Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 160 of 246 FirstFirst ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 ... LastLast
Results 3,181 to 3,200 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3181 SP
    Member ramusg's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Pai alea la 20 de milioane deja sunt masini de colectie, vechi, unicate, performante si cu istorie in spate. E normal sa aiba un asa pret. De exemplu jaguarul XJ13 e unic in lume. Mie imi par ok preturile asa cum sunt setate... dau cezarului ce-i al cezarului.
    Te cred, ca si eu spun ...,dar acum sa nu uitam ca nu toti in jocul asta facem afaceri si devenim miliardari pt a da 20 000 000 de mil pe o masina, castigam banii din cursele facute in joc, pt a strange 20 000 000 cred ca iti trebuie cam 5 ani ( exagerez dar imi place) fara sa ai cheltuieli. E pe principiul : "noi ne-am chinuit 5 ani sa facem jocul, ei sa se chinuie 5 ani sa cupere o masina la care am lucrat noi 5 ani, na!". Marfa!

  2. #3182 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Inseamna ca nu ai incercat seasonal events. Acolo poti face multi bani
    Eu am cheltuit vreo 10 milioane in ultima perioada. Mi-am luat audi r10 le mans + peugeot 908 + ceva masini scumpe de productie. Daca vrei se poate. Ca sa iti dau asa o idee... poti face foarte usor 117k credite in maxim 4 minute la anumite curse(si aici ma refer la curse normale, nu seasonal events unde poti sa faci milioane imediat)

  3. #3183 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Pai daca stam bine sa ne gandim, nici nu prea merita sa dam 20 de milioane pe masinile acelea care costa atat. Majoritatea sunt masini istorice, care cu siguranta nu ne vor face sa fim ,,inebuniti de dragul lor", de cat de bine se conduc. Cel putin eu, nu prea am intalnit masini din aceasta categorie ,,istorice" care sa nu aibe probleme fie cu subvirarea, fie cu supravirarea, fie cu franele, sau cu stabilitatea la viteze mari. Un 5 milioane si ceva, pentru un Peugeot 908 HDI FAP sau Audi R10 TDI (pe care mi le-am luat si eu ca sunt foarte amator de msini LM series), treaca mearga....se mai merita, dar 20 de milioane se strang prea greu ca sa-i arunci atat de usor, pe o singura masina, care te poate dezamagi crunt cand iesi cu ea pe pista.

  4. #3184 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Sigur am cheltuit bine peste 20 de milioane pe masini de cand am inceput jocul asa ca nu e mare lucru, dar momentan strang 12,5 mil pentru ferrari f2007 si dupa cred ca voi aduna pt ferrari'ul de 20 de mil ca e prea frumos. Prin seasonals si b-spec chiar nu e imposibil

  5. #3185 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    daca vreti masini de 20.000.000 cr ori luati jocul in varianta care va da bonus jagurul acela smecher, ori SPOILERUL de mai jos:



    Eu unul, pt una din cele 3 masini , Ford Mark IV Race Car, Ferrari 330 P4 sau Jaguar XJ13 voi da 20.000.000 cr cand o sa am 1000 de masini in garaj UNICE, sau cand vor aparea curse la online un de sa castigi asa mult, totusi, sunt 3 masini, mai sunt alte 1028 de masini in joc care pot face fata acestora 3.
    Nu sta jocul in 3 masini, sau ca nu am eu bani sa cheltuiesc ... Vrei masina buna, joaca frate pt ea, si mie mi-at fi foarte usot sa cer o masina din joc, dar unde mai este farmecul cand priemsti ceva moca si mai stiu ca nici n-am muncit pentru ea. Parca nu e a mea ...

    Hai ca a terminat Gomez al meu cursa (European Championship, unde cu ocazia asta mi-am mai antrenat un driver de la lvl 1 la lvl 12 in 1 ora juamte, adica 3 curse a care 20/20/14 ture) si am mai castigat un BMW
    Concept 1 Series tii '07 premium pt garaj.

    Keep on driving baby

  6. #3186 SP
    Junior Member nicutapa's Avatar
    Haideti ca m-am reintors si eu. Mi-am lasat nevasta sa bage B-uri de 24 de ore si in 2 zile voi ajunge la lvl 40
    Banii se pot face usor cu B-uri. Eu am 2 din cele 3 masini pt cei care vor sa fac trofeul . Adica Ford Mark IV Race Car si Jaguar XJ13. Le dau imprumut cu drag . In 2 zile fac si banii pt cea de-a 3-a. Chiar ca nu trebuie sa va cheltuiti banii pe cele 3, mai bine strangeti alea 1000. Si atentie ca jocul nu te lasa sa deti decat maxim 20.000.000 cr

  7. #3187 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Au rezolvat astia ceva cu blocarile in meniu si in joc ? e vreo solutie ?

  8. #3188 SP
    Junior Member cristachecri's Avatar
    si eu am avut aceleasi blocari si ... Incearca sa iesi din GT mode apoi intri la Settings > Network > Clear Cache . Nu stiu daca este solutia 100% dar incearca , cred ca o sa mearga.

  9. #3189 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by cristachecri View Post
    si eu am avut aceleasi blocari si ... Incearca sa iesi din GT mode apoi intri la Settings > Network > Clear Cache . Nu stiu daca este solutia 100% dar incearca , cred ca o sa mearga.
    Nu merge cu clear cache,....am incercat eu. Si mie imi face aceleasi probleme jocul, de vreo trei zile incoace.
    Eu cred ca rezolvarea problemei sta doar in mainile celor de la Polyphony, sau ma rog, celor care administreaza serverele. Poate, daca ,,cineva,, ii va trage de maneca, vor binevoi sa analizeze chestia si sa o rezolve. Altfel....ne mancam noi nervii in continuare.

  10. #3190 SP
    Member Lazarica's Avatar
    corect,am incercat cu clear cache...nimik...la fel. Nici nu mai intru in el pana nu se rezolva ca am chef sa joc si nu pot asa....mai rau ma enervez

  11. #3191 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    da e mega frustrant!Si vad ca nu se sinchisesc sa rezolve problema odata!!!

  12. #3192 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am scris eu mai sus dar n-a bagat nimeni de seama.

  13. #3193 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Am scris eu mai sus dar n-a bagat nimeni de seama.
    Nu-ti fie frica,..... am citit ce ai scris mai sus. Insa aceea e o solutie temporara pentru o problema care se cam lungeste. Nu e normal sa facem asa si nici corect. Daca avem network, apai network sa fie,.....fara blocari ale jocurilor si alte chestii.

  14. #3194 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    masina asta unde se castiga ? stie cineva?
    Attached Images Attached Images ferrari-612-gto-concept-angrycardesigner-104.jpg

  15. #3195 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by radu_robert98r View Post
    masina asta unde se castiga ? stie cineva?
    Nu exista masina respectiva in joc, poza e fake.
    Designul masinii spune tot - tipic Usa.

  16. #3196 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Nu exista masina respectiva in joc, poza e fake.

  17. #3197 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Quote Originally Posted by Minimize View Post
    Nu exista masina respectiva in joc, poza e fake.
    Designul masinii spune tot - tipic Usa.
    Tipic USA da....si are sigla Ferrari corect...USA

  18. #3198 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Seamana cu italia. Poate la ea se referea.

  19. #3199 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Tipic USA da....si are sigla Ferrari corect...USA
    Era vorba despre designul masinii istetule.
    Masina asta arata tipic Ferrari !
    Attached Images Attached Images ferrari-612-gto-concept-9.jpg

  20. #3200 SP
    Member radu_robert98r's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Seamana cu italia. Poate la ea se referea.
    dude 458 e la ferrari ...poate sa cumpere oricine(are bani)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 160 of 246 FirstFirst ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts