Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 204 of 381 FirstFirst ... 104 154 194 202 203 204 205 206 214 254 304 ... LastLast
Results 4,061 to 4,080 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #4061 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am avut dispatch de la TheHut pe 22 Mai si am primit comanda pe 11 Iunie. Pachetul meu unde o fi stat 3 saptamani?

  2. #4062 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Nu stim,asta o sa incerc si eu sa aflu daca o ajunge si pachetul meu
    Parca tot pe 22 mai a fost trimis si al meu.parca-l vad ca vine din Ungaria,capatul lumii.....

  3. #4063 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Pana una alta, aia mi-au dat banii inapoi, le-am zis ca estimated arrival era 31 mai-8 iunie, nu a ajuns, deci ori trimiteti produsul din nou, ori banii inapoi. Au ales banii.

  4. #4064 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Pana una alta, aia mi-au dat banii inapoi, le-am zis ca estimated arrival era 31 mai-8 iunie, nu a ajuns, deci ori trimiteti produsul din nou, ori banii inapoi. Au ales banii.
    Probabil de aia nu mai vor sa auda de "romanashi" - cum a depasit estimated arrival - panica generala sa-si recupereze banii + despagubiri morale si materiale, etc.
    Ultimele jocuri comandate de mine de pe zavvi/the hut au venit la cca. 2 sapt dupa estimated arrival (via Hungary sau Suedia).

  5. #4065 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by cr0c0 View Post
    Probabil de aia nu mai vor sa auda de "romanashi" - cum a depasit estimated arrival - panica generala sa-si recupereze banii + despagubiri morale si materiale, etc.
    Ultimele jocuri comandate de mine de pe zavvi/the hut au venit la cca. 2 sapt dupa estimated arrival (via Hungary sau Suedia).
    "Prietenash", nu vb de zavvi sau thehut(unde mi-au ajuns toate in timpul estimated arrival), ci de AMAZON.CO.UK! Asta una la mana, a doua la mana, este dreptul fiecaruia sa ceara sa i se trimita produsul din nou sau sa ceara banii, in conditiile in care estimated arrival este depasit, altfel am astepta fiecare cu lunile sa vina un produs, nestiind unde este. Tie ti se pare normal asta?
    Nimeni din tarile civilizate nu sta cu maine in san cand vede ca nu i-a ajuns produsul la timp, eu ca sunt din Romania, tre sa ma inchin la ei, sa ii rog sa imi trimita produsul, poate dupa o luna?

  6. #4066 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    "Prietenash", nu vb de zavvi sau thehut(unde mi-au ajuns toate in timpul estimated arrival), ci de AMAZON.CO.UK! Asta una la mana, a doua la mana, este dreptul fiecaruia sa ceara sa i se trimita produsul din nou sau sa ceara banii, in conditiile in care estimated arrival este depasit, altfel am astepta fiecare cu lunile sa vina un produs, nestiind unde este. Tie ti se pare normal asta?
    Nimeni din tarile civilizate nu sta cu maine in san cand vede ca nu i-a ajuns produsul la timp, eu ca sunt din Romania, tre sa ma inchin la ei, sa ii rog sa imi trimita produsul, poate dupa o luna?
    Sunt curios ce faci cu produsul cand va veni (daca va veni) acum ca ti-ai recuperat banii. Vad ca toti spui ce civilizatie, corectitudine, etc. Ei ti-au dat banii inapoi, tu o sa le trimiti produsul cu scuzele de rigoare spunandu-le ca te-ai grabit ca fata mare la maritis?

  7. #4067 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    "Prietenash", nu vb de zavvi sau thehut(unde mi-au ajuns toate in timpul estimated arrival), ci de AMAZON.CO.UK! Asta una la mana, a doua la mana, este dreptul fiecaruia sa ceara sa i se trimita produsul din nou sau sa ceara banii, in conditiile in care estimated arrival este depasit, altfel am astepta fiecare cu lunile sa vina un produs, nestiind unde este. Tie ti se pare normal asta?
    Nimeni din tarile civilizate nu sta cu maine in san cand vede ca nu i-a ajuns produsul la timp, eu ca sunt din Romania, tre sa ma inchin la ei, sa ii rog sa imi trimita produsul, poate dupa o luna?
    Toata lumea are drepturi, dar ele nu trebuie exercitate in mod abuziv.

  8. #4068 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Sunt curios ce faci cu produsul cand va veni (daca va veni) acum ca ti-ai recuperat banii. Vad ca toti spui ce civilizatie, corectitudine, etc. Ei ti-au dat banii inapoi, tu o sa le trimiti produsul cu scuzele de rigoare spunandu-le ca te-ai grabit ca fata mare la maritis?
    Daca va veni, ii voi contacta si le voi spune sa ma "charge" pt el. Scuzele nu vor intra in calcul insa, pt ca nu m-am grabit nicaieri.
    Sa inteleg ca sunt singurul de pe forumul asta care considera ca acel estimated despatch nu e doar un guideline, ci este obligativitatea sellerului de a iti furmiza produsul in acel timp?
    Pot sa iti pun eu intrebarea ce ai fi facut daca nu iti vine produsul intr-o luna jumate? Iti cereai scuze ca nu ti-a ajuns produsul pe care ti l-au trimis?

    ---------- Post added 12-06-2012 at 01:00 PM ----------

    Quote Originally Posted by cosminbad View Post
    Toata lumea are drepturi, dar ele nu trebuie exercitate in mod abuziv.
    De acord. Exemplifica abuzul in cazul dat de mine.

  9. #4069 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Daca va veni, ii voi contacta si le voi spune sa ma "charge" pt el. Scuzele nu vor intra in calcul insa, pt ca nu m-am grabit nicaieri.
    Sa inteleg ca sunt singurul de pe forumul asta care considera ca acel estimated despatch nu e doar un guideline, ci este obligativitatea sellerului de a iti furmiza produsul in acel timp?
    Pot sa iti pun eu intrebarea ce ai fi facut daca nu iti vine produsul intr-o luna jumate? Iti cereai scuze ca nu ti-a ajuns produsul pe care ti l-au trimis?

    ---------- Post added 12-06-2012 at 01:00 PM ----------



    De acord. Exemplifica abuzul in cazul dat de mine.
    Cand mai exact ai plasat comanda si cand ti l-au livrat?

  10. #4070 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Am plasat comanda pe 20 Mai, au despatched pe 22 mai, cu estimated delivery date 31 mai - 8 iunie. Nici acum nu a venit, dar se pare ca eu sunt de vina, conform colegilor forumisti, trebuia sa mai astept o luna, sa nu intru in panica.

  11. #4071 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    eu ca sunt din Romania, tre sa ma inchin la ei, sa ii rog sa imi trimita produsul, poate dupa o luna?
    Da, exact, te-ai prins. Cum ai vrea sa fie altfel? Daca te vei raporta corect la locul unde esti vei intelege ca pretentiile ca sa fii servit ca in celelalte tari occidentale nu sunt justificate.
    Zavvi si thehut ne-au acordat mai multa atentie de cat meritam. Cu-i nu-i convine emigreaza sau se reorienteaza.

  12. #4072 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cum vine asta ?banii nostrii nu sunt tot bani ?sunt mai buni cei din Zimbabwe,Congo,Macedonia sau Afganistan ?eu stiam doar de aia din Botswana..

    argumentul tau nu sta deloc,dar deloc in picioare..daca livrau doar in UE da..dar asa..
    n-om fi noi fruntea Europei dar nici coada coziilor nu suntem..
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    dar aici vorbim de amazon.co.uk, unde dai shipment 8 lire pt un produs de 15 lire, sa zic. Aici ai pretentia sa ti se dea un tracking number, daca nu, macar sa fie in stare sa iti livreze atunci cand iti zic. Atunci cand nu o fac, cer sa track my order. Nu pot, primesc raspuns.Atunci trimite-mi produsul din nou sau banii inapoi, ce e asa greu? S-a rezolvat.
    mie mi-a ajuns singura comanda de pe amazon in vreo 4 zile

  13. #4073 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu inteleg de ce alegeti sa cititi jumatate din post. De ce tot aduceti in discutia cazului meu zavvi si the hut??
    @Cryyo, ma repet poate pt a 4-a oara, nu am avut nici o problema cu zavvi/thehut/shopto vreodata, orice comanda mi-a ajuns in maxim 2 saptamani. Primii 2 nu ne mai acorda atentie, nici o problema din punctul meu de vedere, m-am reorientat, asa cum ai scris. Shopto ramane principalul site de unde comand.
    dar aici vorbim de amazon.co.uk, unde dai shipment 8 lire pt un produs de 15 lire, sa zic. Aici ai pretentia sa ti se dea un tracking number, daca nu, macar sa fie in stare sa iti livreze atunci cand iti zic. Atunci cand nu o fac, cer sa track my order. Nu pot, primesc raspuns.Atunci trimite-mi produsul din nou sau banii inapoi, ce e asa greu? S-a rezolvat.
    Pt ca a aruncat un troll al 15-lea post al lui aici, plin de repros, am muscat momeala si i-am raspuns. In schimb sunt surprins sa aflu ca de fapt eu gresesc, si ca banii in Romania sunt mai prosti decat in UK, deci serviciile mai proaste.

  14. #4074 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Nu inteleg de ce alegeti sa cititi jumatate din post. De ce tot aduceti in discutia cazului meu zavvi si the hut??
    @Cryyo, ma repet poate pt a 4-a oara, nu am avut nici o problema cu zavvi/thehut/shopto vreodata, orice comanda mi-a ajuns in maxim 2 saptamani. Primii 2 nu ne mai acorda atentie, nici o problema din punctul meu de vedere, m-am reorientat, asa cum ai scris. Shopto ramane principalul site de unde comand.
    dar aici vorbim de amazon.co.uk, unde dai shipment 8 lire pt un produs de 15 lire, sa zic. Aici ai pretentia sa ti se dea un tracking number, daca nu, macar sa fie in stare sa iti livreze atunci cand iti zic. Atunci cand nu o fac, cer sa track my order. Nu pot, primesc raspuns.Atunci trimite-mi produsul din nou sau banii inapoi, ce e asa greu? S-a rezolvat.
    Pt ca a aruncat un troll al 15-lea post al lui aici, plin de repros, am muscat momeala si i-am raspuns. In schimb sunt surprins sa aflu ca de fapt eu gresesc, si ca banii in Romania sunt mai prosti decat in UK, deci serviciile mai proaste.
    Pentru ca, probabil, din acelasi motiv nu mai livreaza aia in Romania (ma refer la zavvi si the hut). Si nu e vorba ca banii din Romania sunt mai prosti, ci de unde vin acesti bani (n.r. Romania). Sa fim seriosi, nu avem imagine elvetiana afara si stim cat am tras acum cativa ani pana ne-au pus pe harta cei de la PayPal. Asa ca ar trebui sa fim putin mai rabdatori. Te-ai gandit ca poate panaramele alea de la GLS intarzie cu pachetul? Eu, de exemplu, am avut mari probleme cu ei in trecut.

  15. #4075 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ok, ma predau, cei ca mine, care au cerut sa stie unde le este produsul trimis acum o luna si au cerut refund le-au taiat macaroana celor ca voi, care au fost rabdatori cu zavvi, si au asteptat cuminti sa le vina jocul dupa ce estimate delivery a trecut. Va dau update in 2 saptamani, sa vedem cum ma lafai eu si rad cum le-am dat teapa de 1 mil celor de la amazon.

  16. #4076 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Pentru ca, probabil, din acelasi motiv nu mai livreaza aia in Romania (ma refer la zavvi si the hut). Si nu e vorba ca banii din Romania sunt mai prosti, ci de unde vin acesti bani (n.r. Romania). Sa fim seriosi, nu avem imagine elvetiana afara si stim cat am tras acum cativa ani pana ne-au pus pe harta cei de la PayPal. Asa ca ar trebui sa fim putin mai rabdatori. Te-ai gandit ca poate panaramele alea de la GLS intarzie cu pachetul? Eu, de exemplu, am avut mari probleme cu ei in trecut.
    dar Botswana are imagine elvetiana ?oamenii din Ouagadougou-capitala Burkina Faso(cred ca li se spune ouagadougieni ) au imagine elvetiana ?sau ca exemple din Europa..Albania ?Bielorusia ?

    @Zrudtz ai informatii in acest sens ?si prin tariile pe care le-am enumerat traiesc niste milioane de oameni..si la fel cum cei din Vest cred ca noi(asta in cazul in care au auzit de Romania) suntem un popor vai mama noastra si noi credem la fel despre cei din tariile enumerate de mine...

    iar cei care au postat mai sus..au informatii cu privire la cauza problemelor celor de la amazon ?stiu ei sigur ca este exact aceiasi problema ca in
    cazul zavvi/thehut/sendit ?

  17. #4077 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Probabil aia nu prea fac comenzi, deci nu au intampinat probleme

  18. #4078 SP
    Junior Member ShadE's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Sa inteleg ca sunt singurul de pe forumul asta care considera ca acel estimated despatch nu e doar un guideline, ci este obligativitatea sellerului de a iti furmiza produsul in acel timp?
    Nu ești singurul nici pe departe dar cine te pune să răspunzi la toate inepțiile postate de unii și alții ?
    Stai liniștit că ai procedat foarte corect.

  19. #4079 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mie nu mi-a venit un produs de pe zavvi expediat pe 1 mai si i-am contactat pe 9 iunie sa le zic, pt ca eu am tot tras speranta ca vine, vine.
    Chiar imi pare rau ca nu mai trimit in Romania, pt mine e o mare pierdere.
    Anul trecut am cumparat in jur de 100 de jocuri de la ei si doar 2 sau 3 nu au ajuns.

    Cel mai tare a fost ca pe site-ul zavvi era un englez nemultumit ca nu i-au ajuns 3 copii de Ridge Racer Unbounded pe care deja le pusese la vanzare pe ebay (asta ca sa vedeti tupeu de bisnitar).

  20. #4080 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Probabil ca unii de pe aici nu muncesc de la 8 dimineata la 5-6 seara pentru nenorocitii aia de bani cu care vrem si noi sa ne cumparam un produs! sa-l cumparam nu sa-l furam s-a inteles?? Unii au banuti de la mami si tati si fac tranzactii tot de pe cardul lor ca ei n-au pus osu in viata lor la munca sa vada cate trebuie sa faci pentru 15 lire!
    DA de aici vine diferenta dintre noi, eu unul tratez relatia vanzator-cumparator de sine statatoare, banii sunt ai mei , produsul este al lor, eu imi iau angajamentul de a le face plata cu tot cu taxe si ce mai vor, in schimb ei isi asuma responsabilitatea livrarii acelui produs intr-un anumit interval de timp! EU le dau banii dupa care ei trimit produsul! MI SE PARE ABSOLUT NORMAL sa se intample asa! CAT DE SIMPLU ESTE?

    Daca va credeti sclavi si ratati din pct de vedere al originii este pur si simplu problema voastra, desi sunt din Romania am demnitatea mea, banii mei munciti zi di zi, nu intind mana la nimeni! Asa ca ii dau dreptate 100% lui @kragod! asa ca omu' stai drept ca stai bine nu mai pleca urechea la toti copilasii.

    Eu consider ca ce am scris aici ar trebui sa o simtiti cu totii, cei cu un dram de demnitate in piept!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts