Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 155 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast
Results 861 to 880 of 3100

Thread: The Witcher 3: Wild Hunt

  1. #861 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  2. #862 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ai cum sa distrugi ghoul nest in zona initiala, cu tot ce se gaseste aici? Stiu ca mi-a scris prima data ce treb sa folosesc, dar apoi n-a mai aparut? A reusit cineva sa il distruga si daca da, ce a folosit si cum a facut rost de chestia respectiva?

  3. #863 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Energizer View Post
    Numai mie îmi face consola ca un foehn turbat de la joc? Are momente când se aud mai intens coolerele. Hope it's fine though.
    Depinde la ce consola te referi. Pe Xbox One e imperceptibil zgomotul, pe PS4 e ca la nebuni. Dar, presupun ca nu joci pe Mute, asa ca merge. Facem si noi sacrificii...

  4. #864 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Eu nu aud nimic cand ma joc, am jucat ieri 6 ore fara pauza si stau foarte aproape de consola si era si cald in casa . Jocul este foarte tare dar trebuie sa te obisnuiesti cu controlul si castigi foarte greu experienta din pacate

    ---------- Post added 20-05-2015 at 08:22 ----------

    Inca o chestie pentru ps4 pe care am gasit-o: un click prelungit pe track pad sa intrati direct in inventory si swipe down sa accesari harta, sorry de post daca stiti asta deja . Si va recomand sa aveti level 1 in axii inca de la inceputul jocului

  5. #865 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Ai cum sa distrugi ghoul nest in zona initiala, cu tot ce se gaseste aici? Stiu ca mi-a scris prima data ce treb sa folosesc, dar apoi n-a mai aparut? A reusit cineva sa il distruga si daca da, ce a folosit si cum a facut rost de chestia respectiva?
    Da, sunt 2 tipuri de bombe cu care poți distruge alea, Samum si Grapeshot. Specifică în descrierea lor ca poți distruge nest-uri. Ele se compun in tab-ul de alchemy, îți trebuie rețetele pentru ele, iar daca îți lipsesc ingrediente, le poti găsi la NPC-ul acela, herbalist, din prima zona.

  6. #866 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Dupa vreo 6 ore de joc, primele mele impresii sunt urmatoarele:
    - grafica este buna, insa nu ceva ce nu s-a mai vazut; in cut-scene e perfecta, insa in gameplay efectiv, nu ma da pe spate.
    - controlul.......greoi si neoptimizat; personajul se misca destul de haotic si imprecis, "acompaniat" si de o camera instabila, care se cam balangane in stanga sau dreapta creand o senzatie de incontrolabil.
    - combatul este destul de bun, insa grevat de controlul greoi al personajului.
    - meniul nu este prea bine optimizat iar iconitele itemurilor si scrisul, sunt cam prea mici.
    Imi place jocul....insa ma asteptam la mai mult de la el. Parerea mea personala, este ca daca ar fi avut camera first-person, ca si in Skyrim, lucrurile ar fi stat mai bine.

  7. #867 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    De cate ori am mai auzit-o pe asta cu camera in diverse jocuri m-a facut sa cred ca lumea are niste preferinte si nu e dispus sa incerce alteceva. Jocul e third person, asa au fost toate din serie pana acum iar logica unei camere first person tinde spre zero. Eu am jucat aproape 5 ore aseara si nu m-am simtit deranjat de camera niciodata. Controlul greoi si neoptimizat? Nu mi s-a parut greoi deloc, Geralt e foarte rapid in miscari si reusesc sa fac dodge de fiecare data, nu am fost frustrat de gameplay precum in alte jocuri 3rd person precum Lords of the Fallen sau Dragon Age. Recunosc ca iti ia ceva sa te obisnuiesti cu controlul si sa il manuiesti cum trebuie, dar cred ca face parte din experienta jocului.
    Iconite prea mici eu nu am vazut, ori ai un TV prea mic si stai prea departe de el ori nu vezi tu bine.
    Am remarcat si eu niste scaderi de framerate, dar niciodata in timpul luptelor, mereu fie in cutscene fie in timp ce galopam cu Roach. Din nou, nimic deranjant care sa fure din experienta.

    Ca prima impresie eu sunt foarte multumit si comparand jocul cu ultimul Dragon Age mi se pare mai bun din toate punctele de vedere. Daca povestea quest-ului principal e buna pana la sfarsit, e GOTY pentru mine pana in acest moment.

  8. #868 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sper sa bage si ei pe undeva, un meniu de statistici, ca ar fi interesant de vazut cat jucam fiecare si ce facem in timpu ala.

  9. #869 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Dupa vreo 6 ore de joc, primele mele impresii sunt urmatoarele:
    - grafica este buna, insa nu ceva ce nu s-a mai vazut; in cut-scene e perfecta, insa in gameplay efectiv, nu ma da pe spate.
    - controlul.......greoi si neoptimizat; personajul se misca destul de haotic si imprecis, "acompaniat" si de o camera instabila, care se cam balangane in stanga sau dreapta creand o senzatie de incontrolabil.
    - combatul este destul de bun, insa grevat de controlul greoi al personajului.
    - meniul nu este prea bine optimizat iar iconitele itemurilor si scrisul, sunt cam prea mici.
    Imi place jocul....insa ma asteptam la mai mult de la el. Parerea mea personala, este ca daca ar fi avut camera first-person, ca si in Skyrim, lucrurile ar fi stat mai bine.
    Sunt de acord cu unele aspecte. Legat de camera si miscari, ceva nu pare chiar "natural" mai ales sariturile parca isi ia un sut in fund de fiecare data cand dai jump. Overall e dragut jocul insa nu ma da pe spate cum speram.

    Se gaseste un action log pe undeva? ca de multe ori imi apar tot felul de hinturi sau mesaje (rewards - final de quest) care pur si simplu le pierd?

  10. #870 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    De cate ori am mai auzit-o pe asta cu camera in diverse jocuri m-a facut sa cred ca lumea are niste preferinte si nu e dispus sa incerce alteceva. Jocul e third person, asa au fost toate din serie pana acum iar logica unei camere first person tinde spre zero. Eu am jucat aproape 5 ore aseara si nu m-am simtit deranjat de camera niciodata. Controlul greoi si neoptimizat? Nu mi s-a parut greoi deloc, Geralt e foarte rapid in miscari si reusesc sa fac dodge de fiecare data, nu am fost frustrat de gameplay precum in alte jocuri 3rd person precum Lords of the Fallen sau Dragon Age. Recunosc ca iti ia ceva sa te obisnuiesti cu controlul si sa il manuiesti cum trebuie, dar cred ca face parte din experienta jocului.
    Iconite prea mici eu nu am vazut, ori ai un TV prea mic si stai prea departe de el ori nu vezi tu bine.
    Am remarcat si eu niste scaderi de framerate, dar niciodata in timpul luptelor, mereu fie in cutscene fie in timp ce galopam cu Roach. Din nou, nimic deranjant care sa fure din experienta.

    Ca prima impresie eu sunt foarte multumit si comparand jocul cu ultimul Dragon Age mi se pare mai bun din toate punctele de vedere. Daca povestea quest-ului principal e buna pana la sfarsit, e GOTY pentru mine pana in acest moment.


    Eu am spus ca mie mi se pare greoi sa-l controlez pe Geralt, nu ca el se misca greoi. In ceea ce priveste iconitele care mi se par cam mici....da, nu vad eu bine, am tv mic si stau la 10 m de el!

    Recunosc ca am prejudecati si tind mereu sa compar ce joc in prezent, cu ce am jucat anterior. Asta nu inseamna insa ca nu am deschidere si rabdare sa incerc noutatile. Drept dovada, joc The Witcher 3, il iau ca atare....si mai departe, no coment.

  11. #871 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, pe US inca nu a aparut patch-ul 1.02. Well... asteptam (de fapt jucam).

    Btw, a reusit cineva sa-si ia item-urile bonus? Am inteles ca se gasesc la primul merchant, dar la mine nu apare nimic...

    O mica intrebare: in jocul asta nu faci XP decat terminand quest-uri? Nu am observat sa se intample ceva dupa ce omori un mob...

  12. #872 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Combatul e mai fluid decat in Witcher 2 insa nu e Bloodborne asta e clar Nu pot sa zic nici ca ma incanta insa nici nu-mi displace, e ok-ish
    Ce ma enerveaza la culme e ca nu pot lua loot-ul de pe jos decat daca ma opresc pe loc cu Geralt, la fel si orice planta si ce mai vrei sa iei de pe jos, tb sa steie pe loc personajul si sa fie si intr-o pozitie anume sa apara acel "X", devine foarte enervant dupa un timp, mai ales pt maniacii ca mine care le place sa adune toate prostiile de pe jos
    In rest frumos jocul, grafica superba, muzica si atmosfera la fel...presimt ca iara imi va lua cateva luni sa-l termin si pe asta ca si Dragon Age
    Ah...mi-a dat si un crash deja aseara cand ma jucam Gwent sau cum naiba ii zice la jocul ala cu carti, sper sa mai umble la patchuri.

  13. #873 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Eu am spus ca mie mi se pare greoi sa-l controlez pe Geralt, nu ca el se misca greoi. In ceea ce priveste iconitele care mi se par cam mici....da, nu vad eu bine, am tv mic si stau la 10 m de el!
    Pai tine de obisnuinta, daca te asteptai sa fie combat precum in Skyrim unde challange-ul e zero, nu ai stiut in ce te-ai bagat. Cat despre scris, du-te la un oftalmolog

  14. #874 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hmm, pe US inca nu a aparut patch-ul 1.02. Well... asteptam (de fapt jucam).

    Btw, a reusit cineva sa-si ia item-urile bonus? Am inteles ca se gasesc la primul merchant, dar la mine nu apare nimic...

    O mica intrebare: in jocul asta nu faci XP decat terminand quest-uri? Nu am observat sa se intample ceva dupa ce omori un mob...
    cred ca iti trebuie patchu 1.02 ca sa iti apara in shop. Cred ca numa de la questuri din cate am observat. Dar intr-un fel e bin asa ca daca te uiti la sectiunea unde sunt talentele lvl maxim ar fi 30.

  15. #875 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Pentru cei care se plang de scaderi de framerate pe PS4/XBO, tin sa va zic ca si pe un PC cu configuratie mult mai buna decat o consola tot asa merge. Tot la galopare si cutscene-uri scartaie.

    Hardware-ul de pe console poate, insa cu programarea e greu... probabil ca o sa se rezolve in urmatoarele patch-uri. Desi e un studio care promite multe si care e de obicei serios, tot nu e imun complet la noile trenduri... day one patch, mici probleme & stuff.

    Insa jocul este superb, chiar si cu micile sale probleme! Cu siguranta bate spre GOTY 2015

    @razvan poti sa vezi cat ai jucat din meniu, de la character -> stats (vezi screenshot).
    Attached Images Attached Images stats.jpg

  16. #876 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    totusi stie cineva unde aflu ce bufuri active am pe mine? De exemplu am primit de la un shrine un buff de 30 de minute si habar nu am ce facea . Sau si cand te duci la grindstone primesti un buff la arma, da dar ce buff e ala armor penetration? damage? crit chance?

  17. #877 SP
    Member Darku's Avatar
    Am jucat si eu ieri toata seara, ce pot sa zic, e foarte captivant si astazi in loc sa imi spal dintii am mai dat 30 de min de joc
    Creaza dependenta odata ce ai prins cum fucntioneaza totul. Abia astept sa ma intoc inapoi de la munca.

    Am doua intrebari de noob poate ma puteti ajuta:
    1) daca esti overburden (cari prea multa "marfa") si nu mai poti fuge, pot muta sabiile/armurile in sacii de pe cal, daca da, cum o fac?
    2) Unde gasesc primul blacksmith care imi poate repara sabiile, ca au durabilitatea slaba acum (culoare rosie) si fac damage mai mic?

  18. #878 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Am jucat si eu ieri toata seara, ce pot sa zic, e foarte captivant si astazi in loc sa imi spal dintii am mai dat 30 de min de joc
    Creaza dependenta odata ce ai prins cum fucntioneaza totul. Abia astept sa ma intoc inapoi de la munca.

    Am doua intrebari de noob poate ma puteti ajuta:
    1) daca esti overburden (cari prea multa "marfa") si nu mai poti fuge, pot muta sabiile/armurile in sacii de pe cal, daca da, cum o fac?
    2) Unde gasesc primul blacksmith care imi poate repara sabiile, ca au durabilitatea slaba acum (culoare rosie) si fac damage mai mic?
    1. asta nu stiu sa iti spun, pentru ca nu am intampinat problema asta
    2.

  19. #879 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    @naz: Acel stats e o prostie, mie imi spune ca am jucat 12h desi abia acum 12h a sosit curierul cu jocul la mine. Si am dormit peste noapte
    Attached Images Attached Images 11313058_1588640024721263_6163733033534404396_o.jpg

  20. #880 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    Da, sunt 2 tipuri de bombe cu care poți distruge alea, Samum si Grapeshot. Specifică în descrierea lor ca poți distruge nest-uri. Ele se compun in tab-ul de alchemy, îți trebuie rețetele pentru ele, iar daca îți lipsesc ingrediente, le poti găsi la NPC-ul acela, herbalist, din prima zona.
    Unde e NPC-ul herbalist? In satul ala din White Orchard?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 155 FirstFirst ... 34 42 43 44 45 46 54 94 144 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Witcher 3: Wild Hunt confirmat pentru PS4 By MonkY in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 21-02-2013, 20:54
  2. The Witcher 3: Wild Hunt anuntat By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 13 Last Post: 07-02-2013, 11:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts