Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 537 of 1175 FirstFirst ... 37 437 487 527 535 536 537 538 539 547 587 637 1037 ... LastLast
Results 10,721 to 10,740 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #10721 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by bobolac View Post
    Oare nu e alta zona ? Gen NTSC?
    Cand bagi discul , auzi ca incarca jocul? Daca da , parerea mea e ca e pe alta banda jocul.
    La PS3 nu conteaza zona jocului.


    @cioko_20cm, trebuie sa foloseti un cablu usb ca sa poti inregistra psp-ul la ps3.
    Cand iti spune "The PSP™ system will be registered with the PS3™ system. Connect the PSP™ system using a USB cable, and then select [USB Connection] under [Settings] on the PSP™ system" conectezi psp-ul si ps3-ul folosind un cablu usb, apoi de pe psp selectezi USB Connection (sectiunea Settings) iar la ps3 selectezi Remote Play Settings (sectiunea Settings), selectezi apoi Register Device dupa care OK.

  2. #10722 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    De curand am cumparat jocul Metal Gear Solid 4 de la un user de pe forum,iar cand vreau sa rulez jocul nu se deschide ramane ecranul negru si ramane asa o vesnicie,am incercat si cu alte jocuri si nu au fost probleme cu cealalalte jocuri?


    Discul nu e zgariat.Care ar putea fi problema


    Incearca sa resetezi "Display Settings" .

  3. #10723 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by Outblast View Post
    Incearca sa resetezi "Display Settings" .

    Am facut asa si tot la fel face

  4. #10724 SP
    Junior Member PiTbull's Avatar
    am un ps3 80 g platinum editon... ma intrebam daca merg jocurile ps2 pe el... de ex SSX 3 care vreau sal joc dar miam vandut ps2-ul

  5. #10725 SP
    Junior Member dragos's Avatar
    salut dupa ce am facut update la gt5 imi da eroarea asta Error free 32 MB disk space after upgrading GT5 stii cineva rezolvarea?

  6. #10726 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by dragos View Post
    salut dupa ce am facut update la gt5 imi da eroarea asta Error free 32 MB disk space after upgrading GT5 stii cineva rezolvarea?
    Stergele datele GT5 (fara salvari). Reinstaleaza jocul , update-ul si vezi daca mai face la fel.

    ---------- Post added 16-01-2011 at 01:45 PM ----------

    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Am facut asa si tot la fel face
    Ai mai incercat jocul si pe alta consola?

  7. #10727 SP
    Member Outblast's Avatar
    Quote Originally Posted by PiTbull View Post
    am un ps3 80 g platinum editon... ma intrebam daca merg jocurile ps2 pe el... de ex SSX 3 care vreau sal joc dar miam vandut ps2-ul
    Nu iti va merge.

  8. #10728 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    io m-am informat bine si nu mai imi iau tv monitor imi iau un tv lcd hd ready 66 sony pt cosola pentru ca am vazut ca unghiurile de vizualizare la monitor sunt proaste iar full hd nu isi merita banii

  9. #10729 SP
    Member Dasani's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    De curand am cumparat jocul Metal Gear Solid 4 de la un user de pe forum,iar cand vreau sa rulez jocul nu se deschide ramane ecranul negru si ramane asa o vesnicie,am incercat si cu alte jocuri si nu au fost probleme cu cealalalte jocuri?


    Discul nu e zgariat.Care ar putea fi problema
    Mai mult ca sigur e posbil sa fie software'ul cu erori sau ceva asemanator.De exemplu eu intampin la Midnight Club L.A. freez'uri foarte dese doar dupa ce termin cursa ,desi i-am facut update la ultmul patch,discul imaculat,etc.
    Si ca un al doilea exemplu demult cand ma jucam pe PS2, aveam Tomb Rider Angel Of Darknes ma lasa sa ma joc pana la o anumita locatie si dupa aceea se bloca,nu putea trece mai departe de acea locatie,si tot asa cu discul imaculat.

  10. #10730 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    N-o sa faca chestia asta, din motive legale.
    Au mai fost discutii asemanatoare cand a fost treaba cu dezactivarea functiei de instalare pe Xbox cand luai ban. Am sustinut inca de pe atunci ca nu este ceva OK, ca afecteaza functionalitatea consolei, spre deosebire de ban-ul de pe Live, care e o masura legala (refuzul la un serviciu, pentru nerespectarea termenilor).

    Intre timp, MS a avut ceva probleme pe la judecatorii si in consecinta, dupa cateva luni a revenit posibilitatea instalarii jocurilor. La fel o sa stea treaba si cu PS3. Chiar daca Sony ar lua aceasta masura, sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu ar fi fortati sa redea functionalitatea offline.

    In orice caz, un ban online ar fi binevenit. Pana la urma, online-ul e cea mai atractiva functie la o consola, cu atatea FPS-uri, sports games, racing etc..

  11. #10731 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Am un PS3 Fat care nu se mai deschide. Imi clipeste o data beculetu verde apoi imi apare galben si se inchide scurt.Nu stiu ce are, poate reuseste cineva sa-mi explice.plz

  12. #10732 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Ce ai tu se numeste YLOD(yellow light of death), adica PS3 e mort, totusi YLOD se poate repara insa nu va rezista foarte mult timp...

  13. #10733 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Si cum as putea sa rezolv.pasii?

  14. #10734 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Din cate stiam poti gasi cateva tutoriale pe youtube sau daca nu te pricepi poti apela la user-ul Zanafar...

  15. #10735 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Mrs mult

  16. #10736 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pfff... daca e adevarat, chiar e naspa rau

    Latest News - PS3 Hacks Huge, Threat Even Bigger - Free video game downloads, news, reviews, videos, patches, demos, screenshots and more at AtomicGamer

    For one, it will likely lead to ridiculously easy pirating, but even worse, it will also probably lead to the legitimacy of PSN falling apart. Since any software can be properly "signed" now and trick the PS3 into thinking it's legit, people will be able to hack in any trophy they want, get online with hacked copies of games, and cause mayhem
    Yes, people will be able to install third-party software just like any other PS3 game, as well as pirated stuff, and that doesn't hurt every PS3 gamer out there, but cheaters will also be rampant on PSN - and that does hurt gamers.
    What's worse? It's possible, even probable, that Sony won't be able to keep hackers and cheaters off of PSN. The 360 can by way of a permanent ban of a specific console and is only possible due to unique console IDs hard-wired in, but rumor has it that these can be changed on the PS3. Depending on how Sony set up that security, it might be impossible to stop people from logging on with a new ID every time.

  17. #10737 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Eu nu ii inteleg pe asa zisii hackeri ai PS3-ului ce au de castigat daca le ofera atata putere oricarui user, ok am inteles numai dai bani pe jocuri le pui pe hard si te joci gratis dar treaba cu trofeele si cu cheating-ul e prea de tot...

  18. #10738 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Pt ca in multimea ipocrita care minta ca isi modeaza consola ca sa nu i se strice bluray-ul ....1% chiar cumpara jocu in continuare dar ii face backup ca sa nu ii crape consola mai devreme.Trofee? E ceva si la partea aia...de exemplu eu cum mai fac platina la Alien vs Predator daca trebuie sa fac 10k experience in multiplayer...si bate vantu in multiplayer.Sau cum mai fac trofeele multiplayer la jocurile carora serverele oficiale s-au inchis? Eu am terminat Kane and Lynch 2 pe extreme ca sa realizez ca bate vantu in multiplayer si mi-a ramas jocu cu 45 la suta trofee....ORIBIL.

  19. #10739 SP
    Junior Member Sephiroth's Avatar
    dc toata lumea isi ia hdd cu 5400 rpm, cel cu 7200 ce are?

  20. #10740 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    7200 se incinge mai rau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts