Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 71 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #401 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Ne-a adus teza la mate si am luat 7 si imi iese media 8, m-am scos

  2. #402 SP
    Member Theodor01's Avatar
    La noi la romana si la mate sunt colegii la meditatii,si stim tot timpul dinainte subiectele.Sau ma rog,cu 1-2 ore inainte.Pentru ca deobicei fixeaza meditatia in aceeasi zi cu teza,care nu care cumva sa uite copiii .

  3. #403 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    La noi la romana si la mate sunt colegii la meditatii,si stim tot timpul dinainte subiectele.Sau ma rog,cu 1-2 ore inainte.Pentru ca deobicei fixeaza meditatia in aceeasi zi cu teza,care nu care cumva sa uite copiii .
    bun,la mate ai zis ca ai copiat ,deci faceti scoala , nu gluma

  4. #404 SP
    Member MihaY's Avatar
    La mine la romana nu ai cum sa copiezi, pur si simplu si nu doar la teza la orice lucrare .Profa are ochi de vultur, vede orice faci.La mate, profa este diriginta noastra.La recapitulare ne da probleme asemanatoare cu cele din teza si asa mai departe.Noua ne-a spus profesoara de engleza ca daca ea intra in greva o sa vina cineva in locul ei si o sa ne incheie mediile(asta i-a zis-o unui baiat care ramane corijent).Nu am vazut situatie mai intortocheata ca asta.

  5. #405 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    enigma97:Lasa-ne..esti pe clasa a5a sau a6a asa greu e sa inveti?

  6. #406 SP
    Member MihaY's Avatar
    Eu am zis ca nu invat?Crede-ma, eu nici nu am de ce sa copiez, pe mine m-a mirat chestia ca altcineva o sa ne incheie mediile.

  7. #407 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Doar o concluzie trasa de mine: Destept /Eminent este cel care invata constincios lectiile. Inteligent este cel care nestiind nimic obtine o nota acceptabila.

  8. #408 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Si geniu este cel care intelege ceea ce citeste/invata/etc.

  9. #409 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Si geniu este cel care intelege ceea ce citeste/invata/etc.
    Mai greu cu asta in Romania ,la ora de Economie un coleg se uita la tabla:
    -"de ce te uiti la tabla , scrie problema"
    -"Vroiam sa inteleg problema"
    -"Lasa ca o intelegi altadata, sa apara problema pe caiet ,daca vine inspectia , sunt trasa la raspundere"

    Daca asta e replica de profesor,mai ales cand mai sunt 2 saptamani si e clar ca nu vine nicio inspectie.

  10. #410 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Eu am avut astazi la romana .

  11. #411 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Sunt 50% destept, inteligent 90% si geniu 60 % lol

  12. #412 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Daca asta e replica de profesor,mai ales cand mai sunt 2 saptamani si e clar ca nu vine nicio inspectie.
    Pai majoritatea spun asta ca sa te sperie,cate "amentiari"dinasta am primit
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Sunt 50% destept, inteligent 90% si geniu 60 % lol
    cine te crede?lol(jk)

  13. #413 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Doar o concluzie trasa de mine: Destept /Eminent este cel care invata constincios lectiile. Inteligent este cel care nestiind nimic obtine o nota acceptabila.
    In legatura cu inteligenta... ai tras o concluzie buna, mi s-a intamplat odata : profesorul de biologie ne asculta dupa catalog ( cea mai proasta metoda, inveti doar cand iti vine randul ). Vine randul meu - invat lectia la perfectie, nu m-asculta, trece mai departe. Urmatoarea ora, la fel : stiu lectia perfect si trece peste mine ( ii ia pe ceilalti la rand ). A 3-a ora, nici nu deschid caietul sa vad titlul, si ma scoate in fata clasei pentru ascultare. Langa mine sta o colega ce a invatat lectia cuvant cu cuvant. Spre surprinderea mea, gaseam raspunsul corect la orice intrebare pusa. Am ramas uimit cand ma intrebat de rase de vaci si am raspuns corect...Astfel la final primesc un 10, pe cand colega mea ia 9. M-am simtit prost in sinea mea, deoarece am luat 10 fara sa muncesc prea mult iar altcineva care a invatat lectia a luat 9... Tin sa precizez ca toate lectiile erau diferite. Ma rog, mi se mai intampla asa si la matematica, nu invat nimic pentru test si iau 10, iar altii care au tocit incontinuu de cand a fost anuntata lucrarea iau 8/9... Si atunci raman cu un gol in suflet.

  14. #414 SP
    Junior Member igc95's Avatar
    Nu stiu de ce dar prefer sa ies afara, sa nu imi invat si sa am medii in jur de 9.60 - 9.70 decat sa invat, sa am nota 10 si sa imi pierd timpul cu mate, fizica si chimie pe care oricum nu o sa le folosesc.
    Si nu inteleg de ce m-ar interesa sa intru la liceu intre primi 20 cand pot sa intru printre cei din urma la acelasi liceu?

  15. #415 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Ahahah cate scutiri am pentru scoala xD
    Attached Images Attached Images dsc00532.jpg

  16. #416 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Succes celor care susțin proba C (așa am auzit de la TV că se numește) a examenului de bacalaureat, luni.

    Oricum, la ce școală se face acum...mă rog lol

    ...heh, proba C.

  17. #417 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Profesoara noastra de chimie. Nu vorbeste cu nimeni , cand este pauza intra in baie cu agenda ei , se incuie si nu iese toata pauza. Nici macar profesorii nu vorbesc cu ea. (din ce am auzit are ceva pile ) Acum o luna , a intrat in clasa , nu era nimeni , iar ea a inceput sa scrie lectia pe tabla si sa strige catalogul ,repet nu era nimeni. Mai rau este ca trebuie sa fii atent cu ea . Poti sa iesi la tabla sa faci o problema , iar la sfarsit sa iti puna absenta pe motivul "Nu te-am vazut "
    Stau asa si ma intreb daca asta se poate numi invatamant . Cand am intrat in liceu acum 3 ani era in primele 6-7 din Capitala, nu vreau sa ma gandesc ce e la celelalte licee.

  18. #418 SP
    Member verde's Avatar
    noi saptamana asta din 30 de ore (6 ore pe zi) am tinut doar 6 ore ,e bataie de joc nu altceva.ne cheama la scoala degeaba.

  19. #419 SP
    Member mariuck's Avatar
    Am auzit ca se va scumpii creditul la 100 RON si vor scadea bursele si vor marii taxele, la facultati.... Pai daca astia fac creditul 100 RON.... ma duc sa vand sosete la unirii pe cutie de carton, ca nu pot sa ii cer lu taicamiu 5 milioane sa dau o restanta, si parca vad ca nu o iau.... Ce tara....

  20. #420 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Maine (marti) facem scoala?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 71 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts