Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 851 of 903 FirstFirst ... 351 751 801 841 849 850 851 852 853 861 901 ... LastLast
Results 17,001 to 17,020 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17001 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu mi-am luat teapa cu Wolfenstein New Order. Carcasa in germana.. cont de PSN UK la acel moment, s-a instalat in germana. Tot dialogul in germana.
    Si cireasa de pe tort, toate svasticile erau inlocuite cu un simbol.. inventat de Bethesda.
    Este o chestiune ce tine de legislatie, etc, dar na.

  2. #17002 SP
    Member dtancu's Avatar
    Oh boy...asta îmi aduce aminte de vremurile de demult, când luasem Turok pe N64 din Germania. Tot sângele era verde (la vremea aceea era restricție in DE referitoare la violenta) iar VoiceOver era in germana și Turok striga “Ich bin Turok!” )


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #17003 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Eu mi-am luat teapa cu Wolfenstein New Order. Carcasa in germana.. cont de PSN UK la acel moment, s-a instalat in germana. Tot dialogul in germana.
    Si cireasa de pe tort, toate svasticile erau inlocuite cu un simbol.. inventat de Bethesda.
    Este o chestiune ce tine de legislatie, etc, dar na.
    Aici e diferenta mare, vorbim deja de censorship, in anumite tari (de obicei Australia si Germania) care cenzureaza mult, trebuie sa te astepti la asta . De exemplu Wolfenstein New Colosus in varianta din Germania...Hitler nu are mustata.

  4. #17004 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    N-am luat inca New Colossus, dar sigur voi avea grija sa fie Zona 2, carcasa engleza

  5. #17005 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Am cumparat din store Horizon Zero Dawn™: The Frozen Wilds si pe consola imi apare : Waiting to install , lam lasat asa si dupa o ora tot asa imi scrie la el.
    Daca dau pe el start imi da sa cumpar jocul din store ,jocul il am cd cumparat de la emag.

  6. #17006 SP
    Member mircoid's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Am cumparat din store Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds si pe consola imi apare : Waiting to install , lam lasat asa si dupa o ora tot asa imi scrie la el.
    Daca dau pe el start imi da sa cumpar jocul din store ,jocul il am cd cumparat de la emag.
    Jocul este pe EU si contul tau este pe alta regiune.

  7. #17007 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by mircoid View Post
    Jocul este pe EU si contul tau este pe alta regiune.
    Ciudat fiindca mereu am loat jocurile emag, altex si nu am avut problema de genul asta.
    PS.O sa cer ajutor de la support ps4

  8. #17008 SP
    Member Darthstone's Avatar

  9. #17009 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Ciudat fiindca mereu am loat jocurile emag, altex si nu am avut problema de genul asta.
    PS.O sa cer ajutor de la support ps4
    Am o curiozitate... Pe ce tara ai contul? Daca e pe RO si jocul e zona 2 nu ar trebui sa ai problema.

  10. #17010 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Am o curiozitate... Pe ce tara ai contul? Daca e pe RO si jocul e zona 2 nu ar trebui sa ai problema.
    Contul e pe Ro dar jocul luat de la emag e pe america ... , eh asta e invatare de minte sa nu mai dau comanda la orice reducere.
    Ps.Am citit ca trebuie sa fie in aceiasi zona dar m-am bazat ca am mai cumparat jocuri de la emag si nu au fost cu probleme , m-am si obisnuit ca timp de un an am avut xbox one si pe el nu aveam grija sa fiu atent din ce tara e jocul repectiv.

  11. #17011 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Poate nici jocul nu a fost vândut chiar de emag, sunt multe magazine care vand pe site-ul ala. Oricum nasol din partea lor ca nu au scris undeva ca jocul e din alta zona.

    PS: se scrie luat.

  12. #17012 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salutari. Cum scot/dezactivez contul meu de PSN de pe consola? Ca vreau sa vand consola si nu vreau sa dau si contul
    Multumesc

    P.S. Mai trebuie sa fac si altceva inafara de scos contul de PSN?

  13. #17013 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Dezactiveaza-l daca l-ai pus primary, pe consola respectiva, apoi poti da factory reset. Cred ca este suficient


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #17014 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Quote Originally Posted by KiritoStefan View Post
    Contul e pe Ro dar jocul luat de la emag e pe america ... , eh asta e invatare de minte sa nu mai dau comanda la orice reducere.
    Jocul a fost vandut direct de Emag sau de un partener Marketplace (Ventum, Gamesline etc.)? Ca sa stim si noi pe viitor...

  15. #17015 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Stiu ca pentru ei este tot una, fie ca vand asa ceva, fie ca vand scutece pentru copii. O plangere la ANPC, i-ar face insa putin mai atenti. Daca nu stiu ce vand, atunci sa nu mai vanda. In orice caz, este necesar a se mentiona pentru ce zona este.
    Trebuie sa stii ce cumperi la comanda online, mai ales ca nici nu te lasa sa dai retur la astfel de produse.

    PS: mai sunt niste musterii, la Altex/MG..dar aia vand cu o carcasa in alta limba, zona fiind 2/Europa intr-adevar. Nu e mare chestie, dar pentru unii/colectionari conteaza.

  16. #17016 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by Quasivasi View Post
    Jocul a fost vandut direct de Emag sau de un partener Marketplace (Ventum, Gamesline etc.)? Ca sa stim si noi pe viitor...
    Vandut de GAMESLINE , altex deja e penibil fiindca pe magazin sunt in mare locurile ocupate doar de jocurile 200 lei+.

  17. #17017 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    “Gamesline” par a nu fi foarte de incredere....


    Sent from my iPad using Tapatalk

  18. #17018 SP
    Member sahara's Avatar
    Eu am luat 2 jocuri de la ei, a fost Ok


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #17019 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  20. #17020 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Vedeți că este free Andromeda pe PS Store.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts