+ Reply to Thread
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 489

Thread: Propuneri.. again :)

  1. #421 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    O versiune "Retina Ready" a forumului se poate ? Adica sa poti selecta in josul paginii Normal si Retina Ready , pe iPad sa zicem ca se vede ok dar pe macbook se vede urat de tot , in special logo-ul.Iti pot trimite un screenshot daca n-ai inteles despre ce vorbesc

  2. #422 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pune te rog un screen, sunt curios cum se vede. Mie pe un iPad 3 mi-a afisat foarte ok.

  3. #423 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    There you go
    Am facut si o comparare cu site-ul CNET.Jos in dreapta se vede ca este la rezolutia nativa si nu face upscaling.Poate ca sunt eu picky...
    Attached Images Attached Images screen-shot-2013-08-20-7.54.40-pm.png

  4. #424 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trefla, acolo nu e din cauza Retina... ci datorita faptului ca logo-ul (headerul tot dealtfel) este un .jpg... pe care l-am comprimat in draci, ca sa nu incarce prea mult la marimea paginii... Daca as pune un .png s-ar vedea mult mai bine (asa cum dealtfel se vede si textul), dar asta ar insemna de 4-5x mai mare headerul. Ceea ce dupa parerea mea, nu merita. O sa ma gandesc la ceva gen "multilayer" ca sa fie doar logo-ul in .png si background-ul .jpg... dar momentan ma chinui sa fac takeover-ul pentru Splinter Cell (pt. ca se pare ca nu e bine cu banner)

  5. #425 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Propun reorganizarea forumului Console in: Console Club, current gen, next gen, portables, retro.
    Adica Console Club, PS3, X360, Wii, PS4, XONE, Wii U, PSP, DS, Retro.
    Acum trebuie sa treci peste PSP si Retro sa ajungi la PS4 si XONE, which does not feel right. Si dupa ce o sa mai treaca ceva timp o interschimbare current cu next gen.
    MonkY... anyone ?

  6. #426 SP
    Admin MonkY's Avatar
    paul: http://www.consolegames.ro/forum/f51...ml#post1000909 si http://www.consolegames.ro/forum/f51...ml#post1009082 ar trebui sa te lamureasca. Acum sunt sortate in functie de importanta lor (care este data de nr. de threaduri si posturi) si dupa producator. Cand vor creste ca importanta noile PS4 si Xbox One, vor urca mai sus. La fel, combinarea tuturor consolelor portabile in aceasi arie ar fi o mare greseala (si ar iesi o varza).

  7. #427 SP
    Manager paul's Avatar
    In a doua propozitie e organizarea, in prima e doar logica dupa care m-am gandit (pe generatii si fel). N-am sugerat combinarea, toate intr-o arie evident ca nu-i bine. Dar daca s-a decis sortarea aceea, asta e, ramane, no problem.

  8. #428 SP
    Member Duni's Avatar
    De ce este dezactivata optiunea de upload images in Tapatalk?

  9. #429 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Duni View Post
    De ce este dezactivata optiunea de upload images in Tapatalk?
    Pentru ca nu am vrut si nu o sa vrem niciodata sa ne bazam pe imagini incarcate de pe o sursa externa. Daca maine dispare tapaltak-ul, noi ramanem cu tone de broken links. Si nu e problema doar daca dispare, ci e suficient sa le mearga prost lor... toate paginile CG care vor contine imagini hostate la ei la ei se vor incarca prost.

  10. #430 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca selectezi in optiunile tapatalk sa iti puna pozele ca atasament, functioneaza.

  11. #431 SP
    Member Duni's Avatar
    Am reusit dupa sfatul lui tudyniuz, merci

  12. #432 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Propun sa ramana site-ul asa, imi plac mult pozele astea, daca mai vedeam moaca aia din FIFA mult cred ca nu mai intram pe site... Noul look e beton.

  13. #433 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Vin si eu cu o propunere. Nu se poate ca atunci cand ti se sterge un post dintr-o conversatie, sa-l vad/vezi undeva intr-un history doar "eu/tu" ?
    Exemplu:
    Eu acuma ii vand mere cu RaverX.
    RaverX imi vinde pere.

    Vine un moderator si sterge ce a scris RaverX si cu mine dar eu nu am apucat sa vad.

  14. #434 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, tot ce este sters nu poate fi vazut sau restaurat de catre un moderator. Iar daca vrei sa nu pierzi nimic, ai optiune de instant message subscription. Practic primesti pe email mesajul imediat ce a fost postat. Chiar daca va fi sters, tu ai mesajul pe email.

    Sau, rogi un moderator sa-ti dea un copy/paste la mesajul sters.

  15. #435 SP
    Junior Member Xeltic's Avatar

    Sugestie.

    Imi cer scuze dar nu am vazut rubrica de sugestii.

    Ati putea da utilizatorilor dreptul sa isi inchida propriile threaduri din 2 motive:
    1. Nu s-ar mai chinui moderatorii.
    2. Nu s-ar mai da up in lista de genul "s-a vandut, thread closed".

    Sper sa se ia in considerare.

  16. #436 SP
    Admin MonkY's Avatar

  17. #437 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Am putea sa avem si noi o aplicatie in Google Play?cum e Okazii...etc.Intreb,dar nu cunosc detalii,ce implica asta,ce costuri sunt,dar as dori un raspuns.Avand in vedere ca nr smartphone-urilor/tabletelor e imens,cred ca ar fi ceva,nu?Mai alex pentru cei care tot timpul sunt in masina sau mai stiu eu pe unde si nu au acces la pc

  18. #438 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Exista tapatalk, de ce ai nevoie de altceva

  19. #439 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Exact, tapatalk-ul se descurca bine. Pe de alta parte, o aplicatie in Google Play si in AppStore cred ca ar aduce un marketing destul de bun forumului.

  20. #440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Noi nu reusim sa platim un programator care sa ne rezolve cu niste baze de date... sau editori... sau hosting... si voi vreti programare Android si iOS Tapatalk-ul e suficient. In rest suntem pe Facebook, pe Twitter. Cine vrea sa ne gaseasca, ne gaseste cu siguranta

+ Reply to Thread
Page 22 of 25 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 30 Last Post: 11-10-2010, 01:38
  2. Help!? ( Again ) By yoyokid in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 30-08-2009, 01:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts