Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1100 of 1175 FirstFirst ... 100 600 1000 1050 1090 1098 1099 1100 1101 1102 1110 1150 ... LastLast
Results 21,981 to 22,000 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21981 SP
    Member BlackSnake's Avatar

  2. #21982 SP
    Member excess's Avatar
    primul are un timp de raspuns ft. mare, al doilea nu are nici boxe integrate si nici iesire pt. jack.
    Mai astept si alte pareri......

  3. #21983 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    pcgamesupply.com, este cel mai bun!

  4. #21984 SP
    Member memol's Avatar
    Quote Originally Posted by hamiltonDSi View Post
    Platinum - sunt exact la fel ca varianta normala, au numele de Platinum deoarece s-au vandut foarte bine.
    Essentials - din nou, sunt exact la fel ca varianta normala dar sunt considerate must have pentru PS 3 ; deobicei jocuriile AAA au titlul asta.
    Special Edition / Game of the Year - difera de la joc la joc ; deobicei este jocul normal si include un DLC si ceva bonusuri / add on-uri. De asta sunt si mai scumpe decat varianta normala.

    Mai este o chestie pe care majoritatea nu o cunosc la jocurile de PS1,2 si 3 varianta PLATINIUM.
    Aceste jocuri devin PLATINIUM atunci cand este depasit un anumit nr de unitati vandute.
    Jocurile PLATINIUM sunt scrise pe bluray-uri mai ieftine decat acelea de la jocurile normale.
    Eu evit sa cumpar jocuri PLATINIUM sau ESSENTIALS.

  5. #21985 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    @excess: Uite si eu is in cautarea unui monitor decent pt gaming. Din cautari si citite am gasit acest model [Monitor LED BenQ RL2455HM, 24 inch, Full HD, 1ms GTG, D-Sub, DVI-DL, 2x HDMI, Boxe, RTS Gaming, Negru care din multe puncte de vedere se incadreaza in categoria de monitoare gaming. Timp de raspundere mica (1), refresh rate 120Hz, eu zic ca e decent 24inch. Are si boxe incorporate iar pretul iar zic ca e bun pt ce ofera,atata tot ca nu e ips cum ai vrea tu, dar eu sincer credca m-as multumi si cu full HD.

    Astept si eu ceva pareri despre monitorul de mai sus daca se merita pt ca si pe mine ma intereseaza

  6. #21986 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cu timpul asta de raspuns e cu dus si intors.Eu ma descurc mai bine in shootere cu 5 ms, fata de 2 ms.Timpul asta iese in evidenta la filme, dand impresia de o miscare mai fluenta.

  7. #21987 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Adica nu cat mai mic este timpul de raspuns e mai ok in categoria aia? sau nu inteleg ce vrei sa zici tu cu dus si intors.

  8. #21988 SP
    Member excess's Avatar
    da bodobaza, la acelasi ma gandeam si eu......dar am cerut pareri, poate conta mai mult pe IPS, nu stiu, nu sunt cunoscator.

    Si cred ca FishyBon3 se refera la filme, de exemplu cand se misca o mana, sa nu mai fie senzatia de ceata-reluare. Adica se vede miscarea clar.

  9. #21989 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by memol View Post
    Mai este o chestie pe care majoritatea nu o cunosc la jocurile de PS1,2 si 3 varianta PLATINIUM.
    Aceste jocuri devin PLATINIUM atunci cand este depasit un anumit nr de unitati vandute.
    Jocurile PLATINIUM sunt scrise pe bluray-uri mai ieftine decat acelea de la jocurile normale.
    Eu evit sa cumpar jocuri PLATINIUM sau ESSENTIALS.
    Pe asta nu am mai auzit-o. Nu stiu daca e chiar asa cun spui tu in ceea ce priveste calitatea discurilor, nu mi se pare plauzibil.

  10. #21990 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    @excess: pai vezi atunci poate gasesti cu ips si cerinte ce am scris eu. Oricum,foarte laudat la gaming mai is monitoarele Asus,dar acolo nu prea am vazut ips. Sa ne anunti si pe noi ce ai ales cand te decizi bafta.

  11. #21991 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pe TV-ul mare, deja 2ms fac jocul mult prea rapid, nemaiputand sa te concentrezi la anumite obiective, mai rau, in shootere, nici sa nu nimeresti tinta.TV-ul asta al meu, are un mod numit Joc, care imi pune TRue Motion la 5 ms.Asta ar fi optim dupa parerea mea.Si da, IPS-ul este cel mai bun.

  12. #21992 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Eu gen am citit undeva ca pt gaming e recomandat TN, ips mai mult pt multimedia pt unghiuri si culori

  13. #21993 SP
    Junior Member Bulete's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Pe TV-ul mare, deja 2ms fac jocul mult prea rapid, nemaiputand sa te concentrezi la anumite obiective...
    Eu nu înțeleg cum vine asta. Culmea că ar trebuii să fie invers, timp de răspuns mare => blur și greutate în concentrare.
    Nu poți să împaci și capra și varza, vrei ips si timp de răspuns mic trebuie să dai banu

  14. #21994 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by memol View Post
    Mai este o chestie pe care majoritatea nu o cunosc la jocurile de PS1,2 si 3 varianta PLATINIUM.
    Jocurile PLATINIUM sunt scrise pe bluray-uri mai ieftine decat acelea de la jocurile normale.

    te declar castigator la categoria "prostii spuse pe 2014"

  15. #21995 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post

    te declar castigator la categoria "prostii spuse pe 2014"
    subscriu, Doamne!!! in plus nu exista "Platinium" eventual Platinum...m-a mai intrebat unul daca versiunile greatest hits contin doar muzica din joc ca el asa stie...

  16. #21996 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    dafuq did I just read!?

  17. #21997 SP
    Senior Member mark's Avatar
    M-am uitat azi la un Super Slim si am observat ca nu are led de wifi (poate n-am vazut bine). SS nu are wifi?

  18. #21998 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    salut! imi puteti spune daca acest cabluCablu SPEEDLINK TRACS SCART Video & Audio (PS3 la RCA/SCART) 1,7m - eMAG.ro merge pe un televizor cu tub care are scart ? imi mai trebuie altceva la el ? am vazut ca are si 3 gauri acolo ...

  19. #21999 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by Molurus View Post
    salut! imi puteti spune daca acest cabluCablu SPEEDLINK TRACS SCART Video & Audio (PS3 la RCA/SCART) 1,7m - eMAG.ro merge pe un televizor cu tub care are scart ? imi mai trebuie altceva la el ? am vazut ca are si 3 gauri acolo ...
    merge, dar tu nu ai cablul original de la PS3? sunt mufe ce transforma AV in Scart, asta daca televizorul tau nu are decat scart.

  20. #22000 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    M-am uitat azi la un Super Slim si am observat ca nu are led de wifi (poate n-am vazut bine). SS nu are wifi?
    are... i mean how can you... argh...
    se pot gasi cu usurinta specs oriunde, cu o simpla cautare pe google...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts