Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 353 of 404 FirstFirst ... 253 303 343 351 352 353 354 355 363 403 ... LastLast
Results 7,041 to 7,060 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #7041 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e de extra margine, cat de faptul ca se asigura ca nu le cumpara cineva pentru revanzare.
    Pachetul e bun, consola + ratchet la 2800, castile la 500 si Miles la 200, deci 3500.

  2. #7042 SP
    Member Antiohh's Avatar
    https://prnt.sc/1742jhf

    probabil ca va multumeste pentru pont baiatul

  3. #7043 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Deja mi-e greata de ruptii astia in fund…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #7044 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post

    probabil ca va multumeste pentru pont baiatul
    Nah, aici s-a postat tarziu. Am vazut pe fb de pe la 11-12 sau ceva de genu.

    Indirect ajutam si astfel de oameni, nu avem ce face. Important e sa ajunga o parte si la cine-si doreste cu adevarat.

  5. #7045 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Era vreo 12 când am fost la magazin, dar mereu merita sa încercați macar cu un telefon

  6. #7046 SP
    Junior Member divatz2003's Avatar
    Quote Originally Posted by VforV View Post
    Exact asa gandesc si eu si am facut in trecut. Am luat doar PS3 Slim, si doar PS4 Pro. Rabdarea mi-a adust o gramada de jocuri, terminate, cu toate DLC-urile, toate patch-urile, la preturi reduse si o consola mai buna ca cea originala - de fiecare data. Asta e diferenta pe care unii nu o inteleg intre a fi beta tester, sa iei din prima si a astepta un pic (sau un pic mai mult) cu beneficiile de aferente.

    As vrea sa fac la fel si acum, doar ca nu reusesc sa fac upgrade la placa grafica de peste 6 luni, la un pret normal (e mai grava situatia acolo). Asa ca ma bate gandul sa imi incalc regula si sa iau un PS5 acum.

    Inca nu m-am hotarat insa, dar e si informativ cat si entertaining topicul acesta, asa ca il urmaresc cu placere


    Hai lol, beta tester? Si strugurii erau acri, parcă? Eu înțeleg ca e mai convenabil sa iei jocuri la reducere, dar sa te autoconvingi ca "lasă gogule, e mai bine așa, nu vreau sa fiu eu beta testerul lor" este next level cope.

  7. #7047 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Fara a fi direct implicat urmaresc acest thread si cel mai nenorocit lucru dintre toate este ca pe acele console 'expuse' in Auchan & others, in loc sa puna mana un gamer care isi doreste un PS5 din tot sufletul, vor pune mana fie scalperi fie melteni din aia super casual nimeriti acolo in cautare de cotlete si faina, care cumpara pentru copii pentru intreaga viata a acelui PS5 doar Fifa si GETEA, asta dupa ce-l intreaba pe angajatul de la raionul respectiv de 'jocuri cu masini'.

  8. #7048 SP
    Member Remediu's Avatar
    Asta e o exagerare grosolana. Sa il discreditezi pe cumparator ca joaca gta si fifa. Cum adica, ar trebui sa aiba voie sa cumpere ps5 doar cei care joaca jocurile tale preferare, iar altii nu?!
    Asta e de noaptea mintii. Daca e gamer casual e gresit sa cumpere PS5. Doamne, ce mentalitate ai...

    Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  9. #7049 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da da il discreditez in situatia in care sunt mii de gameri dedicati care nu pot pune mana pe un PS5 si astia le vand in alimentara la 4000 ron pentru “cine se nimereste”.

    Nu discreditez in mod direct cumparatorul care evident ca nu are nici o vina, mai degraba felul in care se vand in locuri obscure si la preturile respective…

  10. #7050 SP
    Member Remediu's Avatar
    Penibil...

    Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  11. #7051 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E parerea mea, e dreptul tau sa ridici piatra.

    Pana una alta eu urmaresc pe youtube niste super oameni care de ani de zile sunt content creators si nu pot pune mana pe un PS5.

    Daca tie iti e comfortabil sa stii ca exista console vandute cu 1000 de euro de o maniera grosolana unor oameni care joaca doar Fifa sau Fortnite pe ele in timp ce oameni pasionati stau la rand pentru o consola la pretul corect, inseamna ca dormi linistit pe perna noaptea si te invidiez.

    Ca si incheiere, daca in postul meu n-am facut referire directa la userul 'Remediu', iti sugerez sa dai cateva note mai jos tonul ca sa continuam de o maniera prietenoasa.
    Daca din intamplare te-am nimerit si faci parte din una din acele doua categorii, imi cer scuze, nu asta mi-a fost intentia.

  12. #7052 SP
    Member Remediu's Avatar
    Ce legatura are vanzarea la suprapret cu vanzarea unei console unui om care nu e suficient de gamer in opinia ta? Esti copil mic?

    Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  13. #7053 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ce content creatori urmaresti?

  14. #7054 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    Ce legatura are vanzarea la suprapret cu vanzarea unei console unui om care nu e suficient de gamer in opinia ta
    Are, pentru ca sunt multi gameri studenti, elevi de liceu, etc, care nu-si permit sa arda 4000 RON deodata asa mergand random prin Auchan dupa paine -> 'a, uite un PS5 esti nebun? Cat costa, 4000RON? Hai ca-l iau, desi venisem dupa paine'.

    Am fost martor la o faza in care un random venit in MediaGalaxy Baneasa sa cumpere 'un televizor pentru PS4' a fost vrajit de angajatul respectiv sa cumpere un OLED de 100 milioane +, desi el avea acasa un PS4 vanila (dupa descrierea lui), nici macar un PRO.
    Pentru ca parea genul care era sefu' la bani, a scos suta de milioane ca sa joace Fifa in 1080p.

    Daca tu personal esti de acord ca putinele console PS5 care exista out-there sa ajunga la astfel de persoane in timp ce altii nu reusesc sa prinda o consola fair, inca o data si pentru ultima data iti spun ca te invidiez, eu nu pot sa ma bucur pentru asa ceva.

    Mai departe, totul e poveste.
    Te indemn inca o data sa folosesti expresii mai putin jignitoare. Sau nu iti poti impune un punct de vedere intr-un mod constructiv?

    @luci, mai multi, e youtube-ul plin de oameni dedicati ce nu au un PS5 inca. Probabil n-au auzit de Auchan din Romania...

  15. #7055 SP
    Member Remediu's Avatar
    Sunt de acord sa ajunga consolele la cine le cumpara. Punct.
    E hilar cum stabilesti tu cine are voie sa cumpere si cine nu.
    Maturizeaza-te!

    Sent from my SM-G996B using Tapatalk

  16. #7056 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Tind să fiu de acord cu Remediu. Nu are nici o legătură vânzarea la suprapreț cu condiționarea vânzării consolei pt un anumit tip de oameni/gameri. Care ar fi criteriile să fii eligibil de o consolă la preț normal și să fii numit "gamer"?

    Cred că "gamerii" și-au luat deja. Content creators dădeau pre-comandă day one că din asta își câștigă pâinea.

    Dacă am reușit eu să iau un PS5 acum o lună (și nu mă pot numi gamer, poate gamer de weekend sau mai mult colecționar decât gamer) cred că gamerii hardcore și-au luat deja înaintea mea cu siguranță. Mai ales ăia de si-au dorit. Dacă noi în RO am avut două săptămâni consecutive posibilitatea de a cumpăra/pre-comanda mai bine de două ore (luând în considerare că în continuare e secetă) cred că doar cine nu și-a dorit nu a luat, fie că e gamer sau nu.

    Suntem în RO. Nu avem acces/prioritate la console cum are vestul și cu toate astea au luat cam toți cei interesați chiar și la noi.

    Pe grupul de discord se roagă oamenii de alți membri dacă le vor la prețul cu care au fost luate 2500, 2800 lei etc.

    Acum dacă ție nu-ți convine că meltenii n-au voie să-și ia consola la 4000 de lei din Auchan să joace Fifa sau NeFeSeu, nu prea ai ce să schimbi. Ar trebui să te bucuri că au început să apară și prin magazine (chiar dc la supra-preț). Până acum o lună se vindea exclusiv online (la suprapreț sau nu).

    My 2 cents,
    L.

  17. #7057 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mah, asta e o poveste veche deja. Am mai zis de atatea ori. Cine a vrut cu adevarat un PS5, l-a luat la lansare, cand a stat la precomanda aproape 24h.

    Toti restu, sa revina cu picioarele pe pamant ca sa-si dea seama ca intr-un an cu covid si cu fabrici inchise, era fizic imposibil sa produci in cantitatile cerute.

    Si acum la fel. A fost pe stoc la Altex de 2 ori, odata 1h si odata 2h, mereu la pretul corect. Chiar si acum este in Altex la 3500 lei in bundle, totul la pretul corect, fara vreun adaos extra.

    Cine se plange pe youtube ca nu prinde, nici nu se chinuie si o face pentru click bait.

    E de ajuns sa-ti faci cont aici si sa urmaresti postarile si tot prinzi daca-ti pui notificare pe thread. Sunt deja atatea metode gratuite de a primi alerte de stoc, incat cine cumpara de la scalpers sau cine se plange ca nu prinde, inseamna ca nu-l intereseaza cu adevarat.

  18. #7058 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mah, asta e o poveste veche deja. Am mai zis de atatea ori. Cine a vrut cu adevarat un PS5, l-a luat la lansare, cand a stat la precomanda aproape 24h.

    Toti restu, sa revina cu picioarele pe pamant ca sa-si dea seama ca intr-un an cu covid si cu fabrici inchise, era fizic imposibil sa produci in cantitatile cerute.

    Si acum la fel. A fost pe stoc la Altex de 2 ori, odata 1h si odata 2h, mereu la pretul corect. Chiar si acum este in Altex la 3500 lei in bundle, totul la pretul corect, fara vreun adaos extra.

    Cine se plange pe youtube ca nu prinde, nici nu se chinuie si o face pentru click bait.

    E de ajuns sa-ti faci cont aici si sa urmaresti postarile si tot prinzi daca-ti pui notificare pe thread. Sunt deja atatea metode gratuite de a primi alerte de stoc, incat cine cumpara de la scalpers sau cine se plange ca nu prinde, inseamna ca nu-l intereseaza cu adevarat.
    Amin! Total de acord!

  19. #7059 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Remediu View Post
    E hilar cum stabilesti tu cine are voie sa cumpere si cine nu.
    Nu stabilesc eu nimic, eu am spus care e parerea mea.
    Daca aveam eu puterea sa 'stabilesc' ceva crede-ma ca nu lua nimeni din Romania un PS5 decat in baza buletinului si dupa niste ore state la coada ca in US.
    In felul asta toata lumea de aici de pe forum avea un PS5 garantat si nu se mai umpleau 500 de pagini de thread cu discutii in @mirc style si de pe olx.

    Sunt zeci de useri 'noi' si aici pe forum care au speculat acest thread strict ca sa 'prinda' un PS5 dupa care au aparut pe olx si dusi au fost. Asta se aplica inclusiv la anuntul facut cu mizeria aia de consola din Auchan sau MediaGalaxy unde era... s-a postat mai sus anuntul imediat ulterior de pe olx al melteanului.
    Evident ca toti astia nu au nici un fel de postare sau activitate pe nici un alt thread care are legatura cu gaming-ul.
    Esti liber sa fii tu de acord cu 'cine cumpara', eu nu sunt.

    Cei care stabilesc sunt astia pe care ii sustii tu, toate alimentarele si marile lanturi de magazine care vand chiloti si masini de tuns iarba si permit vanzarea in spatiile lor virtuale sau fizice a unei console la 4000+ RON.

  20. #7060 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Sunt și eu curios de formula de calcul pt determinarea gamerului adevărat. Uite, ca să va fac sa va usture ficatul rau și pe tine și pe marii youtuberi, eu sunt fix ala pe care l-ai descris. Am doar FIFA și 2 jocuri cu mașini și ghici ce, am reușit sa pun mana pe unul de la Crăciun pt ca am urmărit f..King postări. Da, e normal sa condamni bișnițarii care le cumpăra pentru revanzare, ce facem, mergem 30 de ani în urma, unde aveau prioritate cei cu carnet de partid, respectiv în cazul tău, carnet de gamer sau cum? Asta e fix pe principiul, sunt tânăr și muncesc 12h pe zi, eu trebuie sa am Ferrari și nu ala de lângă mine...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 353 of 404 FirstFirst ... 253 303 343 351 352 353 354 355 363 403 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts