Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 483 of 788 FirstFirst ... 383 433 473 481 482 483 484 485 493 533 583 ... LastLast
Results 9,641 to 9,660 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #9641 SP
    Manager paul's Avatar
    Sterge system cache-ul consolei. Mergi la "Settings - Memory", apesi Y pe HDD si "Clear system cache". Da drumul la joc(uri), ia updateurile si vezi daca s-a rezolvat.

  2. #9642 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Nu intru pe live am 1.6,o sa fac cat pot de curand um upgrade la LT,o sa incerc ce ai zis tu dar daca sterg aia se sterg si salvarile ?

  3. #9643 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Am o nelamurire, am cumparat un cablu HDMI din MG si xbox-ul nu imi reda nimic prin el, la fel am patit si cu alt cablu HDMI imprumutat de la un prieten am crezut ca este stricat.Dar cu cablul HDMI care il primesti la xbox adica cel original imi reda imaginea tot.La fel am patit si la playsation 3 si el merge doar cu cablul acela Microsoft.Daca ma poate lamuri cineva.Multumesc.

  4. #9644 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Cauta sa ai cablu cu mufe aurite.Mie mi-a mers intotdeauna cu aceste cabluri.

  5. #9645 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Cauta sa ai cablu cu mufe aurite.Mie mi-a mers intotdeauna cu aceste cabluri.
    Da sunt aurite ambele.Chiar nu stiu ce ar putea avea.

  6. #9646 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Televizor Teletech sau cu "joc" la mufa most likely.

  7. #9647 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Televizor Teletech sau cu "joc" la mufa most likely.
    Am incercat la doua televizoare LCD unul Samsung si unu Panasonic si la fel.

  8. #9648 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Poate o fi ceva de la portul hdmi?...vezi daca mai ai garantie!!

  9. #9649 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Poate o fi ceva de la portul hdmi?...vezi daca mai ai garantie!!
    Nu cred deoarece merge cu ala Microsoft original numa cu alea neoriginale nu mere.

  10. #9650 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    nu

  11. #9651 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexXxNik View Post
    Nu cred deoarece merge cu ala Microsoft original numa cu alea neoriginale nu mere.
    Aaaa...pai este de la cablurile hdmi..ce sa mai.

  12. #9652 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Care e mai bun kinect sau move ? Acest TV este bun pentru un XBOX 360/PS3amsung-Diagonala: 94 cm, Aspect Imagine: 16:9, Rezolutie: 1366x768, Contrast: 3000:1,8000.1,Luminozitate: 550cd/mp,
    HD Ready, Tehnologie DNle, Unghi vizibilitate: 170/170, Sistem de receptie: PAL/NTSC,
    Sistem Audio: NICAM/A2, Sunet SRS TruSurround XT, Putere de iesire (RMS): 2x20 W,
    Conectori: HDMI, AV In/Out, RF In, S-Video In, Component In, 2xSCART, PC In,
    Teletext: 1000 pag

    Caracteristici principale:

    Diagonala: 94 cm

    Mod ecran: 16:9

    Contrast: 3000:1 sau 8000.1 (nu stiu sigur,o varianta din astea 2)
    Specificatii video:

    Rezolutie: 1366x768 pixeli

    HD Ready: Da

    Stralucire: 550 cd/mp

    Unghi de vizibilitate (orizontala / verticala) (grade): 170/170 grade

    Sistem TV: PAL/NTSC

    Tehnologie imagine: Digital Natural Image engine (DNIe)
    Specificatii audio:

    Sunet: Nicam/A2

    Putere audio: 2x20 W

    Surround: SRS TruSurround XT

    Boxe: incorporate
    Functii:

    Teletext: 1000 pagini
    Intrari / Iesiri:

    HDMI: Da

    Scart: Da, 2

    A/V: Da

    PC: Da

    S-Video: Da

    Componente: Da

    Am incercat si clear system cache dar nu merge .Nu stiu de celelalte jocuri merge impecabil iar la toate fifa nu merge,cand apas pe lt se uita catre minge si numai merge sa alerg,si chiar daca nu apas pe lt nu merge sa alerg.

  13. #9653 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    De curand mi sa rupt usita de memory card la xbox 360,inca este acolo si sta stabil doar ca numai are arc si se vede naspa.Stie cineva cum o pot repara,un tutorial ceva ?

  14. #9654 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Pai, scoate arculAltceva nu prea ai ce sa ii faci.Incearca sa o lipesti inapoi daca se poate, desi ma indoiesc.

  15. #9655 SP
    Junior Member Taitzei's Avatar
    Eu am umplut tot forumul de o problema care nu ii dau de cap.Gamepadul de 360 merge la toate jocurile inafara de FIFA 11,09,World Cup 2010,adica cand apas pe lt ca jucatorul sa se uite pe mingea si rt ca sa faca sprint nu face,cand apas pe rt ca sa faca sprit cu mingea la picior nu alearga dar cand dau mingea in fata alearga,inainte jocurile functionau perfect am problema asta de 1-2 luni,mentionez inca o data celelalte jocuri functioneaza PERFECT.

  16. #9656 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Da, se poate sa pui un hard normal, sunt cateva serii de la WD compatibile, insa din totalul hard-ului (fie ca e de 250GB, 500GB, 1TB, etc.) vei putea folosi numai 16GB. Indiferent de marime sau firma, numai la 16GB ai acces, asa ca te sfatuiesc sa mai strangi niste bani si sa-ti iei un HDD original, fara sa te mai complici cu "hack-uitul" si cu nu stiu ce alte informatii inutile.
    intr-adevar asa este ? daca folosesc un hard hackuit normal la un xbox slim o sa am acces numai la 16 gb ?

    alte opinii ?

  17. #9657 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Arunca aici o privire.
    Dar.. cel mai recomandat este sa cumperi unul original Microsoft.

  18. #9658 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    multumesc, cunosteam acel forum....ideea este ca acolo se vede detul de clar faptul ca intr-un hard de 250gb ii poti folosi pe toti...nu doar 16 gb...as vrea sa tiu daca cineva de pe aici a pus un hard hackuit pe xbox lim....

    eu stiam ca iti vede tot hardul nu doar 16 gb prin acea procedura....

    cineva care a incercat e prin zona ?

  19. #9659 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Chiar nu mi se pare mult 300 RON pt acel HDD. Mi se pare un pret corect. Eu am dat 200 pe unul de 250GB de laptop ca sa il pun in PS3. Mai bine il iei pe cel facut special pt X360 Slim si nu vei avea probleme

  20. #9660 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    dar de ce sa mai dau 300 lei in plus cand pot sa iau un hard cu 170 lei (atat e unul la emag) totusi 130 ron diferenta e ceva...

    inca ceva : as vrea sa imi cumpar un play and charge....dar nu stiu de cati mAh sa fie...

    sau astept o alta solutie ptr ca nu vreau sa stau sa schimb mereu bateriile

    ce imi sugerati ?

    am gasit de asemenea pe deal extreme acest hard....http://www.dealextreme.com/p/designe...60-black-53889

    sa il achizitionez pe asta ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts