Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 315 of 404 FirstFirst ... 215 265 305 313 314 315 316 317 325 365 ... LastLast
Results 6,281 to 6,300 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #6281 SP
    Member clax_117's Avatar
    Pe olx se va face bisnita cu consolele astea chiar si pentru 200-300 lei. Si cred ca sunt cam aceiasi “vanzatori” care reusesc sa le prinda cu distil sau alti boti. Eu nu-i invinovatesc pe ei pentru ca trebuie sa manance si gura lor o paine, sa o scoata pe iubi la terasa cu bmw’u care e putin mai scump decat consola. Problema mare si nesimtirea vine din partea Sony Romania si Emag. Nu au facut absolut nimic sa opreasca bisnita. Solutii sunt si au mai fost discutate.

  2. #6282 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Pe OLX se face bisnita si cu PS4/PS4 pro.

    Eu am dat PRO-ul meu cu 1000 RON imediat cum mi-a sosit PS5-ul, si vad PS4 slim acum la 1000 RON


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #6283 SP
    Member smits's Avatar
    Chillax.

    Peste tot e asa

  4. #6284 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Măcar dacă se mai apropiau preturile de realitate puțin, dar tot la 4000 sunt pentru varianta disk, pe olx

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  5. #6285 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by andreics96 View Post
    Măcar dacă se mai apropiau preturile de realitate puțin, dar tot la 4000 sunt pentru varianta disk, pe olx

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk
    Au fost si mai ieftine la un moment dat, dar depinde foarte mult daca esti dispus sa dai mai mult decat acel MSRP. Multa lume refuza si ii inteleg, dar in acelasi timp plang pe forum ca nu au consola....Daca chiar iti doresti consola, faci un sacrificiu si aia e. Momentan o sa luati consola doar cu boti si prin cunostinte, asta daca nu sunteti pe lista de asteptare altex.

  6. #6286 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Pe olx se va face bisnita cu consolele astea chiar si pentru 200-300 lei. Si cred ca sunt cam aceiasi “vanzatori” care reusesc sa le prinda cu distil sau alti boti. Eu nu-i invinovatesc pe ei pentru ca trebuie sa manance si gura lor o paine, sa o scoata pe iubi la terasa cu bmw’u care e putin mai scump decat consola. Problema mare si nesimtirea vine din partea Sony Romania si Emag. Nu au facut absolut nimic sa opreasca bisnita. Solutii sunt si au mai fost discutate.
    Nu a facut nimeni pe nicaieri sa opreasca bisnita. Oricum este un alt nivel de gaming acum, sunt mult mai multe persoane pasionate + ca mai e si pandemia. Imi aduc aminte de lansarea PS2, se facea bisnita si atunci, era 2700 lei atunci consola ( 27 milioane in banii de atunci), insa peste cateva luni era peste tot,chiar si la Carrefour. Anul asta asa o sa fie din pacate cu scalperi si bulan.

  7. #6287 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Sony sau MS dacă chiar își doreau, puneau la punct câteva zeci de centre (oficiale sau partenere) în fiecare țară racordată la apă caldă. Totul special gândit pentru vânzarea retail de console. Aveau o oarecare independență dacă se bazau pe rețeaua proprie. Începând cu producția și terminând cu distribuția, vânzarea etc.

    Dacă măcar 40-50% din totalul consolelor s-ar vinde în felul ăsta, poate că reușești să bagi în foame o parte dintre bișnițari, și poate că mai multe console ar ajunge acolo unde trebuie, adică în casele gamerilor.

  8. #6288 SP
    Junior Member mmihai's Avatar
    La mine sta comanda in ‘drum spre showroom’ de 2 zile. Am un feeling ca nu mai ajunge. La call center au fost foarte evazivi privind termenul de livrare.

    ---------- Post added 21-05-2021 at 20:37 ----------

    Foarte ciudata situatia, consola mea era in showroom, dar pe site nu era actualizat, aparea in tranzit. Dupa insistente si apeluri, aflu ca produsul era in showroom.

  9. #6289 SP
    Junior Member Tweely's Avatar
    Cei care ați prins console la tombola altex la recentul restock, ce termen de livrare aveți? Eu am primit 2-3 zile lucrătoare înainte să plătesc link ul de plată, iar următoarea zi, primesc mail că livrarea se va face imediat după data de 28

  10. #6290 SP
    Member snk2's Avatar
    Am o intrebare pt cei care au cumparat consola de la emag, fie ca saptamana asta fie in urma cu ceva vreme.

    Pe certifcatul de garantie in format pdf care se descarca din contul emag este trecut un Serial Number. Ce reprezinta aces serial, numarul inscris pe consola in sine? Pt ca numerele de pe cutia consolei sunt diferite. Intreb pentru ca as dori sa verific daca acel certificat de garantie este pt o anumita consola fara a desface cutia.

  11. #6291 SP
    Junior Member florinutz009's Avatar
    Am prins eu consola la tombola Altex, am primit acelasi mail si le-am dat si eu un mail la randul meu sa ii intreb care e treaba.

    Citez: "A existat o problema in receptia consolelor in depozit si s-a reconfigurat livrarea consolelor incepand cu data de 28.05.2021 . Va asiguram ca veti primi consola.". Asa ca probabil si cei care au comandat de la Emag o sa mai stea o saptamana pe bara. Banuiesc ca depozitul e comun si ambii livreaza de la acealasi depozit. Parca nu era chiar asa cu suparare daca nu era fix tocmai de vineri inceperea livrarilor. Pentru asta trebuie sa mai asteptam sa treaca si week-end-ul pana putem sa punem mana pe console...

    Imi cer scuze si sper sa ma iertati, dar delay-ul asta de o saptamana e doar din vina mea. Mereu cand fac o comanda se intampla cate ceva "special" la mine

  12. #6292 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depozitul Altex si eMag nu e comun.

  13. #6293 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    Am o intrebare pt cei care au cumparat consola de la emag, fie ca saptamana asta fie in urma cu ceva vreme.

    Pe certifcatul de garantie in format pdf care se descarca din contul emag este trecut un Serial Number. Ce reprezinta aces serial, numarul inscris pe consola in sine? Pt ca numerele de pe cutia consolei sunt diferite. Intreb pentru ca as dori sa verific daca acel certificat de garantie este pt o anumita consola fara a desface cutia.
    Acel nr serial este unul generic, identic pe toate certificatele, care poate are legatura cu tipul, revizia sau cu sistemul de operare al intregului lot de console cu disc. Ca fapt divers, este 711719396406, iar ultimele 7 cifre apar si pe factura, langa denumirea produsului, cu SO in fata.

    Seria unica a fiecarei console care apare pe fundul cutiei (codul de jos), din pacate, NU apare pe factura Emag sau pe garantia Emag/Depanero, deoarece platforma EMAG emite automat aceste acte dupa ce se confirma plata si probabil le-ar fi greu sa scaneze individual fiecare consola si sa o imperecheze cu fiecare factura sau garantie.

    Daca ati cumparat sau intentionati sa cumparati de la un "reseller" pe care nu il cunosteti o consola de la Emag, e bine sa fiti atenti la cateva aspecte:

    Toate consolele vandute de Emag vin cu o eticheta autoadeziva cu antetul Emag care este lipita fie direct pe cutia consolei, fie pe punga sau pe cutia de carton suplimentara in care este impachetata cutia consolei. Aceasta eticheta contine AWB, datele Emag, datele cumparatorului si mai contine si nr de comanda, nr de referinta si nr de factura.
    Acestea trebuie sa coincida cu nr de referinta si nr de factura de pe factura pdf. De asemenea, pe certificatul de garantie pdf apare si nr. facturii, care trebuie sa coincida cu cel de pe factura.
    Daca eticheta autoadeziva cu AWB-ul nu e lipita direct pe cutia consolei ci este lipita pe o punga de plastic exterioara sau pe o cutie suplimentara de carton, ideal ar fi ca acestea sa fie desigilate in fata cumparatorului, pentru a preveni o eventuala inlocuire cu o consola din alta sursa, de exemplu una adusa de afara.
    Nr de comanda apare in contul online, se poate verifica acolo, ideal ar fi ca vanzatorul sa poata accesa contul emag la momentul tranzactiei, si sa descarce factura si garantia de fata cu cumparatorul, in felul asta dovedind si ca este primul proprietar si nu al doilea sau al treilea reseller/combinator.
    Daca consola cumparata nu are si acea eticheta autoadeziva cu AWB de la Emag, e bine sa fiti foarte precauti, chiar daca vanzatorul prezinta o
    factura si o garantie Emag printate sau pe email/whatsapp. Exista riscul ca consola sa fie adusa de afara sau chiar furata iar factura si garantia oferite sa fie obtinute fraudulos (de la alti vanzatori naivi care sunt dispusi sa le ofere "pentru verificare" unor combinatori fara scrupule care se dau drept potentiali cumparatori), caz in care nu o sa aveti garantie in caz de nevoie.
    Evident, daca cumparati de la cineva o consola NOUA, cutia acesteia trebuie sa fie sigilata, cu sigiliile intacte. Evitati situatiile cu "desigilata pentru verificare continut" sau "desigilata pentru proba" sau "desigilata pentru poze"!

  14. #6294 SP
    Junior Member valalex0507's Avatar
    A cumparat cineva de pe okazii cu garantie de livrare? Credeti ca e destul de safe?

  15. #6295 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Cont nou, nume de cocalar, eu as spune pas.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #6296 SP
    Member miculas10's Avatar
    97 buc disponibil ,Fără Garanție user nou...eu zic nici vorba.

  17. #6297 SP
    Member smits's Avatar
    fake.

    nu te baga.

  18. #6298 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am o intrebare referitor la PS5 disponibil pe Emag. Vad ca in momentul de fata apar oferta de furnizori care sunt afiliati pe Marketplace. Cand cei de la Emag o sa-l aiba in stoc ramane acelasi anunt ( aceeasi pagina) ? Intreb deoarece pe Amazon stau lucrurile diferit. Voi cum l-ati luat de pe Emag, la ce pret? 2499 lei tva/inclus ?

  19. #6299 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cand are emag-ul un produs in stoc pagina se actualizează automat cu prețul lor. Mereu produsele vândute de ei vor fi afișate cu prioritate inclusiv în favorite.

    Eu unu ca sa iau de la emag la prețul normal de 2500 prima data am folosit Distill in Chrome ca sa ma anunțe cand se actualizează prețul si am avut mult noroc ca am prins (eram la baie ). Iar a doua oară am primit notificare pe Telegram de la un bot de pe un canal făcut special pt asta de un băiat și la fel am fost rapid si am avut noroc.

  20. #6300 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Just to even the odds pt cei care n-au avut acces la informația cu distill și botul de telegram. Aici găsiți un tutorial youtube pt instalarea distill:



    Grupul de telegram pt alerte aici:

    PS5 STOCK UPDATES
    Update-uri legate de stocul de PS5 in Romania

    Folositi referal link-ul acesta pentru a ajuta la mentinerea bot-ului: https://bit.ly/2NSFKU2

    https://t.me/ps5stockbotRO


    Acum sper să apuce mai mulți să-și ia măcar una. Nu alții două și alții nimic. Let's all play by the same rules.

    ---------- Post added 24-05-2021 at 10:37 ----------

    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Da, cunosc familii in care si tatal si fiul au cate o consola, asta este uz personal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ok. Sunt eu defect înseamnă sau old fashioned.

    Totul ok! O să-mi iau și eu vreo 2-3 deși n-am copii, tot pentru uz personal. Le rulez secvențial și reduc gradul de uzură.

    ---------- Post added 24-05-2021 at 10:39 ----------

    Mulțumesc pentru cenzură. Măcar lăsați postul cu tutorial de instalare distill și botul de telegram.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 315 of 404 FirstFirst ... 215 265 305 313 314 315 316 317 325 365 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts