Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 404 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1161 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Pai o extragere poate sa aiba mai multi castigatori, deci 2 extrageri la fiecare consola, cu un anumit numar de castigatori, ceea ce nu se stie. Ideea e ca o extragere nu inseamna un castigator.

  2. #1162 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    intrebare de 5 puncte: extragerea va fi pt 2 console si atat? adica doua bucati, doi castigatori din xxx cati ne-am inscris? sau au un numar mai mare de console pentru extragere?
    La cât de transparenți sunt, orice e posibil....

  3. #1163 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Probabil nu o sa fiu eligibil, ziceam doar ca am primit aceleasi mail-uri ca restu ce s-au inscris si au platit integral.

  4. #1164 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    intrebare de 5 puncte: extragerea va fi pt 2 console si atat? adica doua bucati, doi castigatori din xxx cati ne-am inscris? sau au un numar mai mare de console pentru extragere?
    Nu. is doua separat categorii separat, standard si digital, nu doar o bucata de fiecare.

  5. #1165 SP
    Member bdevil's Avatar
    Nu-mi blochez 2.000 de lei aiurea. Sunt banii mei munciti pentru PS5. Ori il iau, ori astept. Am prieteni in Spania care au facut precomanda si l-au primit day1 fara sa-si bata capul prea mult, cu 37 retaileri care au oferit precomenzi, in timp ce noi stam la mila Altex si eMag si astia uite ce fac... trist.

    Treaba e simpla pentru Altex, vor tine inscrierile deschise cat pot... pt 300 de console. Si apoi tombola. Cea mai mare problema va fi returnarea banilor celor necastigatori.

  6. #1166 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #1167 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    intrebare de 5 puncte: extragerea va fi pt 2 console si atat? adica doua bucati, doi castigatori din xxx cati ne-am inscris? sau au un numar mai mare de console pentru extragere?
    Pe situl care a anuntat Tombola au spus ca au 300 de console

  8. #1168 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Pe situl care a anuntat Tombola au spus ca au 300 de console
    pai site-ul, dar eu am facut tombola cu altex, nu cu cei care au scris pe site ala n-are nicio treaba cu altex, de unde stiu eu ca e adevarat ce scrie acolo?

  9. #1169 SP
    Member mladin86's Avatar

  10. #1170 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    pai site-ul, dar eu am facut tombola cu altex, nu cu cei care au scris pe site ala n-are nicio treaba cu altex, de unde stiu eu ca e adevarat ce scrie acolo?
    Sincer ai dreptate, dar acel site a anuntat Tombola inca de la amiaza, deci ceva stiau ei cand nimeni nu stia nimic de aceea zic

  11. #1171 SP
    Junior Member androi's Avatar
    Daca regulamentul spune 19.11 la ora 23:59, noi care am facut comanda acum, nu ar trebui sa le si primim ?

  12. #1172 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    mai are cineva "plata in asteptare"?

    ---------- Post added 19-11-2020 at 19:09 ----------

    Quote Originally Posted by androi View Post
    Daca regulamentul spune 19.11 la ora 23:59, noi care am facut comanda acum, nu ar trebui sa le si primim ?
    23:59 24 Nov 2020, citeste mai bine next time

  13. #1173 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by DIAVOLINO View Post
    “Haha”
    5. Mecanismul Campaniei:

    Participantii se pot inregistra la tragerile la sorti prin inscrierea numelui, prenumelui, adresei valide de e-mail, nr. de telefon, codului produsului si achitarea integrala a pretului consolei, în avans.
    Fix de asta merita plangere la Protectia Consumatorului:
    1. Cand am plasat comanda, statusul aparea "In stoc". Acum apare disponibil din data de 25 noiembrie.
    2. Nu au facut informatiile clare. Au pus un banner in descriere. Sa fim seriosi, la ce hype e, cand lumea a vazut "In stoc" a pus direct comanda si a platit. Si eu ma regasesc printre acestia. Asta e, nu am ce face, sunt norocos ca nu depind de banii aia. Nu ma deranjeaza sa stea acolo.
    3. La Mecanismul campaniei ei precizeaza ca inregistrarea la tragerile la sorti se fac prin inscrierea numelui, prenumelui, adresei valide de e-mail, nr de telefon, codul produsului si achitarea integrala in avans.
    E o chestie de wording aici. Nicaieri nu zice ca inscriere la tombola se face prin plasarea unei comenzi cu statusul "In stoc" si prin achitarea ei in avans. Nicaieri. Plus, avand butonul de "Comanda", ma astept sa comand, nu sa ma inscriu la tombole. De aia nu era butonul de "Inscriere la tombola".
    Prind, nu prind consola, plangere fac. Sugerez sa faceti si voi.

    EDIT: Nici nu stiu daca era sau nu era bannerul in momentul plasarii comenzii, sincer sa fiu. Eram concentrat pe p[lasarea comenzii cat mai repede.
    Statusul comenzii mele de acuma e "confirmata manual"

  14. #1174 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Quote Originally Posted by thomasapostol View Post
    mai are cineva "plata in asteptare"?

    ---------- Post added 19-11-2020 at 19:09 ----------



    23:59 24 Nov 2020, citeste mai bine next time


    Da, mie imi apare "plata in asteptare", am platit cu Revolut la 18:01 cand nu era bannerul si aparea "In Stoc".

  15. #1175 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Fix de asta merita plangere la Protectia Consumatorului:
    1. Cand am plasat comanda, statusul aparea "In stoc". Acum apare disponibil din data de 25 noiembrie.
    2. Nu au facut informatiile clare. Au pus un banner in descriere. Sa fim seriosi, la ce hype e, cand lumea a vazut "In stoc" a pus direct comanda si a platit. Si eu ma regasesc printre acestia. Asta e, nu am ce face, sunt norocos ca nu depind de banii aia. Nu ma deranjeaza sa stea acolo.
    3. La Mecanismul campaniei ei precizeaza ca inregistrarea la tragerile la sorti se fac prin inscrierea numelui, prenumelui, adresei valide de e-mail, nr de telefon, codul produsului si achitarea integrala in avans.
    E o chestie de wording aici. Nicaieri nu zice ca inscriere la tombola se face prin plasarea unei comenzi cu statusul "In stoc" si prin achitarea ei in avans. Nicaieri. Plus, avand butonul de "Comanda", ma astept sa comand, nu sa ma inscriu la tombole. De aia nu era butonul de "Inscriere la tombola".
    Prind, nu prind consola, plangere fac. Sugerez sa faceti si voi.
    Noi facem, dar ce obtinem, ne garanteaza cineva ca daca nu s-a scris explicit inscriere la tombola, si de fapt era comanda, ca avem dreptul legal sa primit ce am comandat?

  16. #1176 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by DaLord View Post
    Noi facem, dar ce obtinem, ne garanteaza cineva ca daca nu s-a scris explicit inscriere la tombola, si de fapt era comanda, ca avem dreptul legal sa primit ce am comandat?
    Sincer, nu stiu sa iti raspund. Nu sunt la curent cu legislatia. Dar nu am nimic de pierdut, eventual imi spun cei de la Protectia Consumatorului ca nu au ce face si aia e.

  17. #1177 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    La mine in email scria asa:

    Salut XXXXXX,

    Iti multumim pentru comanda cu numarul ATX00000XXXXXXX plasata pe Altex.ro

    Acesta este un mesaj automat prin care vrem sa te anuntam ca am inceput pregatirea comenzii tale. Mai jos gasesti si detaliile acestei comenzi.


    Sa ne reauzim cu bine,
    Echipa Altex

    din cate se intelege aici nu scrie nimic de tombola.. dar vine si email al 2-lea in care zice ca m-am inscris si la tombola.. Adevarat o formlare foarte ambigua!...

  18. #1178 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    daca n a facut lumea ss uri la momentul respectiv e cam greu sa ai ceva probe,intre timp s au desteptat dar daca a facut cineva ss uri inainte merge sesizat la anpc

  19. #1179 SP
    Junior Member androi's Avatar
    Quote Originally Posted by thomasapostol View Post
    mai are cineva "plata in asteptare"?

    ---------- Post added 19-11-2020 at 19:09 ----------



    23:59 24 Nov 2020, citeste mai bine next time
    Asa e, am vazut prost.

    La mine acum e Precomanda Confirmata. Banuiesc ca am facut precomanda la tombola? 2000 lei investiti bine

  20. #1180 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Cei care au prins faza cu precomanda, puteti da un copy/paste aici?

    Am sunat la Altex local, cred ca mi-au raspuns defapt de la Media Galaxy pentru ca ei sunt singurii in Craiova.
    Ei nu au acces din magazin sa vada informatiile despre comanda.

    Nici nu e nevoie de ss inainte.
    Avem mail-ul de la ei in care zic ca pregatesc comanda iar dupa al doilea mail in care defapt ne-am inscris la tombola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 404 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts