Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 535 of 1175 FirstFirst ... 35 435 485 525 533 534 535 536 537 545 585 635 1035 ... LastLast
Results 10,681 to 10,700 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10681 SP
    Junior Member Razvratitu's Avatar
    ??am fifa 11 si nu merge sa bag codul ca sa joc online stie cineva ceva de asta???va rog..........ajutoooorrrrr.Multumesc

  2. #10682 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Contu' de psn ii aceeasi zona cu jocul ? S-ar putea sa fie si aia o pb.

  3. #10683 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvratitu View Post
    ??am fifa 11 si nu merge sa bag codul ca sa joc online stie cineva ceva de asta???va rog..........ajutoooorrrrr.Multumesc
    codul trebuie introdus dupa un cont din zona jocului. dca jocul e zona 2-> UK, zona 1->USA, zona 3-> JP

  4. #10684 SP
    Junior Member sufarSTARcmc's Avatar
    Intrebare: care ar fi diferenta dintre PAL si ntsc? se merita sa cumpar o consola ntsc?

  5. #10685 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Eu am ntsc si is foarte multumit. Daca vrei sa vezi filme(dvd/bluray) pe consola nu o sa-ti mearga doar discuri ntsc. Daca o vrei numai pt. jocuri nu conteaza pt ca nu sunt region locked.

  6. #10686 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by sufarSTARcmc View Post
    Intrebare: care ar fi diferenta dintre PAL si ntsc? se merita sa cumpar o consola ntsc?
    dpdv al jocurilor nu, dar daca vrei sa-ti cumperi filme blu-ray trebuie sa le iei zona 1 si iti trebuie si un adaptor pentru priza.

  7. #10687 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am si eu o intrebare:daca folosesc Mkv2vob ,cum pot muta subtitrarea cu 1-2 randuri mai sus ?

    P.S. Exista vreun soft mai bun ca mkv2vob ,care sa converteasca cu o pierdere a calitatii mai putin vizibila ?

  8. #10688 SP
    Junior Member simistef's Avatar
    Am o consola PS3 fat legata la un home theater Panasonic PT-850. De curand m-am mutat, si dupa ce am refacut "firaraia" din sufragerie, am avut "placuta" surpriza sa constat ca sunetul din PS3 se aude din cand in cand. Pentru unele jocuri merge, pentru unele nu. De ex : Little big world OK, God of War 3 not ok. Am facut update la consola cu ultimul FW, am refacut setarile dar nimic.

    S-a mai lovit cineva de problema asta ? Sunt nou pe forum asa ca va rog sa fiti indulgenti

    Multam'

  9. #10689 SP
    Member haimi708's Avatar
    Quote Originally Posted by sufarSTARcmc View Post
    Intrebare: care ar fi diferenta dintre PAL si ntsc? se merita sa cumpar o consola ntsc?
    PAL sau NTSC reprezinta o codare a semnalului TV in functie de regiune dar nu are treaba cu constructia TV - CRT, PLASMA, LCD sau LED), cu adaugarea ca consola ta va putea rula orice joc (PAL sau NTSC), va putea rula filme pe Blue Ray doar daca sunt NTSC (filmele), iar de vazut color la TV depinde de TV (sunt si TV vechi ce stiu de NTSC si PAL iar cele LCD sau Plasma au intrare component sau HDMI). De asemenea daca conectezi consola la un TV CRT prin RCA sau component vei vedea jocurile color (problema cu alb-negru e doar la conectarea prin mufa EuroScart).

  10. #10690 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    Quote Originally Posted by simistef View Post
    Am o consola PS3 fat legata la un home theater Panasonic PT-850. De curand m-am mutat, si dupa ce am refacut "firaraia" din sufragerie, am avut "placuta" surpriza sa constat ca sunetul din PS3 se aude din cand in cand. Pentru unele jocuri merge, pentru unele nu. De ex : Little big world OK, God of War 3 not ok. Am facut update la consola cu ultimul FW, am refacut setarile dar nimic.

    S-a mai lovit cineva de problema asta ? Sunt nou pe forum asa ca va rog sa fiti indulgenti

    Multam'
    Numai in jocuri se intampla chestia asta? Sa nu fie o problema fizica, daca tot zici ca ai refacut instalatia.
    Fa mai multe teste. Lasa o melodie mergand si misca putin consola sa vezi daca se intrerupe.

  11. #10691 SP
    Junior Member wildspirit's Avatar
    aveti idee...de la ce la unele jocuri..imi apare ''an error occurred during the start operation (80010514)''?...mentionez ca nu la toate imi apare aceasta eroare..Multumesc

  12. #10692 SP
    Member thomas's Avatar
    Quote Originally Posted by wildspirit View Post
    aveti idee...de la ce la unele jocuri..imi apare ''an error occurred during the start operation (80010514)''?...mentionez ca nu la toate imi apare aceasta eroare..Multumesc
    Going by what i am seeing on a Google search that error seems to stem from using a firmware update not made for the system it's installed on (using the North American file on a Japanese PS3 as an example). If this is the case running the system update from where your console originated should possibly fix things. You would have to download it on your computer and transfer over using a memory card or USB drive. = Un update daca nu ai facut inca

  13. #10693 SP
    Junior Member wildspirit's Avatar
    am facut update-ul la el ..si tot asa...cred ca este de la blue-ray

  14. #10694 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    exista thread dedicat fallout new vegas? nu am reusit sa il gasesc si vreau sa citesc cateva pareri despre acest joc varianta de ps3 am inteles ca ar avea niste probleme. ms

    ---------- Post added 14-01-2011 at 02:27 PM ----------

    am gasit pana la urma...

    ---------- Post added 14-01-2011 at 02:32 PM ----------

    stie cineva daca play.com trimit si in romania? am gasit fallout new vegas la 13,99

  15. #10695 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Quote Originally Posted by wildspirit View Post
    am facut update-ul la el ..si tot asa...cred ca este de la blue-ray
    taticu,ai incercat sa stergi discurile pe spate ? eram la un amic caruia ii facea asa...si cand am intors discu avea si mancare pe el si de toate..... acelasi mesaj ii dadea....si dupa ce a curatat discurile...a mers brici

  16. #10696 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � PlayStation 3 to launch in China as Sony opens local facilities
    Sony Computer Entertainment is reportedly expanding into China, opening facilities in the city of Guangzhou and tentatively planning a local launch of the PlayStation 3, previously unavailable to mainland Chinese residents except by import.

    The China Daily reports that Sony has filed a letter of intent to open training and R&D centres in the province of Guangdong.
    The new centres will focus on localisation of existing games and development of new ones, both for the Chinese markets and international release.
    SCE Asia is set to support the new Chinese facilities by supplying equipment and experts, as well as co-operating with Chinese localisation of its catalogue, and the Chinese initiative is expected to generate an annual total of over 100 billion yuan (USD $15 billion) within five years.
    Sony representatives couldn’t give any indication of when the PlayStation 3 would launch in China, but did comment that SCE would be taking strict measures against piracy.
    Sony has recently pushed its Computer Entertainment division’s operations into India and South America, and apparently intends to branch out with future training centres in Hong Kong, Taiwan and Singapore.
    Nici nu stiam ca in China nu s-a lansat PS3-ul(astia si Brazilia is cam in urma cu gaming-ul)...mi se pare o miscare destul de inteligenta. Cred ca vanzarile o sa le creasca destul de mult acuma ca pot pune mana si chinezii pe consola.

  17. #10697 SP
    Junior Member wildspirit's Avatar
    taticu...sa iti explic care e treaba...chestia asta mi-a facut inclusiv astazi pe niste discuri sigilate...asa ca, nu poate fi vorba de mancare..etc..

  18. #10698 SP
    Member bobolac's Avatar
    Ai incercat sa schimb canalele audoi? poate de acolo e problema.

  19. #10699 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    De unde pot cumpara cel mai ieftin card valoric pentru psn?!
    cheap psn cards| playstation network cards| buy playstation network card| cheap psn cards UK| psn cards email delivery | Cheap Xbox Live Codes am gasit aici 20 la pret de 18 voi stiti undeva mai ieftin si cu posibilitate de a plati cu paypal

  20. #10700 SP
    Junior Member sufarSTARcmc's Avatar
    Salut.
    Mi-am luat o consola din america si am primito fara transformator. I-am pus eu un tranformator (220-110) si dupa cateva ore in joc a sarit siguranta prizei si transformatorul s-a ars. Care ar fi problema? Ma duc maine sa cumpar un transformator, ce sa urmaresc cand il iau? mersi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts