de stocuri.

    Ar insemna sa-si taie singuri craca si sa vanda "doar" (sa zicem) maxim 3 mil de unitati de la un super joc, cand ar putea vinde 40 mil.

    In schimb pot face "gratuit" update-ul pentru PS5 al tuturor jocurilor si sa puna fff mare accent pe diferente la jocurile exclusive, unde sa vedem clar ce inseamna RTX on/off, 3D audio (sau cum se numeste), plusurile date de noul controller, samd, ca sa te faca sa vrei sa iei PS5 (daca prinzi stoc), dar sa poti juca acele jocuri si pe PS4/PS4 Pro fara detaliile respective, pana prinzi acel stoc.

    Personal, sper ca toate jocurile exclusive sa iasa doar pe PS5 pentru a beneficia de puterea hardware.

  17. #1177 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Si eu cred ca o sa apăra cel puțin un joc exclusiv pe ps5 in primele 2-3 luni ca sa vedem ce poate noua consola sau sa se laude

  18. #1178 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai am spus ca doar jocurile first party vor fi exclusive PS5, jocurile Multiplatform vor fi in continuare CrossGen pentru in 1-2 ani. Daca mai vine ceva firstparty pe Ps4 nu va veni de la vreun studio mare deținut de Sony. Posibil sa mai fie CrossGen si de la studiourile second party, insa cele first party pot sa pun pariu pe o lada de bere ca se vor axa exclusiv pe PS5!

    Ar fi bine sa păstram pagina asta pentru momentul adevărului, cand va veni. )

  19. #1179 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nah că face și chestia asta, day one buy for meimg_20200519_192329.jpg

  20. #1180 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Sper sa fie silentios totusi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 214 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts