Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 404 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 278 328 ... LastLast
Results 4,541 to 4,560 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4541 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Stația de încărcare este in stoc la Altex.

  2. #4542 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Care este numarul de telefon pt suport la comenzi Orange? Pe site la ei gasesc doar numere apelabile din reteaua lor care nu au nici o legatura cu suport pt magazinul online.
    eu am abonament la ei asa ca am sunat la 300 si am apasat pe butoane pana cand am reusit sa vb cu un om, nu cu robotul. incearca la nr asta 0374.30.03.00, zice ca e ptr clientii din alte retele, suni acolo, vezi cum faci sa ajungi sa vb cu un om si ii explici ca vrei sa discuti despre o comanda facuta pe magazinul lor online.

  3. #4543 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Stația de încărcare este in stoc la Altex.
    Deci sa inteleg ca a venit vaporul cu accesorii, si toate sunt acum pe stoc.
    Singura problema ramane lipsa consolelor.

  4. #4544 SP
    Junior Member lorel2008's Avatar
    Am sunat la Orange, la relatii clienti, 0374300300 si mi-au comunicat ca daca mentioneaza in comanda "in procesare la curier", se va onora. Nu stiu ce sa spun, comanda fiind efectuata sambata dimineata. Sa vedem, desi sperante nu prea am.

  5. #4545 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by lorel2008 View Post
    Am sunat la Orange, la relatii clienti, 0374300300 si mi-au comunicat ca daca mentioneaza in comanda "in procesare la curier", se va onora. Nu stiu ce sa spun, comanda fiind efectuata sambata dimineata. Sa vedem, desi sperante nu prea am.
    bai frate, respirati putin, ce vreti mai mult decat confirmare telefonica. au zis oamenii ca se vor livra in 1-3 zile lucratoare, aveti putina rabdare. nu e de mirare ca le-au scos definitiv din stoc ambele variante, cred ca s-au saturat de 68797698 de telefoane cu aceleasi intrebari...

  6. #4546 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    bai frate, respirati putin, ce vreti mai mult decat confirmare telefonica. au zis oamenii ca se vor livra in 1-3 zile lucratoare, aveti putina rabdare. nu e de mirare ca le-au scos definitiv din stoc ambele variante, cred ca s-au saturat de 68797698 de telefoane cu aceleasi intrebari...
    a fost un baiat pe aici care a spus ca a sunat tot azi si i-au spus ca a fost o eroare de la site si ca ii anuleaza comanda, probabil ca de aia ne-am "panicat" un pic.

    lorel2008, daca ai sunat si ti-au spus ca va fi onorata, este totul ok, eu asa zic, avand in vedere ca ai primit si confirmare telefonica de la un reprezentant Orange.

  7. #4547 SP
    Member jetssskii's Avatar
    A fost sunat cineva recent de la altex? acum 10-5 min ? Incerc sa aflu daca s-au oprit din sunat sau inca suna, deoarece sunt la digital si daca s-au oprit e clar, daca inca suna e bine.

  8. #4548 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    pai si daca eu vin si zic "am sunat la ei si nu da nimic la nimeni, e teapa" iar apoi tu suni la Orange, ei confirma ca se livreaza fara probleme doar ca va dura o zi-doua, tu tot pe mine ma crezi?
    si eu sunt nerabdator dar daca ii frecam cu sute de telefoane cu aceleasi intrebari nu se intampla nimic, ba din contra deja va deveni un stres pt ei sa se mai bage in treaba cu adusul de PS5 si isi vor baga picioarele, vezi "Produsul nu mai revine in stoc".

  9. #4549 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    A fost sunat cineva recent de la altex? acum 10-5 min ? Incerc sa aflu daca s-au oprit din sunat sau inca suna, deoarece sunt la digital si daca s-au oprit e clar, daca inca suna e bine.
    Si eu tot la digital sunt, inca astept cu speranta. La urma urmei nu stim procedura de a contacta oamenii, probabil sunt mai multi operatori care au anumite intervale de pe waiting list pe care trebuie sa ii sune(si re-sune daca fac ca tura trecuta sa ii contacteze de 2-3 ori), poate au si ei pauze. Poate suna mai incolo sau maine.

    Sper sa reuseasca cineva care e sunat sa intrebe daca vor fi sunati si cei cu digitale.

  10. #4550 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    pai si daca eu vin si zic "am sunat la ei si nu da nimic la nimeni, e teapa" iar apoi tu suni la Orange, ei confirma ca se livreaza fara probleme doar ca va dura o zi-doua, tu tot pe mine ma crezi?
    si eu sunt nerabdator dar daca ii frecam cu sute de telefoane cu aceleasi intrebari nu se intampla nimic, ba din contra deja va deveni un stres pt ei sa se mai bage in treaba cu adusul de PS5 si isi vor baga picioarele, vezi "Produsul nu mai revine in stoc".
    ai dreptate tu, doar ca nu toti suntem la fel, altii poate sunt mai "panicosi" de fel.

    io am sunat azi la ei fara sa urmaresc niciun post nou related de aici, doar am vrut sa vad ce se intampla din moment ce am primit SMS ca se va livra astazi (dar eram deja invatat cu cei de la Orange ca fac dastea, dau mesaj si dupa zic ca e un mesaj automat si ca sa astepti msj de la curier) si avand in vedere ca e jale mare cu consola vietii, am zis totusi sa ma asigur ca e in regula si macar sa nu stau sa-mi iau TV/monitor ca boul aiurea si sa stau dupa sa ii dau retur, ca ma lua capul.

    a vrut omul sa se mai asigure si aici, si aici vb de baiatul care a sunat si inca e in dubii. eu unul sunt convins ca n-au cum sa-mi mai faca nasoale din moment ce mi-a confirmat si tipa aia la tel ca e ok.

    end of story, facem off topic aiurea si mai sunt oameni pe aici care inca vor sa afle informatii relevante si ptr ei.

  11. #4551 SP
    Junior Member lorel2008's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    bai frate, respirati putin, ce vreti mai mult decat confirmare telefonica. au zis oamenii ca se vor livra in 1-3 zile lucratoare, aveti putina rabdare. nu e de mirare ca le-au scos definitiv din stoc ambele variante, cred ca s-au saturat de 68797698 de telefoane cu aceleasi intrebari...
    "Prietene", pe banii mei actionez cum cred eu ca este de cuviinta. Atata timp cat nu am fost in nici un fel anuntat de nimeni in legatura cu aceasta comanda, am tot dreptul sa ii sun si sa vad daca este totul in regula. Mai mult decat atat, prin mesajul meu (cel postat), poate primesc raspuns si altii. O zi buna!

  12. #4552 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by lorel2008 View Post
    "Prietene", pe banii mei actionez cum cred eu ca este de cuviinta. Atata timp cat nu am fost in nici un fel anuntat de nimeni in legatura cu aceasta comanda, am tot dreptul sa ii sun si sa vad daca este totul in regula. Mai mult decat atat, prin mesajul meu (cel postat), poate primesc raspuns si altii. O zi buna!
    v-ati ambalat aiurea...

    in concluzie eu zic ca esti ok acum cu toate, ramane doar sa primesti mesaj de la firma de curierat cum probabil si noi restul care am comandat de la Orange va trebui sa primim. Mie mi-a mai zis tipa cu care am vb la tel de la Orange ca daca nu primesc in cateva zile sa sun iar... sper sa nu fie cazul de asa ceva, insa am zis sa va anunt si pe voi aici.

  13. #4553 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by lorel2008 View Post
    "Prietene", pe banii mei actionez cum cred eu ca este de cuviinta. Atata timp cat nu am fost in nici un fel anuntat de nimeni in legatura cu aceasta comanda, am tot dreptul sa ii sun si sa vad daca este totul in regula. Mai mult decat atat, prin mesajul meu (cel postat), poate primesc raspuns si altii. O zi buna!
    "prietene", ceea ce am vrut sa zic e ca si dupa ce ti-au confirmat telefonic, concluzia ta era "Sa vedem, desi sperante nu prea am."
    in fine, mergem mai departe, n-avem de ce sa continuam discutia

  14. #4554 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    imi spui te rog la ce ora ai dat comanda la Orange sambata? De fapt ma intereseaza ce ora iti apare pe site la statusul comenzii.

    Comanda mea:
    Attached Images Attached Images ps5-orange.jpg

  15. #4555 SP
    Junior Member mahnmut's Avatar
    Salut,

    Am fost sunat de la Mediagalaxy pentru reactivarea comenzii. Am numarul 805 varianta cu disc au zis ca se reactiveaza in zilele urmatoare.

  16. #4556 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by mahnmut View Post
    Salut,

    Am fost sunat de la Mediagalaxy pentru reactivarea comenzii. Am numarul 805 varianta cu disc au zis ca se reactiveaza in zilele urmatoare.
    Acum te-au sunat ? Apropi, se zicea pe un grup ca am mai primii un cod de 100 de lei dar eu nu ii cred, probabil faceau misto. ti sa zis ceva ?

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  17. #4557 SP
    Junior Member dragomir80's Avatar
    Codul cu cei 100 lei a fost oferit dupa ce au dat rezultatele tragerii la sorți din noiembrie( consolare pentru fiascoul creat). Eu am folosit atunci codul pentru a lua un controller dualsense.

  18. #4558 SP
    Junior Member mahnmut's Avatar
    Da, au zis ca in cutie o sa fie un cod. Vedem cand ajunge.

  19. #4559 SP
    Junior Member lorel2008's Avatar
    Quote Originally Posted by ioolica View Post
    "prietene", ceea ce am vrut sa zic e ca si dupa ce ti-au confirmat telefonic, concluzia ta era "Sa vedem, desi sperante nu prea am."
    in fine, mergem mai departe, n-avem de ce sa continuam discutia
    Concluzia mea fiind una corecta, asa cum au patit-o si unii pe aici, la fel am patit si eu cu o comanda precedenta (PS5), achitata si ramasa cu statusul "in procesare la curier". Dupa vreo cateva zile i-am sunat si am primit doar niste explicatii cum ca nu se poate onora, bla, bla, bla...

  20. #4560 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Quote Originally Posted by mahnmut View Post
    Da, au zis ca in cutie o sa fie un cod. Vedem cand ajunge.
    Pe la ce ora te-au ? Incerc sa vad daca inca suna sau au terminat, deoarece sunt la digit.

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts