Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 214 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 182 ... LastLast
Results 2,621 to 2,640 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #2621 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Apropo de SSD, a găsit cineva confirmare din surse credibile că spațiul ce se poate folosi la SSD e 664 GB din 825 GB? Aparent asta se zvonește după "leak-ul" cu UI de acum câteva zile.
    Nu exista nicio confirmare. Doar acel "leak"... Eu zic sa așteptăm pana primim informațiile dorite direct de la sursa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2622 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    Apropo de SSD, a găsit cineva confirmare din surse credibile că spațiul ce se poate folosi la SSD e 664 GB din 825 GB? Aparent asta se zvonește după "leak-ul" cu UI de acum câteva zile.
    Nu e oficial, dar cel mai probabil e la fel ca la Xbox. ~100GB sunt folositi la cache (one way or another, gen pt captura aia video pe care o fac ei mereu si cand apesi pe buton iti salveaza ultimile x minute) + 10ish GB pt OS.

  3. #2623 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Este foarte probabil ca acela sa fie spațiul disponibil de stocare. Pana la urma SSD-ul are doar 825Gb. Sunt curios ce soluții mai ieftine vor iesi pentru PS5, momentan sunt preturi foarte mari la SSD-urile de mare viteza.

  4. #2624 SP
    Member Kratos666's Avatar
    O să trec de la 6T spre 600gb, cool

  5. #2625 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    O să trec de la 6T spre 600gb, cool
    Incercam acum sa fac un calcul, sa vad ce ar insemna 6TB in drive-uri externe NVMe... dar, mi-a dat suma cu multe zero-uri. Plus ca astfel de drive-uri rapide daca nu ma insel oricum nu sunt mai mari de 2TB... si sa stai sa faci hotswap cu ele, ar fi horror.

  6. #2626 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E consola, nu server. Ce faci cu 6TB? Ai 12 frați și fiecare jucați cate 5 jocuri diferite simultan?

  7. #2627 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Unii oameni vor sa tina local toate jocurile pe care le cumpara ever
    Iar altii se descurca si acum, dupa aproape 6 ani cu PS4, cu cei 500GB disponibili

  8. #2628 SP
    Member Kratos666's Avatar
    ^
    Nu, doar am multe jocuri instalate, când am chef de ceva ii dau doar play și intru în joc, fără update-uri sau copy

  9. #2629 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Mai bine as investi intr-un router mai bun cu abonament mare la net, decat in drive-uri asa scumpe. Scoti jocul in 20 minute si aia e. Oricum nu joci 10 titluri deodata.
    (eu vorbesc, care am 1Tb intern si 2 TB extern la PS4....)

  10. #2630 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate, cel putin la PS4, puteai sa ai si mama si tatal abonamentului si routerului, pentru ca viteza de download de la serverele lor a fost si este penibila.
    Iau acelasi joc de 3 ori pe xbox si apuc sa ma si joc, in timp ce la PS4 nu apuca sa-l downloadeze 100%. Am avut jocuri unde am stat sa downloadez si 7h, ceea ce este inacceptabil la consola legata prin cablu la acelasi router unde la Xbox am peste 100MB/s iar la PS am undeva la 3MB/s.

  11. #2631 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ahh și nici nu am pomenit de deplasările cu colegii, care dureaza(2-3 săptămâni), ce bine ne pride cele peste 200 de jocuri instalate( sa avem de unde alege dacă tot e distracție)

  12. #2632 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu pe PS4 meu OG cu 500gb am avut mereu minim 200gb liberi... Si aveam vreo 4-5 jocuri AAA instalate si vreo 5-6 indies.

  13. #2633 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sper sa vina astia cu o metoda buna de compresie a fisierelor sau sa iti dea optiunea sa instalezi doar anumite parti dintr-un joc (SP/MP), ca altfel ne vedem cu MW 2019 instalat si doar cateva jocuri pe langa el

    'Call Of Duty: Modern Warfare' Doesn't Fit On A 250GB SSD Anymore

  14. #2634 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Eu sper ca odata cu marirea vitezelor cu SSD sa avem si download la viteze mari.
    Insa in maxim 2 ani sigur vor fii ieftine SSD-uri de 2TB.

    ---------- Post added 06-10-2020 at 10:12 ----------

    P.S. Ar mai fii o solutie care pe mine personal m-ar multumii, daca vom putea utiliza HDD sau SSD-uri externe doar pentru stocare, deci chiar daca nu pot sa joc de pe unitatea de stocare externa, dar pot macar sa stochez jocurile si apoi doar sa le copiez pe SSD-ul intern din PS5, idem cred ca va fii si la Xbox.

  15. #2635 SP
    Manager paul's Avatar
    NBA 2K21 gameplay reveal:

  16. #2636 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Eu nu vad nicio diferenta, sau nicio diferenta majora - nu inteleg de ce nu arata la fel si pe current gen. Dar nah, poate au crescut numarul de poligoane cu cateva mii per persoana din prim plan
    Also, acelasi video e si pe Xbox, deci nu prea are ce cauta aici ci pe un thread al jocului.

  17. #2637 SP
    Manager paul's Avatar
    NBA 2K21 PS4 v. PS5:

  18. #2638 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu consider ca e doar marketing. Compara cu 2k20 si o sa vezi ca arata mult mai bine decat ce arata ei ca fiind 2k21 de PS4. Aceleasi detalii de aproape si totul pare la fel de sharp. Normal ca acum cu extra putere pot adauga lucruri noi, mai ales acolo unde nu conteaza, gen in public, dar diferentele reale sunt mici, nu ce fac ei acum, ca sugruma cumva versiunea de current gen, ca sa faca oamenii sa cumpere versiunea de next gen.

    Din pacate ma astept sa fie o tactica folosita peste tot in industrie o perioada de minim 1 an, ca sa vada clar oamenii diferentele pe care vor ei sa le vada si sa-si doreasca sa treaca la next gen daca nu au facut-o deja.

  19. #2639 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O comparație între cele 3 console next gen20201007_104215.jpg

    LE: Habar nu aveam ca exista o asemenea clădire în Taipei
    Attached Images Attached Images pic.jpeg

  20. #2640 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    S-ar putea ca nici anul viitor sa nu vedem mari diferente la jocuri intre PS 5 si PS 4, pana la urma jocurile se vor vinde mai bine pe consolele care se gasesc la cei mai multi utilizatori (iar XBOX ONE si PS 4 vor fii majoritare).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 132 of 214 FirstFirst ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 182 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts