Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 71 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast
Results 561 to 580 of 1402

Thread: Discutii generale despre scoala

  1. #561 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    la ce liceu?
    Gheorghe Sincai, stiinte sociale, bilingv engleza.

  2. #562 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Si eu am intrat la liceu... Exact unde am vrut

    Bafta tuturor

  3. #563 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Phew. Chiar frumoase subiectele la fizica

  4. #564 SP
    Member Devergo's Avatar
    si la logica, am facut totul perfect, nu accept nimic sub 10

  5. #565 SP
    Member LeGenD's Avatar
    lasa ca vedeti ce va asteapta in facultatelol...bacul e fix **** pe langa o sesiune(sigur...asta depinde unde mergeti).....deci sper ca a-ti profitat la maxim de vremurile din liceu...ca ioi bine v-a fost...numai eu stiu

  6. #566 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    emotii pentru rezultatele de astazi?

  7. #567 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    S-au afisat deja in cateva judete man (link -> http://bacalaureat.edu.ro/2010/rapoarte/ )

  8. #568 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    eu astept pt bucuresti

    ---------- Post added 04-07-2010 at 05:59 PM ----------

    Romana 8,3
    Mate 7,75
    Info intensiv 8,3

    Am fost furat la info cu peste 1 pct.....ce era acolo la liceu peste jumatate dintre noi faceam contestatii...

  9. #569 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Romana 8.45
    Matematica 9.80
    Fizica 10

    La noi, la romana o fost un teanc de contestatii ...

  10. #570 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Felicitari

  11. #571 SP
    Member axel's Avatar



  12. #572 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Trickz , ce facusi?

  13. #573 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    dar tu tray , ce facusi ? andrew , cosminhards ??

  14. #574 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu
    dar tu tray , ce facusi ? andrew , cosminhards ??
    Eu dau bacu' anul viitor.

  15. #575 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Pot spune doar ca s-au ***** pe noi. Au corectat in batjocura. Din 2 licee (Centrala si Cosbuc, nu cine stie ce liceu din Congo) aproape 50% din cei de la real au picat. Plus ca si cei ce au trecut au avut probleme cu medii extrem de mici, desi au facut de nota mare (olimpicii la matematica au luat 6-7). E aiurea, pe principiul ca au trecut oameni care nu au dat pe la scoala dar au avut noroc de corectura ok (respectiv 5.00) si oameni care chiar au facut (gen eu, am facut la mate de minim 6 dupa barem, in worst case scenario) si am luat 4.45. Cam asta a fost nota cu care s-a picat. 4.45. De te si intrebi cum D-zeu au luat atatia elevi din atatea sali diferite 4.45...

    La fizica am luat 6.80 si colegul din fata care a copiat dupa mine a luat 8.80. Copiat identic identic, stiu ce a primit, stiu ce a scris. As spune ok daca nu stiam nimic dar fizica era asul meu din maneca. Stiu fizica de nota 10.

    La romana am luat 5.30 desi am scris subiectul 1 CORECT, dupa baremul lor. Subiectul 2 avea o parere bine argumentata, logica si coerenta, cu 2 argumente bine definite, in limita de randuri, tot ce trebuie.

    Contestatie si speram sa trecem. Daca nu trecem, nici la REBU nu ne putem angaja, ca si aia' cer diploma de Bac. Uite cum niste profesori suparati pe guvern, salarii, sindicat, etc reusesc sa termine, cel putin moral, o gramada de elevi... Astia merita un semn de rusinica. Nu conteaza daca nu ai salariu. Daca te inscrii sa faci ceva, nu o face cu jumatate de masura.

  16. #576 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    A fost jale anul acesta: "Dezastru la BAC: Peste 40% din elevii bucureşteni au picat examenul." / "Elevă, despre rezultatele BAC-ului: Eu am dat şpagă şi profesorii n-au avut bunul simţ să-mi asigure nota cinci (VIDEO)".

    In plus de asta am inteles ca baremul la Informatica a fost gresit: la SII ex.2 raspunsul era "D" iar in barem era trecut "C".
    Poate cineva sa confirme?

    Si-au batut joc de elevi si de viata lor...
    Cu asemenea lucruri NIMENI nu ar trebui sa se joace.

  17. #577 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Csander iti pot raspunde eu la intrebare.....eu m-am speriat cand am vazut pe barem raspunsul C si nu D....dar am gresit pentru ca m-am uitat la informatica neintensiv.
    Subiectele au fost la fel dar au fost schimbate raspunsurile la unele grile. La intensiv a fost D, iar la neintensiv a fost C! Cum am spus din nota minima 9,60 am ajuns cu 8,30 la info si am dat la mai multi care au copiat fiecare punct si virgula si au luat note mult mai mari ceea ce spune ca am dreptate in privinta notei mele adevarate

  18. #578 SP
    Member Devergo's Avatar
    7.80 media
    Asta e acum, ne-au folosit drept cobai anu' asta, eram sigur ca la logica iau peste 9, am luat 6.40...**** it. Noroc ca nu-mi trebuie bacul la facultatea unde vreau sa dau.

  19. #579 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    In primul rand imi cer scuze daca cineva se va simtii ofensat, nu fac referire la baietii de pe aici, fiindca imi place sa cred ca suntem o comunitate de oameni si destepti printre altele si sunt mai mult decat convins ca au fost tot felul de probleme pe la corecturi. Insa nu cred ca este cineva sa nu imi dea dreptate cand spun ca exista foarte multi analfabeti cu diploma, iar BAC-ul de anul acesta a mai zguduit putin tineretul, ceea ce eu cred ca e un lucru bun.

    Trickz, capul sus man, nu te lasa "lovit" de asa ceva, pentru ca sunt sigur ca nu ai de ce. Nu trebuie sa pui la suflet tot ce se intampla (cu toate ca imi imaginez ca nu este usor cand primesti o astfel de palma morala, insa nu e un capat de lume) pentru ca mai mult rau iti faci. Vezi ce faci cu ajutorul contestatiei si daca, Doamne fereste, nu te ajuta cu nimic fruntea inainte si stai linistit ca nu a fost ultima sansa. Bafta multa!

  20. #580 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Diploma de bac conteaza sa o ai, nu conteaza ce medie scrie pe ea! Sunt mii si mii de exemple ce dovedesc acest lucru

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 71 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 44 Last Post: 14-06-2024, 16:58
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  4. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts