Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 214 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 182 ... LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1621 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pfoai, dacă va fi așa varianta black, precomandă și la mine. Black & Red = my favourite combo these days. Asta e, ignor design-ul consolei, imi ajunge faptul că e black (because black matters!).
    Attached Images Attached Images ps4_black.jpeg

  2. #1622 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De unde e luată poza, ceva oficial? Ar fi bine sa fie si neagra day one! Mie imi place design-ul consolei dar schema de culori nu prea asa ca si la mine e valabilă treaba cu black variant matters !

  3. #1623 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pfoai, dacă va fi așa varianta black, precomandă și la mine. Black & Red = my favourite combo these days. Asta e, ignor design-ul consolei, imi ajunge faptul că e black (because black matters!).
    Sorry, e fake. Reclama de la un third-party, fara aprobarea Sony. E luata de pe Reddit.

  4. #1624 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Sunt multe speculații ca astăzi s-ar putea sa aflam preturile și sa putem da pre-order. Voi știți ceva?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1625 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai vreo sursa?
    Eu tot ce stiu, este ca prin August vor avea o noua conferinta/event in care ar putea prezenta si preturile, dar sincer, cumva nu cred ca vor prezenta ei pretul pana nu prezinta Microsoft, iar Microsoft este posibil sa prezinte pret si data de lansare pe 27 Iulie cand prezinta si unele jocuri exclusive.

  6. #1626 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Din ce am inteles, la acest showcase de luna asta, MS nu vor spune pretul, mi se pare ca era chiar un tweet despre asta si articole pe diferite siteuri.

    Phil Spencer had promised that the price of the Xbox Series X will be announced later this summer, and everything suggests that it will be in next month.

    https://www.tvsbook.com/threads/xbox...ase-2020.3497/

    https://bitcoinslate.com/2020/07/07/...playstation-5/

  7. #1627 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Eventul MS este in 23 nu 27 . Cel mai probabil pretul va fi anuntat in August cand vor anunta si Lockhart . Sony mai au si ei un event in August la care se zvoneste ca vor anunta pretul si Silent Hill reboot .

  8. #1628 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai vreo sursa?
    Eu tot ce stiu, este ca prin August vor avea o noua conferinta/event in care ar putea prezenta si preturile, dar sincer, cumva nu cred ca vor prezenta ei pretul pana nu prezinta Microsoft, iar Microsoft este posibil sa prezinte pret si data de lansare pe 27 Iulie cand prezinta si unele jocuri exclusive.
    Mai multi "insider" de pe Twitter și au început sa apară pagina de precomanda pe Amazon AUS cu ps5 și toate accesoriile care nu erau pana astăzi. Sa vedem. Și eu cred ca mai mult este smoke and mirrors dar nu vreau sa pierd trenul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1629 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Un om bogat isi cumpara cate un PS5 in fiecare dormitor al vilei sale pentru ca poate si pentru ca este un cocalar.

    Un om de rand, platit bine, isi cumpara ce consola vrea ori pe ambele, cand vrea, plus cate jocuri vrea /luna => investitie 700-1000 de euro/an doar in jocuri + subscriptii.

    Un om de rand, platit mediocru spre prost, isi cumpara o singura consola, odata la 7 ani, pe care o foloseste ca si main platform.
    E, acesti oameni, INDIFERENT de cat costa acea consola si INDIFERENT de cate de puternica/slaba este fata de concurenta, raman pe platforma unde au un legacy, trofee/achievements dar mai ales, prietenii lor.
    Chiar si un om sarac care totusi investeste in gaming, sunt convins 300% ca daca are legacy si friends si continuitate pe o anumita platforma pe care o are la suflet, va plati acea diferenta de pret si va ramane pe platforma preferata.

    Sa ridice mana acum un om care a asteptat cu sufletul la gura ani de zile sa vada cum arata PS5, platforma unde are deja prietenii lui de MP-COOP si care se va muta pe XSX daca prin absurd consola Microsoft va fi mai ieftina cu 50-75-100$. Acum sa posteze aici si scot palaria.

    Nu cred ca o persoana asistata social sau care nu are ce manca isi pune acum problema ce sa isi ia la iarna, PS5 sau XSX.
    Deci plecam cu discutia de la un anumit prag in sus.

    Mi se pare atat, dar atat de exagerata si de inutila chestia asta cu pretul (cat e halatu?).
    Oh yeah, sa vina sa semneze acum in alb cine imi spune ca pentru o diferenta de 100$ (sau 99, sau 85, sau 45perioada7 dolari) pe care ii investeste pentru o perioada de 5-7 ani, isi schimba platforma preferata.

    Vorbim de o diferenta care echivaleaza cu maxim 2 jocuri. Vorbim de o investitie pentru niste ani.
    Vorbim de o clasa sociala (gamerul) care indiferent cat de saraca e, va gasi mereu resurse pentru a isi finanta pasiunea. Isi cumpara jocuri, isi cumpara un display, o subscriptie, plateste niste facturi.

    Nu cred ca pentru 100$ cineva este capabil sa lase in urma 7 ani de trofee, jocuri digitale cumparate, prieteni si asa mai departe pentru a se muta 'dincolo'.
    Nu cred, sau nu vreau sa cred... pentru ca mi se pare penibil.

    Daca fumez 2 tigari mai putin pe zi, in 10 zile economisesc un pachet, adica 4 euro => in 100 de zile economisesc 40 de euro => FFSake, intr-un an de zile platesc diferenta aia nenorocita de pret si raman cu prietenii mei, pe platforma mea preferata si mai si raman cu bani.

    Inainte sa ridicati piatra, cititi cu atentie si realizati ca prostia asta cu pretul este doar un moft si doar un motiv de cancan.

  10. #1630 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Prin alte tari se primesc in dar de ziua ta , de craciun ,etc . Parintii/ neamurile fara cunostine tehnice in cele mai multe cazuri vor cumpara pe cea cu pretul mai mic .

  11. #1631 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Prin alte tari se primesc in dar de ziua ta , de craciun ,etc . Parintii/ neamurile fara cunostine tehnice in cele mai multe cazuri vor cumpara pe cea cu pretul mai mic .
    Ai dreptate, nu am luat in considerare acel segment.
    Totusi, daca 'one' nu are rude retardate, banuiesc ca 80% din ei stiu deja ce prefera copilul sau ce a avut in casa ultimii 7 ani.
    Fara sa vrei te duci la copil in casa si te lovesti... eu nu sunt fan Frozen dar mi-e clar ca daca nepoata'mea a transformat casa in... Frozen... nu ii voi cumpara copilului de ziua ei figurine din World of Warcraft.

  12. #1632 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai ramane surprins. Inca stiu oameni care cauta Nintendo Wii, desi persoana respectiva are un Switch acasa.

    Personal astept sa vad pretul, ca sa stiu cat de mare va fi gaura din buget, avand si copil si neavand si alte vicii gen fumatl, ca sa zici ca renunt la x tigari pe zi ca sa strang bani.

    + de asta, initial imi faceam planul sa-mi iau intai consola mai scumpa, urmand sa o iau pe cea ieftina dupa 6-8 luni, dar acum m-am hotarat sa iau PS5 orice ar fi, urmand sa iau Series X in 6-8 luni, sau poate chiar mai devreme, daca prind ceva pret mai ok

  13. #1633 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    revin cu noi informatii cu privire la ce am zis mai sus de preorder:


  14. #1634 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu stiu ce se intampla dar prea multe informatii pe twitter
    Attached Images Attached Images ecwq6vcwaaesfbv.png

  15. #1635 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Oribila carcasa de Xbox, nu ca design, ci datorita faptului ca le-a fost lene sa o reinventeze putin, au aruncat flema aia cu enhanced acolo pe vechea carcasa.
    Sony la fel, a editat coperta aia in Paint 2 minute si aia a fost.

    Eh.. jocurile sa fie bune.

  16. #1636 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ambii au pastrat carcasa si copertile de la current gen (dar mai ales, Sony a pastrat carcasa de bluray).
    Sony doar a schimbat culoarea de sus, iar Microsoft au adagat sigla aia care are forma de XSX (o sigla absolut hidoasa in opinia mea) care sper sa dispara in 1-2 ani, de cand nu va mai fi vorba de jocuri care merg pe ambele platforme.

  17. #1637 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Din păcate ieri a fost prea mult fum pentru nimic dar a fost fun sa vezi cum s-a activat tot twitterul, reddit, neogaf și restera face parte din farmecul lansării unei noi generații de console


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1638 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Din cate stiu bateria la DualShock 4 este de 800 mAh. Ma îndoiesc ca DualSense sa aiba 2200 mAh. Ar fi undeva la 1500 - 1600 mAh maxim.
    Iar dimensiunile nu sunt chiar asa de mari comparativ cu DS4.

  19. #1639 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    bonus o comparatie intre box-arturile celor doua console.
    Inca una:


    "Optimised for Series X" este pus la intamplare, pe unde incape.

  20. #1640 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Optimise, fraternite, egalite

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 82 of 214 FirstFirst ... 32 72 80 81 82 83 84 92 132 182 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts