Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 731 of 788 FirstFirst ... 231 631 681 721 729 730 731 732 733 741 781 ... LastLast
Results 14,601 to 14,620 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #14601 SP
    Member BatsBike's Avatar
    okay .. 'OUT FOR DELIVERY',zice 'nenea' Amazon UK,so .. ma pregatesc de primirea unei console xbox 360,ultimul model .. contul sa fie pe UK,USA sau ..
    ceva diferit la creearea acestuia sau lucrurile decurg ca la PS .. ?orice sfat pentru un 'noob' in materie de xbox este binevenit ..

  2. #14602 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Excuse me...what THE HELL is this?


    ---------- Post added 01-10-2013 at 18:42 ----------

    Eu sper doar atat: sa nu se lege de cei care au jucat (si joaca) jocuri din alte regiuni (CUMPARATE legit si jucate ONLINE). In rest...treaba lor nu ma deranjeaza treaba cu FREE CONTENT BAN n-am downloadat veci jocuri gratis.

  3. #14603 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    pana la urma despre ce e vorba ?!

    nu ai voie sa te loghezi cu ip de RO pe alte regiuni(uk, usa) ?!

    sau e doar din cauza jocurilor moca data jos de la ei din market ?!

  4. #14604 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Pai citeste ce discuta oamenii aia eu am citit TOT si-s mai linistit. Se baneaza consolele si gt-urile ce contin jocuri FREE luate cu conturi improvizate din tari "de mana a 3-a" jocuri ca AC3, Rayman Legends, si altele (nu mai retin altele). Cred ca jocurile din acest topic: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...ontent-thread/

    Din cate am citit O MUTLTIME de oameni au fost banati/urmeaza sa fie banati iar stergerea jocurilor si a conturilor nu ajuta la nimic.

  5. #14605 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Pai citeste ce discuta oamenii aia eu am citit TOT si-s mai linistit. Se baneaza consolele si gt-urile ce contin jocuri FREE luate cu conturi improvizate din tari "de mana a 3-a" jocuri ca AC3, Rayman Legends, si altele (nu mai retin altele). Cred ca jocurile din acest topic: http://www.consolegames.ro/forum/f9-...ontent-thread/

    Din cate am citit O MUTLTIME de oameni au fost banati/urmeaza sa fie banati iar stergerea jocurilor si a conturilor nu ajuta la nimic.
    este un fel de ''curatenie'' , dau ban pt. tot felul de ''chestii'' nu doar jocurile acelea
    niste ex. :
    - Promotion or distribution of fraudulent methods in order to obtain marketplace content
    - Illegitimate acquisition of redemption codes or marketplace content
    - Harassment of staff or other players
    - Impersonation of Xbox LIVE Staff or LIVE Partners
    - Cheating, or solicitation to cheat
    - Repeated enforcement actions

  6. #14606 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Pentru mine e marlanie din partea M$ sa fii banat pentru ca ai luat jocuri free.Si la cheating se refera la boosting cheevos sau ce?Eu nu am xbox , dar nu sunt de acord cu asemenea prostii...

  7. #14607 SP
    Member angloma's Avatar
    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Pentru mine e marlanie din partea M$ sa fii banat pentru ca ai luat jocuri free.Si la cheating se refera la boosting cheevos sau ce?Eu nu am xbox , dar nu sunt de acord cu asemenea prostii...
    eu cred ca incearca sa ne ''impinga'' spre noul Xbone

  8. #14608 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    De ce mi se reseteaza consola cand schimb si dau pe TV? Spre exemplu, pun sa instalez un joc si in alea 5-7 min cat dureaza pana se instaleaza pe HDD, dau sa schimb pe TV si uit mereu ca in momentul in care am facut asta mi se reseteaza. Este foarte deranjanta treaba. Este vreo setare ceva, pe undeva? Imi scapa mie ceva? Poate e o intrebare stupida dar habar nu am.

  9. #14609 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Ai vreun cablu prin care scoti sunet din xbox? Si la mine face asa cand bag rca-ul impreuna cu hdmi-ul. Cand comut de pe consola pe tv, xboxul simte ca nu mai are conexiune hdmi si comuta pe rca

  10. #14610 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Dap, am si celalalt cablu bagat, pentru casti. Corect, asta este explicatia pentru ca daca stau bine si ma gandesc, imi face asa cam de cand mi am cumparat castile. Enervant, oricum.

  11. #14611 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #14612 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Cred ca MS se gândește ca fanii împinși spre Sony acum sunt un nr infim comparativ cu ce o sa vanda in China, acum ca au fost declarate legale consolele..

    Pe forumuri nu au mai fost raportate ban-uri în ultimele zile, împotriva celor care au descarcat freebies-urile.

    Încă o chestie, din ce am citit pe net, MS declara ca conturile pe alte regiuni sunt interzise (cred ca au adăugat asta în ToS), ceea ce înseamnă că o mare parte din useri sunt în ilegalitate (cum suntem și noi, cu Live UK/US), aberant... Mai ales când ei te încurajează sa faci asta dacă n-ai Live. Chiar un reprezentant Xbox Support a spus ca nu primești ban, când a fost întrebat "este OK sa îmi fac cont ca sa pot descarca un joc gratuit din China?"

    Un fel de "ne convine, cotizezi, ești OK.. nu ne convine, ia un ban".

  13. #14613 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by angloma View Post
    eu cred ca incearca sa ne ''impinga'' spre noul Xbone
    clar, dupa ce-mi baneaza mie GT cu peste 24k achievments sigur o sa le cumpar xbone .
    e nasol ce face MS, da recunosc, am facut un lucru gresit, dar la fel am facut si cand mi-am facut cont pe Uk si am dat informaii false legate de adresa. Dar e ok sa dai informatii false cand le bagi bani in buzunar, dar nu e ok daca iei ceva gratis

  14. #14614 SP
    Junior Member dLc12's Avatar
    Cine ma lamureste si pe mine cum adaug jocuri pe un xbox360 modat??nu radeti sunt incepator,ma bate tehnologia asta rau

  15. #14615 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Nu cred ca o sa te lamureasca cineva..nu se discuta de asa cv aici..

  16. #14616 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by dLc12 View Post
    Cine ma lamureste si pe mine cum adaug jocuri pe un xbox360 modat??nu radeti sunt incepator,ma bate tehnologia asta rau

    nu te batee doar tehnologia ci si un moderator de forum. Daca citeai regulamentul CG vedeai ca discutiile despre piraterie sunt interzise

  17. #14617 SP
    Junior Member dLc12's Avatar
    Nu este piraterie vreau sa il instalez

  18. #14618 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    The truth has been told.

    Acum pe bune. Cine mai este bolnav la cap (inafara de muricani) sa mai cumpere ceva de la firma care le-a dat ban dupa ce au descarcat ceva gratis?

  19. #14619 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Dude. Dispari!

  20. #14620 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Weekend-ul acesta este free multiplayer-ul pe Xbox Live!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts