Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 524 of 1175 FirstFirst ... 24 424 474 514 522 523 524 525 526 534 574 624 1024 ... LastLast
Results 10,461 to 10,480 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10461 SP
    Member BatsBike's Avatar
    mi`am reincarcat cele doua MOVE CONTROLLER prin USB`ul de la laptop ... unul dintre cabluri il am de la aparatul foto ... au stat la incarcat destul(cateva ore),ambele ... pentru ca se vorbea de incarcarea/descarcarea unui controller ...

  2. #10462 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Baieti mi-a luat foc panoul de curent si ps3 era in priza rulam de Batelfield 1943 pe hdd si taicamiu a scos sigurantele si s-a oprit instant.Exista vreun risc sa se strice ?????????

  3. #10463 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Este risc sa se fi stricat panoul.

  4. #10464 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Quote Originally Posted by MateRiaLLo View Post
    Salut!

    Vreau sa conectez PS`ul la un monitor LCD... am inteles ca trebuie un cablu HDMI-DVI, am fost la un magazin de pc`s, am vorbit cu tipul de acolo si mi`a zis ca nu e posibil sa fac asa ceva, ca nu o sa am sunet si etc,

    Ce pot face? M`am saturat sa ma joc pe un low quality tv, si nici nu am fonduri deocamdata pentru un tv nou...
    Daca vrei sa mearga HDMI-DVI stiam ca monitoru trebuie sa fie HDCD...

  5. #10465 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    PSGroove.com - Sony's PS3 Security is Epic Fail

    Approximately a half hour in, the team revealed their new PS3 secrets, the moment we all were waiting for. One of the major highlights here was, dongle-less jailbreaking by overflowing the bootup NOR flash, giving complete control over the system. The other major feat, was calculating the public private keys (due to botched security), giving users the ability to sign their own SELFs Following this, the team declared Sony's security to be EPIC FAIL!

  6. #10466 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdeagle View Post
    Daca vrei sa mearga HDMI-DVI stiam ca monitoru trebuie sa fie HDCD...
    Cred ca vrei sa spui HDCP. In principiu daca monitorul este HD Ready este si compatibil HDCP.

  7. #10467 SP
    Junior Member mondragon's Avatar

    o intrebare, un raspuns

    Salutare tuturor,
    mi-am luat (in sfarsit) un PS3 de 320Gb din State si vroiam sa stiu care este chestia cu modarea consolei.Singurul lucru la care ma pricep este sa zic vers pe care o am si anume 3.40.
    Eu sunt din Constanta si daca cineva este prin apropiere si ma poate ajuta astept un raspuns.
    Numai bine

  8. #10468 SP
    Member BatsBike's Avatar
    mai cauta pe forum,daca vrei un astfel de raspuns(modarea) ... pacat,insa,ca ai ales sa modezi consola&sa te lipsesti de optiunile acesteia ...

  9. #10469 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    @mondragon arunca o privire aici,se pricepe la modari http://www.consolegames.ro/forum/f41...-xbox-360-wii/

  10. #10470 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Nu, ma refeream la HDCD, PS3 transmite semnal digital prin HDMI iar monitorul trebuie sa fie HDCD (High-Defition Compatible Digital)...Daca am spus ceva gresit sa ma corecteze cineva care se pricepe mai bine.

  11. #10471 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdeagle View Post
    Nu, ma refeream la HDCD, PS3 transmite semnal digital prin HDMI iar monitorul trebuie sa fie HDCD (High-Defition Compatible Digital)...Daca am spus ceva gresit sa ma corecteze cineva care se pricepe mai bine.
    Am facut un pic de cercetare pe net. Iata rezultatele:

    HDCD (High-Defition Compatible Digital) este un proces patentat de codare-decodare, detinut in prezent de Microsoft, care imbunatateste calitatea audio a CD-urilor audio standard, pastrand in acelasi timp compatibilitatea cu CD-playerele existente.

    HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) este o forma de protectie impotriva copierii dezvoltata de Intel pentru a preveni copierea continutului audio si video digital transmis prin DVI, HDMI, GVIF, UDI.

    Trage tu concluzia de aici. Oricum monitoare HDCD nu cred ca ai sa gasesti undeva.

  12. #10472 SP
    Member PumaS's Avatar
    Pana la urma am gasit sigilat la un pret foarte bun . Vanzatorul a spus ca nu l-a folosit dar pot avea incredere 100%??

    Multumesc pentru promptitudine RazvyLord

  13. #10473 SP
    Member Tom_Cat's Avatar
    Salutare la toata lumea, tocmai am intrat (si) in clubul PS3 .
    Sunt foarte incantat de consola, merita toti banii

    PS: am si una bucata Black OPS

  14. #10474 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    epic fail dar s-au chinuit 3 ani sa sparga sistemul

  15. #10475 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Am si eu o problema mare in RDR. Am trecut in Mexic si cand intru in Chuparosa dispar toate elementele din HUD ( daca sunt pe cal se da jos) si nu mai pot sa fac nimic, nu mai raspunde la comenzi. Daca apas pe PS button el vrea sa se incarce sa apara meniul dar nimic. Daca il las asa iese din joc. Am incercat sa reinstalez jocul dar face la fel. Ce sa ii fac ??

  16. #10476 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi-dinu View Post
    Am facut un pic de cercetare pe net. Iata rezultatele:

    HDCD (High-Defition Compatible Digital) este un proces patentat de codare-decodare, detinut in prezent de Microsoft, care imbunatateste calitatea audio a CD-urilor audio standard, pastrand in acelasi timp compatibilitatea cu CD-playerele existente.

    HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) este o forma de protectie impotriva copierii dezvoltata de Intel pentru a preveni copierea continutului audio si video digital transmis prin DVI, HDMI, GVIF, UDI.

    Trage tu concluzia de aici. Oricum monitoare HDCD nu cred ca ai sa gasesti undeva.
    In fine eu tot pe internet am citit lucrurile astea dar eu am fost prost informat lol

  17. #10477 SP
    Junior Member sicalete's Avatar
    am si eu o intrebare
    o onsola cashtigata de afara ps3, 250gb,
    are pe ea scris la alimentare 120V, 2A, 60Hz
    am bagat o in priza vre o 2 min shi a functionat

    imi trebuie transformator sau nu , ma risc in continuare?


    multumesc anticipat

  18. #10478 SP
    Member Mircea's Avatar
    Ciudat,ti-a mers 2 minute?

  19. #10479 SP
    Junior Member sicalete's Avatar
    da ... ciudat

    ---------- Post added 30-12-2010 at 04:00 PM ----------

    deci ....

  20. #10480 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu e nimic ciudat, din cate stiu PS3-ul are transformator in interior si merge si aceeasi consola merge si pe 120 si pe 220. Dar nu stiu sigur.

    Am si eu o problema mare in RDR. Am trecut in Mexic si cand intru in Chuparosa dispar toate elementele din HUD ( daca sunt pe cal se da jos) si nu mai pot sa fac nimic, nu mai raspunde la comenzi. Daca apas pe PS button el vrea sa se incarce sa apara meniul dar nimic. Daca il las asa iese din joc. Am incercat sa reinstalez jocul dar face la fel. Ce sa ii fac ??
    Nimeni ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts