Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 50 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 995

Thread: Clubul PlayStation 2 - PS2

  1. #81 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    PS2-ul a aparut in 2000-2001, e evident ca are grafica mai slaba decat Crysis sau alte minuni care le vezi acum. Pe PS2 exista un numar urias de jocuri, inclusiv k1, ufc si tot felul de lupte. Multe jocuri foarte frumoase care nu le vei gasi pe PC. Eu zic sa il iei ca merita, are foarte multe jocuri, un pret avantajos si un feeling minunat.

  2. #82 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Stiu ca este destul de veche consola dar la unele jocuri grafica mi se pare foarte draguta, mai buna ca pe PC.Mai ales ca mult mai comod sa stai pe canamea cu controllerul in mana si sa te joci decat pe mouse si tastatura.
    Oricum,pe mine m-ati convins,imi cumpar ps2(o sa trec la x360 dupa aia )....sper sa gasesc la 450 de lei una.
    Inca o intrebare si nu va mai sacai, cat(mai) costa un hdd pt ps2? Am vazut un tutorial facut e MonkY unde spunea cum sa instalez&stuff.

    LE: Am gresit pretul,mai greu cu leii astia noi.

  3. #83 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Hdd se poate pune doar la PS2 fat si asta cu ajutorul unui network adaptor care nu se mai fabrica si costa destul de mult. La 45 de lei putin probabil sa gasesti, la 150, 200 minim zic eu.

  4. #84 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    pai la 45 lei o sa gasesti peste 10 ani cred,iar pentru acest feature de ai pune hdd iti trebuie o consola fat si un network adapter special pt ps2[foarte rar]+un programel pt rularea jocurilor[am eu un fat daca vrei dar nu citeste nimic dar i se poate pune hdd],la slim e mai greu dar se poate pune prin usb dar o sa mearga cam 20la suta din jocuri.

    Hopa am postat in acelasi timp scz

  5. #85 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Dunno View Post
    Chiar asa, daca am ps2, pot juca pe net? Gen PSN
    Normal ca poti juca, cele care au suport multiplayer online si sa fie original.

  6. #86 SP
    Junior Member enachesil's Avatar
    Sal.
    Am aflat cum se fac setarille (se copie din pc) start>>run>>cmd>>ipconfig
    aceste setari trebuie copiate in PS.
    daca cineva poate sa incerce sa ma anunte si pe mine eu acum nu pot.
    Sper sa mearga-

  7. #87 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Auziti,un baiat trebuie sa imi trimita cateva jocuri <<originale>> prin posta.Nici eu,si nici el nu am mai facut asta pana acum si daca puteti sa imi spuneti care este procedura.

  8. #88 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Well, se pare ca ne-am descurcat si asa.


    Man, cam cat ar costa o consola cu urmatoare configuratie:
    Code:
    Consola sony playstation2 slim cu:
    -consola sa fie modata cu modbo 760 , sa functioneze impecabil,lentila sa nu fie uzata.
    -2x controllere dintre care unul wireless
    -un memorycard sony de 8mb-16mb
    -cablu RGB sau component
    -cablurile aferente de alimentare&stuff
    450 de lei este un pret bun?

  9. #89 SP
    Member cloud's Avatar
    Quote Originally Posted by Dunno View Post
    Auziti,un baiat trebuie sa imi trimita cateva jocuri <<originale>> prin posta.Nici eu,si nici el nu am mai facut asta pana acum si daca puteti sa imi spuneti care este procedura.
    cu banii care-i dai pe taxele postale, iti iei 1-2 SH originale de aici de pe forum.... jocurile <<originale>> sunt cea mai scurta cale spre probleme cu lentila.

  10. #90 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Quote Originally Posted by cloud View Post
    cu banii care-i dai pe taxele postale, iti iei 1-2 SH originale de aici de pe forum.... jocurile <<originale>> sunt cea mai scurta cale spre probleme cu lentila.
    Crede-ma ca mi-as cumpara numai jocuri originale pentru ps2.Doar ca anumiti useri au spus ca ps2-ul este deja "fumat" si ca nu mai are rost sa cumpar jocuri, <<daramite>> sa imi cumpar consola.Totusi,eu vreau ps2 dar ma gandesc ca in 2 ani moare ps2 si atunci nu fac nimic.

  11. #91 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Salutare
    Am si eu un ps2 si nu prea vreau sa mai investesc in el(chip ) pentru ca am ps3-ul
    Vreau sa va intreb daca pot salva pe stick save-urile de la jocuri
    Multumesc Anticipat

  12. #92 SP
    Junior Member teroare's Avatar
    Salut.
    Am un ps2 slim scph77004 si multe jocuri mi se vad alb-negru ... as dori sa stiu care ar putea fi problema.
    Multumesc anticipat .

  13. #93 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    @snoopz iti trebuie swap magic si nitica dibacie
    @teroare ia-ti un cablu RGB

  14. #94 SP
    Junior Member teroare's Avatar
    @teroare ia-ti un cablu RGB
    Deci consola nu are nimic nu ? deoarece unele jocuri se vad color .
    Multumesc

  15. #95 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Am si eu o intrebare, am un tv din '98 si cred ca pot conecta S-Video prin EUROSCART.Intrebarea mea este daca pot conecta si un cablu RGB prin EUROSCART la acest TV si calitatea sa fie aceeasi.
    Thx
    !

  16. #96 SP
    Junior Member Cristy28's Avatar
    cablu RGB are deja euroscart

  17. #97 SP
    Junior Member mirciX's Avatar
    Salut! De doo zile sunt fericitul posesor al unei Console PS2. Intrebarea care ma bantuie este:
    Jocurile de PSX ruleaza pe ea? Mai concret, Abe Exoddus si Abe Odysee.
    De mentionat ca nu am apucat sa o "modez"

    Pls, hlp!
    Multzu'

  18. #98 SP
    Member drati71's Avatar
    Daca le gasesti originale sigur ca o sa mearga. Daca ai consola noua cumparata acum, recent, cred ca e singura modalitate sa le joci, spun asta deoarece din nu stiu ce motive, noile console, chiar modate cu modbo 760, nu citesc jocurile PS1. Am modat recent la "chipmaster" un PS2 SCPH 79004 si nu vrea de nici o culoare sa citeasca jocurile "prelucrate" de PS1. Alea originale le citeste fara nici o problema.

  19. #99 SP
    Junior Member mirciX's Avatar
    Quote Originally Posted by drati71 View Post
    Daca le gasesti originale sigur ca o sa mearga. Daca ai consola noua cumparata acum, recent, cred ca e singura modalitate sa le joci, spun asta deoarece din nu stiu ce motive, noile console, chiar modate cu modbo 760, nu citesc jocurile PS1. Am modat recent la "chipmaster" un PS2 SCPH 79004 si nu vrea de nici o culoare sa citeasca jocurile "prelucrate" de PS1. Alea originale le citeste fara nici o problema.
    Multzu' mult. Da, sper sa le pot cumpara in varianta originala

  20. #100 SP
    Junior Member tYg3r's Avatar
    salut , guys sunt nou pe aici si nou in console
    De curand mi-am luat o consola PS2 model : 75004 , aceasta citeste blu-ray ?ca asa am auzit

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 50 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts