Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 246 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 ... LastLast
Results 3,981 to 4,000 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #3981 SP
    Member bartonn's Avatar
    Gran Turismo 5 DLC is in Order, Yamauchi Speaks | PlayStation LifeStyle

    Gran Turismo lead designer and racing extraordinaire Kaz Yamauchi is known for being a frequent poster on Twitter, and has now replied to several requests about the looming GT5 DLC. His initial post states the following (roughly translated):
    Updates coming soon. First bug fixes, feature updates and DLC or the next. Huge studio production distributed systems is difficult than expected.
    Okay, so more bug fixes and feature updates are on the horizon, with DLC coming after. Also, it appears that the Polyphony Digital studio responsible for GT5 has moved locations, slowing down production. After a mountain of additional replies, Yamuchi-san typed the following words (once again roughly translated):
    We’re trying to meet expectations. The servers still aren’t working completely yet anyway, which is our primary struggle.

  2. #3982 SP
    Member bartonn's Avatar
    Gran Turismo 5's Mid-Race Saves Still

    With 24 hour endurance races available in Gran Turismo 5, one of the most requested features of the game is that people are simply able to save in the middle of the race. Luckily, Kazunori Yamauchi has revealed that the team at Polyphony Digital are still at work on bringing the mid-game saves, reiterating that they are developing the update.

    After confirming that they were working on bug fixes and DLC, Gran Turismo lead designer took to Twitter to say that they were working on the highly-demanded feature [translated]:
    Saving [in] the middle of the race is under development.
    Currently, players have to play endurance races in their entirety, or leave their PS3 on while they take breaks.
    Of course, Polyphony Digital aren’t exactly well known for being able to develop games and updates quickly, so this patch could be quite a way off, especially considering that they are prioritizing fixing their servers.

  3. #3983 SP
    Junior Member Nandy001's Avatar
    Sper din tot sufletul sa apara astia de la Polyphony cu ceva nou, pentru ca GT5 este cam "jucat" deja. Masini noi, upgrade-uri, update-uri, in race saves. Trebuie scanteia aia care aprinda flacara din nou... Noroc cu Seasonal Events ca iti mai pierzi vremea cu ele, dar in maxim 30 minute sunt gata si alea. Bine ca macar XP-ul si creditele sunt pe masura, altfel nu ne mai ocupam nici de alea. Sa speram ca intr-un viitor apropiat ne vom delecta cu un COMPLETE GT5, daca nu... eu personal incep sa tatonez terenul pentru Forza Motorsport 4 (Xbox360).
    PS: Scuze daca ultima afirmatie suna a off-topic.

  4. #3984 SP
    Junior Member PzKpfW's Avatar
    Quote Originally Posted by Nandy001 View Post
    (...) Sa speram ca intr-un viitor apropiat ne vom delecta cu un COMPLETE GT5, daca nu... eu personal incep sa tatonez terenul pentru Forza Motorsport 4 (Xbox360).
    PS: Scuze daca ultima afirmatie suna a off-topic.
    O fi OT, dar e cat se poate de relevant. Imi pare rau Polyphony, sunt fan GT de la GT2 incoace, dar v-a cam luat fata Forza. OK, grafica e mai buna (si asta doar la modelele Premium), feeling-ul e mai bun iar toata experienta e ceva mai realista, dar in rest? Unde sunt optiunile de customizare mecanica avansata (gen schimbarea transmisiei de la AWD la RWD de exemplu)? Unde este IA-ul care isi da seama ca esti si tu pe acolo, se adapteaza si nu face pe trenuletul? Unde e customizarea sistemului de franare? Dar butoanele de control la replay? Daca tot dedici atat de multa atentie photo mode-ului, de ce trebuie sa te uiti de 2-3 ori la un replay ca sa prinzi "pozitia pe care o cauti", demna de poza?... Si, nu ca as fi un "visual whore" (ba din contra), dar as vrea macar sa pot sa schimb jantele la mai mult de 1/4 din masini (adica si la alea, majoritare, aterizate direct din GT3/4).

    Poate vad doar lucrurile rele, dar parca ma asteptam la mai mult dupa 6 ani de asteptare, atatea amanari si un marketing ridicol de pronuntat... si mai ales dupa ce am vazut ce stie Forza.

    DLC? Ar trebui sa fie ceva al naibii de consistent ca sa merite bataia de cap, mai ales ca pentru Sony noi romanii nu existam (unde e PSStore-ul nostru?!?). Daca va fi vorba de mai mult de 5 masini (Premium)/DLC sau 1-2 trasee voi fi surprins. Si si alea, chestii destul de rasuflate, gen El Capitan (care sigur va fi prezent). De ce nu un Spa? Sau Silverstone? Sau Donington? Imola? Mugello? Catalunya?... In fine, e pacat. Macar sa mai fie un GT6 pe generatia asta de consola, alta scapare nu mai vad.

    Nu ca GT5 ar fi un joc prost, ba din contra, dar la cum stau lucrurile, ma tenteaza achizitionarea unui 360 doar ca sa pot sa joc Forza. De ce? Pentru ca GT5 a stat 6 ani in dezvoltare si a reusit sa fie putin mai bun decat un joc cu aproape 2 ani mai vechi. Daca Forza 4 este o evolutie pozitiva fata de Forza 3 (va fi greu sa nu fie), Microsoft m-ati cucerit, you bastards!!

  5. #3985 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Eu unul iti respect parerea, referitor la cum este GT5. Nu exista jocuri perfecte, deci, nici GT5 nu este perfect, insa per ansamblu, doar cei foarte pretentiosi vor avea nemultumiri majore fata de el.
    Nu am jucat FORZA niciodata, asa ca nu-mi permit sa-mi dau ca parerea in necunostinta de cauza. Cred insa ca nici Forza nu este perfect si se vor gasi si in cazul lui, destule minusuri sau lipsuri, care e posibil sa-i nemultumeasca pe fanii simulatoarelor de curse auto.
    Pana la urma, e o chestiune de ce fel de compromisuri e dispus sa faca fiecare jucator.
    GT5, ramane insa un joc foarte bun, destul de complet si suficient de complex, incat sa poata satisface aproape toata paleta de pretentii, ale unui gamer pasionat de masini si de curse. Eventualele DLC-uri care vor aparea, vor completa cu siguranta si putinele lipsuri pe care le are acest joc.
    In ceea ce ma priveste, eu mai astept un singur lucru de la cei de la Polyphoni, si anume, salvarile in timpul curselor de anduranta. Odata introdusa aceasta optiune, cred ca multi iubitori de curse de anduranta, cum sunt si eu, se vor declara multumiti si satisfacuti de GT5.

  6. #3986 SP
    Member radu_robert98r's Avatar

  7. #3987 SP
    Junior Member PzKpfW's Avatar
    Nu cred ca m-ati inteles in sensul in care imi doream. Iubesc GT, sunt fan, si tocmai de-asta sunt dezamagit. GT5 nu este un joc mai prost decat Forza Motorsport 3. Imi pare doar rau ca este doar putin mai bun fata de un joc mai vechi, care a stat mai putin in dezvoltare si care cel mai probabil a avut un buget mult mai mic. Iar asta ma face sa ma gandesc la faptul ca Forza 4 va depasi GT5 in multe privinte.

    Nu am spus ca IA-ul din Forza 3 este mult mai bun. Pare doar mai real, mai "convingator" si nu iti inchide (de exemplu) usa in fata in mod violent la o depasire aproape usoara. Si chiar daca IA-ul din GT controleaza mai multe masini decat in Forza, ce sa mai spunem despre ce fac baietii de la Codemasters? Nu stiu daca ati jucat F1 2010, dar nu poti decat sa-i respecti pe cei care au scris codul ala: nu 7, nu 11 masini controlate de IA, dar 23 (douăzeci şi trei), si in ce fel!

    In fine, sunt si raman fan Gran Turismo, iar GT5 este un joc bun. Spun doar ca putea sa fie mult mai bun. Iar daca am avut asteptari atat de mari, e tot "din cauza" celor de la Polyphony: de-a lungul timpului ne-au obisnuit cu o franciza fara egal care te lasa cu gura cascata la fiecare aparitie si care iti "manca" sute de ore din viata. Iar acum ca au concurenta serioasa, au cam ramas in urma.

  8. #3988 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    pzk esti un fanboy chiar tu ai afirmat ca esti fan GT cu toate ca suntem pe topicul la GT5, forza 3 este putin mai bun iar forza 4 va matura pe jos cu GT5 fara suparare dar nu ma puteam abtine sa nu ma bag si eu

  9. #3989 SP
    Junior Member PzKpfW's Avatar
    Quote Originally Posted by Loc Dog View Post
    pzk esti un fanboy chiar tu ai afirmat ca esti fan GT cu toate ca suntem pe topicul la GT5, forza 3 este putin mai bun iar forza 4 va matura pe jos cu GT5 fara suparare dar nu ma puteam abtine sa nu ma bag si eu
    N-ai prins ideea. Forza 4 va fi mai bun decat GT5, asa cum GT5 este mai bun decat Forza 3. E vorba de evolutia in timp. Eu sunt doar revoltat si dezamagit de anumite alegeri facute de Polyphony (si de Sony) in ceea ce priveste acest joc. Puteau sa-l faca mult mai bun.

    Si nu, nu sunt un "fan boy" Gran Turismo, ci un "fan boy" al realismului. Iar din punctul de vedere al comportamentului fizic al masinilor, GT e undeva unde nici un alt joc "mainstream" nu a ajuns. E pacat ca sa pare ca doar la asta va ramane primul... cel putin deocamdata.

  10. #3990 SP
    Member justamodel's Avatar
    BTW happy 200 pages!

  11. #3991 SP
    Junior Member alexbeltechi's Avatar
    Joc GT de la primul incoace. Am savurat fiecare editie, dar nu am sa-i iert vreodata pentru lipsa unor sunete pe cinste. Subwooferul meu sta practic nefolosit la schimbari inferioare de viteza si la fel cand accelerez intr-o treapta prea ridicata. Dupa cum spune Iulian, ar trebui sa il simt in stomac...

    Oare de ce nu adreseaza odata si odata problema asta? Ok, damage realistic cine stie cand o sa avem, din moment ce e clar ca echipa din prezent nu stie cum sa o faca sa mearga. Dar sunetele nu sunt atat de greu de realizat.

  12. #3992 SP
    Member radu_robert98r's Avatar

  13. #3993 SP
    Junior Member killboy's Avatar
    cine ma ajuta si pe mine cu un ferrari fi ca m0am blocat la gt5 si nu am masini sa rezolv situatia, dau cate vreti la schimb sau doar inprumut. mersi

  14. #3994 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by killboy View Post
    cine ma ajuta si pe mine cu un ferrari fi ca m0am blocat la gt5 si nu am masini sa rezolv situatia, dau cate vreti la schimb sau doar inprumut. mersi
    Este un thread dedicat schimbului de masini, cel mai bine posteaza acolo.

    Gran Turismo 5 Marketplace

  15. #3995 SP
    Junior Member Nandy001's Avatar
    killboy da add psn id: Nandy001 (iti dau eu masina). Apropo, la sfarsitul lui August o sa ne bucuram de un nou "update". Cica iarasi se repara niste bug-uri. Oare cat mai stam pentru ceva mai consistent...?

  16. #3996 SP
    Member blondutzu's Avatar
    dupa 3 ore de chin am reusit sa fac gold toate B-license. toate sunt asa grele sau mi se par mie din cauza ca joc cu un volan (Driving Force GT) si nu sunt obisnuit cu el?

  17. #3997 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Nandy001 View Post
    killboy da add psn id: Nandy001 (iti dau eu masina). Apropo, la sfarsitul lui August o sa ne bucuram de un nou "update". Cica iarasi se repara niste bug-uri. Oare cat mai stam pentru ceva mai consistent...?
    Eu astept (sper ca nu pana zboara porcu) sa bage save pt cursele de anduranta ca altfel nu le voi juca niciodata mai ales pe cele de 24 ore.

  18. #3998 SP
    Junior Member Nandy001's Avatar
    Eiger Norwand pentru masini DTM...?! Astia de la Plyphony cred ca le baga la nimereala. In loc de Suzuka, Nurburgring sau Fuji, baga E.Norwand. Ce "real driving simulator" mai e si asta? Mi-am amintit si de Tsukuba 9h Endurance...

  19. #3999 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Lasa ca e misto si pe Eiger. Incearca cu o masina mai slaba ca nu ii prinzi asa usor.
    Eu astept dlc-ul ala. Modele noi premium. Pt photo shooting

  20. #4000 SP
    Junior Member alexbeltechi's Avatar
    Am o intrebare - nu se aduna lumea de pe forum intr-un server "privat" GT5? Free run, race for real, orice-ar fi. Ar fi ceva mai complicat din moment ce nu poti "invita" lumea pe un server ca pe alte jocuri (oare de ce...). S-a mai incercat asa ceva? Stiu ca se fac campionate, dar nu ma refer la ceva atat de oficial. Doar sa ne intalnim cu de-ai nostri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 200 of 246 FirstFirst ... 100 150 190 198 199 200 201 202 210 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts