Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 608 of 788 FirstFirst ... 108 508 558 598 606 607 608 609 610 618 658 708 ... LastLast
Results 12,141 to 12,160 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #12141 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  2. #12142 SP
    Junior Member vladythegamer's Avatar
    Salut.Am si eu niste intrebari dar nu stiu exact unde sa le pun.Pana la urma sunt tot legate de xbox si console.Vreau si eu sa cumpar Naruto The Broken Bond si nu il gasesc mai nicaieri.Doar pe amazon dar e cam scump.Amazon.co.uk sau amazon.de livreaza in Romania?Iar daca il iau de pe amazon.de jocul este numai in germana?are si engleza?Si collectible inseamna ca e nou sau ca a fost folosit.Daca stiti vreun magazin sau un user ceva care imi poate face rost de el va rog sa imi spuneti.
    Multumesc

  3. #12143 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Incearca aici!
    Este foarte greu de gasit din pacate...
    Amazon.de in proportie de 95% au jocurile in germana si nu pot fi jucate in engleza, dar le poti trimite un mail sa ii intrebi daca jocul e in engleza.
    Livreaza toate amazon din europa in romania, dar transportul nu e chiar ieftin fiind undeva intre 5 si 12 lire. Dar iti livreaza numai jocurile vandute de ei, adica sigilate, daca sunt used nu le trimit in afara tarii respective (uk,germania,franta).

  4. #12144 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...excuse me?! that's dumb.

  5. #12145 SP
    Member Hazer's Avatar
    Am cumparat recent un 360 la un pret de nimic. Ideea e ca apare eroarea asta care din cate am inteles se poate rezolva.. Omul probabil a avut-o modata si a bagat vreun joc mai nou si l-a prins. Eu nu prea am intentii de a pirata jocurile si as vrea sa revina la setarile originale. Cum as putea face asta?

    LE: Trebuie oare sa pun un joc mai recent pentru a-si face update la ultimul dashboard de pe el?
    Attached Images Attached Images img_0869.jpg

  6. #12146 SP
    Junior Member iceqbe's Avatar
    am o intrebare....am un laptop conectat wireless la un router(net de la rds) iar cu placa de retea ethernet de p laptop vreau sa-mi conectez xboxul(modat rgh) pentru a imi pune jocuri pe consola.....am incercat cu un utp crossover,am incercat si sa ma conectez cu consola direct la router.....nimic(inainte de modare am putut intra pe net cu consola)......are idee cineva de la ce poate fi????

  7. #12147 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Odata ce ai primit ban nu te mai poti conecta cu consola la net, caci pentru a face asta trebuie sa se logheze pe xbox live, iar acest lucru este imposibil daca ai modat-o => ban!
    Sanctiunea pirateriei este limitarea accesului la functiile consolei, cum ar fi xbox live (demos, marketplace, legal free stuffs, multiplayer etc.)

  8. #12148 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by iceqbe View Post
    are idee cineva de la ce poate fi????
    Man, sa stii ca ne-ai blocat cu asta, nu cred ca stie nimeni aici de la ce poate fi?

    Dar ai intrat bine in comunitate aici, te asteptam cu drag sa mai postezi.

  9. #12149 SP
    Junior Member Crosy's Avatar
    Salutare,

    Mi-am cumparat si eu de curand MK9 NTSC pentru un Xbox , care am aflat ulterior ca este luat din Anglia deci PAL.
    Va merge jocul sau nu?

    M-ar interesa in special sa joc offline.

  10. #12150 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Daca ai consola PAL o sa mearga.

  11. #12151 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Daca ai consola PAL nu o sa mearga.

  12. #12152 SP
    Junior Member Crosy's Avatar
    2 raspunsuri, 2 concluzii
    Deci este Region Free sau nu? Am citit pe mai multe site-uri ca ar fi, dar nu vrea sa risc si sa desigilez jocul.

    O a 3-a opinie?

  13. #12153 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Daca consola ta e PAL, iar pe joc scrie NTSC (chiar daca e luat din anglia,franta,germania etc.) sunt 99% sanse sa nu mearga.
    1% tine daca discul e region free, acest lucru fiind specificat uneori pe spatele carcasei jocului.

    L.E. Pe play-asia scrie ca este region free varianta ntsc ale jocului mortal kombat, asadar poti incerca.

  14. #12154 SP
    Junior Member Crosy's Avatar
    Ok, multumesc mult de reply.

    Acelasi lucru l-am gasit si eu pe 2 site-uri diferite : https://www.planetaxel.com/product/M...n/883929183241

    Adica ca ar fi region free. Daca are cineva 'hands-on' experience il rog sa-mi de-a un PM ca sa nu mai poluam thread-ul acesta.

    Multumesc inca odata de raspunsuri!

    ---------- Post added 04-04-2012 at 01:56 PM ----------

    Vin cu un mic update.
    Mi-am facut curaj pana la urma si am testat jocul.
    Merge, este region FREE.

    Succes.

  15. #12155 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Inca un pinball !

    Pinball Arcade - Xbox.com

  16. #12156 SP
    Junior Member smile_4ever_'s Avatar
    Buna, ieri am cumparat un Xbox 360 slim 250gb, in pachet era 1 joc iar 1 joc gratis de pe xbox live, este vorba de cysis 2,si mai aveam 3 luni gratuit pe xbox live. Toate le-am rezolvat pana cand am ajuns sa descar jocul crysis, am bagat codu si cand sa il descarc imi da o eroare si scrie"This item isn't available from your current locate". Cum as putea rezolva asta, multumesc!

  17. #12157 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    De unde ai cumparat consola? Contul este facut pe US sau pe UK?

  18. #12158 SP
    Junior Member smile_4ever_'s Avatar
    am facut comanda din Ungaria,contul l-am facut pe UK.

  19. #12159 SP
    Junior Member smile_4ever_'s Avatar
    Cineva mi-a spus "Iti trebuie VPN ca sa poti downloada jocul de pe live. Mai multe itemuri au blocare de zona si nu le poti lua fara VPN.", habar nu am la ce se referea.

  20. #12160 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Exact la asta se referea. Hai sa o pun in termeni simpli:

    Tu ai cont pe UK dar esti in Romania. Cand vrei sa descarci jocul, ei vad ca ai IP de Romania, si nu de UK, si de aia nu te lasa. VPN inseamna sa iti schimbi IPul in unul de UK, ca sa poti sa iei jocul.

    Asta e.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts