Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 164 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 3278

Thread: Battlefield 3

  1. #1541 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Poate in viitorul apropiat vom avea ocazia sa jucam astfel?

    Ultimate Battlefield 3 Simulator - Build & Test (Full Video) - The Gadget Show - YouTube

  2. #1542 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Eu sunt multumit 100% .jocul arata si merge demential NU MA POT PLANGE DE NIMIC .Auzi la ei de ce se plang nu are coperti manualul . MAI PUTINA BARFA SI MAI MULT GAMEPLAY.
    Nici eu nu ma plang, dar trebuie sa recunoastem ca jocul nu este perfect.Chiar nu ai vazut jumatati de corpuri iesind din ziduri? Si care sa te si impuste...Nu ti se par prea intunecate anumite portiuni de harti? Si intr-un colt din ala intunecat sa stea si o silueta si mai intunecata si oricat de atent te-ai uita sa nu o observi? Nu ai avut nici un freeze? Ai PS4 cumva? Si eu ca multi altii am asteptat cu sufletul la gura jocul asta. Mai ales dupa propaganda facuta de developeri. Dar, repet, nu ma plang. Oricum, strategia lor de marketing a dat roade. Cei nemultumiti de joc oricum nu ar avea cum sa dea jocul inapoi producatorului ca sa-si recupereze banii. Eu sper, si sunt increzator ca DICE va rezolva aceste probleme.

  3. #1543 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Eh, m-am enervat ca nu treceam de o zona pentru ca eram impuscat in secunda 2. Intr-un final am strans rabdarea necesara..

    Am intalnit si un bug foaaarte haios. Cei 3 colegi ai mei stransi langa o usa, gata sa dam buzna in urmatoarea camera.. Adrenalina, gata de actiune. Deodata toti 3 trec prin usa ca fantomele, iar eu nu puteam sa deschid usa.. Am stat cateva secunde asa ca prostu', uitandu-ma nedumerit la usa, cand una din fantome binevoieste sa se intoarca prin usa si sa o deschida cu piciorul...

    O alta chestie care mi se pare scriptata este AI-ul coechipierilor, in sensul ca parca au niste pozitii standard in care se aseaza.. Stai linistit intr-un cover si te trezesti calcat in picioare de omul tau care e musai sa se aseze in locul ala..

    Ah, inca ceva.. Crouch-ul este absolut inutil in jocul asta.. In timp ce coechipierii mei stau in picioare in camp deschis ca Rambo, eu trebuie sa ma tarasc ca o rama prin tot felul de cotloane, pentru ca daca as sta in crouch dupa un obiect in 3 secunde sunt mort.

    In schimb, pot sa spun ca jocul se simte mult mai bine ca Beta-ul la controale, este vizibil mai fluid si decat BC2. La fel si trasul cu arma, mi se pare cel mai convingator dintre toate FPS-urile de pana acum, are un feeling foarte natural.


    Nu merge sa uploadez gif-ul, e prea mare. Cred ca tu erai cel care juca, nu?


    http://www.ushareimg.com/images/191Guys....gif

  4. #1544 SP
    Member justamodel's Avatar
    Cum activez battlelogul pt ps3? Zice du`te la Battlelog / Sign in , log in. Cand dau log in zice: Buy BF3 to get access to Battlelog.

  5. #1545 SP
    Member SpeedoTuxedo's Avatar
    Trebuie sa introduci persona (id-ul de PSN) in contul EA/Origin

  6. #1546 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu merge sa uploadez gif-ul, e prea mare. Cred ca tu erai cel care juca, nu?


    http://www.ushareimg.com/images/191Guys....gif
    Nu, eu initial stateam mai in spate.. Dar tot acolo s-a intamplat.
    Cum ai facut rost de GIF-ul ala? Apare in battlefeed la friends sau..?

    Intre timp am terminat si campania, mi s-a parut OK, chiar daca au mai fost bug-uri pe ici pe colo.
    In schimb multiplayer-ul mi se pare foarte misto, atmosfera este superba, mai ales pe hartile cu decor urban. I love it! Atmosfera, sunet, feeling-ul armelor, totul e de nota 10. Sunt sigur ca s-au strecurat si bug-uri, insa probabil o sa fie rezolvate toate in timp..

    Lag nu am intalnit, nici input lag-ul de care s-au plans altii.. Mi se mai agata din cand in cand, insa per total imi place cum se misca. E si mai fluid decat BC2, iar grafica e mai clara.

    Mi se pare mie sau au restrictionat accesul la punctul de deployment al inamicilor (iti spune ca ai iesit de pe campul de lupta)? Asta mi s-a parut una din marile probleme la BC2.

    Quote Originally Posted by dorin_star View Post
    Eu sunt multumit 100% .jocul arata si merge demential NU MA POT PLANGE DE NIMIC .Auzi la ei de ce se plang nu are coperti manualul . MAI PUTINA BARFA SI MAI MULT GAMEPLAY.
    Nu ma plangeam de joc in sine, comentam legat de tendinta asta a publisherilor de a baga din ce in ce mai putin continut pe langa DVD.. Probabil nu ti-ar conveni sa primesti DVD-ul la plic...

  7. #1547 SP
    just me waches2's Avatar
    Au bagat BF3 pe psn uk la 50 de lire ,acum nu vad de unde poti achizitiona online pass-ul sau cat ar costa acesta ...stie cineva?

  8. #1548 SP
    Member cipvas's Avatar
    Tot pe Store ar trebui sa fie.Cel putin pe ala de USA este la 9,99$.

  9. #1549 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    8 lire e pass-ul. Cauta-l pe PSN.

    ..........................................
    Am jucat si eu 1h 30 minute si sunt foarte multumit. Au eliminat o groaza din bug-urile din beta.

    Imi place efectul pe care il are focul de acoperire asupra ta, blur-ul acela. E frumos implementat si util cand il folosesti in favoarea ta. Am jucat TDM care zici ca e COD si Rush, care are aceeasi savoare ca in BC2.

    Am luat si un freeze, dupa ce s-a instalat jocul s-a blocat. In rest nu am intalnit lag, am jucat quick match, a functionat f bine. Controlul e acelasi ca in Beta imo. La inceput pare putin haotic, mai ales cu AK, dar dupa ceva obisnuinta, percepi altfel lucrurile.

  10. #1550 SP
    Member cipvas's Avatar
    Stie cineva cum e cu acel free view din heli sau jet? Adica cand esti in cockpit te poti uita in stanga sau dreapta fara a modifica traiectoria aparatului...

  11. #1551 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Apesi jos de d-pad parca. Scrie in setari.

  12. #1552 SP
    Member justamodel's Avatar
    Quote Originally Posted by SpeedoTuxedo View Post
    Trebuie sa introduci persona (id-ul de PSN) in contul EA/Origin
    Daca dau log in pe battlelog cu contul de psn nu merge, zice ca e emailul sau parola incorecta, cand dau login pe origin cu contul de psn merge fara porbleme..

  13. #1553 SP
    Member muski's Avatar
    E bun jocul, chiar pe gustul meu, mai are mici buguri dar usor de trecut cu vederea, prea multa gargara degeaba pe aceste thread.

    Spor la joc si ne auzim online.

  14. #1554 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Ce intelegi prin "mici buguri dar usor de trecut cu vederea"?
    Faptul ca nu poti sa intrii cu tot squad-ul prin quick match si te imparte care incotro? Faptul ca nu poti sa-i auzi pe cei din squad sau ii auzi cu intreruperi?

    Daca nu ma insel "inima" battlefield e squad based gameplay. Care acum e cam broken.

  15. #1555 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by justamodel View Post
    Daca dau log in pe battlelog cu contul de psn nu merge, zice ca e emailul sau parola incorecta, cand dau login pe origin cu contul de psn merge fara porbleme..
    Nu trebuie contul PSN.

    Introdu contul EA games pe battlelog.battlefield.com parca. Daca ai mai jucat vreun joc EA pana acum, pt online aveai un user(e-mailul parca) si o parola. Le introduci pe alea si o sa mearga. Trebuie sa activezi intai jocul in PS3, apoi pe PC intri pe battlelog

  16. #1556 SP
    Member cipvas's Avatar
    Se zicea candva inainte sa apara jocul ca trebuie instalat nu stiu ce aditional content pt HD. La PS3, la instalare, nu a intrebat nimic, dar nici nu am stat langa consola cand s-a instalat. Am inteles ca pe Xbox este chestia asta.Stie cineva sa explice concret ce si cum?

  17. #1557 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    Ce intelegi prin "mici buguri dar usor de trecut cu vederea"?
    Faptul ca nu poti sa intrii cu tot squad-ul prin quick match si te imparte care incotro? Faptul ca nu poti sa-i auzi pe cei din squad sau ii auzi cu intreruperi?
    Faptul ca nu exista server fara lag? Faptul ca daca nu joci in 576p controlul are un lag infernal gen Killzone 2 (sper sa nu dea nimeni un reply din ala inteligent si cliseic de acum in legatura cu controlul KZ2) ? Faptul ca nu te poti juca coop cu un prieten pt ca de fiecare data cand il inviti ii da disconnect? Faptul ca nu poti vorbi in lobby?

    Gargara faceti voi astia care ridicati jocul in slavi.

    Zicea cineva pe aici ca anul trecut erau lansate numai jocuri gen Brink, Homefront, etc si acum ne am trezit sa criticam noi minunatie de joc. NORMAL ca il criticam daca aveam asteptari de la el. Nu e un IP nou de la care nimeni nu stie ce sa se astepte. Este BATTLEFIELD. Una din cele mai bune serii de FPS uri facute vreodata. Iar cu jocuri ca BF2, BC1 si BC2 in urma, te cam astepti la ceva mai mult decat la Homefront si Brink.

    Dupa 9 ani de facut fps uri te astepti sa lanseze jocuri bug free. Iar dupa problemele avute in trecut cu serverele te cam astepti sa fie si lag free. NU E!

    Nu vad decat 3-4 oameni pe aici care zic ca super jocul este super genial si super merita sa fie super cumparat. Restul de 10 - 20 - 100 - 10k de oameni sunt de alta parere. Cine are dreptate?

    Nu ma intelegeti gresit. Jocul nu se compara cu Brink, Homefront, si alte bazaconii, dar in acelasi timp nici cu BC2 nu l pot compara.

  18. #1558 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Fiecare cu gusturile lui. Pe gustul meu sigur e. Cu toate lipsurile care inca nu au aparut. Joc pe PS3 . Lag era si in BC2 la greu. Aici nu am gasit inca.

  19. #1559 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Pe Xbox nu are lag, dar mai agata din cand in cand.. Oricum, nu are acelasi nivel de finisare ca BC2. Iar de restul problemelor nu m-am lovit inca, n-am incercat sa joc in squad, etc. E si pe gustul meu ca feeling, insa mai e de lucru si sper sa apara patch-uri cat mai curand...

    Pe Battlelog se intra cu contul Origin, nu cu cel de pe consola. Mi-a facut si mie figuri, imi zicea ca nu e parola buna, dar dupa 5 minute a mers.


    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Se zicea candva inainte sa apara jocul ca trebuie instalat nu stiu ce aditional content pt HD. La PS3, la instalare, nu a intrebat nimic, dar nici nu am stat langa consola cand s-a instalat. Am inteles ca pe Xbox este chestia asta.Stie cineva sa explice concret ce si cum?
    Pe Xbox te intreaba cand intri in joc daca vrei sa instalezi content-ul HD, probabil asa e si pe PS3.

  20. #1560 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Fiecare cu gusturile lui. Pe gustul meu sigur e. Cu toate lipsurile care inca nu au aparut. Joc pe PS3 . Lag era si in BC2 la greu. Aici nu am gasit inca.
    Norocosule...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 164 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts