Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 381 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 228 ... LastLast
Results 2,541 to 2,560 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #2541 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    icebird - nu exista produsul in stoc si nu va reveni foarte curand, este posibil sa fie scos de pe site din acest motiv.

  2. #2542 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Am si eu o intrebare... din pura curiozitate ce e drept si nu vreau sa aduc vreo jignire cuiva dar:
    de ce o consola care in USA valoreaza 900 RON si in Romanica noastra ~1050-1100 RON la gameshop valoreaza 1430 RON?
    ce conteaza de ce este la gameshop asa de scumpa? nu-ti convine..nu cumperi..asta inseamna economie de piata...cumperi de unde iti convine tie..si nu e prost cine cere e prost cine da..

  3. #2543 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by icebird View Post
    Am si eu o intrebare... din pura curiozitate ce e drept si nu vreau sa aduc vreo jignire cuiva dar:
    de ce o consola care in USA valoreaza 900 RON si in Romanica noastra ~1050-1100 RON la gameshop valoreaza 1430 RON?
    Pt ca in SUA sunt alte preturi ?

    Aia au alte preturi la produse din start pentru ca ei cumpara mai mult ca restul. Apoi cam orice pret care in SUA e calculat in dolari se calculeaza in euro in Europa. De exemplu PS3-ul e 299 dolari in SUA si 299 euro in Europa. Fa diferenta. Nu mai zic de TVA. Cel mai bine ai compara Romania cu alte tari din Europa. Desi nici ala nu-i exemplu bun, mai ales la XBOX 360 care nu exista "oficial" in Romania. Cu alte cuvinte gameshop e obligat sa ia de altundeva din Europa si sa plateasca taxe de transport si sa-si puna adaus. Spre deosebire de Germania unde consola e livrata OFICIAL de Microsoft la un pret de producator.

  4. #2544 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Pt ca in SUA sunt alte preturi ?

    Aia au alte preturi la produse din start pentru ca ei cumpara mai mult ca restul. Apoi cam orice pret care in SUA e calculat in dolari se calculeaza in euro in Europa. De exemplu PS3-ul e 299 dolari in SUA si 299 euro in Europa. Fa diferenta. Nu mai zic de TVA. Cel mai bine ai compara Romania cu alte tari din Europa. Desi nici ala nu-i exemplu bun, mai ales la XBOX 360 care nu exista "oficial" in Romania. Cu alte cuvinte gameshop e obligat sa ia de altundeva din Europa si sa plateasca taxe de transport si sa-si puna adaus. Spre deosebire de Germania unde consola e livrata OFICIAL de Microsoft la un pret de producator.
    Multumesc pentru lamurire!
    Am vazut ca s-a facut atunci prin 2008 petitia pentru Xbox in Romania si suntem in 2011 si tot nu ne-a ascultat nimeni, e chiar culmea.

  5. #2545 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    offf,sper sa nu revenim la discutia cu gluma aia de petitie.

  6. #2546 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ce naiba mie inca imi proceseaza un joc, la care am dat comanda luni, banii nu au fost luati. Nu stiu daca sa dau cancel order sau sa mai astept.

  7. #2547 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Vezi ca eu urlam ca nu e desptached inca, si le aveam in cutia postala. Cred ca au probleme cu updatarea statusului pe site.

  8. #2548 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Da dar am vazut ca tie ti'au luat banii, mie nu.

  9. #2549 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Straniu ce se intampla cu Zavvi...
    Si mie mi-au luat banii dar mi-au trimis inca jocul. Mi se pare ciudat si faptul ca inca mai pot sa anulez comanda (imi apare butonul de cancel).
    Le-am dat mesaj luni si nu mi-au raspuns pana acum. Sper sa nu imi faca o supriza si sa-mi ia inca o data banii cand trimit comanda.
    Attached Images Attached Images detalii-comanda.jpg

  10. #2550 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Csander, la fel apare si acum la mine, cu toate ca jocurile sunt in raft....Jocul e pe drum, crede-ma, daca ti-au luat banii.
    Zero, in cazul tau banuiesc ca sunt pe cale sa iti ia banii, daca nu au facut-o inca, asta in cazul in care ce ai comandat e pe stoc.Daca esti absolut sigur ca nu ti-au luat banii, poti sa dai cancel si sa comanzi din alta parte.

  11. #2551 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Straniu ce se intampla cu Zavvi...
    Si mie mi-au luat banii dar mi-au trimis inca jocul. Mi se pare ciudat si faptul ca inca mai pot sa anulez comanda (imi apare butonul de cancel).
    Le-am dat mesaj luni si nu mi-au raspuns pana acum. Sper sa nu imi faca o supriza si sa-mi ia inca o data banii cand trimit comanda.
    Incearca sa dai cancel si o sa primesti mail prin care o sa ti se explice faptul ca nu se mai poate Awaiting Despatch inseamna bani luati si comanda ce nu mai poate fi anulata si a carei trimitere e iminenta.

  12. #2552 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Am postat "problema" pe pagina lor de facebook si mi'au spus ca in aceasta seara imi vor trimite jocul. Sper sa fie adevarat.

  13. #2553 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Sa verifici zilnic comanda ta.In cele din urma o sa fie si un update
    Pe scurt ultima mea "poveste":
    Comanda la the hut joi 16.06,banii luati vineri.Comanda a stat cu awaiting despatch pana ieri 22.06 cand au binevoit sa trimita si sa faca un update ca au trimis.Deci ,aproape 1 saptamana de asteptare pana sa trimita in conditiile in care produsul este si era in stoc.
    Nu mai vorbim cat mai face pana la mine
    Jenant.....

    P.S

    Nu va mai obositi cu mail-uri ,oricum o sa va raspunda peste 1 saptamana (daca aveti noroc)
    Ideea cu postarea pe facebook este buna

  14. #2554 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    De obicei iau banii doar in momentul in care trimit comanda, exista posibilitatea sa fi trimis coletul in 16.06 cand au si luat banii si doar azi sa se fi actualizat status'ul si implicity sa primesti mailul. Exact in aceeasi situatie ma aflu si eu (banii luat in 16 si primit mail azi 22 cum ca ar fi trimis comanda) insa nu m-am mira ca azi, maine, luni sa gasesc pachetelul cu comanda.

  15. #2555 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    la mail-urile privind pierderi de colete, raspund in timp record. Eu intr-o saptamana am primit self declaration si dupa aia am primit banii in 2 zile lucratoare. Deci se misca repede. La comenzi au ceva probleme cu transportul mai nou. Era lux cand era 1 lira.

  16. #2556 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Mdah, nu stiu ce sa zic, au zis ca imi vor trimite jocul imediat ce imi vor lua banii. Banii au fost luati, dar pe site imi arata Awaiting Dispatch.
    LE: Pe pagina lor de facebook, au postat ca totul a revenit la normal.

  17. #2557 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu stiu cat de normale sunt lucrurile, eu inca am Awaiting Dispatch la o comanda de luni..

  18. #2558 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Si eu tot luni am dat comanda si azi am vazut ca am Despatched. ( Dupa ce le'am dat doua mesaje, unul pe facebook si unul pe site-ul lor )

  19. #2559 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Telenovela continua...
    Ma trezesc astazi la usa cu o vecina de la scara de vizavi cu avizul meu in mana
    Morala
    Nu ajunge ca sunt unii ametiti hai sa fie si postasul

    Pe aviz scrie cu ridicare din data de 21.06 ,comandata facuta pe 16.06 pentru cine intereseaza

    Maine ma duc la posta pregatit sa ridic cu totul alt joc ,nu ar fi prima data cand am comandat joc de ps3 si am primit xbox

  20. #2560 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Am si eu o mica problema:de curand mi s-au stricat castiile de la ps3 si as dorii sa achizitonez o alta pereche insa la un pret mai mic...de ce? pentru ca daca si astea se strica nu o sa plang dupa bani cum fac acuma.O pereche de casti cu microfon si nu trebuie sa fie scumpe
    Daca stie cineva un link ar fii perfect

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 128 of 381 FirstFirst ... 28 78 118 126 127 128 129 130 138 178 228 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts