Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 754 of 903 FirstFirst ... 254 654 704 744 752 753 754 755 756 764 804 854 ... LastLast
Results 15,061 to 15,080 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #15061 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar

  2. #15062 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Si ai încredere in ce crezi ? La așa răspuns zeflemitor, așa întrebare retorica si din partea mea ...
    N-ai decat sa te prostesti si sa desfaci tot. Atata timp cat viteza ventilatorului nu creste si nu se incinge mai tare ca de obicei, o sa faci doar ceva sa te aflii in treaba. Daca vrei pareri e clar ca primesti din ambele categorii.

  3. #15063 SP
    Member Devergo's Avatar
    Salutare,

    Am avut marea surpriza azi de a primi faimoasa eroare ws-37368-7 (Account is banned or temporarily suspended). Problema este urmatoarea: am folosit consola doar pentru Netflix si jucat jocuri Singleplayer in format fizic. Singurul joc MP pe care l-am jucat e Destiny, fara chat si in principal singur. Contul este creat pe Romania si singura cumparatura cu cardul de pe store a fost PSN Plus, in ianuarie.

    M-am uitat pe lista lor de motive pentru suspendare si in nici un caz nu ma incadrez in nici unul. De asemenea, nu am primit nici un mail cu motivul banului.

    Intrebarea mea este urmatoare: Ati intalnit situatia de mai sus? Daca da, cum ati rezolvat? Voi suna luni la support sa vad ce si cum, dar din ce am citit pe net nu iti spun nici macar motivul. Venind, in principal, de la PC gaming, mi se pare absolut inadmisibila intamplarea asta, mai ales cand consola abia e folosita.

    Repet, PS4-ul meu ar putea fi numit Netflix machine cu niste exclusive SP pe ici pe colo. Ma gandesc serios sa vand consola daca banul pe contul meu este permanent. Toata situatia asta mi-a lasat un gust oribil.

  4. #15064 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    In mod normal ar trebui sa iti dea mail cu motivul. Contacteaza supportul. Mai ales ca ai cont pe Romania.

    Ce username ai? Also pe ce perioada ia achizitionat ps plus in ianuarie? Si ce metoda de plata ai folosit?

  5. #15065 SP
    Member Devergo's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    In mod normal ar trebui sa iti dea mail cu motivul. Contacteaza supportul. Mai ales ca ai cont pe Romania.

    Ce username ai? Also pe ce perioada ia achizitionat ps plus in ianuarie? Si ce metoda de plata ai folosit?
    Username-ul este acelasi ca aici - Devergo. PS plus a fost cumparat cu cardul meu de debit, pe 12 luni.

  6. #15066 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Teoretic din ce ai spus pana acum nu ar fi niciun motiv. Songura varianta plauzibila din informatiile pe care ni le-ai dat ar fi ca a avut altcineva acces la contul tau.

  7. #15067 SP
    Member Devergo's Avatar
    Asa ma gandesc si eu, ca mi-a hijackat cineva contul. Dar parola e destul de buna, nu stiu ce sa zic. Trebuie sa astept pana luni acum sa vad ce si cum.

  8. #15068 SP
    Member Devergo's Avatar
    Update: am sunat azi la ei si aparent motivul este "Hacking/Exploiting". Le-am zis ca e imposibil si mi-au facut ticket mai departe.

    Esti absolut inadmisibila o eroare ca asta. Consola va merge spre Bazar si nu voi mai cumpara vreun produs Sony niciodata.

  9. #15069 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Hmmm. Apropos de Netflix, ai folosit DNS cumva, sau te-ai uitat la ala de pe RO?

  10. #15070 SP
    Member Devergo's Avatar
    N-am folosit niciodata DNS. M-am multumit cu varianta de Romania a site-ului\aplicatiei.

  11. #15071 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu ai intrebat in ce joc ai hackuit? Poate nici nu l-ai jucat.
    Dar stai, asta inseamna ca si pe PS4 exista hackeri mai nou, atat de buna le e securitatea?

    Daca nu iti rezolva problema nu te multumi cu a vinde consola, suna la protectia consumatorului, la consiuliu european, un mai e nevoie. Daca esti curat trebuie sa demonstreze ce hackuri ai folosit, ca altfel se numeste inselatorie. Daca toti plecam capul ca mieluseii nu se vor invata nicidoata minte companiile.

  12. #15072 SP
    Member Devergo's Avatar
    Tinand cont ca am jucat doar SP nici nu stiam ce sa-l mai intreb. Oricum, echipa Sony de la noi e foarte limitata in ce priveste actiunile pe care le pot face. Am vrut tare mult sa ma cert cu cineva, dar cei de la suport n-au nici o vina.

  13. #15073 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ah... stai sa lamurim ceva. Tie ti-au blocat consola sau doar contul. E nasol in ambele cazuri dar e totusi o diferenta intre ele. Nu e exclus nici ca vreun binevoitor sa te fi raportat aiurea.

  14. #15074 SP
    Member Devergo's Avatar
    E blocat doar contul. Dar asta inseamna ca pierd toate salvarile + jocuri PSN + 7 luni de PSN. Daca era legit, nu ma deranja, o meritam. Aici e vorba de faptul ca mi-am luat-o eronat.

    Cat despre raportat, nu prea avea cine. N-am jucat cu alte persoane (doar Destiny, cateva instante, acum vreo 4 luni).

    Daca aveam suficiente resurse, ii dadeam in judecata fara sa ma uit inapoi.

    Voi incerca sa ma interesez mai aproape de sursa, lucrez in industrie si cunosc cativa oameni de la Sony. Poate rezolv ceva.

  15. #15075 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Ai folosit acelasi cont pe alta consola ?

  16. #15076 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu cred ca are importanta dacă folosești același cont pe doua console, din moment ce chiar ei iti dau aceasta opțiune.

  17. #15077 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar

    Clubul PlayStation 4

    Daca se pune contul si se intra online si pe un PS3 modat si nu se fac anumite setari pentru anti-ban , atunci sunt sanse ca acel cont sa fie banat si , evident , ca nu mai merge nici pe PS4 .

  18. #15078 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Modarea intra la hacking/exploiting?

  19. #15079 SP
    Junior Member ticaaa's Avatar
    stie careva daca Vampyr o sa apara si in format fizic sau numai digital?

  20. #15080 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Quote Originally Posted by Harkonnen View Post
    Modarea intra la hacking/exploiting?
    Cam da.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts