Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 246 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast
Results 3,221 to 3,240 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3221 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    a castigat cineva nascar b spec?
    niste setari ceva sa castig si eu

  2. #3222 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by radu_robert98r View Post
    a castigat cineva nascar b spec?
    niste setari ceva sa castig si eu
    Sunt altele si mai grele ca NASCAR-ul
    Pai pe Daytona urca vit maxima la 410 iar la celelalte in f-tie de traseu, scade viteza maxima si asa iti maresti acceleratia. Nu mai stiu cat. Dar vezi cum iti raspunde masina pe traseu si in -ftie de asta, o modifici

  3. #3223 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    Quote Originally Posted by nicutapa View Post
    Sunt altele si mai grele ca NASCAR-ul
    Pai pe Daytona urca vit maxima la 410 iar la celelalte in f-tie de traseu, scade viteza maxima si asa iti maresti acceleratia. Nu mai stiu cat. Dar vezi cum iti raspunde masina pe traseu si in -ftie de asta, o modifici
    am mai incercat asa dar accelereaza ca nebunu pe curbe si patineaza
    poate daca mai scad si acceleration sensivity

  4. #3224 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by radu_robert98r View Post
    am mai incercat asa dar accelereaza ca nebunu pe curbe si patineaza
    poate daca mai scad si acceleration sensivity
    Si lipeste-o de sosea. Asta o faci cu down force

  5. #3225 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am facut Indy 500 si Historic Racing Car Cup (dezamagitor reward-ul, avand in vedere cat de greu a fost si cat am dat pe masiniile respective), insa nu reusesc sa castig Formula GT. Mereu sunt pe 2-3-4, fiind cativa care merg mai "tare" decat mine. Am folosit un setup destul de bun, am mers destul de bine, nu inteleg cum reusesc respectivii sa castige timp fata de mine.

  6. #3226 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Am folosit un setup destul de bun, am mers destul de bine, nu inteleg cum reusesc respectivii sa castige timp fata de mine.
    Tocmai asta e problema , inca nu intelegi cum

  7. #3227 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    And your point is ?

    Si eu am terminat Indy 500 iar Jag XJ13 nu mi se pare cine stie ce masina, inafara de faptul ca costa foarte mult.
    Din A-Spec mi-au mai ramas campionatele de F1 (locul 12) si Nascar (best no 4), dar mai am de incercat ...

  8. #3228 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    And your point is ?

    Si eu am terminat Indy 500 iar Jag XJ13 nu mi se pare cine stie ce masina, inafara de faptul ca costa foarte mult.
    Din A-Spec mi-au mai ramas campionatele de F1 (locul 12) si Nascar (best no 4), dar mai am de incercat ...
    Sa o crezi tu ca atat ti-a mai ramas
    Stai ca vine anduranta care e al dracului de plictisitoare...
    La F1 e ca la Nascar. Balansezi intre viteza maxima si acceleratie. Ti se pare greu la inceput dar pe urma sunt chiar ok

  9. #3229 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Scuzati ca ma bag ca musca in lapte. Mi-am vandut consola de curand si am ramas cu volanul. Daca este cineva interesat de un g25, check here please.

  10. #3230 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    @nicu, da stiu mai am Endurance, am facut deja Indy 500 (cum am zis mai sus) si prima cursa de 60 lap (nu mai stiu cum se numeste), oricum nu prea mi se pare imposibil de stat 24h in fata consolei pe un singur circuit,la b-spec mai merge, dar asa ...

  11. #3231 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    @nicu, da stiu mai am Endurance, am facut deja Indy 500 (cum am zis mai sus) si prima cursa de 60 lap (nu mai stiu cum se numeste), oricum nu prea mi se pare imposibil de stat 24h in fata consolei pe un singur circuit,la b-spec mai merge, dar asa ...
    Scuze dar le-am incurcat. Imposibil nu dar partea cea mai urata e ca trebuie sa faci o gramada de XP pt a ajunge la cele de 24 ore.
    Eu am terminat complet cu B-urile si mi s-a urat de cate ori am reluat cursele. Sigur ca am facut si banii gramada dar totusi e exagerat de mult.
    Eu vreau sa incerc cat mai mult XP cu multiplayerul ca altfel n-am nici un chef sa ma invart in cerc in singleplayer pana sa fac 7 mil de XP ca sa pot face cursa de 24 ore

  12. #3232 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Domnilor....cu ce masini ati facut historic cup ? e incredibil....
    Se pot cumpara sau trebuie sa le castigi ?

  13. #3233 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Poti castiga o Toyota 7 la B-Specs, se poate si cumpara, vezi 1-2 pagini mai in urma ca am pus si niste setari pt ea.

  14. #3234 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    And your point is ?

    Din A-Spec mi-au mai ramas campionatele de F1 (locul 12) si Nascar (best no 4), dar mai am de incercat ...
    Ti-ai raspuns singur la intrebare .
    Mai aveti de incercat pana intelegeti masina ; Formula GT este in top 3 cele mai grele campionate din GT5, campionat care intr-adevar solicita skill-ul jucatorului.

  15. #3235 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Si daca nu ai rabdare sa joci B Spec poti face urmatorul lucru:
    1) Joaca GT5 pana la level 28 (sunt destule curse ca sa faci acest level) si castiga XJ13 (cu ea am castigat a 2a cursa, nu stiu cum merge in prima).
    2) Cumpara un Corvette C2 Race Car (cu ea am facut prima cursa, e foarte rapida).
    3) Daca ai foarte multi bani cumpara un Chaparral.
    4) Cursa poate fi facuta si cu alte masini (Challenger R/T RM, Camaro RM, Countach etc.), insa e foarte greu.

    Voua v-au aparut de mai multe ori Sauber C9, XJR-9 LM, Escudo Dirt Trial sau Nardo Concept la UCD? Intreb pentru ca mi-au aparut deja odata, insa nu am avut bani sa le cumpar.

  16. #3236 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Si daca nu ai rabdare sa joci B Spec poti face urmatorul lucru:
    1) Joaca GT5 pana la level 28 (sunt destule curse ca sa faci acest level) si castiga XJ13 (cu ea am castigat a 2a cursa, nu stiu cum merge in prima).
    2) Cumpara un Corvette C2 Race Car (cu ea am facut prima cursa, e foarte rapida).
    3) Daca ai foarte multi bani cumpara un Chaparral.
    4) Cursa poate fi facuta si cu alte masini (Challenger R/T RM, Camaro RM, Countach etc.), insa e foarte greu.

    Voua v-au aparut de mai multe ori Sauber C9, XJR-9 LM, Escudo Dirt Trial sau Nardo Concept la UCD? Intreb pentru ca mi-au aparut deja odata, insa nu am avut bani sa le cumpar.
    apar de mai multe ori sigur
    prima data cand a aparut escudo nam avut nici eu bani da a mai aparut odata si cand aveam bani

  17. #3237 SP
    Member Lazarica's Avatar
    toyota 7 nu apare la dealership si nici la used car....deci nu o pot cumpara...si la b spec am facut toate inafara de extreme (mai putin historic cup) si nu am primit nimik....nu stiu ce sa cumpar...

  18. #3238 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Toyota 7 Race Car se castiga la B-Spec Extreme Like the Wind

  19. #3239 SP
    Junior Member danmertzan's Avatar
    salut.are cineva jaguarul XFR 2010?ii dau la schimb pe el o a masina tare ferari.id meu de psn uk este danmertzaan

  20. #3240 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    danmertzan... al meu ar fi sunat robemveu, scuze nu m-am putut abtine.
    ON: cum sunt cursele de la endurance? merita? ma refer la bani+xp+masina cadou de dupa cursa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 162 of 246 FirstFirst ... 62 112 152 160 161 162 163 164 172 212 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts