Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 246 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 209 ... LastLast
Results 3,161 to 3,180 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3161 SP
    Member Lazarica's Avatar
    da...e enervant...termini o cursa si nu mai revine in meniul principal de exemplu, ca mai face si in alte situatii. Am incercat tot ce s-a spus pe forum aici,dar nici o solutie. Nu poti sa joci o cursa ca te apuca toate alea...aiurea...sper sa faca update mai repede ca sa mearga.

  2. #3162 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Aseara s'a blocat si la mine in meniue pentru a 3-a oara de cand il am, celelalte doua dati au fost in primele zile, seara deci parerea mea e ca e ceva legat de aglomerarea serverelor. Cu timpul cred ca se va rezolva si asta.

  3. #3163 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Si inca ceva...daca te deloghezi de pe PSN cand se blocheaza...merge,dar nu poti sa faci asta de 10 ori la 3 minute ...deci nu vad legatura intre meniul unui joc si serverele lor. Inteleg ca atunci cand joci cursele online sa faca dar in rest..

  4. #3164 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    sper sa faca upadate mai repede sa mearga si muzica noastra caci si acolo face figuri,e incredibil cum pot face ei un super joc si sa se inece ca tiganu la mal cu cateva detali!E exact cum te-ai pisa si ai vantul in fata!

  5. #3165 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Meniul ca meniu dar "black screen" din mp nu-i mai ai ce face tb sa iesi de tot din joc,pe mine ala ma enerveaza cel mai mult.Cand mi lumea mai draga si zic ca am gasit si eu un looby mai de doamne ajuta hop ca vine si black screenul la incarcarea unei curselol.Nu stiu ce naiba e cu jocul asta,parca e ca OS-ul meu din calculator,la inceput mergea brici si pe parcurs tot mai prost a inceput sa mearga

  6. #3166 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Problemele semnalate de voi apar doar online, pentru ca eu in SP nu am avut aceasta problema. Avand in vedere ca apar doar in MP, e foarte probabil sa fie de la conexiunea voastra cu serverele, sau sa se deconecteze hostul atunci. Oricum jocul are alte probleme, mult mai mari.

  7. #3167 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Problemele semnalate de voi apar doar online, pentru ca eu in SP nu am avut aceasta problema. Avand in vedere ca apar doar in MP, e foarte probabil sa fie de la conexiunea voastra cu serverele, sau sa se deconecteze hostul atunci. Oricum jocul are alte probleme, mult mai mari.
    Total gresit...eu am patit asa ceva chiar ieri si nu faceam altceva decat am dat sa ies de la schimbul de ulei si spalatorie si surpriza...black screen si logo Gt in mijloc asa ca nu ai dreptate cand spui ca aceasta pb apare numai in modul MP...ce sa spun...asa se intampla cand un joc este dezvoltat 5 ani

  8. #3168 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    ...Oricum jocul are alte probleme, mult mai mari.
    Cum ar fi?

  9. #3169 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    1) AIul cretin.
    2) Masinile standard, mult prea multe comparativ cu cele Premium.
    3) Lipsa interioarelor la masinile standard, si modul in care arata.
    4) Lipsa damage-ului (in SP).
    5) Grafica, uneori (umbre putin "aiurea").
    6) Rewards, uneori primesti la o cursa de lvl 20 o masina de 100BHP.
    7) Ticket 1000 e random (sunt cativa pe gtplanet care au primit masini extraordinar de scumpe, eu am primit un Subaru, parca, nu-l mai am).
    8) Dupa un anumit punct ai nevoie de foarte multe masini foarte scumpe, pentru care nu prea ai Cr.
    9) Implementarea Top Gear.
    10) B Spec e plictisitor.

    Majoritatea sunt doar chestii personale, insa jocul are destule puncte "slabe", nepermis de mult pentru un joc care sta 5 ani in productie.
    Ca tot mi-am adus aminte... exista mai multe ticket-uri in genul Ticket 1000 (pentru 5000/10000 km?)?

  10. #3170 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    La punctele 1, 4, 6 si mai ales 10 sunt total de acord cu tine. In B-Spec la celelalte Gt-uri aveai posibilitatea de a rula o cursa la 2x sau 4x (nu mai stiu exact) dar acum tre sa stai sau sa lasi sa merga jocu de nebun pana se termina o cursa...de aia nu-mi place acest mod.

  11. #3171 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    1) AIul cretin.
    2) Masinile standard, mult prea multe comparativ cu cele Premium.
    3) Lipsa interioarelor la masinile standard, si modul in care arata.
    4) Lipsa damage-ului (in SP).
    5) Grafica, uneori (umbre putin "aiurea").
    6) Rewards, uneori primesti la o cursa de lvl 20 o masina de 100BHP.
    7) Ticket 1000 e random (sunt cativa pe gtplanet care au primit masini extraordinar de scumpe, eu am primit un Subaru, parca, nu-l mai am).
    8) Dupa un anumit punct ai nevoie de foarte multe masini foarte scumpe, pentru care nu prea ai Cr.
    9) Implementarea Top Gear.
    10) B Spec e plictisitor.

    Majoritatea sunt doar chestii personale, insa jocul are destule puncte "slabe", nepermis de mult pentru un joc care sta 5 ani in productie.
    Ca tot mi-am adus aminte... exista mai multe ticket-uri in genul Ticket 1000 (pentru 5000/10000 km?)?
    Ahm...
    1) Nu exista varianta mai buna pe piata,deci e la fel ca peste tot.
    2) Asa a fost conceput jocul,deci nu e o problema,ca nu-ti place tie asta e,nici mie nu-mi place dar asa e facut jocul,deci nu poate fi trecut ca o problema
    3) Again,asa a fost proiectat jocul
    4) Exista damege,dar prost implementat,aici intradevar iti dau dreptate,mai bine nu-l bagau decat in halul in care este
    5) Grafica no vad ca o problema in jocul asta,arata f bine si umbrele asa zimtate cum sunt ele,sunt cele mai realiste impreuna cu sistemul de iluminare din vreun joc cu masini de pana acum
    6) Intradevar ar fi o mica problema cu sistemul de rewards,dar deaia exista alternativa sistemul monetar din joc ca sa-ti cumperi ce masina vrei
    7) La fel problema minora,daca chiar nuti convine ce masina primesti,dai exit la joc,iti reincarci salvarea de dinainte si il activezi din nou Ticketul ala pana primasti ce-ti place
    8) Nu-i adevarat, 90% din masinile necesare campaniei sp le castigi ca premii facand diverse campionate,special eventuri si liceente cu medalii.
    9) Top Gear! nu vad care e problema grava aici,a ca nu-ti place tie eventul asta e altceva,dar el functioneaza f bine fara nici o problema.
    10) B-spec plictisitor nu inseamna o problema,modul acela nu e facut sa stai sa te uiti la AI cum se invarte pe pista,ci ca sa faci bani si sa castigi masini facand nimic,il bagi si te uiti la un film sau faci altceva ce te intereseaza,nimeni nu te obliga sa stai sa-l pazesti pe Bob

    Acuma sincer,din toate enumerate de tine eu nu vad decat AI-ul si damage-ul ca fiind intradevar probleme in joc,iar AI-ul e asa cum e in toate jocurile de masini,nimic special,ca n-au reusit sa faca ceva mai special asta e,pacat.Mai grave probleme sunt bugurile aparute in ultimul timp care te impiedica sa te joci calumea si mai sunt necesare niste imbunatatiri la sistemul online,in rest jocul e f bun.

  12. #3172 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ahm...
    1) N-am jucat, dar am inteles ca Ferrari/Supercar Challenge au un AI mai bun. Plus niste jocuri lansate pe PC.
    2) Asa a fost proiectat, OK. Dar s-au folosit de marketing cu 1000 de masini, si ne-au spus abia cu 2 luni inainte de lansare ca 4/5 din masini sunt standard (fara damage, arata mai prost, fara interioare). Ar mai fi si problema cu masinile noi, de exemplu SLKul e doar modelul vechi, iar MB pregateste lansarea unui nou model.
    3) Pentru mine e o problema. Imi place sa joc din cockpit, imi place ca un joc de 2010 sa arate ca un joc de 2010... in mod complet, nu cu 200 de masini.
    4) Damage-ul e slab.
    5) Din nou: masinile standard, umbrele, oamenii aflati pe marginea circuitului. Nu prea se observa (cu exceptia primei), insa e deranjant sa fie asa dupa 5 ani.
    6) Da, doar ca la primele curse ai nevoie de multi bani.
    7) Da, asta chiar o chestie minora.
    8) Personal n-am castigat nicio masina foarte utila. Am castigat Ferrari/Maserati insa in conditiile in care aveam deja masini mai puternice. Pentru Historic Racing Car Cup (lvl 16, parca) castig masina abia la lvl 28 (Indy 500, vreau sa folosesc un race car - XJ13). Si lista poate continua. Am castigat insa si masini utile, cel mai bun exemplu fiind Minolta.
    9) N-are nimic reprezentativ pentru Top Gear. I mean... ce legatura au alea 3 curse (cu 2 masini antice si un Lotus) cu Top Gear. As fi pus mai mult event-uri in care sa bati timpul lui Stig cu o anumita masina sau o cursa in stilul Top Gear. Este insa o chestie de... preferinte, mie mi-ar place mai mult asa.
    10) Da, doar ca Bob al meu e putin idiot. As fi lasat o optiune de 2X/4X si as fi introdus comenzi mai "complexe" (cum sa abordeze un viraj, unde sa franeze).

  13. #3173 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ohoo, stai sa vezi dupa ce iti iei masina (in realitate)ce o sa constati, mai ales legat de AI, Damage si Bani

  14. #3174 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Ahm...
    Nvm,e clar ca eu vad pozitiv jocul si tu il vezi negativ si am putea continua asa pana maine.Iti pot zice doar atat,pt orice problema ce o intampini jucand acest joc exista o solutie daca vrei sa o gasesti,fara cheat-uri si alte prostii ci jucand pe bune si chinuindute un pic,asta daca iti place jocul binenteles.

  15. #3175 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu-l vad negativ, zic doar ca are niste defecte. Si mie imi place foarte mult, in ultima luna am jucat numai GT5 si vreau sa fac cam toate cursele (inclusiv Endurance) si sa am o tona de masini in garaj, eu am zis doar ca nu e perfect.

  16. #3176 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Deconectati-va de la PSN cand stiti ca vreti sa jucati GT5 SP. Apoi va reconectati si se update-aza trofeele daca ati facut. Eu sunt la level 15 si de cand joc nu am intalnit niciodata freeze in meniu.

  17. #3177 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post

    1) AIul cretin.
    2) Masinile standard, mult prea multe comparativ cu cele Premium.
    3) Lipsa interioarelor la masinile standard, si modul in care arata.
    4) Lipsa damage-ului (in SP).
    5) Grafica, uneori (umbre putin "aiurea").
    6) Rewards, uneori primesti la o cursa de lvl 20 o masina de 100BHP.
    7) Ticket 1000 e random (sunt cativa pe gtplanet care au primit masini extraordinar de scumpe, eu am primit un Subaru, parca, nu-l mai am).
    8) Dupa un anumit punct ai nevoie de foarte multe masini foarte scumpe, pentru care nu prea ai Cr.
    9) Implementarea Top Gear.
    10) B Spec e plictisitor.

    Majoritatea sunt doar chestii personale, insa jocul are destule puncte "slabe", nepermis de mult pentru un joc care sta 5 ani in productie.
    Ca tot mi-am adus aminte... exista mai multe ticket-uri in genul Ticket 1000 (pentru 5000/10000 km?)?
    1 Ai-ul este semicretin,....nu chiar complet cretin;
    2 Masinile standard pot fi catalogate drept un ,,BONUS" la cele premium, mai ales ca multe dintre ele, merg mult mai bine decat unele premium;
    3 Intradevar, unele arata rau pentru nivelul unui joc de 2010, insa nu chiar atat de rau incat sa creeze repulsie,.........iar lipsa interioarelor nu e chiar atat de ,,apasatoare";
    4 Oricum, jucatorii de GT sunt obisnuiti cu asta. Decat o implementare de damage care sa te faca ca dupa prima atingere mai serioasa sa nu mai ai directie si implicit sa nu mai ai sanse sa concurezi,....mai bine fara!!! Cui ii este dor de damage, sa intercaleze GT5-ul cu mici pauze de NFS sau Burnout;
    5 Intradevar, grafica are pe alocuri parti slabe, insa partile tari, mult mai multe si mai consistente, compenseaza din plin acest aspect;
    6 Face parte din ,,farmecul" jocului. Creaza o motivatie in plus sa joci mult, ca sa acumulezi credite si XP, cu care sa ai acces la masinile de top;
    7 Idem 6;
    8 Idem 6
    9 Aici.....sunt tentat sa fiu 100% de acord cu tine. In loc sa se chinuie sa reproduca acel circuit de teste al stupizilor de la top gear, mai bine faceau circuitul de la Spa, de exemplu;
    10 B-spec-ul este intradevar putin cam plictisitor, insa este o alternativa de a face credite in timp ce mananci sau in timp ce tragi o fuga sa duci gunoiul.

    Asa cum spune si Koba, depinde din ce unghi abordezi problema. Daca nu ai fost un fan al GT, esti tentat sa-l critici si vezi la tot pasul lucruri care nu-ti plac. Daca insa esti fan GT, nu se poate sa nu-ti placa.....asa....cu toate minusurile pe care le are. Ne putam consola cu gandul ca, pana una alta, altceva mai bun nu exista pe PS3 si ca oricum, aproape oricine iubeste cursele auto, va gasi o cat de mica parte din acest joc, care sa-l satisfaca.....macar temporar.

  18. #3178 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    E normal sa fie si jocuri mai bune. depinde pe ce s-au axat. In gran turismo, producatorii s-au axat pe foarte multe domenii (1000 masini, nascar, wrc, karting, photo mode, b-spec, online, etc ) si nu a iesit tot asa cum si-au programat. dar eu zic totusi ca au facut treaba buna, iar jocul nu este unul rau deloc. Cel putin, toate cele 1000 de masini sunt simulate in detaliu in ceea ce priveste comportamentul lor, iar fiecare are un feeling unic, nu intalnesti doua masini care se "simt" la fel. Si asta e un lucru excelent. Ca nu sunt 1 mil de poligoane peste tot......asta e, ce sa-i faci. Poate vor mai aduce masini Premium in viitor.

    AI-ul mi se pare si mie idiot .
    Iar faptul ca ia nevoie de 20 000 000 pt o masina, e aberant. Daca strangi toti banii pe care ii castigi in A - spec nu scoti atat

  19. #3179 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Pai stricatu' ala de japonez calcula in Yeni si daia i-au dat scorurile astea la masini....

  20. #3180 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai alea la 20 de milioane deja sunt masini de colectie, vechi, unicate, performante si cu istorie in spate. E normal sa aiba un asa pret. De exemplu jaguarul XJ13 e unic in lume. Mie imi par ok preturile asa cum sunt setate... dau cezarului ce-i al cezarului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 159 of 246 FirstFirst ... 59 109 149 157 158 159 160 161 169 209 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts