Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 214 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1421 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Cine vrea cumpara ambele console (desii nu are sens mai ales ca poti juca pe pc tot ce iese pe xbox), iar restul vor cumpara ce au cumparat si pana acuma.
    Are sens din multe puncte de vedere. In primul rand, orice cumperi pe consola, va fi available pe PC, si invers. De multe ori, jocul e mult mai ieftin in varianta de PC. Muuult mai ieftin. Also, nu toti isi permit placi video de mii de lei, Xbox (sau PS for that matter) suits them just fine. Sau, chiar daca au PC decent, prefera consola pentru gaming in living, fara batai de cap. In plus, stiu ca la consola nu va fi nevoie de upgrade anual. Bonus: nebunia aceea cu 1$ pe luna pentru Xbox Game Pass Ultimate e... S.F. (if you can do it). In rest, daca vrei exclusive, va trebui oricum sa detii si un Nintendo Switch si un PS5.
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Eu deja stiam ca voi lua Ps inainte sa fie prezentate ambele console.
    Asta asa, pentru "echidistanta", nu? I know, I know... there is only one console to rule them all.

  2. #1422 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asta asa, pentru "echidistanta", nu? I know, I know... there is only one console to rule them all.
    Nu, asta asa ca din start nu suport controllerul de xbox, ma doare mana dupa 10 minute.

  3. #1423 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    A spune ca nu ai nevoie de Xbox pentru ca ai PC este ca si cum ii spui unui om ca nu are nevoie de abonament RATB pentru ca are metrou.
    Bai, dar poate omul are fobie de underground, wt... sunt PC gamers si Console gamers, PC-ul si Xbox-ul nu se exclud.

    Eu unul, niciodata dar niciodata nu m-as intoarce la gaming pe PC, poate sa vina Alienware sa imi faca cadou cel mai tare PC din lume cu 7 placi video in SLI.

    Pur si simplu console gaming suits me better, sa stau pe canapea si sa le vad asezate consolele una langa alta intr-un singur si compact gaming center, fara sa-mi bat capul cu upgrades, componente, demontari, drivere, etc.
    Stiu ce inseamna PC-ul, pana sa apara Xbox 360 si sa ma indragostesc de console pe viata faceam overclocking si la periuta de dinti, practic traiam doar ca sa imi cumpar placi video, am fost foarte deep into PC gaming.
    Good old XtremPC friends sigur n-au uitat (Doamne, ce batran sunt)

    E misto sa ai PC, it's ok si mi se pare foarte tare ca un gamer de PC poate/va putea juca impreuna cu cel de pe Xbox, dar nicidecum nu se exclud.
    Back to SONY.

  4. #1424 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    A spune ca nu ai nevoie de Xbox pentru ca ai PC este ca si cum ii spui unui om ca nu are nevoie de abonament RATB pentru ca are metrou.
    Bai, dar poate omul are fobie de underground, wt... sunt PC gamers si Console gamers, PC-ul si Xbox-ul nu se exclud.

    Eu unul, niciodata dar niciodata nu m-as intoarce la gaming pe PC, poate sa vina Alienware sa imi faca cadou cel mai tare PC din lume cu 7 placi video in SLI.

    Pur si simplu console gaming suits me better, sa stau pe canapea si sa le vad asezate consolele una langa alta intr-un singur si compact gaming center, fara sa-mi bat capul cu upgrades, componente, demontari, drivere, etc.
    Stiu ce inseamna PC-ul, pana sa apara Xbox 360 si sa ma indragostesc de console pe viata faceam overclocking si la periuta de dinti, practic traiam doar ca sa imi cumpar placi video, am fost foarte deep into PC gaming.
    Good old XtremPC friends sunt sigur ca n-au uitat (Doamne, ce batran sunt)

    E misto sa ai PC, it's ok si mi se pare foarte tare ca un gamer de PC poate/va putea juca impreuna cu cel de pe Xbox, dar nicidecum nu se exclud.
    Back to SONY.
    Aici te contrazic, si asta o spun din punctul meu de vedere. Si iti dau un exemplu eu am jucat mult overwatch pe consola si am decis sa cumpar jocul si pe Pc. Dupa primele meciuri jucate pe PC nu m-am mai atins de overwatch pe consola niciodata diferenta e cer si pamant. La fel am facut cu alte jocuri, daca vreau sa joc MP o sa joc pe PC, daca e ceva exclusiv sau single player atunci poate o fac pe consola pentru ca e mai comod, de aceea zic ca cei care joaca pe ambele platforme nu vor da banii pe consola cat timp vor putea juca deja si pe PC. Just my 2 cents.

  5. #1425 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Aici te contrazic, si asta o spun din punctul meu de vedere. Eu am jucat mult overwatch pe consola si am decis sa cumpar jocul si pe Pc. Dupa primele meciuri jucate pe PC nu m-am mai atins de overwatch pe consola niciodata diferenta e cer si pamant. La fel am facut cu alte jocuri, daca vreau sa joc MP o sa joc pe PC, daca e ceva exclusiv sau single player atunci poate o fac pe consola pentru ca e mai comod, de aceea zic ca cei care joaca pe ambele platforme nu vor da banii pe consola cat timp vor putea juca deja si pe PC. Just my 2 cents.
    Pentru gaming competitiv iti dau dreptate.
    Eu unul, dupa 14 ani de console, daca incerc pe PC cu mouse nu mai trec nici de tutorialele alea cu Look Up/Down pentru Inverted...

  6. #1426 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Asta cu gaming-ul competitiv... nu stiu ce sa zic. Depinde si de joc.

    Iau ca exemplu CoD. Vad foarte multi dintre PRO jucand cu gamepad sau pe consola. Inca nu am inteles de ce, dupa mintea mea, ar trebui sa fie totul mai usor cu MK, nu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1427 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Depinde foarte mult de sistemul cu care esti obisnuit.
    Am un prieten (stie el cine) care desi a facut performanta la nivel mondial (TeG) cu M&K, daca-i dai un controller se uita numai in tavan.
    Suntem off-topic, scuze.

  8. #1428 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Nu, asta asa ca din start nu suport controllerul de xbox, ma doare mana dupa 10 minute.
    Inseamna ca o sa te "doara" si la PS5, pentru ca urmeaza fix aceeasi linie ergonomica (thanks God). Singura diferenta vizibila va fi pozitionarea analog stick-urilor. That's all.

  9. #1429 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Demon’s Souls screenshots.
    Looks NextGen to me.
    Attached Images Attached Images 4b4ac100-a8d4-41ff-8dca-1640011bf041.jpeg eb7218ca-0ae1-44b1-9c68-9123f91ef41c.jpeg a126ea0d-9cc6-4bbe-bc83-81dc9cf452db.jpeg 74887b2e-ca10-492a-b8bb-fb23fe3f6180.jpeg 838a5363-801e-4584-bd76-5f952a15cae7.jpeg

  10. #1430 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inseamna ca o sa te "doara" si la PS5, pentru ca urmeaza fix aceeasi linie ergonomica (thanks God). Singura diferenta vizibila va fi pozitionarea analog stick-urilor. That's all.
    Pot folosi si DS4 din cate stiu la PS5. Desii DS5 e asemanator cu xbox, cred ca nu voi avea probleme aici din cauza ca analogul e in pozitie normala si nu ca pe xbox dupa ochii lui Victor Ciorbea, acolo era buba pentru mine.

  11. #1431 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ar fi culmea sa iti iei PS5 si sa te joci pe Dual Shock-ul de la PS4...

    Anyway, asta e chiar dureroasă (doar pentru cunoscători):
    Attached Images Attached Images bang.jpg

  12. #1432 SP
    Member morphine's Avatar
    Mie mi-a placut tot. Nu am nimic de reprosat.

    Consola arata diferit, ceea ce imi si doream. E o alta generatie, vreau altceva.
    Ma declar satisfacut. :-)

  13. #1433 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Chiar si bugsnax?

  14. #1434 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Trebuie sa recunosti ca melodia din trailerul Bugsnax era catchy.

  15. #1435 SP
    Member morphine's Avatar
    E un joc pentru copii, nu ma vizeaza dar cred ca le-ar placea copiiilor. Intradevar, poate m-am exprimat gresit cand am spus ca mi-a placut tot dar nu am ce sa reprosez. Sunt cateva IP-uri noi, asta tipam cu totii ca ne dorim! Sunt cateva jocuri care mi-au placut foarte mult, unele mai putin. E greu sa multumesti pe toata lumea dar cred ca au facut o treaba buna. Nu va puteti astepta sa reinventeze roata si la un pret accesibil.

  16. #1436 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Bugsnax este o strategie de marketing gândită bine, adulții care au copii mici vor cumpăra jocul ala pentru ei.

  17. #1437 SP
    Member morphine's Avatar
    Exact, ei isi doresc sa vanda asa ca incearca sa acopere cat mai multe segmente. Consola nu e doar pentru adulti.

  18. #1438 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Logic. Au prezentat ceva pentru multe gusturi si nu are cum sa-ti placa absolut tot. Doar faceam misto

    Sa fim seriosi. Cel putin 50% din ce au aratat ieri, personal nu le-as juca nici date gratis (nu la PS+ ci actual gratis). Deci e absolut imposibil sa-ti placa absolut tot ce au aratat si sa vrei sa le si joci.

    Problema cea mai mare e ca au aratat mult prea putine jocuri care sa te faca sa vrei sa cumperi PS5. Dar poate si asta este o strategie de marketing, stiind ca nu vor avea prea multe unitati pentru toti doritorii, asa ca mai trag putin de timp inca 3-6 luni.

  19. #1439 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă îmi aduc aminte nici PS4 nu a avut multe jocuri când sa lansat.

  20. #1440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dacă ar fi prezentat Microsoft asemenea calup de porcărioare, era valea plângerii pe-aici... era măcel. Dar așa, dacă le-a prezentat Sony, "E OK, e pentru alt segment, nu e doar pentru adulti!"

    Pe de altă parte, eu nu înțeleg de ce nu au rupt gura târgului doar cu prezentări precum noul Horizon. Ah, cred că știu de ce: pentru că nici măcar nu au o dată de lansare. Pot să vină și peste 5 ani. Important e că a fost și altceva în afară de indies și jocuri "pentru alte segmente", nu?

    Again, dacă venea Xbox-ul cu trailer la titluri precum Pragmata și arunca data de lansare "2022", se lăsa cu grenade. Așa e "wow, uite nene aici ce poate consola!"

    Well, se cheamă double standards.

    Eu oricum o voi lua pentru exclusive (cu conditia sa iasa o versiune neagra, cu gamepad negru), dar macar sunt realist. Ce am vazut in prezentare, daca era la Nintendo (sa zicem, ca sa nu mai dau tot timpul Xboxul ca exemplu), nici macar nu m-ar fi convins sa cumpar consola. Acum, ramane de vazut cum sta cu racirea, cu zgomotul, pentru ca designul nu-mi inspira o racire mai buna decat la PS4 Pro. Iar acum vorbim de mult mai mult horse power...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 214 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts