Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 1175 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 502 1002 ... LastLast
Results 21 to 40 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #21 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Faptul ca hdd ul de PS3 este upgradabil este un FEATURE cu care se LAUDA sony ... nu ai cum sa pierzi garantia

  2. #22 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by I Zuben I View Post
    Q ,tu care model il ai ?
    40GB

    sepet initial am considerat ca 15cm in spate sint destui (nu prea-mi place cum se vad matele) insa nu a fost sa fie, sigur din cauza temperaturi din camera. Asa ca imi place ori nu am tras-o pe mijlocul "mesei" ... acum e super-extra ventilata. La-s ca vine ia iarna o imping pina in perete

  3. #23 SP
    Member sepet's Avatar
    Lasa naibii matele,mai mult de 3-4 fire nu-s ,consola sa fie safe bro,nu matele...alea-s ieftine

  4. #24 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Bro' you are damn right

    Nah ca am descoperit alta acum (am lene sa citesc manualul asa ca am surprize) ... ffs asta e chiar de kko, daca opresc consola nu incarca controller-ul ? OMFG, ce gainarie mai mare socul este ca folosesc conectori USB standard care la PC nu au treaba cu sistemul (ATX ON/OFF)

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Q, poti sa incarci si legand controllerul la PC. Sau cumperi un charger din acela cu USB (sunt in jur de 30-50 RON) si cu ala incarci orice USB device

  6. #26 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Am un PS3 40GB din februarie anul trecut si deocamdata n-am avut nici o problema cu el.. these danged things are made 2 last

  7. #27 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Eu am modelul de 40 de GB. Freeze nu am avut decat la AC, vreo cateva... In rest nimic!

  8. #28 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    adica anul asta ops...

  9. #29 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Personal eu nu am avut nici o problema cu el, am versiunea 60Gb dar la doua PS3 venite la reparat am inlocuit blocul optic cu tot cu sasiu. Nici unul din ele nu mai citea nimic cand au venit in service. Nu erau in garantie la noi erau cumparate de afara.

  10. #30 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Eu am ps3-u din aug 07, si inafara de un freez la 2-4 luni nothing happend si sunt zile in care joc 24/24
    Model 60g, fix inainte sa apara bundle-ul cu rez &motorstorm +controler

  11. #31 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    bundle 40gb + GT5 prologue - upgradata la hdd de 160gb
    un freeze in uncharted si unul in assasins ambele rezolvate cu off/on. in rest merge impecabil. o tin orizontal si este aerisita.

  12. #32 SP
    Member darcangel's Avatar
    Un tera ? unde o sa ajungem ? In principiu consola vede un dispozitiv atasat pe usb si reda si continutul; nu am incercat cu un hdd, dar voi face asta azi si te anunt.


    Sa continuam cu aceste aşa-zise FAQ, unde userii pot pune intrebari si sigur tot userii vor raspunde:
    • Este o problema supra�ncălzirea consolei ? Se simte nevoia unui cooler suplimentar ?
    • E bine sa tinem consola vertical ? Nu din lipsa de spatiu.
    • Cablu HDMI cu contacte aurite sau este moft ? Versiunea 1.3a sau nu conteaza ?
    • Folosirea frecventa a consolei, pentru jocuri PS2 sau vizionarea de filme DVD, afecteaza blocul optic ?
    • In timpul jocului se cere incarcarea acumulatorilor controlerului; se recomanda incarcarea totala, sau poate fi intrerupta fare probleme si reluata ulterior ?
    Lista de intrebari ramane deschisa.

  13. #33 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Model 40 G 1 freez in warhawk online rezolvat off/on.In rest merge brici

  14. #34 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    Este o problema supra�ncălzirea consolei ? Se simte nevoia unui cooler suplimentar ?
    Dupa recenta problema cu care m-am confruntat am ajuns la concluzia ca nu are nici un fel de problema de genul asta atit timp cit este tinuta in spatiu deschis mai ales la partea din spate.

    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    E bine sa tinem consola vertical ? Nu din lipsa de spatiu.
    Singura problema care poate sa apara este de natura mecanica la unitatea optica, insa sansele sint destul de reduse. Cit despre supra-incalzire orizontal vs. vertical aruncati o privire pe poze.

    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    Cablu HDMI cu contacte aurite sau este moft ? Versiunea 1.3a sau nu conteaza ?
    Aurul nu este un foarte bun conductor electric de unde nu rezulta nici un fel de beneficiu in ceea ce priveste conductivitatea conectorului (un contact mai bun), in schimb are un alt avantaj care in timp face diferenta. Spre deosebire de conectori standard pe baza de Cu ori Ni, Au nu reactioneaza cu oxigenul ceea ce inseamna ca conectori placati cu Au sint mult mai longevivi.






    HDMI v1.3 (High-Definition Multimedia Interface):
    • viteza de transfer mai mare decit versiunile anterioare (single-link 340 MHz / 10.2 Gbps)
    • suporta Deep Color 10-bit, 12-bit si 16-bit (1.8x mai multe culori fata de RGB)
    • auto-sincronizarea semnalului audio (compenseaza diferenta de latenta dintre circuitele de procesare a semnalului A/V)
    • suporta Dolby TrueHD si DTS-FD Master Audio™
    Se pare ca PlayStation 3 beneficiaza din plin de HDMI v1.3


    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    In timpul jocului se cere incarcarea acumulatorilor controlerului; se recomanda incarcarea totala, sau poate fi intrerupta fare probleme si reluata ulterior ?
    Acumulatorul folosit de controler este Litiu-Ion, pierderea capacitati este datorata de supra-incalzire si oxidare datorita umiditati. Ciclul de reincarcare nu este cel mai important factor totusi se recomanda ca acumulatorul sa nu se lase sa se descarce complet, sa fie incarcat frecvent cind ajunge la aproximativ 40%. In cazul in care nu este utilizat pentru o perioada mai lunga de timp este bine sa fie incarcat.
    Attached Images Attached Images ps3_termo_orizontal.jpg ps3_termo_vertical.jpg

  15. #35 SP
    Member darcangel's Avatar
    ffocus : sorry, dar ieri am fost foarte ocupat si nu am reusit sa probez hdd la portul usb; sigur, astazi !
    Q : multumesc, au fost binevenite clarificarile tale, dar ce zici de pct. 4 ? Si inca ceva: poti sa ne spui ce problema ai avut ?

  16. #36 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    • In timpul jocului se cere incarcarea acumulatorilor controlerului; se recomanda incarcarea totala, sau poate fi intrerupta fare probleme si reluata ulterior ?
    Eu intrerup incarcarea de cate ori e nevoie din martie 2007 si tine la fel de mult ca initial. Poate dauneaza in timp indelungat

  17. #37 SP
    Member darcangel's Avatar
    Nu stiu, dar cred ca se poate continua incarcarea la PC.
    Acum insa, altceva: descarci de pe Store, daca te joci, se continua download-ul ?

    Eu cand am verificat la status (in timpul jocului) imi aparea "pending" in loc de "downloading" !?!?

    ffocus : am conectat pe usb un hdd ata extern de 80 Gb, dar nu-l vede. Oare trebuie sa fie sata si pt. notebook ?

  18. #38 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    nu il vede daca e formatat NTFS de ex, doar FAT32

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    darcangel: la unele jocuri va continua downloadul in fundal. Depinde de joc in sine insa. Mai ales daca este un joc ce are multiplayer, aproape sigur iti va pune pauza la downloaduri. Si cred ca e si ok asa, ca de multe ori uiti ca downloadezi ceva si te miri ca merge prost totul

  20. #40 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Quote Originally Posted by darcangel View Post
    Q : multumesc, au fost binevenite clarificarile tale, dar ce zici de pct. 4 ? Si inca ceva: poti sa ne spui ce problema ai avut ?

    Problema era legata de supraincalzire, moment in care ventilatorul se tura la maxim (zgomotul te scotea afara din camera). Problema era ca am pozitionat consola prea aproape de perete/plasma (aprox 20cm de perete si numai 5cm de plasma) acum fiind cald, aprox. 32c in camera se producea fenomenul ba chiar ingheta dupa 10/15min de joc. Asa am sesizat ca practic in mare masura aerul cald este evacuat prin partea din spate, toate cablurile era fierbinti. Acum este la 30cm de perete (masurat) si functioneaza impecabil, practic nu se aude.

    Folosirea frecventa a consolei, pentru jocuri PS2 sau vizionarea de filme DVD, afecteaza blocul optic ?

    Considerind experienta CD-ROM si DVD ... practic problemea unitatilor optice erau legate de focalizare fasciculului LASER, cu cit utilizai mai multe discuri de slaba calitate (practic nu reflecta corect unda) cu atit aveai sanse mai mari sa o distrugi, aici nu cred ca este cazul ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 1175 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 502 1002 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: Yesterday, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts