Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 558 of 788 FirstFirst ... 58 458 508 548 556 557 558 559 560 568 608 658 ... LastLast
Results 11,141 to 11,160 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #11141 SP
    Manager paul's Avatar
    Jocul e original ? Daca nu, asta e problema. Ia update-ul si pune-l pe un CD sau stick USB.

  2. #11142 SP
    Junior Member Didutzzz's Avatar

    Unde pot vinde 2100 MP UK

    Baieti, nu stiti cumva unde pot vinde si eu 2100 Puncte Microsoft pe UK? Eu am US la consola si din greseala mi-am luat UK...

    ---------- Post added 17-10-2011 at 05:08 PM ----------

    Baieti, nu stiti cumva unde pot vinde si eu 2100 Microsoft Points UK? Ca mi-am luat din greseala pe UK si eu sunt pe US...

  3. #11143 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Daca puneai si un pret poate le puteai vinde si aici

  4. #11144 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Poate daca mergea pe aria de Bazar nu mai murdarea thread-ul

  5. #11145 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Intentionez sa-mi iau o consola de pe amazon.co.uk si am cateva intrebari:
    1.Am observat ca nu-mi pot face cont pe Live cu Romania..pe ce tara ma sfatuiti sa-mi fac ?
    2.Ati avut probleme cu cei de la Amazon.co.uk(consola lovita/etc) ?
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Incearca sa prinzi o oferta, sa o iei la 9 milioane maxim cu transport inclus!
    din cate stii cand apar astfel de oferte ?(eu nu urmaresc preturiile de pe amazon.co.uk foarte des..)

  6. #11146 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    1.Sfatul meu e sa ti-l faci pe Uk, mai ales ca xbox-ul va fi pal, iar jocurile la fel!
    2.Niciodata, este bine impachetata si vine prin curierul Dhl. Asa ca nu-ti face griji si comanda fara probleme de la ei!
    Incearca sa prinzi o oferta, sa o iei la 9 milioane maxim cu transport inclus!

  7. #11147 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Pff, am zis sa profit si eu de oferta asta cu Gold ieftin si sa experimentez plata prin Paypal, dar vad ca o sa-si faca automatic renewal si nu ma lasa sa scot datele de paypal. Stie cineva daca se poate face ceva sa nu-mi ia automat banii din Paypal cand trece o luna?

    ---------- Post added 20-10-2011 at 12:49 PM ----------

    Se pare ca nu am optiune sa opresc auto-renewal...

    ---------- Post added 20-10-2011 at 12:54 PM ----------

    Haha, am reusit! Am urmat pasii de aici, daca mai e cineva interesat:
    "First off, thanks to eltacodeldiablo for pointing me in the right direction. A few days ago there was a deal to get 5 months of Xbox live for $5 which is all well and good except that it turned on automatic renewal for your account which is a pain to turn off. As it turns out, Illinois passed a law that requires internet gaming service providers to have an online method to cancel the service. So here are the steps to turn off auto renewal for Xbox live:
    Go to the account page
    Go to Billing Account Information and change the address to somewhere in Illinois
    Back on the account page, go to Manage Payment Options
    Edit the credit card's billing info to be somewhere in Chicago
    Back on the account page, click Upgrade/Manage Account
    Under your avatar where it says Automatic Renewal: On, the On should be a link, click it.
    You are going to have to click next quite a few times but eventually it will give you the option to turn auto renewal off.
    Profit

    It takes a few minutes, but is far less painful than calling support and having them potentially cancel your account instead of turning off auto renewal."

  8. #11148 SP
    Junior Member Bobo Man's Avatar
    Nu trebuie sa scoti datele din Paypal ci doar sa opresti auto-renewal dupa site (Xbox LIVE for Xbox 360 | Xbox LIVE Gold | Xbox LIVE Info - Xbox.com)

  9. #11149 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Am incercat, si nu aveam optiune sa-i dau off. Am schimbat statul pe Illinois si mi-a aparut optiunea. Nu stiu daca e doar coincidenta si a durat un pic pana mi-a aparut optiunea, dar macar s-a rezolvat

  10. #11150 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Intentionez sa-mi iau o consola de pe amazon.co.uk si am cateva intrebari:
    1.Am observat ca nu-mi pot face cont pe Live cu Romania..pe ce tara ma sfatuiti sa-mi fac ?
    2.Ati avut probleme cu cei de la Amazon.co.uk(consola lovita/etc) ?

    din cate stii cand apar astfel de oferte ?(eu nu urmaresc preturiile de pe amazon.co.uk foarte des..)
    De obicei joia-vinerea. Uneori dureaza un weekend, alteori chiar si 2 saptamani.
    Avand in vedere ca s-au redus preturile la consolele xbox de la 200 de lire la 180, nu pot spune cat de curand va aparea o promotie de cateva zile.
    In decembrie sigur va fi, pana atunci poti intra o data la 2 zile pe site sa vezi daca s-a mai modificat ceva.
    Daca observ, iti trimit un pm.

  11. #11151 SP
    Junior Member Alexander-Flo's Avatar
    Salut,am si eu o problema cu un slim de 250 gb.Il aprind controlerrul se sincronizeaza cu consola ,apoi intru in joc si dupa 1 minut(cam asa) nu mai primeste comenzile ...atat ledul de la consola cat si cel de la controler sunt apirnse..ca si cand ar fi conectate...Aveti vreo idee ce p[oate fi?(daca incerc sa le resincronizez nu merge)

  12. #11152 SP
    Junior Member JONNY's Avatar
    Asa am patit si eu la Fight Night Champion nu mai raspundea la nici o comanda, singura metoda era restart consola. Nu ai precizat in ce joc sau la toate jocurile? Rezolvarea la mine a fost sa sar peste "misiunea aia" era o misiune de antrenament si aveam optiunea sa aleg din mai multe metode de antrenament.

  13. #11153 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Intentionez sa-mi iau o consola de pe amazon.co.uk si am cateva intrebari:
    1.Am observat ca nu-mi pot face cont pe Live cu Romania..pe ce tara ma sfatuiti sa-mi fac ?
    2.Ati avut probleme cu cei de la Amazon.co.uk(consola lovita/etc) ?

    din cate stii cand apar astfel de oferte ?(eu nu urmaresc preturiile de pe amazon.co.uk foarte des..)
    eu zic ca merita sa iei editia asta prin robert dinu
    Product - Xbox 360 320GB Gears of War 3 Limited Edition Console including Game

  14. #11154 SP
    Member alalalt's Avatar
    Astazi dimineata m-am hotarat sa aplic pentru oferta de 3 luni de xbox live gold pentru 6 lire. Am observat ca modul de plata este recursiv, folosind paypal, insa am continuat gandindu-ma ca pot anula imediat dupa ce se efectueaza plata initiala. Spre surpriza mea, am descoperit ca nu exista nicio metoda de a bloca platile recursive, in afara de a suna la Microsoft. Ma gandeam sa ii blochez din paypal, insa din cate am inteles in momentul in care nu se pot extrage fonduri, se blocheaza gamertagul. Ma poate indruma cineva pe drumul cel bun?

  15. #11155 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am avut si eu problema asta. Am sunat la Microsoft pentru ca e cel mai simplu. Le explici situatia si ai rezolvat totul in 10 minute.

  16. #11156 SP
    Member alalalt's Avatar
    Am reusit intr-un final sa rezolv problema de mai sus pe xbox.com. Se pare nu se updatase tipul de membership pe site (din silver in gold), din aceasta cauza neavand optiunea de a ma dezabona. In cazul in care mai intalneste cineva problema, asteptati cca. 30 minute si incercati apoi .

  17. #11157 SP
    Manager paul's Avatar
    Am incercat pe un cont de UK sa adaug card insa da eroare la postal code. Stiti ce e de facut ?

  18. #11158 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Am incercat pe un cont de UK sa adaug card insa da eroare la postal code. Stiti ce e de facut ?
    Vezi cu asta:

    SW1A 2AB

  19. #11159 SP
    Junior Member Alexander-Flo's Avatar
    Quote Originally Posted by JONNY View Post
    Asa am patit si eu la Fight Night Champion nu mai raspundea la nici o comanda, singura metoda era restart consola. Nu ai precizat in ce joc sau la toate jocurile? Rezolvarea la mine a fost sa sar peste "misiunea aia" era o misiune de antrenament si aveam optiunea sa aleg din mai multe metode de antrenament.
    la mine la fifa 12...s-a intamplat prima data... de atunci de fiecare data cand o aprind nu se conecteaza controller-ul
    Ca in video-ul asta :

    stie careva cum sa poate rezolva problema?

  20. #11160 SP
    Junior Member TheStalker's Avatar
    salut. am si eu cateva intrebari
    mi-am comandat ieri un xbox de pe amazon uk si as vrea sa stiu daca gasesc un adaptor de priza din uk pe europa la vreun magazin din buc de genul brico store, hornbach, media galaxy sau cel mai bine iau de pe okazii cu 10 lei ?
    legat de xbox live, probabil o sa-mi fac un gamertag nou. pe ce regiune ? uk ? sau, se poate pe america ? de unde cumpar redeem code ? daca iau de la baiatul care vinde aici pe site, o sa fie ok ?
    multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts