Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 911 of 1175 FirstFirst ... 411 811 861 901 909 910 911 912 913 921 961 1011 ... LastLast
Results 18,201 to 18,220 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #18201 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: PS3 FAQ - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    Trebuie cont de US.

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  2. #18202 SP
    Junior Member crazyboy4yo's Avatar
    si o problema care o succeda pe cea de mai sus:
    sa zicem ca iau un joc cu online pass(ex: nfs hot pursuit), dar care are deja codul folosit. jocul este zona 2. de pe contul de us(zona 1) pot sa cumpar un cod online pentru joc?

  3. #18203 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Faci cont de Uk si cumperi pass-ul de acolo.altfel nu merge.

  4. #18204 SP
    Junior Member jadrian's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    @LordOfChaos nu va merge direct in consola, ai insa alte variante cu un dongle si anume sa il pui pe un laptop, sa faci sharing la net printr-un cablu crossover, ori sa cumperi un access point in care se poate infige un dongle, sunt speciale pt asa ceva. Cred ca si providerii gen Orange/Vodafone ofera astfel de solutii. VDF sigur. are un amic de-al meu.

    @jadrian incearca sa folosesti o conexiune wired. poate ai interferente pe reteaua wireless.
    Ms @adibose pentru raspuns
    Nu cred sa fie vorba de interferente ,pentru ca doar la fifa 12 se intampla sa ma deconecteze, iar conexiunea wired este exclusa pentru ca am cabul de internet in alta camera...
    Ma gandeam ca este o setare, ceva care mi-a scapat si din cauza asta sa ma deconecteze
    Astept si alte pareri

  5. #18205 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    probabil a ramas cumva imperecheat si se incaleca device-urile activate pe system. poate cu un reset rezolvi....

  6. #18206 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Ma chinuisem sa asamblez R2 si L2 de la DS3-ul meu. Am reusit cu tutorialul urmator.:



    Am postat in caz ca altcineva are aceeasi problema ca mine si sa nu arunce joystick-ul la gunoi (cum am facut eu acum 2 ani cand l-am desfacut sa il curat etc.)

    A fost un chin , m-am chinuit singur pana sa dau de tutorialul asta.
    Mai exact cam de pe la ora 1 - 1:30

  7. #18207 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Pe mine ma scoate din pepeni.:

    Cand trebuie sa cauti ceva anume la search trebuie sa stai o gramada sa alegi toate literele/cifrele...
    Sa nu uit ca ii ia jumate de ora sa se incarce...(prima oara cand l-am vazut am zis ca e de la internet)
    Imi doresc foarte tare sa faci switch cu ajutorul unei optiuni ceva la cel vechi...

    If it works, don't change it!

  8. #18208 SP
    Banned cryyo's Avatar
    O mizerie noul PSN.

  9. #18209 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Wtf, pe psn nu se poate alimenta prin paypal? Am incercat acum un abonament pentru ps plus, si am optiune doar cu credit card sau code lol.

  10. #18210 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar

    Re: Clubul PS3

    Acum iti dai seama?

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

  11. #18211 SP
    Junior Member Taori's Avatar
    Stie cineva cum scot capacul de la HHD la PS3 super slim de 12 gb ? Am urmat video de aici
    dar capacul ala NU vrea sa iasa sub nici o forma: impins tras apasat etc. Nu am fortat pt ca n-am vrut sa-mi incerc norocul

  12. #18212 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Merge doar pt. coduri de PSN UK. Alimentarea o faci de pe laptop/desktop/browser din PS3.

    Detalii aici: PayPal can now be used to add funds to your PlaySt... - PlayStation Forum

    Cheers!

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Wtf, pe psn nu se poate alimenta prin paypal? Am incercat acum un abonament pentru ps plus, si am optiune doar cu credit card sau code lol.

  13. #18213 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Mersi fain de raspuns LucKos, din pacate eu am cont pe US.

  14. #18214 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    O mizerie noul PSN.
    Noul PSN? Cum noul PSN? Vrei sa zici faptul ca se numeste acum SEN?
    Sau te referi la Store?

  15. #18215 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Wtf, pe psn nu se poate alimenta prin paypal? Am incercat acum un abonament pentru ps plus, si am optiune doar cu credit card sau code lol.
    Doar in anumite conditii
    How do I top-up my wallet with PayPal™?


    If your Sony Entertainment Network account is registered in one of the countries listed below, then you can top-up your wallet with PayPal™ using our Account Management site:
    Austria
    Luxembourg
    Belgium
    Netherlands
    Finland
    Portugal
    France
    Slovenia
    Greece
    Spain
    Ireland
    United Kingdom
    Italy

    Please note that your PayPal™ account must be registered in the same country as your Sony Entertainment Network account. For example, if your Sony Entertainment Network account was set up in France, you will only be able to use PayPal™ if your PayPal™ account billing address is also in France.

  16. #18216 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Acum iti dai seama?

    Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2
    Acu m-am decis sa am reactie...si am sperat ca mai corecteaza cate ceva.
    Nu's ce-i si cu baietii astia de la Sony! Din fericirere ofertele din PS Plus sunt foarte bune la cat costa abonamentul pe un an. Ok, mergem inainte, si cand o fi mai rau sa ne fie ca acu...
    SEN se cheama?! Habar n-am, dau drumul la consola si bag o sesiune de gaming cu amicul in split-screen.

  17. #18217 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Da. PSN (PlayStation Network) s-a transformat in SEN(Sony Entertainment Network).
    De aceea cred ca te refereai la PlayStation Store, pe care au vrut sa-l modernizeze, dar se pare ca nu le-a iesit in totalitate.
    Progresul cam regreseaza
    Attached Images Attached Images sen.jpg

  18. #18218 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Deci, din cate inteleg, tot nu merge ca eu, "avarage Joe", sa imi pot alimenta "walletul" prin aceasta noua varianta, atata timp cat in PayPal esti obligat ca: "Provide the billing address for this card, which must match the address on your credit card statement".

  19. #18219 SP
    Member felixanu's Avatar
    Ma poate lamuri cineva si pe mine cu aceste coduri online ale jocurilor. Vreau sa iau niste jocuri SH si au codul online folosit. La ce foloseste acest cod, activare, multiplayer?

  20. #18220 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    exact, ca sa poti folosi partea de multiplayer a jocului trebuie sa ai acel cod (Online Pass Code) valabil.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts