Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 749 of 1175 FirstFirst ... 249 649 699 739 747 748 749 750 751 759 799 849 ... LastLast
Results 14,961 to 14,980 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14961 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Sunt nou in comunitatea CG, si as vrea sa imi cumpar un PS3 fiind un gamer inrait PC ( 5 Stars ) as vrea sa incerc si o consola ( prea multi bani de dat dinou pentru un PC facut de la 0 sa ruleze tot maxim + ca trebuie sa imi iau si un nou monitor, alti bani dati... and so on ) dar as vrea sa stiu cateceva despre ea, am cautat pe internet dar nu am gasit ceea ce eu vreau sa aflu.

    Sa zic intr-un sens, as vrea ceva NOU numa ca sunt in dubii cu controlleru la FPS-uri, imi puteti spune cat de usor/greu se poate adapda?

    Vreau sa precizez ca eu voi cumpara mai multe jocuri Retail decat Store, depe Store doar jocuri arcade

    1. Daca am un joc retail, se poate instala pe HDD?
    2. Un joc retail, se poate folosi pe enspemii de console?
    3. Daca cumva PSN pica dinou, ma voi putea juca linistit pe jocurile retail sau si cele downloadate, doar ca nu online nu?
    4. Daca am un joc cumparat depe PSN, stiu ca pot folosi pe numa 5 console nu? Daca dau system dezativate sau daca are jocu un gen de dezactivate, ma pot folosi de acel joc pe ce consola vreau sa migrez? Nu conteaza de limita 5? ( Parca asa era o platforma pe pc, nu mai stiu clar numele, dar dadeai la joc dezactivate si il instalai pe alt pc linistit )
    5. Daca am un joc retail si iau un DLC depe PSN cum il voi putea folosi? ( la faza asta sunt intr-un paradox )
    6. Jocurile retail se misca perfect ca cele downloadate?
    7. Daca am 3 conturi de PSN, Romanesc, US, UK, daca cumpar un joc depe contu UK si ma loghez pe Ro, ma pot juca si sa vorbesc cu cei din Ro?

    Si daca mai stiti voi ceva puteti sa imi spuneti, ca nu am detinut o consola, sau inca nu m-am jucat la nimeni pe o console fie ps3 sau xbox 360

    Oricum, eu prefer PS3

    Cam astea ar fii deocamdata...

  2. #14962 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    1. multe jocuri fac o instalare partiala, insa nu atat de completa ca la xbox 360. in ambele cazuri trebuie sa introduci jocul in consola pentru a juca
    2. da
    3. da, le poti juca offline si sincronizezi trofeele obtinute in acea perioada cand revine PSN-ul
    4. sincer nu stiu exact, stiu doar ca il poti descarca pe maxim 5 console diferite de pe contul tau
    5. trebuie in primul rand sa iei DLC-ul corespunzator zonei jocului - ai joc zona 1, iei DLC zona 1 etc. iti poti face mai multe conturi (US, UK, RO, Japonia..) si le poti folosi la chestii diferite (de ex eu am contul de RO pe care ma joc si fac trofee si un cont de UK de pe care iau DLC ca noi nu avem store). DLC-ul se descarca, se instaleaza si se joaca din jocul respectiv
    6. fiecare joc se misca dupa cum a fost facut de producatori.. asta e o chestie care nu tine de consola
    7. da
    Ia-ti orice consola ca ai mai putina bataie de cap decat cu un PC. Inca o chestie: ia DLC cu PSN cards ca e mai simplu si mai sigur (sunt site-uri care vand asa ceva)

  3. #14963 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Biscuite View Post
    Sunt nou in comunitatea CG, si as vrea sa imi cumpar un PS3 fiind un gamer inrait PC ( 5 Stars ) as vrea sa incerc si o consola ( prea multi bani de dat dinou pentru un PC facut de la 0 sa ruleze tot maxim + ca trebuie sa imi iau si un nou monitor, alti bani dati... and so on ) dar as vrea sa stiu cateceva despre ea, am cautat pe internet dar nu am gasit ceea ce eu vreau sa aflu.

    Sa zic intr-un sens, as vrea ceva NOU numa ca sunt in dubii cu controlleru la FPS-uri, imi puteti spune cat de usor/greu se poate adapda?

    Vreau sa precizez ca eu voi cumpara mai multe jocuri Retail decat Store, depe Store doar jocuri arcade

    1. Daca am un joc retail, se poate instala pe HDD?
    2. Un joc retail, se poate folosi pe enspemii de console?
    3. Daca cumva PSN pica dinou, ma voi putea juca linistit pe jocurile retail sau si cele downloadate, doar ca nu online nu?
    4. Daca am un joc cumparat depe PSN, stiu ca pot folosi pe numa 5 console nu? Daca dau system dezativate sau daca are jocu un gen de dezactivate, ma pot folosi de acel joc pe ce consola vreau sa migrez? Nu conteaza de limita 5? ( Parca asa era o platforma pe pc, nu mai stiu clar numele, dar dadeai la joc dezactivate si il instalai pe alt pc linistit )
    5. Daca am un joc retail si iau un DLC depe PSN cum il voi putea folosi? ( la faza asta sunt intr-un paradox )
    6. Jocurile retail se misca perfect ca cele downloadate?
    7. Daca am 3 conturi de PSN, Romanesc, US, UK, daca cumpar un joc depe contu UK si ma loghez pe Ro, ma pot juca si sa vorbesc cu cei din Ro?

    Si daca mai stiti voi ceva puteti sa imi spuneti, ca nu am detinut o consola, sau inca nu m-am jucat la nimeni pe o console fie ps3 sau xbox 360

    Oricum, eu prefer PS3

    Cam astea ar fii deocamdata...
    si daca vrei sa vezi un PS3 in actiune e un baiat din Arad: tomaobiwan aici pe forum. Ai putea merge pana la el sa va jucati putin si sa iti arate niste jocuri. Succes!

  4. #14964 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Salut si Bine ai venit!

    1. Da se va instala, dar pentru a-l rula va trebui sa introduci mereu discul in consola. Ce instaleaza el iti face sa ai loading time mai putin sau sa vezi filmele direct de pe hard.
    2. Da - mai putin cele care au multiplayer si au o cheie unica (mai ales cele de la Electronic Arts) - cele cu o cheie unica le poti juca single player pe cate console vrei dar pt. multiplayer tre' sa-ti iei cheie (valabil pt jocurile care le cumperi de pe piata SH). Cele noi au cheia unica inclusa
    3. DA
    4. Nu, nu merge manevra. Jocul luat de tine poate fi instalat pe maxim 5 MAC-uri de console diferite. Odata downlodat si instalat pe o consola jocul poate fi accesat de toti userii creati pe consola respectiva, fara limite!
    5. Daca jocul e zona 2 (Europa), DLCul tot de pe un PSN acount de Europa trebuie sa-l iei ca sa fie compatibil. Pur si simplu il iei si ti-l instaleaza pe hard. Si cand joci jocul respectiv ai acces si la ceea ce-ti oferea DLCul respectiv...nothing fancy about it!
    6. Da. Depinde de joc...dar dc. iei de pe PSN un joc care s-a lansat si retail (pe disc) nu vei sesiza vreo diferenta in gameplay.
    7. Da

    Ca sa-ti cumperi de pe PSN ai nevoie de carduri prepayd (practic cumperi un cod care iti baga credit pe cont). Cardurile le cumperi de pe ebay, robertdinu sau sunt mai multi care vand pe aici.

    Ma bucur ca esti de partea PS3ului care e mai multimedia decat xboxul (stiu sunt subiectiv, si-mi place), DAR inainte de a te decide ar trebui sa treci printr-o sala de jocuri si sa te joci un pic cu ambele controllere/manete ca sa vezi care ti se potriveste mai mult. Ambele console au exclusivitati tari si in general jocurile triple A se lanseaza multi platform dar nu vei fi foarte mult in postura de a face compromisuri sau de a-ti parea rau ca nu ai cealalta consola.

    Eu am PS3 de 60Gb, upgradat la 640Gb si in 3 ani nu am avut nici o treaba cu ea. Cred ca mi-a dat freeze-uri de 3-4 ori pana acum. Ca si regula generala, indiferent ce-ti iei, consola sa o ti intr-un loc aerisit sau macar "lacasul" in care-si va face veacul sa aibe spatiul unde sa poata iesi aerul cald si cand nu te joci eventual sa o acoperi (dar aici cred ca sunt eu paranoic) sa o protejezi de praf.

    In rest, oricum ai luat o decizie inteleapta ca ai trecut de partea consolelor: aici nu exista upgrade necesar din an in an la hardware ca sa rulezi noile jocuri, dar din pacate exista costuri suplimentare pe jocuri...nu merge faza cu torrentele (mai ales dc. vrei sa joci on-line).

    Bafta,

    L.

  5. #14965 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @Biscuite bun venit pe forumul nostru si vreau sa-ti zic din start ca ai facut o alegere foarte buna ca vrei sa incerci si o consola . ca multi gameri care trec de pe PC pe console si tu ai aceasi dilema, cum se comporta un controller intr-un FPS. crede-ma ca e foarte usor sa joci un shooter fara mouse & keyboard, doar ca trebuie sa te obisnuiesti cu controllerul. iti recomand pentru inceput sa joci ceva mai simplu, de exemplu un racing, o fifa, un action ca daca incepi cu un FPS si nu esti rabdator din fire, vei strica destul de repde un controller de nervi . gandeste-te ca toti am inceput cu PC si acum nu avem nici cea mai mica problema cu FPS, plus ca sunt unii baieti de pe forum foarte buni la aceste jocuri, o sa vezi.

    1. nu toate jocurile se instaleaza pe HDD, unele dintre ele au aceasta optiune, dar oricum se instaleaza doar partial si tot timpul o sa ai nevoie de disc.
    2. normal ca se poate.
    3. in caz ca pica iarasi si sincer cred ca sunt slabe sanse, banuiesc ca si-au luat masuri de securitate mult mai serioase, te vei putea juca linistit orice joc offline.
    4. sincer nu stiu la ce te referi, dar un joc cumparat pe un cont de PSN poate fi folosit pe maxim 5 console diferite.
    5. in primul rand zona jocului trebuie sa coincida cu Store-ul de pe care iei DLC. daca ai un joc cu zona 2 trebuie sa cumperi DLC de pe PSN UK si tot asa. e simplu, il copiezi se instaleaza si gata, intri in joc si ai acolo DLC.
    6. da, de ce ar fi diferit?
    7. da poti, dar oricum, daca ai cont pe UK poti sa vorbesti si cei din RO .

    daca mai ai intrebari dupa ce iti achizitionezi consola stii unde ne gasesti

  6. #14966 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    ca tot s-a adus vorba de xbox:
    1. PS3 are exclusivitati mai multe si mai bune (asta cu mai bune e destul de subiectiva..)
    2. controlul filmelor pe xbox mi se pare infect

  7. #14967 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Multumesc mult, eu deaceea am ales PS3, din mai multe optiuni, si ca am mult mai multe jocuri exclusive pe PS3 decat xbox an so on luna viitoare imi iau bundle-u cu Motorstorm apocalypse daca va mai fi pe stoc la emag, si jocurile vreau sa comand numa depe amazon co uk, preturi ieftine, seriozitate si restu, si eu cred ca voi face ca si voi, chat, trofeele si toate cele pe contu de RO, iar inca un cont de UK pentru DLC-uri, probabil si jocuri, deci e ok nu? daca am cont de UK si iau DLC de la ei, si cumpar depe Amazon co uk un joc e compatibil nu? atunci nu are rost contu de US, care nu il voi folosi deloc sau voi fi ceva jocuri numa US?

    Am deja un cont de RO, si US ( din greseala ) le-am creeat depe PSP 1004, dar din pacate carcasa depe fata s-o crapat si nu pot folosi 'mausu' corect ca e fix acolo crapat..

  8. #14968 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Nu numai amazon.co.uk - sunt oferte bune si pe thehut, zavvi, shopto, dvd.co.uk sau videogameplus.ca (dc vrei jocuri zona 1). Daca iti DLC de pe cont de UK poti sa ai jocul retail luat si din Portugalia sau Finlanda sau Turcia...VOR FI compatibile!

    Decat bundleul cu Motorstorm mai bine cauti unul cu Infamous 2, God of War 3, Killzone 3 sau Uncharted 2, Heavy Rain (sunt jocuri de referinta pt orice posesor de PS3).

  9. #14969 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Eu sunt un fan mai mult al racing-urilor, dupa sunt FPS-urile

  10. #14970 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    DUALSHOCK�3 – Urban Camouflage

    The Urban Camouflage DUALSHOCK�3 wireless controller is the latest recruit to the exciting lineup of colors. Perfect for the first-person shooter fan; get closer to the action by gearing up in urban camo. Just like the rest of the DUALSHOCK�3 family of colors, this newest addition provides intuitive SIXAXIS™ motion-sensing controls, intense vibration feedback, and a comfortable grip for hours of gameplay.
    DUALSHOCK�3
    Attached Images Attached Images ds3_urban_large.jpg ds3_urban_small1.jpg ds3_urban_small2.jpg

  11. #14971 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Atunci un bundle cu Gran Turismo 5

  12. #14972 SP
    Member Dante's Avatar
    @Biscuite. Ai vazut ca nu suntem atat de neprimitori cum credeai la inceput?

  13. #14973 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    DUALSHOCK�3 – Urban Camouflage



    DUALSHOCK�3
    Parca a mai fost postata stirea pe pagina 264.

  14. #14974 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Da, se pare că a mai fost, my bad.

  15. #14975 SP
    Junior Member miron's Avatar
    omule ma poti ajuta.ce fel de dvduri folosesc la ps3????cumva +r sau alte feluri de dvd?

  16. #14976 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by miron View Post
    omule ma poti ajuta.ce fel de dvduri folosesc la ps3????cumva +r sau alte feluri de dvd?
    Blu-ray.

    Blu-ray Disc - Wikipedia, the free encyclopedia

  17. #14977 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    da asta nu inseamna ca nu sunt sanse ca el inca sa stea cu parintii acasa . is curios daca a lui sunt mandrii de el . Cu ce se lauda ei cand vin rudele? " Fiul meu a facut recent platina la Mortal Kombat, aceasta fiind cea cu numarul x sute. Suntem cei mai mandrii parinti din lume"
    Poate joaca 3-4 oameni de pe acelasi cont si atunci iti convine...cand tu te plictisesti baga prietenul.

  18. #14978 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Poate joaca 3-4 oameni de pe acelasi cont si atunci iti convine...cand tu te plictisesti baga prietenul.
    sincer asta cred ca e singura explicatie. Si cand a mai facut un video in care se mandrea cu al x-ulea trofeu, era el cu inca 4 prieteni in camera. Sincer nu cred ca un adult poate sa se joaca asa de mult...

  19. #14979 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu v-am spus, e fiu de şeic si are oameni platiti care joaca in locul lui.

  20. #14980 SP
    Junior Member boywnder's Avatar
    sau ai putea merge pe la fl.anco, PS3 320 gb bundle cu killzone 3 la 1225 ron

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts