Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 381 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast
Results 5,941 to 5,960 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #5941 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sincer nu doresc la nimeni să aibă astfel de experienţe şi nici nu dau sfaturi, mi-am exprimat punctul meu de vedere în situaţia respectivă, da nu sunt deacord cu OPC, e ceva de genul dacă eu nu am primit, nimeni să nu mai primească, se posteaza totuşi pe un forum în care sunt cam 100 de membri zilnic + vizitatori, dacă 20-30 fac comandă s-a dus stoc-ul, eşti liber să faci cum vrei, eu doar mi-am spus opinia.

  2. #5942 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Nu e deloc asa , daca apeleaza cineva la OPC nu au de suferit ceilalti clienti . Te duci la OPC doar daca nu ti se rezolva problema , problema creata exclusiv din vina Altex. Tu crezi ca o firma de magnitudinea Altex chiar nu poate onora comanda catorva care au platit avans produsul ? Dar daca ei nu doresc rezolvarea amiabila atunci si OPC-ul este o solutie . Vorbind de Altex nu ma refer ca entitate care probabil isi propune sa deserveasca cat mai bine clientii ci de anumiti angajati cu o atitudine miserupista , deh oameni si oameni . Nu e vina Altex ca se intampla asa ceva ci a unor angajati ce nu isi fac treaba, din pacate oamenii astia sunt angajatii lor nu ai mei sau ai tai si trebuie sa-si asume treaba asta.

  3. #5943 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    şi eu am beneficiat de câteva oferte de la Altex, am luat PS4 cu 1580.
    Ma tot gandesc ce ai fi scris aici despre altex, daca ai fi platit consola cu cardul la pretul de mai sus (ca deh e pret bun, nicaieri nu mai gasesti asa reducere, vezi si cazul buccaneer edition) si peste cateva ore primeai mailul de "confirmare": comanda anulata?

    N-ai mai fi asa amabil, right?

  4. #5944 SP
    Banned Templier's Avatar
    corect iry

  5. #5945 SP
    Member snk2's Avatar
    pe zavvi tot 9 lire a ramas taxa de transport?

  6. #5946 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by snk2 View Post
    pe zavvi tot 9 lire a ramas taxa de transport?
    What a coincidence, chiar de zavvi vroiam sa intreb. Sa inteleg ca inca livreaza in Romania? Nu era o vreme cand eram pe blacklist-ul lor?Sau confund cu alt site? Btw are careva un voucher de 10% or whatever care nu are de gand sa il foloseasca any time soon (tin minte ca sunt valabile cateva zile dupa care expira)?

  7. #5947 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Dacă nu livrează în RO, vb. cu Robert Dinu şi le aduce el, dacă nu mă înşel au transport gratuit in UK, ar trebui să ieşiţi mai ieftin.

  8. #5948 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Tot £8.99 transport.

  9. #5949 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Pe zavvi este transport gratuit doar pentru comenzi de peste 75 de lire.
    Daca urmaresti preturile si ofertele e rentabil sa faci anumite combinatii.

  10. #5950 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Ieri am comandat Diablo 3 de la altex si azi l-am primit. Cand l-am desfacut am observat ca celofanul lipseste cam 80% pe partea de sus a carcasei. Dar totusi am zis sa merg mai departe si sa incerc cd-keyul. Care nu merge: An error has occurred. This code has already been claimed! imi da cand incerc sa redeem pe battle.net. Ce ma sfatuiti sa fac ? Jocul a venit de la media galaxy militari auchan prin curier.

    Tocmai ce am vorbit cu suportul de pe battle.net, au verificat, codul este activat tocmai din martie.

  11. #5951 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Suni la Altex, le explici ce ai patit, codul fiind activat din luna martie, daca ai si convorbirea cu cei de la blizz si mai bine, si doresti alt joc.

  12. #5952 SP
    Member ovydik's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Ar trebui sa primesti mai mult decat alt joc,poate eventual gratis.asa ceva NU se face!nu merge scuza cu angajatii,e vina Altex-ului ca le permite sa faca ce vor!

  13. #5953 SP
    Member cr0c0's Avatar
    UPDATE: le-am scris o epistola detaliata pe mail relatii clienti si m-a sunat o cucoana sa-mi zica ca o sa-mi trimita un joc nou sigilat. Fara scuze fara nimic. De parca imi faceu o favoare - nesimtitii ...
    Dar azi vine curierul cu surpriza - coletul trebuie platit 60 lei diablo + 10 lei transport !!!
    NU am mai vazut asa neglijenta/nesimtire crasa ! Mi-a ajuns cu @#%^#$^# astia de altex/media galaxy ! Pierdere de timp, nervi ...
    Daca citeste cineva de la altex randurile astea - m-ati pierdut de client si o sa spun si la 1000 de oameni cat de $%#^## sunteti !

  14. #5954 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi şi doar nu l-ai plătit iar, dacă ai văzut că nu era sigilat jocul de ce l-ai desfăcut de tot, întradevar nesimţiţi la faza asta.

  15. #5955 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Nu l-am platit. Le-am scris din nou. Si i-am si porcait un pic - o merita. Sa vedem cum o rezolva. Oricum sunt scarbit.

  16. #5956 SP
    Member memol's Avatar
    Daca esti din bucuresti,iti recomand sa faci un printscreen dupa convorbirea cu cei de la Blizzard si sa te duci direct la magazin impreuna cu chitanta si cu jocul si sa ti-l schimbe pe loc

    Eu am avut o problema asemanatoare cu un NFS The Run si m-am dus direct la Altex si mi-au schimbat jocul.

  17. #5957 SP
    Member AndreiChirita's Avatar
    Salut,
    E foarte nasol ceea ce ai patit, dar te rog sa nu ne bagi pe toti in oala cu c***t Eu lucrez la Altex si sunt de acord cu tine...respectivii angajati sunt niste inculti ca au trimis jocul desigilat, dar asta nu inseamna ca toti suntem la fel.

    Quote Originally Posted by cr0c0 View Post
    UPDATE: le-am scris o epistola detaliata pe mail relatii clienti si m-a sunat o cucoana sa-mi zica ca o sa-mi trimita un joc nou sigilat. Fara scuze fara nimic. De parca imi faceu o favoare - nesimtitii ...
    Dar azi vine curierul cu surpriza - coletul trebuie platit 60 lei diablo + 10 lei transport !!!
    NU am mai vazut asa neglijenta/nesimtire crasa ! Mi-a ajuns cu @#%^#$^# astia de altex/media galaxy ! Pierdere de timp, nervi ...
    Daca citeste cineva de la altex randurile astea - m-ati pierdut de client si o sa spun si la 1000 de oameni cat de $%#^## sunteti !

  18. #5958 SP
    Banned Templier's Avatar
    cu o floare nu se face primavara

  19. #5959 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Sunt de acord cu AndreiChirita, nu cred ca toti sunt asa. Eu am avut mai multe incidente cu Altex, unele s-au rezolvat in 3 luni de certuri prin mail-uri, altele in doua zile si cu scuzele de rigoare din partea lor... depinde de angajati foarte mult.

  20. #5960 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Exact ca in vita de zi cu zi, sunt oameni si oameni ... nu poti generaliza nicaieri si nici nu e bine . Si eu am avut cazuri in care mi s-au rezolvat imediat si elegant problemele iar in alte dati nu . Ma uit la variantele de colectie , de la unele magazine vin frumos si atent ambalate iar alte magazine le lipesc direct pe folia exterioara eticheta de expedie , nici macar un plastic de la Nemo .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 381 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts