Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 262 of 404 FirstFirst ... 162 212 252 260 261 262 263 264 272 312 362 ... LastLast
Results 5,221 to 5,240 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #5221 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Da,am pus consola in cos am platit tot si asteptam comanda,a trecut ceva timp pana am primit mailul acela ca m-am inscris la tombola.A fost de cacao ce a facut altex dar la ce nebunie a fost atunci chiar nu cred ca era alta solutie.

  2. #5222 SP
    Junior Member dc33's Avatar
    Și uite așa , Altex care vinde la prețul real, și care a încercat să mulțumească pe toată lumea (cel puțin a încercat), se alege cu reclamații...in schimb, eMag sau alții care nici nu s au mai obosit sa aducă vreo consola, stau bine mersi fără bătăi de cap... ... Și încă o chestie, nu m as mira că o parte din smiorcăiții de aici sa fie ofticați că nu prind și ei una sa devină afaceriști pe OLX...

  3. #5223 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Ce de oferte pe eMag, dragii de WANNDER si-au ieftinit rahatul, acuma costand 5750

  4. #5224 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Quote Originally Posted by dc33 View Post
    care a încercat să mulțumească pe toată lumea
    nah, doar au facut o samsareala ca sa aiba bani de rulaj

  5. #5225 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  6. #5226 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    E nevoie de un buton de "facepalm" pe lângă "thanks" aici pe forum ca la ce aberatii citesc p'aici in ultima vreme ma doare fruntea

  7. #5227 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Atat se poate domnu' Gabi )

  8. #5228 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Cand nu sunt, toata lumea vrea și cand sunt, multi nu vor ca ... deja au multi.
    Asa ca ... dupa ce cumpăr una, mai iau una pentru nevasta-mea si una pentru frati-miu (pentru bunicu nu iau ca prea bate la ochi).
    Si dupa ce am luat-o, o vand pe Oleics, ca nu-mi mai place (face prea mult zgomot) si cu profitul obtinut imi cumpar noul model de ifon, pe care il amanetez peste 2 luni ca nu mai am bani de tigari.

    E bine ca am vazut ca a adus Altexul un stoc destul de maricel. Cu putin noroc in cateva luni nu o sa mai fie asa bataie pe ele, sper.
    Cat despre Emag, vad ca incep sa devina o platforma de vanzari pentru altii. Daca dai pe jocuri vandute de ei, sunt doar vreo 300 si, in trecut fiind si 500. Nu se mai complica cu achiziti si distributii (e mult mai usor sa intermediezi si sa faci bani. A se vedea exemplul Valve cu al lor Steam)

  9. #5229 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Pai daca nu avem ps5 ca incarcam?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #5230 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiN View Post
    Ce de oferte pe eMag, dragii de WANNDER si-au ieftinit rahatul, acuma costand 5750
    5 oferte de la 5649.00 Lei de la Mirapol Next. Deja e chilipir

  11. #5231 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    @Para81 Nu ai, nu iei. Daca ai, iei. Si tot asa

  12. #5232 SP
    Junior Member mmihailasergiu's Avatar
    Cand va incepe altex sa sune pentru cele 1000 de console cu disk si digitale va mai scadea,ar trebui sa avem vesti nu a mai fost sunat nimeni?eu am 950 la digital.

    ---------- Post added 09-03-2021 at 13:20 ----------

    Apropo am vazut pe zona it ca cineva a facut un ps5 cu water cooling tare.

  13. #5233 SP
    Junior Member Subliminal's Avatar
    Cei de la wannder si mirapol scad pretul consolei cu cate 50 lei, cand unii, cand altii, sa fie in cap de lista cu cel mai mic pret. Amuzant.

  14. #5234 SP
    Junior Member paul94's Avatar
    Quote Originally Posted by Subliminal View Post
    Cei de la wannder si mirapol scad pretul consolei cu cate 50 lei, cand unii, cand altii, sa fie in cap de lista cu cel mai mic pret. Amuzant.
    Sper sa fie nevoiti sa scada sub piata in cateva luni ca sa vanda...f***ing scalpers

  15. #5235 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by Subliminal View Post
    Cei de la wannder si mirapol scad pretul consolei cu cate 50 lei, cand unii, cand altii, sa fie in cap de lista cu cel mai mic pret. Amuzant.
    Decat sa cumperi prin emag mai bine cumperi direct de la mirapol polonia

    https://mirapolnext.pl/konsola-sony-...y-p-20441.html

    4200 lei + transport

  16. #5236 SP
    Junior Member ionitagelu's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Decat sa cumperi prin emag mai bine cumperi direct de la mirapol polonia

    https://mirapolnext.pl/konsola-sony-...y-p-20441.html

    4200 lei + transport
    Cred ca daca ai o firma neplatitoare de TVA poti sa cumprei fara TVA din Polonia. Nu stiu sigur la console, eu am cumparat un Firewall acum ceva timp.

  17. #5237 SP
    Junior Member Rayce's Avatar
    Singura greseala facuta de altex a fost ca nu a scris pe site ca e pentru participare la tombola atunci in noiembrie.
    Bine ca voi cei care va plangeti sunteti perfecti si mergeti una doua cu reclamatii. Da, si eu am fost dezamagit cand a venit mailul precum e o tombola. Dar nu mi-a furat banii. Am primit si voucher de 100lei pe care l-am folosit. Si in plus, realist vorbind, banii blocati cateva zile, dupa ziua lansarii PS5, unde satana ati mai fi gasit stoc sa folositi acei bani ?
    Dar despre emag nu va plangeti ca nu au stocuri, nu au liste,bonuri de ordine si alte chestii, dar permit unor frustrati sa vanda consola la pret triplu prin ei. Poate chiar sunt consolele lor si le vand prin "parteneri".
    Eu am primit consola weekendul asta de la altex. Am asteptat, am fost maxim de frustrat, dadeam refreshuri in fiecare zi, nu m-am grabit sa judec inca de la inceput, dar macar aveam o siguranta ca am un bon de ordine.

  18. #5238 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Cine a explicat mai sus, a explicat foarte bine.
    Daca vrei sa-ti iei acum consola PS5 din Romania la pretul normal, nu poti. Asta nu se intampla in alte tari.

    La noi toate consolele ajung la Altex, care le distribuie celor ce-au participat la tombola.

    Aici sunt 2 probleme:
    1. De ce ajung toate consolele la Altex?
    2. De ce... Din toate consolele primite de ALTEX, se duc toate celor ce-au participat la tombola ?? Mi se parea normal sa faca 2 stocuri. 1. pentru cei cu tombola si altul pentru cei ce doresc sa-si gaseasca sansa.


    Mda. oricum vorbim degeaba noi pe aici. Nu stiu daca se va face ceva.

    Si da, a mai zis cineva mai sus, raportat de numarul de unitati alocat pe tara, Romania a primit foarte putine unitati. Si nu cred ca s-a luat in calcul numarul populatiei, ci mai degrama puterea de cumparare, etc.

  19. #5239 SP
    Junior Member rzvro's Avatar
    @mmihailasergiu
    Si eu am 970 la digital.

  20. #5240 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Cel mai probabil s-a luat in calcul "activitatea" de pe psn store plus vanzarile fizice de jocuri si console, unde nu cred ca excelam, dar sunt Sony bulangii ca nu dau x10 la numarul de console produse in contextul actual cu pandemie, criza de procesoare samd..
    Uitam ca au stat console la precomanda aproape 24 de ore, dar s-a dat peste cap perceptia consumatorului roman ca comertul online e doar cu plata ramburs, cati nu v-ati gandit "dau comanda la toti, primul care ajunge cu ea primeste banii"? Nu mai zic ca la orange, in ziua lansarii au mai fost pe stoc la 20 min dupa ce s-a anuntat aici. Toti prietenii mei care au vrut cu adevarat ps5, au luat, fie precomanda, fie in ziua lansarii de la orange.
    Dar e ok, scoateti furcile, ANPC-ul samd. Sunt curios cati din astia cu reclamatiile ati citit si inteles T&C sau daca ati organizat in viata voastra macar un gratar cu 12 persoane...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts