Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 621 of 903 FirstFirst ... 121 521 571 611 619 620 621 622 623 631 671 721 ... LastLast
Results 12,401 to 12,420 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #12401 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Acum sinver să fiu eu nu am avut nici o problemă cu picatul Psn, l-am avut up tot timpul în ultima perioadă. Dar știu ca unii aveau, din ce vorbeam cu uniii prieteni.

    Ce mă seacă pe mine grav e viteza de download variabilă. Nu e normal ca să down constant cu 11-12 MB și după 10 min sa vad că îmi scade la 200-500 Kb. Și apoi sa tot stau să dau pause / resume până când urca iar la max.

  2. #12402 SP
    Member 3stripes's Avatar
    Poate nu afectează și conturile de Ro (mainland Europe). Eu prefer subscripția pe o lună.

  3. #12403 SP
    Member Striker09's Avatar
    Poate încep sa dea AAA-uri cu ocazia asta...

  4. #12404 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu dau man nimic, ne împing către abonamentul de un an. Era să spun și o prostie

  5. #12405 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Singura solutie...conturi de Japan la 2 saptamani

  6. #12406 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In ce hal poate sa fie download-ul de pe PSN, imi vine sa ma dau batut. Pusese cineva niste tips pe un topic pentru a creste viteza de download, nu am gasit dar poate isi aminteste careva si ma indruma undeva. Dupa vreo 8 ore abia mi-a downloadat 8GB.

  7. #12407 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte dubios. A inceput sa se ia patch-ul la Witcher 3 acum 2 zile, s-a luat in vreo ora, undeva la 10% din el, am inchis consola si am deschis-o azi pentru a ma juca si dupa 20-30 min s-a luat si s-a si instalat. Nu inteleg exact care-i faza, ca nu am schimbat nimic.

  8. #12408 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Probabil a functionat backround download, cel care are loc in timp ce consola e in acel rest mode. Desi e setata si a mea sa isi faca download-uri atunci cand e in stand by, niciodata nu a functionat functia asta si trebuie sa stau manual dupa update-uri, ca in 2005.

  9. #12409 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In ce hal poate sa fie download-ul de pe PSN, imi vine sa ma dau batut. Pusese cineva niste tips pe un topic pentru a creste viteza de download, nu am gasit dar poate isi aminteste careva si ma indruma undeva. Dupa vreo 8 ore abia mi-a downloadat 8GB.
    A Short Pause Remedy For Slow Download Speeds On PlayStation Consoles — Short Pause

    Nici mie nu mi-a mers download-ul in rest mode. Am incercat de la munca odata cand s-au activat jocurile free PS+, i-am dat download to PS4, si cand am ajuns peste vreo 5 ore acasa, luase 2-3 GB dintr-un singur joc. Singura varianta e cu tweek-ul din link-ul de mai sus, si resume / pause la greu. Eu mai dau si test network intre sesiunile de pause, ca uneori la resume tot prost merge, dupa test network parca isi mai revine. Pt mine DNS-urile de google mi-au dat cea mai buna viteza la dl/up test, dar si asta e relativa.

  10. #12410 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Probabil a functionat backround download, cel care are loc in timp ce consola e in acel rest mode. Desi e setata si a mea sa isi faca download-uri atunci cand e in stand by, niciodata nu a functionat functia asta si trebuie sa stau manual dupa update-uri, ca in 2005.
    Eu nu folosesc niciodata Rest mode. Eu doar inchid consola si o deschid de fiecare data cand am nevoie.

  11. #12411 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am folosit metoda de mai sus. Dupa calculele mele am sarit de la aproximativ 100kb/s la aproape 1mb/s. Deci e considerabil mai bine.

  12. #12412 SP
    Junior Member bogdanopolis's Avatar
    Mie mi se pare geniala optiunea de a instala un joc in rest mode. Eu numai asa tin consola si deobicei pana ajung de la lucru am instalat jocul ...

  13. #12413 SP
    Member musat's Avatar
    Se poate verifica un cod (dlc) daca a fost folosit inainte? Vreau sa cumpar un joc si cumparatorul nu poate sa-mi spuna daca codurile au fost folosite inainte (are jocul de la altcineva). Sau se mai pot folosi din nou (utilizator nou pentru joc)?

  14. #12414 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Am folosit metoda de mai sus. Dupa calculele mele am sarit de la aproximativ 100kb/s la aproape 1mb/s. Deci e considerabil mai bine.
    Încearcă și asta, după download să schimbi înapoi pe setările normale. Eu am luat cu viteza foarte bună, 5-7 MB/s, o singură dată cu 10MB/s, nu știu cum, trebuia să fac o poza pt calendar
    https://www.reddit.com/r/PS4/comment...worked_for_me/
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    In ce hal poate sa fie download-ul de pe PSN, imi vine sa ma dau batut. Pusese cineva niste tips pe un topic pentru a creste viteza de download, nu am gasit dar poate isi aminteste careva si ma indruma undeva. Dupa vreo 8 ore abia mi-a downloadat 8GB.

  15. #12415 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    Se poate verifica un cod (dlc) daca a fost folosit inainte? Vreau sa cumpar un joc si cumparatorul nu poate sa-mi spuna daca codurile au fost folosite inainte (are jocul de la altcineva). Sau se mai pot folosi din nou (utilizator nou pentru joc)?
    Nu merge asa. Codurile se pot folosi doar o singura data pe ps store. Va trebui sa te convingi singur daca omul le-a folosit sau nu

  16. #12416 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by musat View Post
    Se poate verifica un cod (dlc) daca a fost folosit inainte? Vreau sa cumpar un joc si cumparatorul nu poate sa-mi spuna daca codurile au fost folosite inainte (are jocul de la altcineva). Sau se mai pot folosi din nou (utilizator nou pentru joc)?
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Nu merge asa. Codurile se pot folosi doar o singura data pe ps store. Va trebui sa te convingi singur daca omul le-a folosit sau nu
    Se poate verifica orice cod fără probleme, după introducerea codului apare o fereastră pt confirmare, poți să dai accept dacă vrei să activezi conținutul respectiv, dacă nu vrei să activezi ai "Cancel". DA, vânzătorul poate verifica codurile Așa am verificat și eu codurile pt recenzii. Baftă!

  17. #12417 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Se poate verifica orice cod fără probleme, după introducerea codului apare o fereastră pt confirmare, poți să dai accept dacă vrei să activezi conținutul respectiv, dacă nu vrei să activezi ai "Cancel". DA, vânzătorul poate verifica codurile Așa am verificat și eu codurile pt recenzii. Baftă!
    Multumesc. Am incercat fiecare cod (3 bucati) si apare activ butonul pentru "continue". Inseamna ca sunt nefolosite. Si am terminat de descarcat/instalat Batman in 1.30h (verificat pe ceas) acum.

  18. #12418 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Ce parere aveti de Logitech G29 ? Chiar ma gandesc sa-l achizitionez cu tot cu schimbator, insa multi zic ca Thrustmaster T300S ar fi mai bun...

    Inclin spre logitech chiar daca G29 e un G27 mai scump.

  19. #12419 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mai bine îți cumperi XOne

  20. #12420 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Pentru racing games ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4278 Last Post: 14-05-2024, 10:01
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts