Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 781 of 788 FirstFirst ... 281 681 731 771 779 780 781 782 783 ... LastLast
Results 15,601 to 15,620 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #15601 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  2. #15602 SP
    Junior Member tzacanit's Avatar
    se pot conecta ochelari (vr 3d glasses / ocult rift ) stiti la ce ma refer , la un xbox 360 ? sau doar pe android merge ?

  3. #15603 SP
    Junior Member tzacanit's Avatar
    Joaca cineva fifa 15 wager? ...

  4. #15604 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tzacanit View Post
    se pot conecta ochelari (vr 3d glasses / ocult rift ) stiti la ce ma refer , la un xbox 360 ?
    Nu. Probabil la Xbox One, dar nici acolo nu e sigur... Sau pe PS4, vine anul viitor Morpheus... Mai multe despre VR aici: http://www.consolegames.ro/forum/f60...rtual-reality/.

  5. #15605 SP
    Junior Member TheC's Avatar
    Salutare!

    Am si eu cateva intrebari la voi si anume ma bate gandul sa cumpar un xbox 360 - 4 giga cu Kinect dar pentru ca nu am mai avut niciodata consola ma intereseaza daca sunt ok acei 4 gigs ?!?! Din ce am "rasfoit" prin acest forum am vazut ca Microsoft mai da si niste jocuri free si in cazul in care doresc sa le descarc pot atasa un hdd extern/usb stick si sa le rulez direct de pe el? Aveti idee daca dupa end of life 2016 vor mai aparea jocuri pentru aceasta consola? Imi face cu ochiul si Xbox One dar din pacate serviciile care le ofera nu sunt valabile la noi in tara...tocmai de aceea ma facut sa ma uit la oferta de la 360 4 gigs + kinect.
    Astept cu mare interes un raspuns de la voi si binentele parerile voastre.

    P.S. doresc Kinect pentru copii deoarece au avut ocazia intr-un super market sa se joace minute bune prin Kinect si nu vor sa mai auda de altceva iar partea cu 4 gigs ma intereseaza in mod direct pe mine deoarece uneori o voi folosi si eu cand am ocazia

  6. #15606 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Trecând peste partea cu "gigs" (vorbim despre 4 gb, nu de 4 jucători Giggs de la Manchester United) consider că încă se merită să ai un Xbox 360 dacă nu îți permiți una dintre consolele noi. Dacă vrei acele jocuri free (pentru care trebuie să cumperi un abonamentul Xbox Live ~140 lei/an = 24 de jocuri) nu îți ajung cei 4gb, iar dacă conectezi un hdd sau un stick, consola nu va citi mai mult de 16 sau 32 gb.

    După 2016 nu cred că vor mai apărea jocuri pentru Xbox 360, până și FIFA trece pe GOLD consolele PS3 și 360 începând cu jocul din acest an. Dar librăria este destul de mare, ai ce juca (chiar și pe kinect), dar jocuri noi nu prea cred că vei mai vedea peste 2 ani. Eu personal ți-aș recomanda un 360 de 250 gb + Kinect, dar second hand (deoarece nu cred că te-ar putea duce mai mult de 750-800 lei). O consolă nouă de care vrei tu este vreo 12 milioane în magazine, iar în acest caz mai pui 200-300 lei și iei un Xbox One (fără kinect însă).

  7. #15607 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    De asemenea, nici Xbox 360 nu e suportat oficial in Romania. Trebuie sa iti faci cont de UK si chiar si atunci vei da ocazional peste probleme la achizitionarea jocurilor din store.

    ---------- Post added 11-03-2015 at 15:44 ----------

    Am si eu o intrebare acum.

    Am reluat ieri campania Red Dead Redemption si am inceput sa dau peste buguri grave - headless NPCs, etc. E plin netul de rapoarte(https://support.rockstargames.com/hc...htmare-broken-)

    A fost un update asta vara pentru multiplayer, care insa a stricat complet Undead Nightamare, iar Rockstar nu se grabesc sa repare jocul.

    Am versiunea pe disc, GOTY. Ma gandesc sa reinstalez jocul, sa refuz update-ul si sa joc campania fara sa fiu conectat la xbox live.
    Intrebare: daca faca asta, pot primi achievementuri care sa imi fie apoi asociate pe profil can ma conectez? Mersi.

  8. #15608 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Dacă te joci offline cu același profil, achivementurile vor rămâne pe profil și când te vei conecta la Xbox Live.

  9. #15609 SP
    Junior Member TheC's Avatar
    Salut,

    Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Daca as aduce consola din US exista vre-un "risc" sa nu imi pot face cont pe UK sau alte minuni? Stie cineva?

    Multumesc!

  10. #15610 SP
    Member ymess's Avatar
    Da, este o problema. In principiu iti vor merge doar jocuri NTSC sau Region Free. Jocurile din Europa de obicei sunt in format PAL.

  11. #15611 SP
    Dau
    Junior Member Dau's Avatar
    O intrebare pentru cei pasionati de GTA 4: cata memorie ocupa jocul in varianta de a-l juca de pe DVD?
    Multumesc.

  12. #15612 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, am nevoie de putin ajutor, de la cineva care are X360 si internet access.

    Am un prieten (@bennybv de aici de pe forum) care nu are momentan bani sa-si cumpere Gold si exista o smecherie care se poate face, doar pe X360. Asta implica din partea voastra, doar 10-15 minute pierdute prin logarea pe contului lui si urmat tutorialul din video-ul de mai jos, dupa care sign out, puteti sterge profilul lui si el se logheaza si beneficiaza de o luna gratuit.

    El are Xbox One si din pacate nu merge pe Xbox One, iar X360-ul meu nu mai merge.

    Plz help


  13. #15613 SP
    Member andreiaka's Avatar

    Xbox 360 - Pune o intrebare, primeste un raspuns

    25 lei luna de Gold de la userul RoSeawolf.

  14. #15614 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mersi, dar asta nu ma ajuta cu nimic. Nu mai are cod de o luna.

    Referitor la problema de mai sus, avem nevoie de putin ajutor. Daca ai cum sa ne ajuti, da un semn.

  15. #15615 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @razvan: trebuie sa introduci o modalitate de plata ca sa mearga, nu se poate altfel. Asta se spune si-n tutorialul de mai sus.

  16. #15616 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu. Nu ar fi asta o problema. Repet, e pentru un prieten. Trebuie doar sa ne ajute cineva cu un X360, ca din ce am inteles, nu merge de pe Xbox One.

    Sau stii tu altceva si merge si de pe Xbox One ?

  17. #15617 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Nu asta e problema. Problema mea este ca trebuie sa asociez o metoda de plata noului cont pe care l-as face pentru tine. Si e o chestie pe care n-as vrea s-o fac, pentru ca mi s-a mai intamplat sa nu pot sterge un card pentru ca mi-am luat o luna (sau trei) de Gold direct de pe consola si ei o interpretau ca subscription. Apoi cancel auto-renewal si sunat la Microsoft.

    Nu stiu daca s-au mai indreptat lucrurile dar eu prin asta nu mai vreau sa trec. Asta-i tot. Daca trebuie DOAR sa creez un cont nou cu niste date oarecare, cu placere. Sa asociez metoda de plata, nu.

  18. #15618 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai te pun in contact cu prietenu asta al meu, iti ofera el toate detaliile de care ai nevoie, inclusiv cardul si tot ce trebe, eventual discutati telefonic, pas cu pas, sa te ajute si tu pe el si vedeti ce si cum.

    Si in caz ca ai dubii, intereseaza-te putin, daca ai timp, daca nu, nu face, nu e niciun fel de problema.

  19. #15619 SP
    dal
    Junior Member dal's Avatar
    "your gamer profile does not have the correct permissions to access this feature " fifa 15, ma ajuta cineva?

  20. #15620 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...stie cineva, ceva despre asta?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 781 of 788 FirstFirst ... 281 681 731 771 779 780 781 782 783 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts