Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 521 of 788 FirstFirst ... 21 421 471 511 519 520 521 522 523 531 571 621 ... LastLast
Results 10,401 to 10,420 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #10401 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu iti sugerez un cablu HDMI normal, la preturi intre 20 si 45 RON. Neaparat sa scrie pe le ca suporta 1080p, iar daca capetele cablului sunt aurite, atunci e si mai bun.

  2. #10402 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Am si eu o nelamurire; exista vreo posibilitate sa pot copia niste salvari de pe un profil, pe alt profil? Am jucat RDR pana pe la 30% pe un profil mai vechi si as vrea sa continui, de unde am ramas, pe profilul cel nou. Am incercat sa umblu prin memory, acolo unde sunt stocate salvarile, dar nu pot da nici copy nici move. Deci, exista vreo cale prin care pot rezolva treaba asta?
    Poti juca doar de pe acel profil. Sa copiezi salvari nu te lasa, doar sa le muti.

  3. #10403 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Cryogen View Post
    asta e bun? sau nu conteaza? lamuriti-ma va rog Cablu HDMI AV Xbox 360 9Z3-00002
    Eu iti sugerezi sa arunci o privire pe conectica.ro la cablurile HDMI. Daca esti din Bucuresti este perfect pt ca au magazin la Piata Muncii. Iti recomand un cablu HDMI v1.4, pt ca pe asta sigur merge 1080p. Eu am luat acum 1 an si ceva de acolo unul de 3 metrii. Am dat cam 40 de lei.

    Sent from my Samsung I9000 Galaxy S

  4. #10404 SP
    Junior Member Cryogen's Avatar
    Eu sunt din iasi, nu din bucuresti. Dar nu-i nici o problema ca gasesc eu de unde sa cumpar, dar trebuie sa vad de care. Puneti voi niste linkuri cu, cabluri bune pls cu pret intr 20 si 60 ron. ms

  5. #10405 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    man, gasesti in orice supermarket, emag, altex, domo, mediagalaxy... etc...

    spui ca esti din iasi de parca e acelasi lucru cu vreun colt uitat de lume.

  6. #10406 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Este o prostie mare de tot cea ce spui tu. Am cumparat un cablu ieftin de 15 lei pentru receiverul TV si desi scria ca suporta 1080p, nu merge mai mult de 1080i. Trebuie avuta mare grija cu cablul. Cel mai bine intrebat pe cineva din magazin ca sa iti spuna exact care cabluri suporta cu adevarat 1080p.
    Uita-te la specificatiile standardului hdmi, in orice sursa: The maximum pixel clock rate for HDMI 1.0 was 165 MHz, which was sufficient for supporting 1080p and WUXGA (1920�1200) at 60 Hz. HDMI 1.3 increased that to 340 MHz, which allows for higher resolution (such as WQXGA, 2560�1600) across a single digital link. Sursa
    Inainte sa spui ca cineva spune prostii, documenteaza-te bine inainte. Cel mult poti sa spui ca nu esti de acord, dar trebuie sa argumentezi. Faptul ca ai cumparat tu un cablu defect cu 15 lei nu te face nici mai destept, nici mai documentat. Dimpotriva.

    @Cryogen: poti cumpara orice cablu hdmi gasesti. Sigur ca da, exista si cabluri defecte sau pur si simplu proaste, este valabil pentru orice tip de produs de pe fata pamantului. Teoretic, un pret ceva mai mare sau un producator cunoscut va garanta, teoretic, o calitate mai buna a constructiei, deci riscul mai mic al unor defecte dar in NICIUN CAZ o mai buna calitate a imaginii.

    Cablul din link-ul tau (cel pt xbox de la emag) are in plus un adaptor pentru iesire de sunet analogica, dar tie iti este util doar in situatia in care vrei sa folosesti un sistem de sunet fara intrare optica digitala.

  7. #10407 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    vezi ca nu e chiar cum spui tu... mai difera din pacate latimea de banda.

    Cables

    Although no maximum length for a HDMI cable is specified, signal attenuation (dependent on the cable's construction quality and conducting materials) limits usable lengths in practice.[58] HDMI 1.3 defines two cable categories: Category 1-certified cables, which have been tested at 74.5 MHz (which would include resolutions such as 720p60 and 1080i60), and Category 2-certified cables, which have been tested at 340 MHz (which would include resolutions such as 1080p60 and 2160p30).
    HDMI - Wikipedia, the free encyclopedia

    dupa ce studiem linkul aflam mai multe

    exista 2 categorii dupa care se diferentieaza:
    Categoria 1 - "Standard" up to 1080i and 720p
    Categoria 2 - "High Speed" 1080p, 4K, 3D and Deep Color

    *Cable manufacturers officially are prohibited from marketing the cables by HDMI standard version (for instance "HDMI 1.4 cable") - the cables are distinguished in bitrate support only.

  8. #10408 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    bla bla bla ...
    Inainte sa spui ca cineva spune prostii, documenteaza-te bine inainte. Cel mult poti sa spui ca nu esti de acord, dar trebuie sa argumentezi. Faptul ca ai cumparat tu un cablu defect cu 15 lei nu te face nici mai destept, nici mai documentat. Dimpotriva.
    bla bla bla...
    Omule, eu vorbesc din experienta proprie, degeaba cauti tu pe net tot felul de prostii. Eu iti spun ce am patit eu, l-am luat pe cel mai ieftin, si nu mergea decat 1080i. Exact asta a mai spus si un coleg cu o pagina in urma ca a patit. In concluzie, sursa ta nu e buna

  9. #10409 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Omule, eu vorbesc din experienta proprie, degeaba cauti tu pe net tot felul de prostii. Eu iti spun ce am patit eu, l-am luat pe cel mai ieftin, si nu mergea decat 1080i. Exact asta a mai spus si un coleg cu o pagina in urma ca a patit. In concluzie, sursa ta nu e buna
    Exact. Cel mai bine este un hdmi 1.4 pentru a fi sigur ca poti trece orice prin el. Plus ca e bun si pt viitor in cazul 3D-urilor.

    Sent from my Samsung I9000 Galaxy S

  10. #10410 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    mda, si eu sunt patit...
    am luat un cablu ca sa conectez calculatorul la tv, imi trebuia unu de cel putin 10m si nu am fost atent la specificatii si drept urmare cand vad un film in 1080p obtin uneori o fragmentare de toata frumusetea.

    in concluzie daca vrei 1080p te uiti sa aibe pe el stickerul cu High Speed.

  11. #10411 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Cred ca e chestie de ghinion sincer, am acasa 3 cabluri diferite unu mai praf ca celalalt, nu cred ca a costat vreunul mai mult de 25 RON si toate merg perfect :/

  12. #10412 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Omule, eu vorbesc din experienta proprie, degeaba cauti tu pe net tot felul de prostii. Eu iti spun ce am patit eu, l-am luat pe cel mai ieftin, si nu mergea decat 1080i.
    Si eu vorbesc tot din experienta proprie. Ce-am spus eu nu contrazice nimic din ce ai afirmat tu din punct de vedere tehnic. Intr-adevar, un cablu mai scump sau cu alta certificare (1.3/ 1.4) iti poate oferi garantia fiabilitatii. Asta nu inseamna ca eu spun prostii.

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Exact asta a mai spus si un coleg cu o pagina in urma ca a patit. In concluzie, sursa ta nu e buna
    Concluzia ta este de o logica inefabila.
    Legea lui Murphy despre ce scrie in raportul inginerului si ce inseamna de fapt:
    "s-a constatat faptul ca..." = "odata, la un pahar, un individ a fost de acord cu mine"
    "este in general acceptat faptul ca..." = "am dat de baut la toata lumea"

    Quote Originally Posted by SirAndrew
    mda, si eu sunt patit...
    am luat un cablu ca sa conectez calculatorul la tv, imi trebuia unu de cel putin 10m si nu am fost atent la specificatii si drept urmare cand vad un film in 1080p obtin uneori o fragmentare de toata frumusetea.

    in concluzie daca vrei 1080p te uiti sa aibe pe el stickerul cu High Speed.
    De acord, dar la o asemenea lungime trebuie sa tii cont intotdeauna de atenuarea semnalului (electric), de asta te ajuta un cablu hdmi 1.3 sau 1.4.

  13. #10413 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu inteleg cum ai postat tu sursa de pe wiki fara sa citesti tot. Daca citeai tot iti dadeai seama ca nu e bine ce spui tu. Ai sustinut ca toate cablurile suporta 1080p si nu e adevarat.

  14. #10414 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu inteleg cum ai postat tu sursa de pe wiki fara sa citesti tot. Daca citeai tot iti dadeai seama ca nu e bine ce spui tu. Ai sustinut ca toate cablurile suporta 1080p si nu e adevarat.
    Sunt de acord ca nu exista certificare (adica o garantie cum ca acel tip de produs a fost testat sa functioneze...) pentru 1080p pentru toate modelele de cabluri hdmi. Daca te uiti pe site-ul oficial hdmi, vei observa ca doar certificarile "high speed" si "high speed with ethernet" garanteaza 1080p. Ori aceste certificari au fost introduse odata cu 1.3, sa inteleg ca inainte nu exista 1080p?!

    Dar eu nu vroiam decat sa-i dau omului o indrumare simpla, in special in a evita sa cumpere un cablu de 90+ lei pentru a-si conecta consola la tv. Deja sunt foarte mult offtopic si daca prin ce am afirmat am garantat ca absolut orice cablu suporta 1080p, intr-adevar am gresit, accept, tac si ma duc sa dorm. Noapte buna!

  15. #10415 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  16. #10416 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    WOO!!!!!!!!!!!!!!
    Couldn't care less about MGS, dar asta nu poate decat sa insemne ca si Silent Hill Collection va sosi in ograda noastra!

    WOOOO!!!! Unde-i smileyul cu vrajitoarea pe matura pe care-l tot foloseste Ronan?
    Cele mai bune 2 jocuri horror din istorie, in HD cu achievements!!!!

  17. #10417 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    despre silent hill nu se stie inca daca va veni pe X360

  18. #10418 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ce dispute s-au creat aici Mai bine nu intreba de cablu HDMI Rezumat: vrei sigur sa nimeresti un cablu sa suporte Full HD (1080p), iti iei un HDMI cu 1.3 sau 1.4 (ideal). Pretul o sa fie diferit in functie de lungime, firma si magazinul de unde il cumperi.

  19. #10419 SP
    Junior Member shrekulpompi's Avatar
    Am instalat programul ORB , dar sincer nu reusesc sa redau pe Xbox vreo transmisiune de pe internet. Eu vreau sa copii un URL si sa il introduc undeva in ORB. Din cate am citit redarea de la PC pe LCD prin Xbox se poate face DOAR daca am un Tuner TV( si nu il am). Revin cu intrebarea: Pot introduce un URL in ORB( sau oricare alt program) si viziona pe LCD prin Xbox? Daca da v arog un mic tutorial. Si inca ceva, s-a reusit sa se faca vreun program de navigare pt Xbox, sau macar cu streaming de pe PC?
    Multumesc

    P.S
    1) Am vazut ca Windows Media Center are un TAB Online Media. Dar pe Xbox-ul meu nu il gasesc si nici pe PC. Se poate instala cumva sau imi bat capul degeaba?
    2)De ce imi da eroare cand rulez un mkv cu PS3 Media Server , iar cu Tversity merge ?
    Multumesc

  20. #10420 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by hibrid13 View Post
    Am si eu o nelamurire; exista vreo posibilitate sa pot copia niste salvari de pe un profil, pe alt profil? Am jucat RDR pana pe la 30% pe un profil mai vechi si as vrea sa continui, de unde am ramas, pe profilul cel nou. Am incercat sa umblu prin memory, acolo unde sunt stocate salvarile, dar nu pot da nici copy nici move. Deci, exista vreo cale prin care pot rezolva treaba asta?
    Da se poate face asta folosind un program numit "Modio" si un USB stick. Pentru cum se face, sigur ai sa gasesti tutoriale pe internet.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts